Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009 - 2015, 91 h 6 min (Minutáž: 121x45 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot-Marie Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Jake Zyrus, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rae Olivier, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, J.J. Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham, Joel McKinnon Miller, Puppett, Vincent Tran, Jo Anderson, Jimmy Bellinger, Al Pugliese, Shaun Brown, Carole Gutierrez, Bo Barrett, Susan Leslie, Isabella Kai Rice, Hayley Holmes, Bianca Von Krieg, Ashley Blaine Featherson, Anna Claire Sneed, Van White, Bailey Noble, Isley Reust, Phyllis Applegate, Fay Hauser, Valorie Hubbard, Victor Garber, Kurt Fuller, Amy Hill, Mia Barron, Gregg Henry, Tonya Kay, Amber Watson, Eve Gordon, John Michael Higgins, Lauren Lee Denham, J.A. Steel, Anthony Brandon Wong, Maria Del Carmen, Avery Phillips, Mike Hagerty, Eddy Martin, Kathy Griffin, Loretta Devine, George Wyner, Kathleen Quinlan, Jaymes Butler, Jim Metzler, Mike Starr, Max Emerson, Brock Baker, Marko Germar, Michael A. MacRae, Wendy Worthington, Stefania Spampinato, Chris Parnell, Matt Martin, Patricia Ashley, Whit Hertford, Casey Deidrick, D.J. 'Shangela' Pierce, Bee-Be Smith, Fortune Feimster, Brian McGovern, Shay Mitchell, Jim J. Bullock, Roy Abramsohn, John Marshall Jones, Rick Pasqualone, Valerie Mahaffey, Don Most, Tamlyn Tomita, Lyne Odums, Thia Schuessler, Eric Etebari, Sara Radle, John Schneider, E.E. Bell, Jessalyn Gilsig (a.z.), Brian Stokes Mitchell, Eric Bruskotter, Marie Caldare, Daniel Amerman, Ian Brennan, Mitch Grassi, Leilani Sarelle, Neil Patrick Harris (a.z.), Kathleen M. Darcy, B.K. Cannon, Annie Quinn, Derek Butler, Brad Falchuk, Sean Gunn, Brad Potts, Adina Porter, Mark Christopher Lawrence, Sarah Buxton, Clark Moore, Leah Pipes, Tiffany Adams, Patrick Stafford, Jayma Mays (a.z.), Dean Cameron, Brad Benedict, Dianna Agron (a.z.), Phillip Rhys, Don Franklin, Meredith Baxter, Patty Duke, Bob Bancroft, Jack Plotnick, Emilie Livingston, Bradford Tatum, Rane Jameson, Ashley Fink (a.z.), Damian McGinty (a.z.), Cory Monteith (a.z.), Heather Morris (a.z.), Mark Salling (a.z.), Harry Shum Jr. (a.z.), Charles Melton, Laura Jordan, Rod McLachlan, Kristen Schaal, Tommy Bechtold, Dan Considine, Samia Khan, Melissa Benoist (a.z.), Blake Jenner (a.z.), Mike O'Malley (a.z.), Becca Tobin (a.z.), Harry Hamlin, Trilby Glover, Nathan Davis Jr., Gary Grubbs, Samuel Larsen (a.z.), Vanessa Lengies (a.z.), Naya Rivera (a.z.), Jenna Ushkowitz (a.z.), Michelle Ehlen, Kevin McHale (a.z.), Amber Riley (a.z.), Dijon Talton (a.z.), Carolina Bonetti, Natalia Nogulich, April Grace, Bex Taylor-Klaus, Andrew Rannells, Tim Bagley, Ishai Setton, Kristopher Logan, Nathan Keyes

Hodnocení zatím po polovině první série. Sem tam si pustím jeden / dva díly, ale o vypěstované závislosti nemůže být řeč. Je to takové milé, příjemné pokoukání s naivními zápletkami a fajnovými muzikálovými čísly, kterých by však někdy mohlo - a mělo - být mnohem víc (dva tanečky na 45 minut fakt nestačí). Za veliké plus ale považuju, že ačkoli většina postav spadá do negativních škatulek (slaboch, namyšlenec, intrikánka), dokázal jsem si k nim i přesto vytvořit víceméně pozitivní vztah. První sérii určitě dokoukám. První série dokoukána - no, je to celkem fajn, nijak jsem u toho netrpěl, ještěže je tam občas příjemný nadhled a kousavě sarkastická Sue. Do druhé série ale pokračovat nebudu.(23.10.2010)

Prvé pocity u mňa boli asi takéhoto druhu: "BOŽE to čo je za sračka!!!"... ale aj napriek tomu som ďalšie nudné nedeľné predpoludnie neodolala a prepla na JOJ. Samozrejme aby som mohla na to pekne nakydať. To som však netušila, že po tých pár dieloch sa mi to pekne začne dostávať pod kožu. Príjemný, miestami až moc naivný, miestami krute pravdivý, taktiež vtipom nabitý a hlavne pesničkami perfektne doladený americký seriálik ... aký tu už dlho nebol!!(22.3.2011)

• Chickenka

Po prvních dílech jsem byla ze seriálu naprosto nadšená! Konečně seriál o něčem jiném, líbily se mi tam hlavně písničky, jelikož příběhy postav rozehrávané na pozadí nestojí za nic. Chybí propracovanost charakteritik postav, místy nedotažené zápletky do konce...Postupem času mě seriál začíná nudit, nepřináší nic moc nového, snad jen ty songy, jinak i hlavní postavy mi nejsou již tak sympatické jako na začátku první sezóny. Musím jít s hodnocením na 3*, možná půjdu ještě níž, pokud se seriál nezlepší...(20.1.2012)

• Arachneuss

Nebudu chodit kolem horké kaše a řeknu to narovinu. Scénáristická stránka Glee stojí za hovno. Téměř každá epizoda obsahuje několik romanticky nesmyslných úletů mezi hlavními protagonisty, které ale postrádají jakoukoliv logičnost a na ústřední dějovou linku nemají absolutně žádný vliv. Po pár hodinách už může dokonce začít pořádně srát (hlavně, když kvůli tomu ztroskotá i vládce televizního vypravěčství, Joss Whedon). A to nemluvě o té hromadě klišé jak v telenovele. Seriál má ale dvě věci, díky nímž je stonásobně lepší jak uvřeštěný High School Musical: dobře zahrané postavy a chytlavou hudbu. Mezi ústředními charaktery jen těžko najdete nesympatickou osobu. Je to chytře namíchaný kotejl ruznorodých „cool & loser”, mající v sobě více energie jak reaktory Černobylu těsně před výbuchem. Nějak zásadní vývoj psychologie zde sice vyjma těhulky Quinn neexistuje, ale ono je to díky výše zmíněným aspektům úplně jedno. Zpívají skvěle, tančí fantasticky... co víc může člověk chtít? To mne přívádí k hudební a zároveň i nejpodstatnější stránce Glee. Zatím Efronovic banda patlala noty a nezapamatováníhodné texty dohromady bez sebemenší špetky úcty k divákovým uším, tak Murphyho tým si dává pečlivě záležet na výběru těch nejchytlavějších hitu reflektující momentálně emoční rozpoležení postav, ale podobně jako v Moulin Rouge, tak i zde jsou hranice poslouchatelnosti prodlouženy o míle, takže se může i stát, že dobrá polovina z nich zní lépe jak originál. Glee je zkrátka obrazem současné popkultury a žánrů, které jí vládnou. Zkrátka něčím, co metalista jako Hellboy nemůže pochopit. P.S. Druhá a třetí řada jsou sračky a proto srážím hodnocení.(28.6.2010)

Dokoukána první série. Z novodobých amerických seriálů pro mladé mi je sice víc po chuti Gossip Girl, ale Glee rozhodně není špatná záležitost. Pokud odhlédneme od toho, že je to místy tak trochu kýč a sem tam hloupé nebo přehnané, můžeme se královsky bavit. Krom toho, seriál byl především stvořen jako muzikál s množstvím hudebních čísel, takže se ani nedá divit, že cenou za to, aby to s muzikou všechno sedělo dohromady, je právě občasná pochybnost děje. Ve výsledku to naopak vypadá, že tvůrci dělali co mohli, aby to se všemi těmi písničkami skloubili. Dvě podstatné věci navíc zaslouží pochvalu - zaprvé, Glee oprašuje spousty starších hitů, na které by si člověk jinak téměř nevzpomněl, a tak máme šanci "znovuobjevit" některé skvělé písničky (mně takhle byla například připomenuta písnička "Gives you hell"). Zadruhé, Glee se může pyšnit dobře prokreslenými charaktery hlavních postav, čímž si určitě získá hodně diváků. Ve výsledku tedy musím říct, že absolutně není na místě srovnávat Glee se škvárou jako High School Musical, jehož hudební, dějové a snad i herecké kvality jsou daleko horší. Glee má na víc. ~(3,8)~(13.11.2010)

• - V 20. epizóde štvrtej série spieva Jane Lynch pieseň „Little Girls“ z muzikálu Annie. V dobe natáčania účinkovala v broadwayskej produkcii tohto muzikálu ako Miss Hannigan, ktorá v muzikáli túto pieseň spieva. (dwdb)

• - Dianna Agron si roztleskávačku zahrála jíž dříve, a to v seriálu Hrdinové (od r. 2006). (R´Hell)

• - V pilotním díle Rachel (Lea Michele) mluví o svých otcích, přičemž se ve skříňce objevuje jejich fotka. V průběhu 3. série v epizodě „Heart“ se její otci objevují, avšak nikoli v podání osob, které se objevili na fotografii. (Jennifer67)