poster

Gulliverovy cesty

 • USA

  Gulliver's Travels

 • Slovensko

  Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

Komentáře uživatelů k filmu (511)

 • verbal
  *

  Je tak milé vidět, jak se američtí "umělci" snaží přiblížit klasickou literaturu assbookové generaci, aby nemusela složitě slabikovat záludnosti předviktoriánské angličtiny a potupně kopčit čtenářské deníky z internetů. A navíc takovou kůl zábavnou formou! On to totiž Jonatán původně myslel přesně takhle, když to psal, ale díky tehdejší puritánské době musel udělat pár zanedbatelných změn! Gulliver byl zjevně ve skutečnosti otylý, slizký, trapný debil, kterého osud zavál do země kýčovitých, patetických a otravných malých zmrdů. Ti jej však začali bezmezně uctívat, protože dal na držku zlému Transformerovi, který je chtěl zotročit. Díky tomu sbalil Gulliver roštěnku, která by o něj normálně neopřela ani kolo, stal se slavným a uznávaným cestopiscem. Prostě typický splněný Anglosaský sen!(1.4.2011)

 • Radyo
  *

  Před odpadem to zachránil jen Chris O'Dowd, který si záporáka generála střihl s chutí. Jinak se na tohle dá říct jediné - UFFF!(17.2.2013)

 • J*A*S*M
  **

  Snesitelnější než jsem čekal, párkrát jsem se dokonce mírně uchechtl. Ale na doporučení - byť mírné - to stejně není.(11.3.2011)

 • Malarkey
  ***

  Na tuhle Gulliverovu cestu jsem se vysloveně těšil. Nešlo se netěšit. Jack Black v hlavní roli, Jason Segal, Emily Blunt, Amanda Peet a Chris O´Dowd ve vedlejších. Dokonce to i vcelku příjemně fungovalo...jenže. Jack Black se do role tak položil, že vlastně zase ztvárnil sám sebe. Obyčejnýho, posmutnělýho chlapíka, kterýho rozveselí hlavně pekelnej hard rock. To pak způsobí, že film má jeden z nejdebilnějších konců, a co víc, objevuje se v něm muzika, která mi do příběhu absolutně nesedí. Proti Jackovi nic nemám, ale tady to s tím zaníceným fanouškem rocku trošku přehnal. Může se s tím vyřádit ve Škole Ro(c)ku nebo filmu o jeho kapele Tenacious D, ale ne v příběhu, který se sám z podstaty s takovým nápadem nedokáže spojit. Jinak by to ale bylo fajn. Všichni ostatní ve vedlejších rolích totiž byly víc než jenom super.(18.3.2011)

 • T2
  **

  Rozpočet $112miliónovTržby USA $42,779,261Tržby Celosvetovo $238,279,261Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,597,090 //počet predaných kusov 379,876║ Fádna tuctová suchá traškarina, kde je neskutočne málo tých vydarených scén a gagov, veľká zbytočnosť a utopené peniaze za nič. /35%/(26.5.2011)

 • Radek99
  **

  Typicky hollywoodsky zprzněná směsice moderní filmové adaptace a módní teenagerské komedie plná těch nejprůhlednějších popkulturních odkazů a zvláštně nevyváženého humoru. Tahle víceméně stále ještě filmová pohádka je postavena především na charismatu Jacka Blacka a ten na vše tedy rozhodně nestačí. Není to sice zase až taková hrůza, jak by se podle místního hodnocení mohlo zdát, ale taneční ,,antiválečný" závěr inspirovaný snad Bollywoodem film sráží na kolena úplně. O povinném happyendu nemluvě... Dvě hvězdy za ty dvě adaptované části úžasné dětské knížky pana Jonathana Swifta, na tu třetí a čtvrtou už se bohužel nedostalo, stejně jako na závan těch nádherných klukovských dobrodružství, které se mi při vzpomínkách na její četbu vybavují... (o antiutopické rovině románu jsem v té době ještě neměl ani ponětí, stejně jako o něm nemají ponětí tvůrci této filmové adaptace)(10.3.2011)

 • TheMaker
  *****

  Po Sucker Punch druhý nejlepší film, který jsem tento rok viděl!(7.4.2011)

 • Fr
  ***

  PŘÍŠERA ! Náš zachránce!.... Baví vás ti Blackovi stále se opakující chlápci? Otylí looseři s chlupatým tělem a láskou k rocku? Co celej film pod sebe kydaj bordel, aby v závěru procitli a osvíceni ho po sobě uklidili? Tak to sedíte dobře! Jeho Gulliver tohle všechno (překvapivě) nabídne. Výsledkem je neškodný produkt s trochou humoru a romantiky, kterej není (ani moc) trapnej a děti to budou chtít (někdy) vidět znovu. Příběh totiž těží z dobrýho námětu a já se divím, že Gullivera nenapadne natočit někoho ,,normálního“. 2a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět liliputí KISSáky. 2.) Jsem sběratel materiálů o J.Blackovi a Bermudským trojúhelníku. 3.) Říkají o mě, že jsem ,,velká chlupatá příšera“ a nevím, jak toho využít. 4.) Chtěl bych být ...panenkou. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(11.3.2011)

 • B!shop
  ****

  Moc teda nechapu to nizky hodnoceni, jasne, je to pitomost, ale nic jinyho jsem ani necekal. Znamej pribeh v modernim pojeti a mix mezi dobytkarskou komedii a trikovym filmem. Takze se furt neco deje, neustale nejaky trikovy zabery, ktery misty dost hnusne haprujou a v tom vsem par sympatickejch hercu. Skvelej zaporak O'Dowd, Segel trochu vykradajici Kámoše k pohledání no a samozrejme Jack Black, na kterym to stoji a ten si to vylozene uziva, zadna dobytkarna mu neni cizi a prihodi i hudebni cislo. Ve vysledku naprosto neurazejici a pohodova komedie, ktera na tech 90 minut skvele zabavi.(8.2.2011)

 • Slasher
  **

  Jack Black ve sračkoidní komedii, ještě o hvězdu nudnější a trapnější než byl YEAR ONE. Když už se zasmějete, tak většinou ne tomu, že by to bylo vtipný, ale tomu, jak je to dementní. JB by se měl držet výhradně jen rockových komedií.(17.3.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jelikož nechci omylem zašlápnout nějakého liliputa, tak se v budoucnu vyhnu bermudskému trojúhelníku, abych se nepropadl někam, kde mi ukrutně naloží nejstatečnější liliputský podgenerál Edward Edwardian. Mám sice výškovou převahu asi 188 cm, ale s tímhle zuřivě zábavným týpkem se rozhodně nechci dostat do konfliktu. Kromě vynikajícího Edwarda jsem však viděl pouze lehce zábavý průměr, při kterém dostala klasika solidní nakládačku, ale z té se jistě čase vzpamatuje. Důvod pro nějakou budoucí opětovnou návštěvu Liliputánie jsem však nenalezl, protože ani Black netrdloval zase tak blízko hranice svých bavičských schopností.(23.1.2013)

 • Shit
  ****

  A já se náhodou bavil dobře, Jack Black v komedii nikdy nezklame a stejně je to i tady, kdy celej film táhne spolu s Chrisem O'Dowdem, kterej je v záporný roli naprosto perfektní a dokáže být vtipnej, ale zároveň svojí postavu zbytečně neparoduje. Příběh sice neni nic extra a je známej, ale to jak je to adaptovaný na současnou dobu, včetně odkazů na současný filmy je super a hlavně hodně vtipný, obzvlášť, když tam Gulliver poskládává svůj brutálně vymyšlenej životní příběh z filmů, který k sobě vůbec nepasujou. Podle mě pohodová sranda, sice nic víc, ale ani nic míň.(5.2.2011)

 • Skejpr
  **

  Strašný zlo... Sáhodlouhá trapná vata, která je skutečně zábavná jen v několika málo poměrně sofistikovaných momentech, jako je náhlé zjevení Megatrona (a fight s ním) nebo parádně pokřivená pasáž v panenkovských šatech. Jinak ale průser, kterému šílený dabing jen nasazuje korunu. JEDINÝ, kdo to ustál se ctí, je naprosto FAMÓZNÍ Chris O'Dowd, kterému se, zdá se, otevřely dveře do Hollywoodu...(11.1.2011)

 • Pethushka
  ***

  Já se na tento film tááááák moc těšila! A popravdě mě docela zklamal. Už jen to, jak je krátký nasvědčuje tomu, že je odfláknutý. Absolutní předkrm a nic víc. Veliká škoda, protože Jack Black je vážně číslo..(12.2.2011)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 4.8/10] | me: Je to riadna ptákovina. Opať ide o Blackovku, opäť to nesie jeho typické črty, ale tento krát je to celé rozprávkové, čím mieri viac na detské publikum. Nemôžem zaujať k tomuto filmu nejaké seriózne stanovisko, pretože Jackové filmy sú už také. Mám rád jeho humor (hoci viac orientovaný smerom k dospelému publiku) a ešte nikdy ma nesklamal. Preto aj tento krát som si to celkom užil, síce medzi to najlepšie z Blacka to nepatrí. Nevadí, žiaden problém som s tým nemal. Pohoda.(31.3.2011)

 • Gilmour93
  *

  Black, hrající po sté svérázného rockera, je obézní Godzilla v šortkách a teniskách, co bojuje s liliputím Megatronem. Slovníkem Anthonyho Burgesse, autora Mechanického pomeranče: „Než znovu lukovat tento físíz, to raději 80 minut bušit gulliverem do zdi…“ Objektivně vzato, Letterman by si zasloužil, aby nad něj nakráčel 150-metrový Jonathan Swift a pochcal ho jak Douglas rybu, ale ten kluk je v tom nevinně. Vždyť dělá komedii v časech, kdy hranice mezi rozšafnou milostí a debilní trapností prakticky neexistuje a já věřím, že cílové publikum (mládež, dobíjející si čipy do školní jídelny) nejen, že zasáhl, ale i dostatečně literárně vzdělal a anglosaské satiriky je už možno v osnovách s klidným srdcem přeskočit..(10.6.2013)

 • Kryšpín
  **

  Právě jsem se vrátil z dlouhé cesty z kina a musím Vám o tom povyprávět. Seděl jsem ve své kajutě spolu s dalšími lidmi, když v tom temném sále nás pohltila mocná příšera 3D a vtáhla do svého filmu. Kde na nás chrlila nudné vtipy, mučila Blackovými grimasami a obtěžovala trapnými narážkami. Zcela úplně nás přežvýkala a pak vyplivla zpět do sálu a my museli po svých odejít do našich domovů. Zklamaní...(8.2.2011)

 • TeeAge
  **

  || Scenár: Joe Stillman, Nicholas Stoller / Based on Gulliver's Travels by Jonathan Swift | Hudba: Henry Jackman | Produkcia: John David, Gregory Goodman, Ben Cooley, Jack Black | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: David Entertainment, Dune Entertainment | Rozpočet: 112 miliónov $ | Tržby: 237,382,724 $ || Keď človek zabudne na predlohu, a odpustí si umelecký nadhľad, možno to celé dopozerá s konštatovaním, nakoľko sa posunul vývoj bluescreen a CGI. Škoda tých nanútených JackBlack vtipov, bez toho by to bolo možno i za tri.(4.11.2012)

 • johnn333
  ***

  Postmoderní pohádka, jak má bejt. A princeznovská Emily Blunt? K sežrání. 60%(29.7.2011)

 • StarsFan
  *

  "... and you and Jack Bauer has only 24 hours to do it!" Nuda prošpikovaná narážkami na vše od Shakespeara přes Avatara až po hudební skupinu Kiss. Po traileru jsem sice žádnou kultivovanou zábavu nečekala, ale aspoň jsem doufala, že to bude sranda. Nebyla.(9.1.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace