Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktorka Eliška, která v dětství slýchávala legendu o Vlčím vrchu má problémy s muži a opět se s jedním rozejde. Rozhodne se, že pojede stopem a třeba nějakého chlapa najde a seznámí se s někým. Její nejlepší kamarádka Kamila jí jednou dovede na vrch, kde se odehrála legenda a Eliška je fascinovaná, že stojí na místě, o kterém snila jako malá holčička. Najednou Kamila zmizí… Eliška se ocitá v zvláštním světe plný záhad, temnoty a děsivých míst a zvuků. Vydá se hledat Kamilu, ale stále ji nemůže najít. Dějem se proplétají historické scény z legendy, které si Eliška představuje a setkává se se zvláštními postavami, které jí nechtějí prozradit Tajemství, o kterém všichni mluví. Eliška je nucena hrát s nimi hru, ale ani neví, o čem hra je a jak se hraje. Pořád se snaží najít smysl Tajemství a konce legendy. Začíná být zoufalá, když se kolem ní objevují samé záhadné postavy, které ji jen děsí a vyprávějí cosi o šifře, kterou musí Eliška vyluštit, aby přišla na kloub onu Tajemství. Vlčí vrch je proslulý lidmi trpícími Lykantropií, což je jedna z podob schizofrenie, kdy se člověk stává vlkem a jako v dějinách, vraždí lidi. Eliška je obviněna policisty z vraždy svého přítele z Hospůdky, který ji prozradil, že jisté Tajemství existuje a kdyby mohl, řekl by jí, o co jde…ale nemůže.. Eliška stále vidí Jana a jeho ženu Anežku- hlavní postavy legendy o Vlčím vrchu. Jako malá si představovala, že je Anežka, kterou miluje Jan…statečný čaroděj z pohanských kmenů…o čemž ale Anežka vůbec neví… Stále se Eliška ocitá ve svých představách a naději, že se nakonec Tajemství dozví a že zjistí, co znamená její šifra. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (64)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Příběh kvalitativně asi o dvě třídy výš než Krysař. Landa pochopil, že muzikál se nedá vystavět jen na dvou melodiích a dobře pracuje s hudebními doprovody a vokály. Hudba je ryze muzikálová, ale ne lacině podbízivá. Ale hlavně struktura příběhu, do níž pronikneme až na samém konci, kdy se odhaluje, že se jedná vlastně o čtyři časoprostorově rozrůzněné linie, které jsou do sebe poskládány jako panenky matrijošky, je přinejmenším fascinující. Ve filmu jde o poměrně prověřenou metodu, ale v divadelním a muzikálním představení jde o něco ojedinělého. Paradoxně je největší slabinou absolvent FAMU Daniel Landa, který prostě hrát neumí a jeho patetická, strnulá gesta spíš otravují. Na druhou stranu je na pódiu všehovšudy chvíli, takže se to ztratí. ()

Mia... 

všechny recenze uživatele

Jest velkou skodou prevelikou, ze se mi nedostalo sance videt Tajemstvi nazivo. Ale i v teto zaznamove verzi jsem zcela pohlcena. Dokonale herecke vykony podtrhuji perfektni zpev predevsim Lucky, Jany a Lindy, ale i ostatnich. Jsem ohromena a uchvacena. Neskutecne poutavy pribeh, vyborne zvladnute skoky do snu a naprosto neprekonatelne velke finale. Absolutne neocekavany konec, nepredvidatelne a ohromujici. V dialozich se da najit i velmi mnoho moudra. Tleskam. Na tomto se podileli opravdovi velci umelci. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Herr Landa nezvlád ty různý dějový odbočky v podobě snů a představ Elišky, to nebavilo, nudilo a hlavně ubíralo na dynamice hlavního příběhu, který sám o sobě byl orginální a celkem i napínavý. Muzika až na dvě skladby stála za hovno. Z hercozpěváků mě velmi zaujala Lucie Vondráčková. To, že Lucka je krásná holka vím dávno, ale že dokáže zaujmout na prknech, která znamenají svět i po herecký stránce, to jsem vážně nečekal. Závěr se docela povedl na jedno podívání na DVD dobrý, ale love za živáč v divadle bych za to nedal. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto v pražském divadle Kalich v rámci naší středoškolské několika denní návštěvy hlavního města. Sice nás svou přítomností nepoctil Dan Landa, ale jakmile muzikál začal, byl to fascinující a nezapomenutelný zážitek. Jiří Langmajer, Lucie Vondráčková, kterou jako uměleckou osobu vůbec ráda nemám, ale tady se mi i líbila, geniální hudba a tajemný příběh. Zvláště hudba tomuto muzikálu vévodí nejvíce. Jsem moc ráda, že jsem mohla naživo a osobně zhlédnout toto skvostné dílo. Kdy budu mít asi zase já, holka z druhého konce republiky, z malého města, příležitost vidět naživo Jirku Langmajera, zažít tu tajemnou atmosféru v potemnělém sále, a nechat se unášet příběhem, který je zahalen Tajemstvím. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Není muzikál jako muzikál… předem bych chtěl vyzdvihnout Vondráčkovou, která se mi konečně přestala jevit jako uvřískaná malá holka a předvedla, že umí jak hrát, tak i zpívat. To provedení tajemna a mystiky se mi zamlouvalo, stejně jako písně, které byly povedené. A na závěr pointa, která, ač jde jen o "pouhý" muzikál, byla hodně dobrá… Za sebe můžu říct jen tolik, že jsem čekal ohromnou blbost, ale překvapivě se mi to líbilo… ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama