Poznáš muže svých snů

You Will Meet a Tall Dark Stranger

• Španělsko

Conocerás al hombre de tus sueños

Spoznáš muža svojich snov

Komedie / Drama / Romantický

USA / Španělsko, 2010, 94 min

Príjemný, nič neriešiaci filmík, ktorý sa v bohatej Woodyho filmografii môže ľahko stratiť. Woody už povedal všetko čo mal, už si môže točiť len tak pre radosť a evidentne to aj robí..Ako jeho fanúšik a veľký obdivovateľ sa budem tešiť na ďalšie jeho dielka, aj s pocitom, že ďalšia pecka (ako naposledy Match Point) už nikdy nemusí prísť.(23.1.2011)

Woodyho pozdí sběr a zároveň ukázka toho, že filmař jeho formátu se už nemusí překonávat. Stačí jen tragikomický nádech, životní ironie a zástup skvělých herců, na které se dá vždy spolehnout. Příjemná jednohubka, jež se však v jeho filmografii zdá tak trochu bezvýznamná. Něco mi říká, že je to možná záměr.(14.5.2011)

Dám 4* :-) Možno preto, že rozmenené na drobné sú tu bežné príbehy partnerských aj rodinných vzťahov, o akých som (hoci skôr osve, než v jednej rodine) počula rozprávať aj ja - tutok od nás, z mesta či dediny... sú proste univerzálne, a práve Woody ich dokáže podať takým spôsobom, že vyzerajú vierohodne - sú uveriteľné a zároveň zábavné. Tragikomika je jeho špecialita a mne sa to páči. V poslednom čase síce zachytávam názory, že Woody už začína byť banálny, že sa opakuje... ale mňa stále baví, a trochu tej ľudskej banality je súčasťou sveta - on to vníma a dokáže citlivo i rafinovane zakomponovať do diela. Len to s jeho dávkovaním netreba jednorázovo preháňať, aby sa neomrzel. Lenže to platí pre všetko ;-)(13.6.2013)

Tentokrát se to Woodymu nějak nevydařilo... Je tu hodně hezkých momentů, ale ve výsledku se jedná jen o několik souběžných příběhů, tu lepších (svůdně oči mhouřící Banderas), tu horších (stárnoucí Hopkins ve variaci na stokrát omletá kliše o stáří). Pořád je to příjemná podívaná, ale tentokrát spíš pro skalní fandy... A zdá se mi, jako by Woodymu anglické prostředí moc nesedlo - je to celé dost chladné a vnímané stále stejnou optikou jako u Match pointu a Sólokapra.(31.1.2011)

Domnívám se již delší dobu, že není režiséra, který by dokázal mezilidské vztahy vykreslit lépe, než Woody Allen. Tento film lze brát jako návod do budoucna, připomínku minulosti anebo bolavé kousnutí přítomnosti. Lze se jím bavit, plakat nad ním anebo u něj zpytovat svědomí. Dokonce i plány se u něj dají spřádat. A to díky tomu, že film je skutečným obrazem života se vším všudy, co nám přináší. Brilantnost Woodyho umění podtrhuje i samotné obsazení. On si zkrátka může luskat prstem a ukazovat na jména jako v restauraci na názvy jídel v menu. A herci si jeho nabídku ještě rádi schovají na památku. Někteří sice neměli dost prostoru na to, aby dali dostatečně vyniknout svému hereckému umu, ovšem už jen svou pouhou přítomností přidávají filmu na kvalitě, pověsti, obsahu a zážitku. Abych však byl spravedlivý, musím uznat, že tento snímek mě nezasáhl natolik, jako mnohé předešlé. Stále je však řeč o velice vysoké úrovni, o které se leckomu do smrti bude jen zdát. Woody Allen zkrátka točí proto, že nám stále má co říci. A já mu rád naslouchám...(21.2.2011)

• - Pôvode bola do jednej z hlavných rolí obsadená Nicole Kidman, no kvôli prekrývajúcim sa termínom nakrúcania s jej filmom Rabbit Hole rolu nakoniec získala Lucy Punch. Ešte predtým bola do tej istej úlohy zvažovaná aj Carice van Houten. (U_S_O)

• - Freidě Pinto se nelíbilo jméno, které Woody pro její postavu vybral, a tak ho přemluvila, aby si mohla vymyslet jiné. Zrodila se Dia, což ve španělštině a portugalštině znamená den a v hindštině světlo. (Jeremy.jk)

• - Anna Friel nakrútila svoju postavu za jeden deň a rovnako aj Celia Imrie, ktorá povedala, že úlohu, aj keď bola len malá, zobrala len preto, lebo Woody Allen je proste legenda. (U_S_O)