Poznáš muže svých snů

• Španělsko

Conocerás al hombre de tus sueños

• Španělsko

Coneixeràs l'home dels teus somnis

Spoznáš muža svojich snov

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

USA / Španělsko, 2010, 94 min

Velke promrhani velke myslenky - iluze je lepsi nez leky. Ne kazdy romanek tu dopadne dobre, ne kazdy zivotni sen tu dopadne dobre a z koutku se na nas potouchle smeje Woody: "I vy jste takhle zoufali. I vy takhle snite, prijde deziluze a jste v koncich. Chaachaaaa." Jenze po dialogove strance to je nijake, allenovsky humor tu proste neni, film nikde nezacina a nikde nekonci.(3.1.2011)

„It is a tale. Told by an idiot, full sound and fury. Signifying nothing.“ Macbethovo nihilistické mínění o životě se zrcadlí v Allenově tragikomedii, kde láska intenzivně dává a potměšile bere a nespokojenost představuje ohaře na stopě mnohdy iluzorního štěstí. Poznání, že nejvíce šťasten je ten, kdo se nechá vést slepou vírou, pak posvětí celkový cynismus a otevřené konce. Anthony Hopkins si báječně užíval roli „starého vola" a chvílemi mi připadalo, že tam záměrně vpašoval i některé prvky z hereckého projevu pana režiséra..(30.7.2018)

Nikomu inému by som neveril. Woody Allenovi to žeriem! Takto koncentrovane cynický chrcheľ si môže dovoliť vyplúť iba on. A iba on dokáže takto si uľavovať a zároveň (sa) zabávať. Nemoralizuje, nesúdi, od toho má na míle ďaleko. Pobavene sleduje to najväčšie a v celej svojej prízemnosti aj tak najkrajšie predstavenie vôbec. A čo viac, delí sa o to s nami ako najlepší kamarát. Radosť ho poznať!(3.6.2011)

Woodyho pozdí sběr a zároveň ukázka toho, že filmař jeho formátu se už nemusí překonávat. Stačí jen tragikomický nádech, životní ironie a zástup skvělých herců, na které se dá vždy spolehnout. Příjemná jednohubka, jež se však v jeho filmografii zdá tak trochu bezvýznamná. Něco mi říká, že je to možná záměr.(14.5.2011)

Woody Allen zoberie človeka - celkom normálneho - takého čo túži po láske, má nejaké sny, pohybuje sa v nejakom prostredí, má určité sociálne zázemie, potreby, koníčky, klady a zápory a rozoberie ho do najmenších detailov. Pridá k nemu ďalšieho a ďalšieho a takto to pokračuje dovtedy, dokým nevznikne okruh ľudí, natoľko zaujímavých, natoľko skutočných, aby mohli vytvoriť príbeh. A potom začne ten príbeh rozprávať. Ďalší film o vzťahoch z pera umeleckého gurmána zo zmyslom pre detail, pre stavbu príbehu a pre vtipné, melancholické, často krát smutné, ale po všetkých stránkach pravdivé dialógy. Poznáš muža svojich snov, je jednoduchý film. Aj tak ale pôsobí komplexne. Postavičky sú vtipné, plahočia sa na pokraji tragédie a komédia - ako vlastne skoro každý - a rozprávajú normálny príbeh o snoch a túžbach. Herci fungujú dokonale ako typy bizarných postáv a každý z nich to hraje bezchybne. Komornejšie? Iste. Hnané viacej do drámy? Samozrejme. Ale vôbec to nestráca svoje čaro a Allenov talent, ktorý vždy presne vie na aké miesto treba pritlačiť a ktoré treba nechať voľne plynúť aby si finálny obraz dotvoril samotný divák. Preto máme Woodyho radi.(3.1.2011)

• - Monique Alfradiqueová se neúspěšně ucházela o roli v tomto filmu. (Karlos80)

• - Anna Friel nakrútila svoju postavu za jeden deň a rovnako aj Celia Imrie, ktorá povedala, že úlohu, aj keď bola len malá, zobrala len preto, lebo Woody Allen je proste legenda. (U_S_O)

• - Freidě Pinto se nelíbilo jméno, které Woody pro její postavu vybral, a tak ho přemluvila, aby si mohla vymyslet jiné. Zrodila se Dia, což ve španělštině a portugalštině znamená den a v hindštině světlo. (Jeremy.jk)