poster

Galileo (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2007, 107 min

 • PeterNet
  *****

  Jeden z nejlepších původních českých muzikálů. Výborná Ledeckého hudba a celkově pěkné ohlédnutí za životem jednoho hvězdáře...(14.2.2009)

 • mokrasek
  *****

  Ač to není vyloženě můj šálek kávy, Chýlkové zpěv ve mně vyvovává mrazení a husí kůži ještě dnes. Písně: "Zpověď": http://www.youtube.com/watch?v=3uPjpt8fluw a "Jsem jenom žena": http://www.youtube.com/watch?v=WoJLUqerJEk.(23.3.2013)

 • Hunt
  *****

  Hudba: Janek Ledecký ; Nejlepší původní český muzikál!(27.8.2012)

 • -ROMERO-
  *****

  Jedním z rozměrů křivdy je její trvání. Galileo Galilei byl katolickou církví plně rehabilitován roku 1992 od jeho smrti uběhlo ten rok 350 let. Přál bych všem abychom v sobě našli dost síly odčinit způsobené křivdy a aby nám to netrvalo tak strašně dlouho. Těmito slovy pod které se chci také podepsat končí celé představení. Založené na velice kvalitních textech a slušných jak hereckých tak pěveckých výkonech. Nejvěčí překvapením je výkon Ivany Chýlkové to, že jí to půjde po herecké stránce se dalo očekávat, ale že jí její výrazný hlas sedne i ve zpěvu jsem opravdu nečekal. Použít “dvou patrové lešení“ s kombinací zakulaceného schodiště a udělat s toho hlavní prvek kulis docela originální nápad kterej funguje. Pokud chce někdo vidět jak má vypadat DVD s českým muzikálem ať se podívá na Galilea. Žádné trapné sestřihy aby se náhodou neurazily city rádoby hvězdičky.(11.7.2009)

 • cheyene
  ****

  Zdařilý muzikál Janka Ledeckého. Potěší nejen samotná hudba, ale také pěvecké výkony opravdových zpěváků, čímž nemyslím Kateřinu Brožovou, Vodochodského, apod. Z "nezpěváků" nejvíce zaujala Ivana Chýlková. Námět je sám o sobě poutavý a zajímavé jsou též kulisy, jichž není mnoho a přece to stačí. Za drobný nedostatek bych považoval neměnnou vizáž Ledeckého. V průběhu celého muzikálu, jenž odráží život Galilea, nestárne, přičemž soudní proces s ním probíhal v již pokročilém věku.(5.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace