Ramona

Ja, zloduch!

Ramona and Beezus

Rodinný / Komedie

USA, 2010, 99 min

Jak já se na tohle klepal. A právem, byla to prosně úžasná rodinná komedie s úžasným obsazením. Selena Gomez je naprosto dokonalá, skvělá, půvabná herečka. Hodnocení, jaké zde je, je skvělé, málokterý podobný film se může pyšnit takovým vysokým procentem. Každopádně už předem jsem tušil, jak to budu hodnotit, a to se mi potvrdilo. Suprový film. 99%(28.3.2011)

Hned na začátek musím říct, že jsem uvažoval i o pětihvězdí. Tohle je totiž klenot mezi Americkými rodinnými komediemi. Ne až tak vyblískaný a drahý, možná trochu bižu, ale pořád hezký. Je tu všecko, co byste čekali - vštěpování rodinných hodnot, láska, škola, "být jiný je být výjimečný, ne vadný", že bez práce nejsou peníze a makléři potom doslova odvezou dům... Jenže je to poskládáno tak, jak by to mělo být. Dokonale a neotravně. Malá Ramona je skvělá, zábava je opravdu zábavná, fórky nejsou laciné, ale i na nějakou tu taškařici a ublinknutí dojde, příběh se poutavě vyvíjí po celou délku a vážně hezké jsou imaginární Ramoniny představy, jak si lítá hlavou v oblacích. Film se bude dětem určitě líbit a když se bude dospělý dívat s ním, určitě těch 100 minut neprozívá. Já jsem byl moc spokojen a možná to bylo momentální melancholickou náladou, ale byl jsem i trošku dojat. DOPORUČUJI. (Beezeus: "Kdo by miloval holku s přezdívkou Beezus!" Ramona: "Jesus?")(29.8.2011)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $26,167,002Tržby Celosvetovo $27,470,511Tržby za predaj DVD v USA $18,436,190 //počet predaných kusov 1,251,154║ mohla to byť roztomilá oddychovka ale miestami to príde až moc všedne tuctové bez patričnej iskry /40%/(16.1.2011)

"Ramona, you're extraordinary." Bože, to byl tak kouzelnej film! Čekala jsem, že se mi to bude líbit, ale až takhle ne. Během většiny filmu jsem se musela usmívat celou dobu jak měsíček na hnůj, a nebo slzit dojetím či pohnutím. Je to úžasně oddechová a odpočinková rodinná komedie s nádechem romantiky a neuvěřitelného optimismu. Ramona měla naprosto neskutečnou fantazii, a byla úplně dokonalé zlatíčko, ne takové, které je nerealisticky perfektní, ale takové, které občas dokáže i být pěknou osinou v zadku. Jendoznačně nejlepší postavou hned po ní byl strýček Hobart, Joshe Duhamela jsem v komediální roli ještě neviděla (počítá se Rande s celebritou?) a totálně mě dostal tím svým smíchem a kloboukem :D. Byl doslova rozkošnej, stejně tak Ginnifer Goodwin, která nemůže být jinak než úžasná v každém filmu. Pobavilo mě, že teenage páreček tu hrály dvě Disney hvězdy, Selena Gomez a ten ze Zeka a Luthera, jak ho moc nemusím. Jinak samozřejmě to končí happyendem, ale to by jinak ve filmu podobného typu ani nešlo. Tak nějak jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale tak co, líbilo se mi hodně, dám plný počet :)(19.6.2011)

V rámci žánru lepší průměr. Holčina je sice po většinu času spíš otravným malým rarachem, ale celkově vše do sebe tak příjemně rozumně zapadá. Nebýt hlavní postavou devítiletá holčička, ale třeba patnáctiletý puberťák, skoro by mi ty příhody a příběhování přišlo jak z nějakého amerického nezávislého léta, které mám dost rád.(19.7.2015)

• - Joey King (Ramona) získala v roce 2011 cenu za nejlepší dívčí herecký výkon v hlavní roli ve věkové kategorii do 10 let (včetně). (heyda)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (heyda)

• - Jméno stavební firmy, která přistavuje k domu novou místnost se jmenuje Bendix. V knížce "Beezus and Ramona" se Bendix jmenuje panenka Beezus, kterou Ramona zapekla do jejího narozeninového dortu. (bfa)