Párty na klíč (TV seriál)

Party Down

Komedie

USA, 2009–2010, 9 h 10 min (Minutáž: 26–30 min)

Adam Scott, Ken Marino, Ryan Hansen, Martin Starr, Lizzy Caplan, Megan Mullally, Jane Lynch, Jennifer Coolidge, Kristen Bell, J.K. Simmons, Joey Lauren Adams, Ken Jeong, Michael Hitchcock, June Diane Raphael, Wes Armstrong, Jason Dohring, Paula Marshall, Michele Nordin, Maddy Curley, Maria Zyrianova, Kristen De Luca, Christopher Mintz-Plasse, Rick Malambri, Michael Kostroff, Allison Scagliotti, Daniel Franzese, Eden Sher, Erick Avari, Ed Begley Jr., Breckin Meyer, Kevin Hart, Rick Fox, Rob Corddry, Steven Weber, Molly Parker, George Takei, David Marshall Grant, Jimmi Simpson, Meagen Fay, Thomas Lennon, Rebecca Marshall, Tamala Jones, Loretta Devine, Steve Guttenberg, Lupe Ontiveros, Brad William Henke, Rachael Harris, Sarah Burns, Jillian Armenante, Joey Kern, Paul Scheer, Andre Royo, Caroline Macey, Alex Rocco, Patrick Duffy, Jim Turner, Enrico Colantoni, Rebecca Creskoff, Alona Tal, Josh Gad, Marilu Henner, Olivia Alaina May, Richard Fancy, John Ross Bowie, Aviva Baumann, Joe Lo Truglio, Dave Allen, Ryan Pinkston, Kaitlyn Dever, Sarah Habel, Nat Faxon, Rob Huebel, Vanessa Ross, Matt Walsh, Kyle Bornheimer, Andrea Savage, Del Zamora, Mather Zickel, Jackie Debatin, Anne McDaniels, Kerri Kenney, Nelson Franklin, Beth Dover, Lee Weaver, Matt Riedy, Ryan Devlin, Daran Norris, Henry Dittman, Vic Polizos, Alfred Dennis, Aaron Hill, Jim Piddock, Jennifer Irwin, Arden Myrin, Jimmy Clabots, Jennifer Wenger, Jeffrey Vincent Parise, Christine Nguyen, David L. King, Alexandra Ella, Jill Jacobson, Marcus Toji, Brett Stimely, Tommy Bechtold, René Ashton, Christine Barger, Ian Roberts, John Sylvain, Joel Rush, Steven Koller, Sean Riggs, Stormy Daniels, Diana Terranova, Jonathan Goldstein, Danny Woodburn, Rick Hall, Cantrell Harris, Anastasia Ganias, Ben Mankiewicz
  • Thomick

"Are we having fun yet??!!" --- Not at all. Zábavnost jednotlivých dílů se odvíjí čistě od prostředí, a bohužel drtivá většina první série se svou atraktivitou v tomhle směru blíží nule (důchodci čestnou výjimkou). Samy ústřední postavy jsou pak dost nezajímavý, ba přímo otravný (Marino a Lynch). Jen Lizzy si s velkou chutí střihla něco trošku jinýho než obvykle ve filmech - tuhletu "confused girl" hraje famózně. Nicméně doporučil bych to asi jen kvůli ní, což je na tak (minimálně v USA) populární seriál zatraceně málo.(11.6.2013)

• honajz

Mně jsou ty postavy hrozně nesympatické. Navíc vědomí, že by uspořádali jednu takovou party, a už si neškrtli, je čím dál silnější.(14.4.2011)

Víc než kdy jindy kvalita kolísá díl od dílu, neboť místo, pořadatelé i účastníci jsou pokaždé jiní, respektive jinak ulítlí. Ale když se to zrovna povede, stojí to za to.(9.3.2012)

Seriál z poměrně originálního prostředí s průměrnými dialogy a občas solidnějším fórem drží nad vodou bombastické herecké obsazení (herci převážně z Veronicy Mars nebo filmů Juda Apatowa) plus jako sympatická a krásná třešnička na dortu je Lizzy Caplan (Cloverfield). Množství drog a plno/polonahých zjevů a sexuálních narážek je tu ve vcelku reálné rovině vzhledem k tomu, že ústřední parta postav (včetně psycholožky z Two and half men) lítá z jednoho mejdanu do druhého (v každém díle mají samostatnou cateringovou zakázku pro poměrně specifickou skupinu lidí - domov důchodců, garden party, jakési porno Oscary apod.). Hlavní roli dá se říct má sympaťák Ken Marino (Dawson´s creek, nebo lépe Vinnie van Lowe z Veronicy Mars, který tam byl jednoduše absolutně dokonalý, nezaměnitelný a ačkoliv tu jede na půl plynu tak má asi co se týká vtipu nejvíc prostoru). Na rovinu. Pokud vás tady nezaujmou herci a jste zvyklý na vypočítavější sitcom formát komediálních seriálu, tak s Party Down to asi dlouho nevydržíte. Mne se ale to neustále nadávání na kvalitu života zaměstnanců v cateringové společnosti, kteří řeší jak koho ojebat, jak se pořádně zkalit nebo sjet a nebo druhého dokonale ztrapnit a stále přitom stíhat nadávat na demenci klientů opravdu baví. Party down je realističtější komediální seriál, který občas prohodí chytrou větu, občas dobrou hlášku a prakticky vždy mne pobaví. Stylem je to něco na způsob Studio 60, kvalitou scénářů a herců ale je to jasná dvojka. A ačkoliv občas vznikne hodně vtipný moment...... neslyšíte nikdy předtočený smích a i takové věci se cení. btw pokud by tento seriál dokázal přežít první sezónu, tak cca při pěti sezónách se jím mine každý, kdo v komediálním žánru a Hollywoodu něco znamená :-) Tak bohatý casting v kombinaci s cameo roličkama jsem neviděl.... asi nikde. Absolutní peckou byl nástup Kristen Bell do desátého dílu "This is no fucking baseball, this is cattering", kdy rozebere celý náš tým na atomy během několika minut.(25.5.2009)

Are we having fun yet? První série: 70%, první půlka slabších padesát, ale od party ve stripklubu to jede téměř geniálně.(4.7.2010)