Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009 - 2015, 91 h 6 min (Minutáž: 121x45 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot-Marie Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Jake Zyrus, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rachel Marie Lewis, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, J.J. Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham, Joel McKinnon Miller, Puppett, Vincent Tran, Jo Anderson, Jimmy Bellinger, Al Pugliese, Shaun Brown, Carole Gutierrez, Bo Barrett, Susan Leslie, Isabella Kai Rice, Hayley Holmes, Bianca Von Krieg, Ashley Blaine Featherson, Anna Claire Sneed, Van White, Bailey Noble, Isley Reust, Phyllis Applegate, Fay Hauser, Valorie Hubbard, Victor Garber, Kurt Fuller, Amy Hill, Mia Barron, Gregg Henry, Tonya Kay, Amber Watson, Eve Gordon, John Michael Higgins, Lauren Lee Denham, J.A. Steel, Anthony Brandon Wong, Maria Del Carmen, Avery Phillips, Mike Hagerty, Eddy Martin, Kathy Griffin, Loretta Devine, George Wyner, Kathleen Quinlan, Jaymes Butler, Jim Metzler, Mike Starr, Max Emerson

Je to silnější než já. Více zde: http://jgls.wordpress.com/2010/06/26/and-that-what-you-missed-on-glee/__Druhou sérii považuji za kvalitnější než první, třetí naopak sjela do totálního bahna. Ale jak se říká "don't stop believing".(19.12.2009)

1. série 100% - Svěží, vtipné, skvělá hudební čísla, bombastické finále, zkrátka paráda. 2. série 50% - Naprostý zcénáristický fail, žádná hlavní dějová linka, samá vata, nesmyslná vztahová škatulata, ztráta jakéhokoli nadhledu. Největší kvalitativní propad jaký jsem kdy viděl, prostě děs. Rada pro třetí sérii: Vyměnit nevýrazné postavy (Sama, Artieho, Mercedes, Možná Tinu), Výrazně upozadit Rachel, Kurta a Finna. Vymyslet jednu hlavní dějovou linii a buď se každý díl zaměřit na jinou postavu, podobně jako u Skins, nebo vybrat cca 5-6 hlavních postav a zbytek nechat jako křoví, čímž by se zabránilo dějové roztříštěnosti. A hlavně žádné speciální díly, žádné slavíky a Sue zpátky do čela roztleskávaček.(26.1.2010)

|| Scenár: Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan | Hudba: James S. Levine | Produkcia: Alexis Marion Woodall, Michael Novick, Kenneth Silverstein | Distribúcia: 20th Television | Štúdio: 20th Century Fox Television, Brad Falchuk Teley-Vision, Ryan Murphy Television || Kuskovitý dej a krčovitosť. To sú jediné negatíva inak príjemného, X-tého pokusu o vytvorenie naozajstného muzikálového seriálu. Ešte to ale nezahadzujem, možno sa v pokračovaní milšie prekvapím.(9.9.2011)

• Zíza

Problém je, že téměř každá postava je mi nesympatická, když udělá něco fajn, vzápětí si to pohnojí. Jejich charaktery jsou na můj vkus až moc pokřivené. Haleluja USA! Fandím tak akorát přehnaně čisto-milné učitelce a Willovi. Zbytek je taková nezajímavá omáčka, ze které občas vykoukne dobrý štěk v podobě písničky či nějakého představení - to je to, proč na to koukám. Mám ráda filmy, kde se zpívá, i to kolem obvykle bývá fajn. Tady je zdlouhavé, na pěst, občas urychlené, nepoutavé a asi na můj vkus a orientaci na dálnovýchodní myšlení až moc americké. Až se mi tam občas některé věci hnusily. Čímž nemyslím toho gaye, protože to je jedna z postav, která mě drží při pozoru. Slabší 3* a uvidíme, co nám to ještě přinese za katastrofu a hudbu. EDIT.: Viděno všechno, nakonec to bylo až moc přitažené za vlasy, písničky mě na konci už taky moc nebraly… něco bylo fajn, ale spousta věcí ne. Snižuju hodnocení na 2*. A jsme si kvit.(15.5.2012)

Ano, je to známé téma, dost mi to připomínalo high school musical, jen ale s jedním takovým malinkatých rozdílem. Je to o mnoho lepší. Člověk dokáže odhadnout, co se stane, ale i přesto je to hezky zpracované. Sice se nikdy nepodívám na všechny díly, ale i přesto to ve mně zanechá nějakou menší stopu.(1.2.2013)

• - Počas vystúpenia "Don't You Want Me" v epizóde "Blame It On The Alcohol" má Rachel na sebe jednu Mercedisinu náušnicu. (dwdb)

• - V epizóde "Rhodes Not Taked" jedla Rachel salámovú pizzu napriek tomu, že je vegánka. (dwdb)

• - Ve 122. epizodě Will (Metthew Morrison) políbí Emmu (Jayma Mays). Jayma Mays neměla o polibku tušení. Těsně před natáčením scény Brad Falchuk, režisér této epizody, řekl Matthew Morrisonovi, aby ji políbil. Reakce herečky je tedy zcela přirozená. (CrashONE)