Poznáš muže svých snů

• Španělsko

Conocerás al hombre de tus sueños

• Španělsko

Coneixeràs l'home dels teus somnis

Spoznáš muža svojich snov

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

USA / Španělsko, 2010, 94 min

O kousek lepší než Whatever Works ale slabší než Vicky Cristina Barcelona a Cassandra's Dream, kde jsem (v posledním jmenovaném) vůbec prvně začal Woodymu přicházet na chuť. Do poznané filmotéky už můžu zařadit i několik kousků z Allenovy starší práce (jeho ještě herecko-režisérské nebo dokonce i jen herecké období), a jednou, jednou snad zkouknu všechny jeho filmy. Ve "Vysokém cizincovi" nepřekvapí než možná zbytečný motiv Alfieho "druhé (viagrové) mízy a jak to dopadlo", jinak sem všechno skvěle pasuje, všechny osudy jsou vykresleny přesně podle pravidel filmově reálného života. Woody tentokrát nechal odpočívat Scarlett i Penélope a "nasadil" další horkou krásku, mladičkou Freidu (kterou už celý svět znát z multioskarovky Milionář z chatrče). Ó Půlnoci v Paříži, nastaň!(26.12.2010)

Poznal jsem ledatak problémy, který si chlapy svým nemyšlením zprostředkovávají nejen v chlapský krizi, ale prakticky pořád. Aneb, když dáte ženské hodně, bude toho po Vás chtít ještě víc. Nicméně Woody to udělal dobře. Do filmu si vrazil herečky, u kterých jsem chápal, proč ty chlapy tak zblbly. Nicméně chlapská část osazenstva mě v tomhle filmu dost nebavila, až teda na Anthony Hopkinse. U něj to osobní ztroskotání z ženských bylo absolutní :-)(22.1.2012)

Krásna allenovská konverzačka s veľmi trpkou príchuťou. Allen už roky dokazuje svoje kvality a dvadsať rokov nás každým rokom obohatí o ďalší príjemný filmový zážitok. Vždy obdivujem jednoduchosť dejovej línie, ktorú Allen dokáže rozvinúť do tej najrozmanitejšej rozprávky pre dospelých. Štylizačne bol tento film trošku domotaný. Keď už som si zvykol na rozprávača, tak ten sa zrazu odmlčal. Po dlhej dobe odrazu znova vstúpil do deja a mal som pocit, že jeho postavenie vo filme bolo trošku nedomyslené. Popravde mi tam ten rozprávač (Zak Orth) zvyšok filmu chýbal. Myšlienok má film viac, všetky sú nezáväzne poprepletané dejovými líniami, žiadna z nich mi však nepriniesla rozuzlenie ani neboli úplne dotiahnuté do konca. Presne tak ako životné výseky mnohých z nás. Po skončení filmu som teda vôbec nemal pocit, že by ma Woody okradol o hodinu a pol môjho času, ale že som ho naopak prežil v spoločnosti kvalitných hercov a výborného režiséra. 75%.(24.4.2011)

Woody znova natočil x-tú variáciu na partnerské vzťahy, ktorá už vážne nemá čím prekvapiť. Snáď iba novými superhviezdnymi menami, ktoré obligátne kývli na účasť v jeho filme zrejme bez toho, aby si aspoň prečítali scenár. Nemám nič proti priemerným oddychovkám, problémom v tomto prípade však bude fakt, že som vo filme nenašiel jedinú skutočne sympatickú postavu a v podstate ani žiadnu postavu, zodpovedajúcu svojím chovaním realite. Z niekoľkých príbehov sa poriadne uzavrie iba jeden, čo je pre mňa veľkým sklamaním a pokiaľ Allen napíše postavu prihlúpleho dedka, ktorý sa znova cíti na dvadsaťpäť, tak by nemal alibisticky zneužívať herca Hopkinsovho formátu, ale zosmiešniť sa sám. S odretými ušami za tri hviezdy, asi znova za Naomi, ktorej príbeh je však napísaný najmenej obratne.(14.4.2013)

• gudaulin

Allenovu filmografii osobně dělím na čtyři období: rozjuchané komediální začátky, kdy Woody úročil své zkušenosti ze stand-up comedy, vážnější éru, kdy shodil klaunský ohoz a zkusil diváky deptat psychologickými dramaty a komplikovanými postavami a publikum se mu následně odměnilo nezájmem. Poté přišlo Allenovo zlaté tvůrčí období rámované Purpurovou růží z Káhiry a symbolicky ukončené snímkem Hollywood Ending. V téhle době jsem mohl házet 4* od boku a Woody mi dělal radost každým novým kouskem. Od roku 2002 přišlo období, kdy se jen těžko hledá jednotící prvek a nelze užít paušalizující hodnocení. S Allenem to mám od té doby jak na houpačce. Někdy dokáže překvapovat a kupříkladu Match Point - Hru osudu nebo Kasandřin sen řadím v rámci jeho tvorby hodně vysoko. Střídají je ale tituly, kdy krčím rameny a říkám, "Tak sis, starý brachu, zase udělal svůj pravidelný roční zářez, jenže totéž v bledě modrém jsem od tebe viděl už několikrát a nezlob se na mě, v lepším provedení. Zkrátka přes všechny zásluhy mě už trochu unavuješ." Výše zmíněné dokonale pasuje i na titul Poznáš muže svých snů. Podobné Woodyho snímky se mi vytrácí z paměti hrozně rychle a nic po nich nezůstává. Tentokrát u mě Woody překvapivě narazil i v oblasti, která bývá tradičně jeho silnou stránkou - tedy v castingu. Sir Anthony Hopkins jako Allenovo alter ego nefunguje a za šlápnutí vedle považuju i obsazení Brolina, který se hodí do jných žánrů a postav. Tohle je případ filmu, kde se to jen hemží slavnými jmény a tvářemi, konečný výsledek je ale mdlý. Tuhle komedii považuji za důkaz trendu, že Woody ke stáru čím dál tím víc používá šablony, zplošťuje a předkládá banality. Celkový dojem: 45 %.(15.4.2015)

• - Monique Alfradiqueová se neúspěšně ucházela o roli v tomto filmu. (Karlos80)

• - Pôvode bola do jednej z hlavných rolí obsadená Nicole Kidman, no kvôli prekrývajúcim sa termínom nakrúcania s jej filmom Rabbit Hole rolu nakoniec získala Lucy Punch. Ešte predtým bola do tej istej úlohy zvažovaná aj Carice van Houten. (U_S_O)

• - Natáčanie prebiehalo v britskej metropole Londýn. (MikaelSVK)