Ramona

Ja, zloduch!

Ramona and Beezus

Rodinný / Komedie

USA, 2010, 99 min

Jak já se na tohle klepal. A právem, byla to prosně úžasná rodinná komedie s úžasným obsazením. Selena Gomez je naprosto dokonalá, skvělá, půvabná herečka. Hodnocení, jaké zde je, je skvělé, málokterý podobný film se může pyšnit takovým vysokým procentem. Každopádně už předem jsem tušil, jak to budu hodnotit, a to se mi potvrdilo. Suprový film. 99%(28.3.2011)

• STARKOVA20

Mám moc ráda rodinné a netrapné komedie, dost jsem se na Ramonu těšila, ale musím říct, že mě celkově film dost nudil, říkala jsem si, že mohl být klidně o 20minut kratší. A představitelka Ramony-Joey King mi byla neuvěřitelně nesympatická, nevim proč, ale nemohla jsem se na ní prostě dívat. Dostala jsem na ní během sledování filmu vyloženě alergii. Film celkově nebyl špatný, Selena se mi tu hodně líbila a to nejsem nějaký její fanoušek. Nic extra, ale zas taková hrůza to nebyla, to bych k Ramoně byla až moc přísná.(2.3.2012)

Jééé to bylo tak hezké, občas se ráda podívám na nějaký rodinný film a tenhle kousek, kde jedna malá holka /Ramona/ žije ve svém světě je natočený hrozně mile. Všechny postavy kolem jsou tak nějak skutečné a blízké normálnímu světu, bez přetvářky a s problémy, které běžný život přináší. Představitelka Ramony je takové správné střevo. Jednou by snad i slza šla vytlačit, ale to prostě ve filmech pro děti my "rodičové" najdeme skoro vždy.(11.8.2011)

Už asi blázním, ale film se mi líbil. Jedná se o velmi tradiční rodinnou zábavu, která až na pár přehnaných míst funguje velmi dobře. Hlavní představitelka (Ramona) je správně trhlá, a chvílemi nad očekávání zábavná (přiznávám, že během sledování se mi párkrát vykouzlil úsměv na tváři). Vztah mezi sestrami je roztomilý, mezi rodiči a dětmi (nebo spíš dospělými a Ramonou) hřejivý a vztahy partnerské/rádobypartnerské jsou víceméně nepodstatné. Nejedná se o revoluci ani špičkovou podívanou, ale kvalitní rodinný snímek, který v ramci žánru a doby, je dle mého velmi slušně koukatelný. Za mě (až jsem byl sám velmi mile překvapen) slušné 4*.(13.11.2011)

Skvělá, příjemná oddechovka. Není to úplně TOP, ale člověk se pobaví a Ramona je super:) Je to vlastně obyčejný život podán a brán trochu neobyčejným stylem... který se mi líbí:) snad bych hodnotila ty hvězdy tři, ale skvělé herecké obsazení (i s výkony) a hlavně kuli tomu fešákovi, kterým Josh Dunhamel nesporně je, mě donutilo k těm čtyřem, které má ale zasloužené:)(2.6.2012)

• - Joey King (Ramona) získala v roce 2011 cenu za nejlepší dívčí herecký výkon v hlavní roli ve věkové kategorii do 10 let (včetně). (heyda)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (heyda)

• - Jméno stavební firmy, která přistavuje k domu novou místnost se jmenuje Bendix. V knížce "Beezus and Ramona" se Bendix jmenuje panenka Beezus, kterou Ramona zapekla do jejího narozeninového dortu. (bfa)