Poznáš muže svých snů

You Will Meet a Tall Dark Stranger

• Španělsko

Conocerás al hombre de tus sueños

Spoznáš muža svojich snov

Komedie / Drama / Romantický

USA / Španělsko, 2010, 94 min

Scénář: Woody Allen .. Žádná hlubokomyslná pecka, ale je to zatraceně zralé a příjemně tragické. 70%.(21.12.2010)

90%(15.12.2012)

Na to jak jsem si užil VCB a Užívej si, co to jde, byl pro mě "Muž" celkem zklamáním. To že se Woodymu opět podařilo poskládat úctyhodný herecký ansámbl, už dneska asi nikoho nepřekvapí. Takže problém v žádném případě není v tom, že by ty postavičky byly špatně ztvárněné nebo snad dokonce nezajímavé. On je prostě akorát Allen pořádně nevyužil. Předkládá nám poměrně banální mudrování o tom, jak relativně spokojení lidé chtějí od života něco víc a ta nevděčnost všechno totálně podělá. A také o tom, že iluze jsou snesitelnější než realita. Nic co bychom neviděli už mockrát. A ještě ke všemu s nepěkně malou porcí humoru. Suma sumárum, jako komedie nepobaví, jako drama nepřináší nic nového. Doporučuji spíš skalním Allenovcům.(18.11.2010)

Hopkins ve své roli opravdu roztomilý. :-)(10.11.2013)

Dám 4* :-) Možno preto, že rozmenené na drobné sú tu bežné príbehy partnerských aj rodinných vzťahov, o akých som (hoci skôr osve, než v jednej rodine) počula rozprávať aj ja - tutok od nás, z mesta či dediny... sú proste univerzálne, a práve Woody ich dokáže podať takým spôsobom, že vyzerajú vierohodne - sú uveriteľné a zároveň zábavné. Tragikomika je jeho špecialita a mne sa to páči. V poslednom čase síce zachytávam názory, že Woody už začína byť banálny, že sa opakuje... ale mňa stále baví, a trochu tej ľudskej banality je súčasťou sveta - on to vníma a dokáže citlivo i rafinovane zakomponovať do diela. Len to s jeho dávkovaním netreba jednorázovo preháňať, aby sa neomrzel. Lenže to platí pre všetko ;-)(13.6.2013)

• - Monique Alfradiqueová se neúspěšně ucházela o roli v tomto filmu. (Karlos80)

• - Pôvode bola do jednej z hlavných rolí obsadená Nicole Kidman, no kvôli prekrývajúcim sa termínom nakrúcania s jej filmom Rabbit Hole rolu nakoniec získala Lucy Punch. Ešte predtým bola do tej istej úlohy zvažovaná aj Carice van Houten. (U_S_O)

• - Antonio Banderas nečetl celý scénář filmu, jen pasáže, ve kterých hrál, aby ho neovlivňovaly informace, které jeho postava neměla mít. Rovněž si nechal zarámovat dopis s nabídkou role, který od Woodyho dostal. (Jeremy.jk)