Společenská pravidla

Le Code A Changé

Change of Plans

Komedie

Francie, 2009, 96 min

Dobrý scenár, zato neschopná réžia a chybná práca s hercami. Nakoniec sa nadpriemer potopil tým, čo malo byť jeho silnou stránkou. 65%(2.5.2014)

• Georgex

Rozhodně nejhorší film s mým oblíbeným komikem Dany Boonem, který v žádném případě není komedií, ale spíše parodií na milostný život a partnerské vztahy, kde několik nesympatických postav sype své rádoby modra a vtipy, ale výsledkem je pouze otřesně nudná slátanina, kterou do konce dokoukají jen opravdu silné povahy. Moje hodnocení 20%.(5.9.2015)

Ani jsem nevěděla, že mám chuť na celkem vážný film. Jde vlastně o generační výpověď. Není to o konfliktu, vypjatých situacích, silných emocích, či spíš je to o nich, ale my je na plátně nevidíme, odehrávají se v mezičase, během roku, který je ohraničen našimi vstupy. Páry se rozcházejí a zase dávají dohromady a já fandím jednomu každému z nich. 96 minut je málo.(15.10.2018)

S určitou dávkou škodolibosti by se dala Společenská pravidla přirovnat k oblíbené telenovele, protože se tam objevují všechny ingredience typické pro žánr - je to vztahová záležitost, kde se řeší milostná vzplanutí, nevěry, rodinné konflikty, přátelství, kruté životní zkoušky, nechybí ani nečekané šokující zvraty, nicméně je nutné zdůranit, že snímek je výrazně lépe napsaný, zrežírovaný a zahraný než zmíněné mýdlové opery. Filmoví diváci očekávali komedii a z jejich reakcí na jednotlivé scény to bylo znát, Společenská pravidla ale učitě nejsou typickou komedií. Objevují se v něm i tragické momenty, i když nesporně převažuje pozitivní atmosféra a příběh nezadržitelně směruje k happyendu. Deset známých, kteří se na počátku sejdou na večírku, po roce bilancuje a posune se ke vzájemnému pochopení a odpuštění. Celkový dojem: 65 %.(24.11.2009)

Rozpočet €12miliónovTržby Celosvetovo $14,447,400(7.7.2010)

• - Marie-Laurence (Karin Viard) a Piotr (Dany Boon) podávajú na večeru bigos, tradičné poľské jedlo. Do Poľska vraj toto jedlo priniesol kráľ Vladislav II. Jagellonský, ktorý ho podával na lovoch. Existuje mnoho variant bigosu, v receptúrach sa tradične objavuje kapusta, mäso, klobása, huby a korenie. Jeden z receptov si môžeme všimnúť v záverečných titulkoch, konkrétne bigos Romana Polanskeho. (Laslo)