Ramona

Ja, zloduch!

Ramona and Beezus

Rodinný / Komedie

USA, 2010, 99 min

Příjmená rodinná jednohubka postavená na kouzelné titulní postavě. Ve svých devíti letech je roztomile svá, má bujnou fantazii, ne vlastní vinou jde z průšvihu do průšvihu a člověk si ji prostě nemůže neoblíbit. Navíc jsou všechny obvyklé rodinné trable, od protivné starší sestry po finanční potíže po ztrátě zaměstnání nahlíženy jejíma očima, které jim dávají zase trochu jinou perspektivu než je u rodinných dramat obvyklé. Je to zábavné, pohodové, optimistické a především milé. Zkrátka fajn pohádka pro celou rodinu, pokud chcete navodit pohodu.(26.9.2013)

Jééé to bylo tak hezké, občas se ráda podívám na nějaký rodinný film a tenhle kousek, kde jedna malá holka /Ramona/ žije ve svém světě je natočený hrozně mile. Všechny postavy kolem jsou tak nějak skutečné a blízké normálnímu světu, bez přetvářky a s problémy, které běžný život přináší. Představitelka Ramony je takové správné střevo. Jednou by snad i slza šla vytlačit, ale to prostě ve filmech pro děti my "rodičové" najdeme skoro vždy.(11.8.2011)

Průměrná rodinná podívaná, kterou ovšem neskutečně táhne Joey Kingová. Tahle jedenáctiletá holčina filmu jednoznačně dominuje - naštěstí skoro nesleze z plátna / obrazovky. Marně vzpomínám kdy naposled, a jestli vůbec někdy, jsem viděl film, kde by takovýhle děcko tak výrazně dominovalo. Jinak je vše pouze na průměrné úrovni, čili pobaví, neurazí a zanechá víceméně pozitivní dojem.(6.7.2014)

Jak já se na tohle klepal. A právem, byla to prosně úžasná rodinná komedie s úžasným obsazením. Selena Gomez je naprosto dokonalá, skvělá, půvabná herečka. Hodnocení, jaké zde je, je skvělé, málokterý podobný film se může pyšnit takovým vysokým procentem. Každopádně už předem jsem tušil, jak to budu hodnotit, a to se mi potvrdilo. Suprový film. 99%(28.3.2011)

Nemám devět let, nejsem holka, nevlastním vůbec žádnou fantazii, nemám mladšího, staršího ani vymyšleného sourozence a nikdy jsem neslyšel své rodiče mluvit o rozvodu. Přesto jsem se podíval na tento snímek, který nic jiného neobsahuje. Chvíli mne to nudilo, pak jsem chtěl Ramoně humánně ukousnout hlavu a nakonec jsem si našel tři pozitiva, za která jsem udělil hvězdy - 1) vynikající vodní bitva přes plot, 2) neuvěřitelně trpěliví rodiče, 3) obludně kýčovitý happy end.(16.1.2015)

• Joey King

• - Joey King (Ramona) získala v roce 2011 cenu za nejlepší dívčí herecký výkon v hlavní roli ve věkové kategorii do 10 let (včetně). (heyda)

• - Jméno stavební firmy, která přistavuje k domu novou místnost se jmenuje Bendix. V knížce "Beezus and Ramona" se Bendix jmenuje panenka Beezus, kterou Ramona zapekla do jejího narozeninového dortu. (bfa)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (heyda)