Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009 - 2015, 91 h 6 min (Minutáž: 121x45 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot-Marie Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Jake Zyrus, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rae Olivier, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, Josie Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham, Joel McKinnon Miller, Puppett, Vincent Tran, Jo Anderson, Jimmy Bellinger, Al Pugliese, Shaun Brown, Carole Gutierrez, Bo Barrett, Susan Leslie, Isabella Kai Rice, Hayley Holmes, Bianca Von Krieg, Ashley Blaine Featherson, Anna Claire Sneed, Van White, Bailey Noble, Isley Reust, Phyllis Applegate, Fay Hauser, Valorie Hubbard, Victor Garber, Kurt Fuller, Amy Hill, Mia Barron, Gregg Henry, Tonya Kay, Amber Watson, Eve Gordon, John Michael Higgins, Lauren Lee Denham, J.A. Steel, Anthony Brandon Wong, Maria Del Carmen, Avery Phillips, Mike Hagerty, Eddy Martin, Kathy Griffin, Loretta Devine, George Wyner, Kathleen Quinlan, Jaymes Butler, Jim Metzler, Mike Starr, Max Emerson, Brock Baker, Marko Germar, Michael A. MacRae, Wendy Worthington, Stefania Spampinato, Chris Parnell, Matt Martin, Patricia Ashley, Whit Hertford, Casey Deidrick, Shangela, Bee-Be Smith, Fortune Feimster, Brian McGovern, Shay Mitchell, Jim J. Bullock, Roy Abramsohn, John Marshall Jones, Rick Pasqualone, Valerie Mahaffey, Don Most, Tamlyn Tomita, Lyne Odums, Thia Schuessler, Eric Etebari, Sara Radle, John Schneider, E.E. Bell, Jessalyn Gilsig (a.z.), Brian Stokes Mitchell, Eric Bruskotter, Marie Caldare, Daniel Amerman, Ian Brennan, Mitch Grassi, Leilani Sarelle, Neil Patrick Harris (a.z.), Kathleen M. Darcy, B.K. Cannon, Annie Quinn, Derek Butler, Brad Falchuk, Sean Gunn, Brad Potts, Adina Porter, Mark Christopher Lawrence, Sarah Buxton, Clark Moore, Leah Pipes, Tiffany Adams, Patrick Stafford, Jayma Mays (a.z.), Dean Cameron, Brad Benedict, Dianna Agron (a.z.), Phillip Rhys, Don Franklin, Meredith Baxter, Patty Duke, Bob Bancroft, Jack Plotnick, Emilie Livingston, Bradford Tatum, Rane Jameson, Ashley Fink (a.z.), Damian McGinty (a.z.), Cory Monteith (a.z.), Heather Morris (a.z.), Mark Salling (a.z.), Harry Shum Jr. (a.z.), Charles Melton, Laura Jordan, Rod McLachlan, Kristen Schaal, Tommy Bechtold, Dan Considine, Samia Khan, Melissa Benoist (a.z.), Blake Jenner (a.z.), Mike O'Malley (a.z.), Becca Tobin (a.z.), Harry Hamlin, Trilby Glover, Nathan Davis Jr., Gary Grubbs, Samuel Larsen (a.z.), Vanessa Lengies (a.z.), Naya Rivera (a.z.), Jenna Ushkowitz (a.z.), Michelle Ehlen, Kevin McHale (a.z.), Amber Riley (a.z.), Dijon Talton (a.z.), Carolina Bonetti, Natalia Nogulich, April Grace, Bex Taylor-Klaus, Andrew Rannells, Tim Bagley, Ishai Setton, Kristopher Logan, Nathan Keyes, Bonnie Hellman, Christopher Curry, Sonya Eddy, Mandela Bellamy, Sam Tan, Lindsay Pearce

Po shlédnutí asi prvních 6ti dílů jsem dala 5 hvězdiček. Teď jsem někde za půlkou první série a nedá mi to a jednu hvězdičku uberu. Glee je skvělá show, opravdu nestačím zírat, jak moc jsou ty "děti" talentované, mráz po zádech je taky na "každodílovém" pořádku. Ale .. nemůžu se zbavit pocitu, že je to celé hrozně povrchní. Že téměř o žádné postavě nevím skoro nic. Je mi jasné, že Glee je postavené hlavně na zpěvu a tanci (i když hlavně na tom zpěvu), ale právě proto musím dát 4 hvězdičky, protože k úplné dokonalosti mi chybí právě ten zajímavější děj :) .. Mimochodem, Lea Michele a její hlas, to je něco neuvěřitelného! A úsměv Matthewa Morrisona taktéž :)) březen 2011 - změna ze čtyř hvězdiček zpátky na pět :) .. už mi to nepřijde tak povrchní a baví mě to čímdál víc :)(3.10.2010)

čistých 5. Na tak úžasně roztomilý a těžkou závislost vzbuzující seriál už asi nenarazím. Zábavnost je vytažená do úplného extrému hlavně díky postavě Sue, nejlepší seriálové postavě, jakou jsem kdy viděl, všechno je bráno s obrovským nadhledem, vztahy jsou doslova šíleně překombinované, celkově má tento seriál asi jedno z nejlepších obsazení, postavy jsou jedna vedle druhé uvěřitelné, mají typické středoškolské problémy a taky se tak chovají, samozřejmě stále se stoprocentním nadhledem - celkově celá škola funguje jako ironizace amerického školství. Co se na té škole dějí za šílenosti, je těžké popsat. A stejně ji od začátku seriálu miluji a mám za vzor všech ostatních škol. A samotné písničky, jejich nové provedení, a choreografie + skvělá návaznost na děj - to je už jen úplné potvrzení výjimečnosti seriálu. 2. série zatím drží standart - dokonalost.(10.2.2011)

• Hellboy

Glee je v podstatě High School Musical roztažený do seriálu, přičemž to, že Glee je na 142. místě v TOP 200 seriálů a má 83%, zatímco hodnocení High School Musicalu se pohybuje okolo 30% považuju za perfektní ukázku pokrytectví většiny těch, co hodnotili obojí. Jistě, že jsou tam značné rozdíly, ale pořád je to jen příběh o hudebním kroužku s využitím všech klišé, které si dokážu představit. HSM je určený mladším divákům a nastoluje jen ty nejjednodušší problémy (rozhodnout se mezi sportem a zpěvem), Glee míří na starší diváky a k tomu samému motivu přidává závažnější témata, jako je hledání rodiče nebo hledání sexuální orientace, nečekané těhotenství, do čehož se ještě zamíchá mentálně postižená postava a tělesně postižená postava. (To už radši Timmyho a Jimmyho:)) Osazenstvo seriálu je dokonale politicky korektně poskládané, zaplněné černobílými charaktery, které sice zjevně umí zpívat, ale co to zpívají?! Děj... jak z telenovely. Někdo to může nazvat naivitou, ale na mě to působí tak, že to tvůrci myslí vážně. Glee symbolizuje vše, co je na americké muzikálové produkci špatně. A nemůže to zachránit ani Joss Whedon za kamerou nebo Neil Patrick Harris před ní. Tohle dílo mi je prostě odporné. PS: CheGuevara to napsal přesně, až na to, že hodnotí z neznámého důvodu stále dost vysoko. Glee je hlavně o hudbě a ta je mizerná (na každé KISS připadne dvakrát Lady Gaga) a ta vážně se tvářící vata okolo je neskutečná nuda. Next please.(27.5.2010)

Ano, je to známé téma, dost mi to připomínalo high school musical, jen ale s jedním takovým malinkatých rozdílem. Je to o mnoho lepší. Člověk dokáže odhadnout, co se stane, ale i přesto je to hezky zpracované. Sice se nikdy nepodívám na všechny díly, ale i přesto to ve mně zanechá nějakou menší stopu.(1.2.2013)

Ohromně naivní a tak trochu z jiné reality, ale především pozitivní a zábavný seriál z jedné střední školy. Příběh je založený na hromadě žánrových klišé, ale scénáristi s nimi umějí velmi efektivně pracovat a využít je ke svému prospěchu. Největšími hvězdami jsou nakonec herci/zpěváci, kteří mají všichni tolik talentu, až mi z toho oči přecházely. Už dlouho mě žádný seriál takhle nepřekvapil. 2. řada bylo zklamání jako sviňa. Tvůrci se naprosto zaprodali té horší části svého publika a hudba znějící v celé řadě byla jedna velká žumpa. Příběhy postav byly podbízivé a povrchní a z celkových 22 dílů stálo za něco možná 5. A s tím dělám Glee pa pa.(2.9.2010)

• - Pilotný diel seriálu sledovalo viac ako deväť a pol milióna ľudí. (dwdb)

• - V pilotním díle Rachel (Lea Michele) mluví o svých otcích, přičemž se ve skříňce objevuje jejich fotka. V průběhu 3. série v epizodě „Heart“ se její otci objevují, avšak nikoli v podání osob, které se objevili na fotografii. (Jennifer67)

• - Všetky dôležité scény medzi Santanou a Brittany sa odohrávajú pri skrinke. (dwdb)