Call Girl

Krimi / Drama / Thriller

Portugalsko, 2007, 145 min

• decouble

Call Girl balancuje na hraně žánrové filmu s psychologickým přesahem, ale nakonec nefunguje ani v jednom plánu. Všechny (tři - možná čtyři) hlavní dějové linky jaksi postrádají uspokojivé vyústění a namísto něj divákovi předkládají nepostačující vhled do nitra hlavních postav. Jenže ty jsou dost hloupě napsané. Policajt - hezoun, který přehlédne zřetelnou lest, nic vlastně nevyřeší a na konci filmu si ještě s kolegou vesele notuje něco ve smyslu "ještě že nás tahle společnost má". Starý páprda, který si pro jednu luxusní děvku nechá vzít vše, ale protože je to vlastně tragická figurka, ukazuje se na něm, že je to vlastně jen "chudáček", který z nešťastné lásky přijal úplatek 5 milionů eur (bagatelizace korupce na "malé" úrovni) a zradil tak svůj žebříček hodnot. A na nakonec etalon ženských postav - v čele s onou "Call girl" - které jsou v podstatě vykresleny jako kurvy, motivované pouze penězi. Na žánrový film je to až moc předvídatelné a pomalé, na to aby to mělo nějakou výpovědní hodnotu zas příliš ploché a hloupé. Možná že ten skrytý marasmus ale něco podprahově vypovídá o současné portugalské společnosti.(1.7.2013)