Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009 - 2015, 91 h 6 min (Minutáž: 121x45 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot-Marie Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Jake Zyrus, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rae Olivier, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, Josie Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham, Joel McKinnon Miller, Puppett, Vincent Tran, Jo Anderson, Jimmy Bellinger, Al Pugliese, Shaun Brown, Carole Gutierrez, Bo Barrett, Susan Leslie, Isabella Kai Rice, Hayley Holmes, Bianca Von Krieg, Ashley Blaine Featherson, Anna Claire Sneed, Van White, Bailey Noble, Isley Reust, Phyllis Applegate, Fay Hauser, Valorie Hubbard, Victor Garber, Kurt Fuller, Amy Hill, Mia Barron, Gregg Henry, Tonya Kay, Amber Watson, Eve Gordon, John Michael Higgins, Lauren Lee Denham, J.A. Steel, Anthony Brandon Wong, Maria Del Carmen, Avery Phillips, Mike Hagerty, Eddy Martin, Kathy Griffin, Loretta Devine, George Wyner, Kathleen Quinlan, Jaymes Butler, Jim Metzler, Mike Starr, Max Emerson, Brock Baker, Marko Germar, Michael A. MacRae, Wendy Worthington, Stefania Spampinato, Chris Parnell, Matt Martin, Patricia Ashley, Whit Hertford, Casey Deidrick, Shangela, Bee-Be Smith, Fortune Feimster, Brian McGovern, Shay Mitchell, Jim J. Bullock, Roy Abramsohn, John Marshall Jones, Rick Pasqualone, Valerie Mahaffey, Don Most, Tamlyn Tomita, Lyne Odums, Thia Schuessler, Eric Etebari, Sara Radle, John Schneider, E.E. Bell, Jessalyn Gilsig (a.z.), Brian Stokes Mitchell, Eric Bruskotter, Marie Caldare, Daniel Amerman, Ian Brennan, Mitch Grassi, Leilani Sarelle, Neil Patrick Harris (a.z.), Kathleen M. Darcy, B.K. Cannon, Annie Quinn, Derek Butler, Brad Falchuk, Sean Gunn, Brad Potts, Adina Porter, Mark Christopher Lawrence, Sarah Buxton, Clark Moore, Leah Pipes, Tiffany Adams, Patrick Stafford, Jayma Mays (a.z.), Dean Cameron, Brad Benedict, Dianna Agron (a.z.), Phillip Rhys, Don Franklin, Meredith Baxter, Patty Duke, Bob Bancroft, Jack Plotnick, Emilie Livingston, Bradford Tatum, Rane Jameson, Ashley Fink (a.z.), Damian McGinty (a.z.), Cory Monteith (a.z.), Heather Morris (a.z.), Mark Salling (a.z.), Harry Shum Jr. (a.z.), Charles Melton, Laura Jordan, Rod McLachlan, Kristen Schaal, Tommy Bechtold, Dan Considine, Samia Khan, Melissa Benoist (a.z.), Blake Jenner (a.z.), Mike O'Malley (a.z.), Becca Tobin (a.z.), Harry Hamlin, Trilby Glover, Nathan Davis Jr., Gary Grubbs, Samuel Larsen (a.z.), Vanessa Lengies (a.z.), Naya Rivera (a.z.), Jenna Ushkowitz (a.z.), Michelle Ehlen, Kevin McHale (a.z.), Amber Riley (a.z.), Dijon Talton (a.z.), Carolina Bonetti, Natalia Nogulich, April Grace, Bex Taylor-Klaus, Andrew Rannells, Tim Bagley, Ishai Setton, Kristopher Logan, Nathan Keyes, Bonnie Hellman, Christopher Curry, Sonya Eddy, Mandela Bellamy, Sam Tan, Lindsay Pearce

Glee začal jako výbornej seriál, první epizoda byla prostě bezchybná a Dont stop believing přezpívaná hercema zněla fakt parádně. Ale po asi 3 epizodě jsem si řekl "Sakra tady je něco špatně" A taky bylo. Takže nejdříve jsem si všiml že kromě Dont stop Believing tu nezazněla snad ani jedna celá skladba takže to mě trošku zklamalo. Ale to co mě nasralo bylo to když se objevoval ten debilní teplouš. A to se objevoval skoro vždycky. Každý jeho slovo mě sralo tak moc že bych mu nejraději rozbil držku, pak ty jeho vztahy byly děsný. Při tom seriál byl celkem vtipnej a Lnychová byla skvělá, ale jak říkám celý mi to pokazil ten debilní teplouš.(9.2.2013)

Nejsilnější stránkou Glee je samozřejmě ta muzikální. Notoricky známé songy v mnohdy lepším podání než samotný originál. Do toho barevná atmosféra a šílená sestava, kterou prostě miluju. Dějově hodnotím druhou sérii za lepší než první. Oblíbené postavy: Rachel, Puck a v 2. sérii Santana.(6.2.2011)

• Zíza

Problém je, že téměř každá postava je mi nesympatická, když udělá něco fajn, vzápětí si to pohnojí. Jejich charaktery jsou na můj vkus až moc pokřivené. Haleluja USA! Fandím tak akorát přehnaně čisto-milné učitelce a Willovi. Zbytek je taková nezajímavá omáčka, ze které občas vykoukne dobrý štěk v podobě písničky či nějakého představení - to je to, proč na to koukám. Mám ráda filmy, kde se zpívá, i to kolem obvykle bývá fajn. Tady je zdlouhavé, na pěst, občas urychlené, nepoutavé a asi na můj vkus a orientaci na dálnovýchodní myšlení až moc americké. Až se mi tam občas některé věci hnusily. Čímž nemyslím toho gaye, protože to je jedna z postav, která mě drží při pozoru. Slabší 3* a uvidíme, co nám to ještě přinese za katastrofu a hudbu. EDIT.: Viděno všechno, nakonec to bylo až moc přitažené za vlasy, písničky mě na konci už taky moc nebraly… něco bylo fajn, ale spousta věcí ne. Snižuju hodnocení na 2*. A jsme si kvit.(15.5.2012)

Ano, je to známé téma, dost mi to připomínalo high school musical, jen ale s jedním takovým malinkatých rozdílem. Je to o mnoho lepší. Člověk dokáže odhadnout, co se stane, ale i přesto je to hezky zpracované. Sice se nikdy nepodívám na všechny díly, ale i přesto to ve mně zanechá nějakou menší stopu.(1.2.2013)

"Připrav se, černoško ze sboru, na jejíž jméno si teď nemůžu vzpomenout, budeš holka velkýho Puckstera." Školní sbory byly vždy mimo můj zájem, neboť mám doživotní zákaz zpívat i při hromadných vystoupeních. Občas ho sice poruším při sprchování, ale všímám si přitom, že ani té sprše to evidentně nedělá dobře. Přesto jsem se vydal sledovat seriál, kde hráči amerického fotbalu zpívají, vozíčkář tančí a roztleskávačky tomu dodávají trochu ... no inteligence to nebude. Na můj vkus je to sice trošku multi-kulti, ale je to v USA a tam mi to křížení ras, náboženství a pohlaví zase až tak moc nevadí. Navíc ta hudební čísla mě baví a je to celé takové pozitivní, tak tomu nebudu hodnocením ukazovat temnou stranu svého vrozeného cynismu.(3.11.2016)

• - Becky je jediná roztlieskávačka, ktorá nemá vlasy v cope. (dwdb)

• - Miley Cyrus toho po svojej Hannah Montane (od r. 2006) mala už dosť, a tak nepozerala žiadne hudobno-komediálne seriály ako Glee, o ktorom sa aj vyjadrila, že sa jej nepáči. Tvorcovia sa jej odmenili tým, že jej song použili, ale dali ho zaspievať Lei Michele neuveriteľne falošne. (matthew.17)

• - Spoiler: Cory Monteith zomrel v júli 2013, a preto sme sa v piatej sérii rozlúčili s jeho postavou - seriálový Finn zomrel v 3. epizóde. (SieZof)