Glee - Série 4

(série)
Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2012–2013), 16 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Lea Michele, Chris Colfer, Darren Criss, Jane Lynch, Kevin McHale, Cory Monteith, Heather Morris, Chord Overstreet, Naya Rivera, Jenna Ushkowitz (více)

Epizody(22)

Gelaos

Čtvrtá série je přecpaná a postrádá tah na branku. Je tu strašně moc zápletek, ale ani jedna z nich nijak nezaujme a i ty potenciálně zajímavé končí neuspokojivě (bulimie, Katie). Zatímco v předchozích sériích podzápletky vcelku dobře zapadly do hlavní dějové linky, ve čtvrté sérii všechno působí velice epizodicky. Rozdělení děje do dvou linek (McKinley a New York) přineslo víc škody než užitku. Nové postavy jsou vesměs nezajímavé a ani ty původní to kolikrát nezachrání. Finále nic moc. Oblíbené epizody:  01 New Rachel,  04 The Break-Up,  06 Glease,  07 Dynamic Duets,  11 Sadie Hawkins,  14 I Do,  18 Shooting Star,  22 All Or Nothing.  Oblíbené písničky:  Everytime,  The Scientist,  Whistle,  Tell Him,  Anything Could Happen,  Mamma Mia,  Don't Stop Believin' (Rachel),  Hall Of Fame, (+ 28 dalších). ()

KajusaK

Jak zmínil Streeper už to není co to bývalo. Pár dílů bylo velmi kvalitních ale většina se jen slabě táhla. Nové postavy jsem si po čase oblíbila ale i tak tomu něco chybí. ()

Streeper

Už to není to, co to bývalo. Jsem ale na druhou stránu ráda, že tvůrci dali větší příležitost Blainovi, jeho postavu i herce, který ho ztvárňuje mám strašně ráda. Takže to je pro mě potěšující. Příběhově je to ale hodně slabé, už to nemá z čeho brát a originalita je ta tam. ()

• Pieseň "Come See About Me" má choreografiu, ktorá sa schválne podobá na choreografiu k piesni "I Say a Little Prayer" z epizódy Showmance (2009). (dwdb)
  • Ryan Murphy sa na Twitteri vyjadril, že epizóda, v ktorej by sa fotil sexy kalendár, sa plánovala už od prvej série. (dwdb)
  • Kurt (Chris Colfer) tvrdí, že video, ktoré zničilo Cassandrinu (Kate Hudson) kariéru bolo nahraté na YouTube pred desiatimi rokmi. YouTube bol ale vynájdený v roku 2005, sedem rokov pred touto epizódou. (dwdb)