Reklama

Reklama

Glee

(seriál)
Trailer
Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Hrají:

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

(více)

Videa (416)

Trailer

Recenze (533)

H34D 

všechny recenze uživatele

Tento seriál vytváří fikční svět, o jakém si lecjaká sci-fi mohou nechat jen zdát. Samozřejmě není fikční ve smyslu "vědecké fikce", ale co do působení na diváka má podobný efekt pohlcení. Svět Glee je nádherné místo, kam by nepochybně rád patřil každý člověk nostalgicky vzpomínající na střední školu. I přesto, že má své problémy, které udržují základní kontakt s realitou, stačí jedna píseň, stačí na chvíli pocítit ten nezměrný talent perfektně zvolených herců/zpěváků a člověku je hned lépe. Samotný děj samozřejmě dokonalý není, neboť vyšší koncentrace klišé není vždy vyvážena stejnou měrou humoru, taktéž kvalita od cca 3. série pozvolna klesá, ale díky 1. sérii plné hodnocení nechávám. 9/10 ()

Bajda 

všechny recenze uživatele

Glee je seriál plný paradoxů. Ačkoliv opěvuje losery a prezentuje je jako ty "lepší", dělá to tak, že mezi ně přihodí krásné, mladé a populární teenagery. V několika dílech Glee prostřednictvím svých hlavních postav odsuzuje rasismus, ale díky obsazení některých rolí a určitým dialogům je ve skutečnosti dost často rasistický. Jde samozřejmě o to, do jaké míry je to záměr (protože pokud by byl, jedná se z tohoto hlediska o velmi zajímavý počin) a do jaké je to náhoda (v tom případě, by to byl znepokojivý obraz americké společnosti a médií). Z hlediska diváka se ale jedná o zábavnou podívanou, která těží především ze skvělého castingu prakticky všech rolí. Muzikální čísla jsou povedená (i když z nich nejsem tak nadšený, jako většina Glee fandů) a na seriál se dobře dívá i díky skvělé režii a kameře. Zápletka i podzápletky jsou samozřejmě naprosto banální a předvidatelné, ale zase dialogy jsou napsány skvěle; to, že se si seriál občas střílí ze své vlastní primitivnosti je cool a hlášky Sue Sylvesterové (Jane Lynch) bych si nejradši někam psal :) Teď je otázka, jak dlouho může něco tak jednoduchého fungovat...uvidíme. Za 1. sérii 70%. edit: Ve druhé sérii se neděje nic nového a navíc model nastolený tou první už je celkem okoukaný, takže to začne být nuda. 55%. ()

Reklama

BigDeal 

všechny recenze uživatele

1. séria (90%): Veľmi "iný" seriál od ostatných a pritom taký podobný. Zo začiatku som sa síce bál, že pôjde o nejaký seriálový High School Musical, ale bolo to úplne zbytočné. Glee nie je proste len sladký cukríček; má sympatické (ale nie vyložene kladné) postavy, nebojí sa hovoriť aj o veciach deckám neprístupným,...no napriek tomu pôsobí optimisticky, verí v šťastné konce a dáva nádej v ťažkých chvíľach. Otravuje to? Absolútne nie! A to vďaka hudobným číslam, ktoré robia z každej 42 minútovej časti úplné guilty pleasure (aj keď si nie som istý, či to slovko "guilty" je namieste, keďže sa ani náhodou nejedná po formálnej stránke, hereckej, či scenáristickej, o nejaký brak). 2. séria (70%): Hudobne sa Glee stále darí, dej je na tom horšie. Deti stále dokola motajú o tom, kto je cool a kto nie a párikuje sa tu každý s každým. Aspoň línia okolo Kurta udržala moju pozornosť. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Když jsem v polovině letních prázdnin v roce 2010 narazil na seriál s prapodivným názvem GLEE, jehož český význam jsem do té doby nevěděl, tak jsem netušil, že mě tato zprvu nevýrazná podívaná natolik ovlivní. Já vím, že zde byly určité námitky typu: "Vždyť je to Muzikál ze střední v jiném kabátě, ale stále v silném nánose vaty a cukrkandlu!", ale osobně si myslím, že tento výrok a i mnoho jiných jsou svým způsobem přesné - Glee je skutečně takovou sladoučkou muzikálovou třešničkou na obrovském dortě obklopeném vatou a vrstvou naivity. ALE!!! Narozdíl od HSM je Glee o mnoho tříd výš. Glee je vlastně hodně idealizovaný pohled na jednu střední školu, ve které dojde k znovuzrození školního pěveckého sboru, který je tvořen zástupci mnoha minorit. Nelze to brát všechno skutečně, ale s jistou mírou odstupu a nadhledu a s použitím růžových brýlí. Je to "fairy tale" jako poleno, který není po chuti každému, což naprosto chápu. První série byla naprosto úžasná a některé díly byly vskutku dechberoucí. Druhá série měla bohužel jen několik těch dechberoucích dílů. Problémem je, že se ze skromného seriálku stal komerční seriál s moralizujícím podtextem, který často přišel vniveč. A mě opravdu mrzí, že musím po čtvrté sérii snížit hodnocení o dvě hvězdy, protože mě tento seriál bohužel zklamal. Mnohé postavy (někdy skoro všechny) mě začaly celkem hodně štvát, děj se nijak výrazně nevyvíjel, písničky nebyly už tak poutavé a sympaticky ztvárněné jako tomu bylo v prních sériích. Zkrátka seriál, který se u mě z vrcholu propadnul do šedého průměru, ze kterého se už asi nejspíš nedostane. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nejsilnější stránkou Glee je samozřejmě ta muzikální. Notoricky známé songy v mnohdy lepším podání než samotný originál. Do toho barevná atmosféra a šílená sestava, kterou prostě miluju. Dějově hodnotím druhou sérii za lepší než první. Oblíbené postavy: Rachel, Puck a v 2. sérii Santana. ()

Galerie (1 098)

Zajímavosti (321)

  • Miley Cyrus toho po svojej Hannah Montane (od r. 2006) mala už dosť, a tak nepozerala žiadne hudobno-komediálne seriály ako Glee, o ktorom sa aj vyjadrila, že sa jej nepáči. Tvorcovia sa jej odmenili tým, že jej song použili, ale dali ho zaspievať Lei Michele neuveriteľne falošne. (matthew.17)
  • Glee spravilo cover piesne od skupiny Queen v každej sérii – „Somebody to Love“, „Another One Bites the Dust“ a „Bohemian Rhapsody“ v prvej sérii, „Fat Bottomed Girls“ v druhej sérii, „We Are the Champions“ v tretej sérii, „Don't Stop Me Now“ a „We Will Rock You“ v štvrtej sérii, „You're My Best Friend“ v piatej sérii a „I Want to Break Free“ v šiestej sérii. (dwdb)
  • Dianna Agron si roztleskávačku zahrála jíž dříve, a to v seriálu Hrdinové (od r. 2006). (R´Hell)

Související novinky

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Reklama

Reklama