Galileo (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2007, 107 min

Jeden z nejlepších původních českých muzikálů. Výborná Ledeckého hudba a celkově pěkné ohlédnutí za životem jednoho hvězdáře...(14.2.2009)

Ač to není vyloženě můj šálek kávy, Chýlkové zpěv ve mně vyvovává mrazení a husí kůži ještě dnes. Písně: "Zpověď": http://www.youtube.com/watch?v=3uPjpt8fluw a "Jsem jenom žena": http://www.youtube.com/watch?v=WoJLUqerJEk.(23.3.2013)

Hudba: Janek Ledecký ; Nejlepší původní český muzikál!(27.8.2012)

Jedním z rozměrů křivdy je její trvání. Galileo Galilei byl katolickou církví plně rehabilitován roku 1992 od jeho smrti uběhlo ten rok 350 let. Přál bych všem abychom v sobě našli dost síly odčinit způsobené křivdy a aby nám to netrvalo tak strašně dlouho. Těmito slovy pod které se chci také podepsat končí celé představení. Založené na velice kvalitních textech a slušných jak hereckých tak pěveckých výkonech. Nejvěčí překvapením je výkon Ivany Chýlkové to, že jí to půjde po herecké stránce se dalo očekávat, ale že jí její výrazný hlas sedne i ve zpěvu jsem opravdu nečekal. Použít “dvou patrové lešení“ s kombinací zakulaceného schodiště a udělat s toho hlavní prvek kulis docela originální nápad kterej funguje. Pokud chce někdo vidět jak má vypadat DVD s českým muzikálem ať se podívá na Galilea. Žádné trapné sestřihy aby se náhodou neurazily city rádoby hvězdičky.(11.7.2009)

Zdařilý muzikál Janka Ledeckého. Potěší nejen samotná hudba, ale také pěvecké výkony opravdových zpěváků, čímž nemyslím Kateřinu Brožovou, Vodochodského, apod. Z "nezpěváků" nejvíce zaujala Ivana Chýlková. Námět je sám o sobě poutavý a zajímavé jsou též kulisy, jichž není mnoho a přece to stačí. Za drobný nedostatek bych považoval neměnnou vizáž Ledeckého. V průběhu celého muzikálu, jenž odráží život Galilea, nestárne, přičemž soudní proces s ním probíhal v již pokročilém věku.(5.6.2017)