Another Part of the Forest

USA, 1948, 107 min

Tento film sa živí snímkom "The Little Foxes" sledovaním bezohľadnosťou Hubardovej rodiny. Nepríjemný, ale dobre zahraný film. Film bol natočený podľa divadelnej hry Lillian Hellman. Očividne Lillian Hellman sa nemohla zbaviť dravú Hubbardovu rodinu po "The Little Foxes", keďže opäť napísala hru o tej istej rodine, zasadzujúc príbeh o 30 rokov späť v ich temnej histórii. Hubbardovci, ktorí sú nádejnými južnými kapitalistami, sú tou najlepšou kolekciou zvrhlíkov od filmu "The Old Dark House" z roku 1932. Hellman musí kombinovať čary s divadelnými schopnosťami - kto iný by mohol ufržať zápletku v pohybe so stratenými dokumentami, poslednými vôľami, jedmi a pištoľmi a stále byť považovaný za sociálneho mysliteľa? Fredric March je úžerník, hlava rodiny (zradil 27 miestnych vojakov počas Občianskej vojny), syn Ben (Edmond O´Brien) okráda a vydiera otca, syn OScar (Dan Duryea) organizuje nájazdy Ku Klux Klanu - mám pokračovať? Medz ostatnými sú Ann Blyth, Florence Eldridge, John Dall, Betsy Blair, Dona Drake, a ďalší. Väčšinou hrajú, akoby sa rozohrievali pre americkú verziu "Ivana hrozného".(7.10.2011)