Poznáš muže svých snů

• Španělsko

Conocerás al hombre de tus sueños

• Španělsko

Coneixeràs l'home dels teus somnis

Spoznáš muža svojich snov

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

• Irsko

Komedie / Drama / Romantický

USA / Španělsko, 2010, 94 min

Viděno Woodyho optikou - člověk je tvor nepoučitelný, naivní, věčně nespokojený a neskutečně pitomý. Permanentně se pateticky plahočí za pomíjivým přeludem prchavého čehosi, co nazývá štěstím... A to jen proto, aby v poločase zjistil, že je ještě víc v pérdeli než předtím a zároveň ze sebe stihl udělat debila a zpronevěřit se nejen sám sobě, ale i těm, na kterých mu kdysi tolik záleželo. Nevím, jak to mistr Allen dělá, ale filmově je pořád ve skvělé formě, byť je tahle konverzační vztahovka zejména v konečném účtování mnohem víc tragédie než komedie.(12.4.2011)

Na Woodyho filmy můžete chodit jako na večeři do oblíbené restaurace - prostě víte, jakou kvalitu můžete čekat. Allen se posté vrací k postavě starého kozla, který si natrká mladou samičku (nejvíce styčných bodů najdeme asi u Mighty Aphrodite), v roli moulovatého dědouše se překvapivě blýskl Anthony Hopkins. Nikdy bych nečekal, že mu ty roztržité dialogy tak sednou. Woody se taky nenuceně otřel o téma esoterických šarlatánů, aby nakonec rezignovaně rozložil ruce se zjištěním, že nejšťastnější jsou právě hodní blbci, kterým se žije dobře ve vlastních fata morgánách. Uhrančivě krásná Freida Pinto. Jako vždy precizní Josh Brolin. Chuťovka.(13.2.2011)

Woody Allen je režisér, ke kterému se vždycky ráda vracím, až na pár výjimek jsem viděla snad všechny jeho filmy a moc ráda zkouknu i úplné novinky. Už jsem si tak nějak zvykla, že ve svých současných filmech neuvidím samotného Woodyho jako neurotika a že jsou obecně jeho novinky trochu jinde, byť se staršími kousky mají leccos společného. New York opět nahradila stará dobrá Evropa, ale zůstaly vztahy, jejich propletence, taky humor a nadhled, se kterým umí podat filmy snad jen Woody Allen. Herci byli příjemní, nikdo zvláště nevyčníval, spíše se doplňovali a ladili se sebou. Tato vztahová romance vás nesrazí na kolena, ale příjemně pobaví a určitě vás nebude nudit.(29.4.2012)

Neurčité konce vo veľa filmoch oceňujem ako prostriedok aby nám film čo najdlhšie ostal v pamäti, aby sme nad ním čo najdlhšie rozmýšľali ale takýto neurčitý koniec ? k čomu to bolo dobré ? viacero príbehov v jednom filme mi troška prekážalo, a vôbec som nepochopil pána Hopkinsa že pre tú opuchnutú silikónovú "nádheru" opustil svoju ženu ... ale na druhú stranu chápem Josha Brolina, Freida Pinto je nádherná, to už dokázala v roli Latiky vo filme Milionář z chatrče, ale jedna zásadná vec sa mi páčila, že sme tu mali vyprávača a človek mal pocit ako keby čítal knihu ... PS film by sa mohol kludne volať aj Poznáš ženu svých snů(25.7.2013)

Woody Allen opět řeší vztahy a opět natočil na toto téma slušný film. Film asi nemohl dopadnou moc špatně když Woody obsadil do rolí skvělé herce jako Banderas, Hopkins, Brolin nebo Naomi Watts. Nejvíce se mi líbil výkon Anthonyho Hopkinse. Trošku více prostoru mohl dostat sympatický Antonio Banderas. Už teď se těším na další Allenovku.(29.11.2010)

• - Anna Friel nakrútila svoju postavu za jeden deň a rovnako aj Celia Imrie, ktorá povedala, že úlohu, aj keď bola len malá, zobrala len preto, lebo Woody Allen je proste legenda. (U_S_O)

• - Keď mladý tréner masíruje Hopkinsovu ženu, môžete si všimnúť, že v každom zábere má ruky na jej nohe položené inak. (Johnny.ARN)

• - Monique Alfradiqueová se neúspěšně ucházela o roli v tomto filmu. (Karlos80)