Glee (TV seriál)

Glee

Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

USA, 2009 - 2015, 91 h 6 min (Minutáž: 121x45 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Harry Shum Jr., Jayma Mays, Heather Morris, Jenna Ushkowitz, Damian McGinty, Chord Overstreet, Dot-Marie Jones, Melissa Benoist, Becca Tobin, Jacob Artist, Blake Jenner, Alex Newell, Max Adler, Lauren Potter, Mike O'Malley, Romy Rosemont, Vanessa Lengies, Dijon Talton, Iqbal Theba, Samuel Larsen, Ashley Fink, Grant Gustin, Josh Sussman, Jonathan Groff, Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Demi Lovato, Sarah Jessica Parker, Nicci Faires, Stephen Tobolowsky, Whoopi Goldberg, Earlene Davis, Rachael Markarian, Eve, Ernest Dancy, NeNe Leakes, Shelby Rabara, Neil Patrick Harris, Britney Spears, Ben Bledsoe, Jennifer Aspen, Molly Shannon, Olivia Newton-John, Michael Hitchcock, Jeff Lewis, Sarah Drew, Stacy Glassgold, John Stamos, Meat Loaf, Barry Bostwick, Daniel Roebuck, Anna Camp, Jesse Heiman, Patti LuPone, Cheyenne Jackson, Jayson Blair, Dustin Ingram, John Ross Bowie, Ricky Martin, Josh Groban, Debra Monk, Jake Zyrus, Matt Bomer, Lindsay Lohan, Molly McCook, Dean Geyer, Kent Avenido, Charlotte Ross, Thomas Calabro, Derek Baker, Joe Hursley, Peter Mayhew, Jeff Goldblum, Emilee Wallace, Frank Pacheco, Virginia Gardner, Katey Sagal, Dylan Sprayberry, Amy Aquino, Jolene Purdy, Mary Jo Catlett, Lauren Gottlieb, Angela Frezza, Rae Olivier, Brent Jennings, Mason Trueblood, Suraj Partha, Dyllan Christopher, Ashley Jackson, Adam Lambert, Ioan Gruffudd, Blake Webber, Luke Youngblood, Tara Holt, Jennifer Keane, Barbara Tarbuck, Lynne Jacobellis, Michael Barbuto, Tava Smiley, Colleen Craig, Jim Rash, Peter Facinelli, Phoebe Strole, Tyra Banks, Christopher Cousins, Bryce Johnson, M.C. Gainey, Skylar Astin, Jackée Harry, Marlee Matlin, Chace Crawford, Michael Lerner, Dana Davis, Assaf Cohen, Rick Worthy, Galadriel Stineman, Shirley MacLaine, Gary Dourdan, Eric Roberts, Richard Kind, Ilia Volok, Nick Baga, June Squibb, Billy Dee Williams, Melinda McGraw, Sean O'Bryan, Brittany Renee Finamore, Tim Conway, Hisonni Johnson, Angela Gulner, Dana Rosendorff, Jeanette Brox, Lexie Contursi, Michelle DeFraites, Titus Makin Jr., Jesse Luken, Debby Gerber, Melanie Avalon, Katherine McNamara, Ayesha Fraser, Ray Reinebach, Erinn Westbrook, Stephanie Hunt, Jessica Sanchez, Beau Garrett, Ali Stroker, Finneas O'Connell, Oliver Kieran-Jones, Nolan Gerard Funk, John Lloyd Young, Clint Culp, Jed Bernard, Tanya Clarke, Joey Richter, Noel Arthur, Sonya Macari, Jonathon Grant, Kherington Payne, Tia Robinson, Cali Fredrichs, Justin Ray, Sarah Otey, Aisha Tyler, Kenneth Choi, Rosanna Pansino, Caitlin Carver, Patrick Gallagher, Steve Trzaska, Michael Hyatt, Lauren Boles, Justin Gaston, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, Helen Mirren, Cyrina Fiallo, Billy Lewis Jr., Laura Dreyfuss, Marshall Williams, Noah Guthrie, Samantha Marie Ware, Ivonne Coll, Jennifer Coolidge, Ken Jeong, Gina Gershon, Carol Burnett, Josie Totah, Riker Lynch, Ian Brennan (vyp.), Ina-Alice Kopp, Jacob Wysocki, Rex Lee, Max George, Justin Prentice, Myko Olivier, Gloria Estefan, Ben Bram, Teddy Lane Jr., Luka Šulić, Stjepan Hauser, Kari Coleman, Perez Hilton, James Earl, Daniel Curtis Lee, Geraldo Rivera, Hope Olaide Wilson, Brian Balzerini, Michael Segovia, D.C. Cody, Michael Bolton, Madeline Bertani, Loanne Bishop, Jan Hoag, Rizwan Manji, Suzanne Krull, Riley Voelkel, Jim Gleason, Kristen Clement, John Ainsworth, Sancho Martin, Jeff Doucette, Ann Russo, Nick Nordella, Scott 'Carrot Top' Thompson, Caleb Thomas, Jack Foley, Nathalie Love, Aaron Hill, Davenia McFadden, Edwin Garcia II, Beau Casper Smart, Lamarcus Tinker, Keong Sim, Rebecca Staab, Ellen Ho, Danielle Macdonald, Saidah Arrika Ekulona, Joe Massingill, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Jordan Elizabeth, Heather Mazur, Charlene Amoia, Jodi Harris, Ric Sarabia, Colby Minifie, Ari Stidham, Joel McKinnon Miller, Puppett, Vincent Tran, Jo Anderson, Jimmy Bellinger, Al Pugliese, Shaun Brown, Carole Gutierrez, Bo Barrett, Susan Leslie, Isabella Kai Rice, Hayley Holmes, Bianca Von Krieg, Ashley Blaine Featherson, Anna Claire Sneed, Van White, Bailey Noble, Isley Reust, Phyllis Applegate, Fay Hauser, Valorie Hubbard, Victor Garber, Kurt Fuller, Amy Hill, Mia Barron, Gregg Henry, Tonya Kay, Amber Watson, Eve Gordon, John Michael Higgins, Lauren Lee Denham, J.A. Steel, Anthony Brandon Wong, Maria Del Carmen, Avery Phillips, Mike Hagerty, Eddy Martin, Kathy Griffin, Loretta Devine, George Wyner, Kathleen Quinlan, Jaymes Butler, Jim Metzler, Mike Starr, Max Emerson, Brock Baker, Marko Germar, Michael A. MacRae, Wendy Worthington, Stefania Spampinato, Chris Parnell, Matt Martin, Patricia Ashley, Whit Hertford, Casey Deidrick, Shangela, Bee-Be Smith, Fortune Feimster, Brian McGovern, Shay Mitchell, Jim J. Bullock, Roy Abramsohn, John Marshall Jones, Rick Pasqualone, Valerie Mahaffey, Don Most, Tamlyn Tomita, Lyne Odums, Thia Schuessler, Eric Etebari, Sara Radle, John Schneider, E.E. Bell, Jessalyn Gilsig (a.z.), Brian Stokes Mitchell, Eric Bruskotter, Marie Caldare, Daniel Amerman, Ian Brennan, Mitch Grassi, Leilani Sarelle, Neil Patrick Harris (a.z.), Kathleen M. Darcy, B.K. Cannon, Annie Quinn, Derek Butler, Brad Falchuk, Sean Gunn, Brad Potts, Adina Porter, Mark Christopher Lawrence, Sarah Buxton, Clark Moore, Leah Pipes, Tiffany Adams, Patrick Stafford, Jayma Mays (a.z.), Dean Cameron, Brad Benedict, Dianna Agron (a.z.), Phillip Rhys, Don Franklin, Meredith Baxter, Patty Duke, Bob Bancroft, Jack Plotnick, Emilie Livingston, Bradford Tatum, Rane Jameson, Ashley Fink (a.z.), Damian McGinty (a.z.), Cory Monteith (a.z.), Heather Morris (a.z.), Mark Salling (a.z.), Harry Shum Jr. (a.z.), Charles Melton, Laura Jordan, Rod McLachlan, Kristen Schaal, Tommy Bechtold, Dan Considine, Samia Khan, Melissa Benoist (a.z.), Blake Jenner (a.z.), Mike O'Malley (a.z.), Becca Tobin (a.z.), Harry Hamlin, Trilby Glover, Nathan Davis Jr., Gary Grubbs, Samuel Larsen (a.z.), Vanessa Lengies (a.z.), Naya Rivera (a.z.), Jenna Ushkowitz (a.z.), Michelle Ehlen, Kevin McHale (a.z.), Amber Riley (a.z.), Dijon Talton (a.z.), Carolina Bonetti, Natalia Nogulich, April Grace, Bex Taylor-Klaus, Andrew Rannells, Tim Bagley, Ishai Setton, Kristopher Logan, Nathan Keyes, Bonnie Hellman, Christopher Curry, Sonya Eddy, Mandela Bellamy, Sam Tan, Lindsay Pearce, Irene Roseen, Tessa Netting, Jazzmun, Suzana Jurcevic, JJ Snyder, Mary Stein

Glee v Americe provází pověst toho nejvíc gay seriálu, co teď můžete vidět na obrazovkách. Zpívají se tu sladkobolné šlágry, středoškolská děcka se tu párují a bojují s prvními láskami a když vás něco trápí, tak si to srdíčko prostě vyzpíváte, no ne? Tvůrce Ryan Murphy do tohodle růžovoučkého koktejlu ale namíchal i spoustu humoru. A navíc - zpívá se tu opravdu dobře a občas i se skvělou taneční choreografií. Pokud máte chuť na na emotivní a milý seriálek o looserech, které spolužáci šikanují, protože je baví zpívat (nedovedu si dost dobře představit, že by se něco takového stalo u nás...), tak si určitě vyberte Glee. PS: Skoro jsem zapomněla upozornit na skvěle napsanou a zahranou postavu záporačky Sue, která tu trousí hlášky jako o život. I think you will be adding revenge to the list of things you're not good at, including being married, running a high school glee club, and finding a hair style that doesn't make you look like a lesbian. (5.1.2011)

Dokoukána první série. Z novodobých amerických seriálů pro mladé mi je sice víc po chuti Gossip Girl, ale Glee rozhodně není špatná záležitost. Pokud odhlédneme od toho, že je to místy tak trochu kýč a sem tam hloupé nebo přehnané, můžeme se královsky bavit. Krom toho, seriál byl především stvořen jako muzikál s množstvím hudebních čísel, takže se ani nedá divit, že cenou za to, aby to s muzikou všechno sedělo dohromady, je právě občasná pochybnost děje. Ve výsledku to naopak vypadá, že tvůrci dělali co mohli, aby to se všemi těmi písničkami skloubili. Dvě podstatné věci navíc zaslouží pochvalu - zaprvé, Glee oprašuje spousty starších hitů, na které by si člověk jinak téměř nevzpomněl, a tak máme šanci "znovuobjevit" některé skvělé písničky (mně takhle byla například připomenuta písnička "Gives you hell"). Zadruhé, Glee se může pyšnit dobře prokreslenými charaktery hlavních postav, čímž si určitě získá hodně diváků. Ve výsledku tedy musím říct, že absolutně není na místě srovnávat Glee se škvárou jako High School Musical, jehož hudební, dějové a snad i herecké kvality jsou daleko horší. Glee má na víc. ~(3,8)~(13.11.2010)

Bomba seriál, po kterém se mi vždy zvedne nálada. Skvělé písničky, které vám pak zní celý den v hlavě. Takový seriál podle mě v televizi chyběl. S High school musical to teda nemá nic společného. A ještě ty taneční čísla k písním nemají chybu. Jeden z nej seriálů tohoto roku...Držím pěsti, aby i další díly vyšly tak skvěle jako doposud. Dodatek 1.8.2012 po doukoukané 3. sérii musím snížit na 4*, protože je pravda, že už se to strašně vleklo a vtipných scén bylo pramálo a už i většina písní se mi nelíbila. Doufám, že 4. řada nebude. 30. 11. 2013: Nejen, že 4. řada byla, ale běží dokonce 5. a co jsem slyšela chystá se ještě i 6. Jako upřímně, první tři série byly na ty 4* a bavilo mě, ale od 4. série, kdy je tam nová parta lidí a z té staré tam jsou záběry z NY propletené, je to docela děsné.... Už ani ty písničky, kvůli kterým to bylo tak super, se mi většinou nelíbí a přeskakuju je. Musím říct že 4. a co zatím bylo odvysíláno z 5. série je na 3* a možná i níž.. ale z respektu prvních 3. sérií, nechávám ty 4* a ostatní řady po nich budu v hodnocení ignorovat. Konec 5. série: Jako vážně, opět by se perfektně hodilo už to nechat takhle ukončené (jako opravdu tohle by byl takový fajn napůl šťastný, napůl smutný, ale nadějný konec) a ještě tou boží písničkou, kterou nemůžu dostat z hlavy a ne nás otravovat s další řadou, kterou, jak se znám, stejně budu sledovat, i když mě nebude bavit. Prvních pár dílů 6. série: No ty pytle. Tohle nechcete. Prostě jakmile tam zazněla píseň Let it go, tak to totálně posrali. Taky posrali to, že se všichni vrátili na střední. Kdo by to v reálném životě dělal???? Zvláště po neúspěchu. Nové děcka jsou strašné. A ty staré evidentně nemají žádné životy, když můžou kdykoliv dojet zpátky a pomoct zachránit glee. Ze Sue udělali ještě větší případ pro psychiatra s její tajnou garáží nenávisti ke všem a lásky k Blainovi a Kurtovi. Pokračuju nejspíš v ignorování hodnocení. Protože už od 4. série tam kazí jedno za druhým a ani ty písničky už nejsou, co bývaly. 27. 3. 2015 - THE END - ano konec 6. série je pravdu definitivním koncem: Konečně... 11. díl klidně mohl být konečným, ale ne, oni museli hodit flashbackový 12. díl úplně o hovně a pak ještě ten 13. konečný, který uřízli o to nejlepší z glee, čímž jsou vystoupení na těch soutěžích, a místo toho vidíme, jak po 5 letech je Sue víceprezidentkou USA, Rachel nosí v troubě Kurtovo a Blainovo dítě a je oceněna cenou Tony a je vdaná za Jessiho, Mercedes je slavná zpěvačka asi jako Beyoncé a zbytek vede hrozně úspěšné životy, kdy dělají, jen to co je baví. Ale nebudu lhát, že mi neukápla aspoň jedna slzička.... u té zavěrečné písně samozřejmě.. prostě definitivní konec... jakési rozloučení s Corym aka Finnem a taky jak zpívala Rachel na opuštěných chodbách školy, tak to bylo dost smutné.... a prostě je to konec jednoho seriálu, jedné éry.. ach jo.. čím jsem starší, tím jsem větší citlivka a nesnáším loučení :D(29.11.2009)

Je mi jedno, že je tohle přirovnáváno k HSM. Může být. Jenže Glee má skvělé postavy, které mají své problémy a překvapivě nejsou povrchní. Ne vždy, ale přece. Co se týče hudby, tak mám pár výhrad. Rachel mi přijde uřvaná, ale pěvecky je na tom výborně. Kurt mě baví, stejně tak skvělá Sue. Musím vyzdvihnout song Defying Graviti v podání Kurta a Rachel. Nádherně zazpívané. Za mě silné 4*.(25.9.2010)

Pár zaujímavých postáv, pekné dievčatá a príjemné pesničky, to sú určite klady tohto seriálu. Na druhú stranu sú tu miestami poslabšie miesta (veľmi mierne povedané), čo sa týka deja. Už len samotná škola... Možno som videl veľa filmov o problémových žiakoch, ale toto mi pripadá ako škola z rozprávky, žiadni výrastkovia, žiadne detektory kovov, proste idyla. Ďalej Klub celibátu na strednej škole? Chcel by som vidieť chalana, ktorý by do niečoho takého vstúpil. :-) Potom tie veci okolo tehotenstiev... Chlap si za niekoľko mesiacov nevšimne, že jeho žena nie je tehotná, ale nosí vypchávku, to žijú v iných vesmíroch? A chalan pred maturitou uverí, že jeho priateľka otehotnela z toho, že keď boli obaja v bazéne v plavkách a jemu sa stala malá nehoda s výronom semena... :-) Veľmi zvláštni boli aj futbalisti, ktorí si na ihrisku zatancujú na Beyoncé a vďaka tomu začnú vyhrávať zápasy. A tú časť s Willovou starou láskou, ktorá sa na chvíľu vráti späť do školy som tiež nejako nepochopil, na čo to bolo dobré, ako keby boli scenáristi bez nápadu a skúšali každú blbosť, ktorá im napadne. Navyše mi je dosť nesympatický predstaviteľ Finna, to má byť akože hlavná školská hviezda? Aj ten jeho spev sa mi zdá najhorší zo všetkých vystupujúcich, nevýrazný, akurát tak niekde do zboru, určite nie na sólo. Zatiaľ som videl len 6 častí a také sú zatiaľ moje dojmy, uvidím, či sa to zmení po pozretí celej prvej série. Má to potenciál, no zatiaľ zostal nevyužitý...(16.10.2010)

• - Spoiler: Cory Monteith zomrel v júli 2013, a preto sme sa v piatej sérii rozlúčili s jeho postavou - seriálový Finn zomrel v 3. epizóde. (SieZof)

• - Dianna Agron (Quinn Fabray), Jessalyn Gilsig (Terri Schuester) a Jayma Mays (Emma Pillsbury) spolu již hrály v seriálu Hrdinové (od r. 2006) (Shadowspark)

• - Počas vystúpenia "Don't You Want Me" v epizóde "Blame It On The Alcohol" má Rachel na sebe jednu Mercedisinu náušnicu. (dwdb)