Komentáře uživatelů k filmu (1 743)

 • Isherwood
  *****

  Tak trochu jsem to čekal a stejně jsem za to rád. Hlavní hvězdou třetího dílu Iron Mana je nakonec právě Shane Black, který si s železňákem padnul do noty, jako nikdo před ním. Trailery lákaly k potemnělým stezkám, vyšlapaným Temným rytířem, ale výsledek je nakonec ten nejvíce osvěžující letní mix velkolepého blockbusterového dobrodružství. Přes dvě hodiny jsem obdivoval, jak Black dává osobní závody v tom, zda-li bude lepší scénárista, nebo režisér, aniž by přitom slevil z nároků na nejzábavnější postavu marvelovského světa a pere to do diváka se suverenitou, která je u člověka, který za kamerou stojí teprve podruhé, obdivuhodná. Iron Man přestal být piedestalem Downeyho ega a namísto toho je pevně sevřen v příběhu, který funguje ve všech oblastech, aniž by se některá z nich zásadněji vylučovala. Od parádních dialogů, perfektních postav, skvělé akce a emoční smršti. Třeba ta epizoda s malým klukem, kde se setkávají dva techničtí nadšenci, prostě divákovi připomene, že někteří z nás nikdy nevyrostou. A ta netradiční love story… když je to pak osobní, i tu akci prostě vnímáte krapet jinak, navíc poctivě, bez obleku. Mám chuť sypat superlativa jako málokdy předtím, ale tak aspoň jednu jedinou (ale pro mě možná docela zásadní) výtku si dovolím: co do ultimátnosti akce je přepadení Starkova domu přeci jen o chlup lepší, než závěr, takže akční orgasmus přijde krapet dřív. Jinak díky Shane, za všechno. A díky Marvele za to, že máš odvahu svěřovat svá dítka nekonvenčním tvůrcům. (Co na to Asgardský bůh v rukou Alana Taylora?)(3.5.2013)

 • POMO
  *****

  Skyfall marveláckych adaptácií. Temnejší a dospelejší tón pôvodnej chlapčenskej zábavke Jona Favreaua sakra pomohol. Realista a cynik Shane Black Irona Mana miluje a čoby osobnostne najzaujímavejšieho marveláckeho hrdinu ho charakterovo rozpracováva do hĺbky, akej sa (pri súčasnom zachovaní marveláckej hravosti) zatiaľ žiaden avenger nedočkal. Starkove city a ochranárske potreby k Pepper sú hmatateľnejšie, jeho existenciálne úvahy sebakritickejšie a trefnejšie. K tomu skvelo rozohraná partia na dobrákov a záporákov, kde zmysel dáva ako postava sekundárnej Starkovej čučoriedky z minulosti Rebeccy Hall, tak - a to hlavne! - obaja záporáci (Raimi, uč sa). Tí servírujú jeden chytrý, v rámci vnímania súčasných kostlivcov svetovej politiky provokatívny zvrat, ktorým zároveň dávajú priestor lahôdkovej kreácii môjho obľúbenca Kingsleyho. K tomu (hlavne v druhej polovici) kanonáda skvelého humoru a prehľadnej, ohňostrojovej akcie, pri ktorej si poviete, že špeciálne efekty sa už nemajú kam ďalej posunúť (všimnite si v záverečných titulkoch početnost "Digital Efects Crew"). Iron Man 3 je inteligentná blockbusterová supershow zapálených nadšencov a perfekcionistov, ktorej som prepadol tiež pre množstvo detailov či jednotlivostí – krehká Gwyneth v elegantnom bielom kostýme, nápady s iron-manovskou rukavicou a samoobliekacím brnením, b&w-buddy-teamovka pripomínajúca zlaté časy Smrtonosných zbraní, či famózna aeroscéna s chytrým využitím 3D rozmiestnenia padajúcich ľudí v priestore, efektne vyboostená Batesovým superhrdinským motívom (pre mňa highlight scéna filmu). Marvel by si mal po vzore “lunaparku” Universal Studios otvoriť svoje Marvel Studios a tretiemu Iron Manovi v nich venovať samotnú sekciu.(26.4.2013)

 • KevSpa
  *****

  Tony Stark a jeho záchvaty úzkosti... k nezaplacení!(2.5.2013)

 • verbal
  *****

  Jakmile se blikající turbokonzerva ocitla komplexně v genitálních rukách pana Černého, přestala okamžitě být užvaněným, utahaným homixem jako v předchozích dvou případech a vyprsila svůj hrudní reaktor vstříc téměř dokonalému, zábavnému a vtipnému akčňáku s perfektními dialogy. Holt, kdo umí, ten umí a Mrvel v mých očích snad poprvé naplno zabodoval. Ne, že bych teda hned letěl do nějakého toho knihkupectví pro vybledlé, nehezké, poďobané týnejdžry se sýrově bílými holeněmi pro nejnovější limitovanou edici vypatlaných omalovánek, avšak jestli to takhle půjde dál, budu doma místo v tangách běhat po obýváku v žužu vypasovaném, červeno bílém oblečku s baterkou mezi kozama a dělat vžžžuuuuum.(16.5.2013)

 • Cival
  ****

  Výborná práce. Povedené završení trilogie i další rozšíření marvelovského univerza, ve kterém je ale tentokrát jasně vidět rukopis autora - a to způsobem, který slouží nejen hlavní postavě, ale i jeho zapuštění do docela velkorysé popcornové řeže. Jednička a dvojka byly výrazně slabší.(11.5.2013)

 • Douglas
  ****

  Tony Stark je v Blackově pojetí dalším z jeho drsných hrdinů, kteří sice prožívají zásadní osobní problémy a nejsou zrovna reprezentanti vysoké sociální inteligence, ale umí si ze sebe soustavně utahovat a ve správnou chvíli potlačit svoje ego a pustit se do těch nejbláznivějších kousků s radostí malých kluků vrhajících se do nebezpečí, protože je to děsná zábava. Prostě... The Last Boy Stark. Více viz Douglasovy poznámky.(3.5.2013)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(21.2.2014)

 • Matty
  ****

  Po řádění Avengers, které bylo velkolepé, ale emocionálně nezasáhlo, jde o příjemnou snahu dodat marvelovské komiksové adaptaci lidskost. Třetí Iron Man je filmem, který dělá (záměrně) chyby. U Blacka jsme na osvěžující upřímnost hrdinů a prohřešky proti žánru zvyklí, film za 200 milionů ale jeho nadhledu poskytuje nečekaný kontext, což vede k většímu obdivu a údivu (u velkolepého akčního finále užití jistých sebeparodických prostředků zpravidla nečekáte). Na nižší úrovni chybuje také protagonista. Tony Stark se třetinu filmu chtě nechtě musí obejít bez rozptylujících technologických hraček, což ho nutí spoléhat se na vlastní důvtip a pomoc druhých. Svou identitu očišťuje od mediálních nánosů (přičemž není jedinou filmovou obětí mediální re-konstrukce reality) a shazuje superhrdinské břímě, hlavní příčinu jeho úzkostných stavů. Do doby před nadvládou technologií se film vrací také oživováním – a zároveň relativizací – westernového mýtu (namísto romantického osidlování západu je připomenut masakr u Sand Creek, Stark nemá problém vzít na sebe nejdříve indiánské pončo a posléze kovbojský klobouk). Větší důraz na lidský faktor Blackovi umožnil vystavět film jako řetěz buddy movie kolaborací. Stark má stále na blízku stroj nebo člověka, na němž si může cvičit svůj ostrovtip (Jarvis, Harley, Rhodes) a dokazovat svou převahu. Přes všechna zaškobrtnutí, přes prohlášení, že tentokrát půjde o osobní mstu, zůstává pravým americkým hrdinou, který vás dokáže se šarmantním úsměvem a suchou hláškou na rtech přesvědčit o nezbytnosti použití zbraní hromadného ničení. Příliš neokázalý rozjezd (na film tohoto formátu), natahované akční scény, nevyužitý voice-over (na pomezí filmů Woodyho Allena a filmů noir) a občas násilná snaha o vtipnost jsou v konečném součtu jen drobné nedostatky letní zábavy, kterou vnímám především jako velký návrat Shanea Blacka. Místy jsem měl pocit, že jsem se časem propadnul do devadesátých let a sleduji některý z tehdejších audiovizuálních návodů, jak chytře a nápaditě točit akční komedie. Jon Favreau může klidně zůstat ležet na lůžku a užívat si Panství Downton. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, InJo, ScarPoul(13.5.2013)

 • J*A*S*M
  ****

  Nejlepší Iron Man ano, ale přesto žádná velká pecka. Je to ten samý hravý Marvel jako kdykoli předtím, žádné výrazné zdrsnění nebo ztemnění se nekoná. Jediným opravdu zajímavým prvkem je zvrat s Mandarinem, který svou ambiciozností navnadí na něco, co u marvelovek není zas tak obvyklé. Tedy na nějaký hmatatelný přesah. Nekonec to ale stejně zůstane jen u pár vět, na nadstavbu se rychle zapomene a děj se stočí k obligátnímu a patetickému zachránit šťabajznu a amerického prezidenta ve světě s nedůsledně vysvětlenými pravidly a matným záporákem. Zábava to vcelku je, byť se jednotlivé vtípky opakují, Starkovy záchvaty působí jak z jiného (a lepšího) filmu a akce by mohla být přehlednější a dynamičtější. Nejvíc se mi líbily závěrečné retro titulky. 7/10(4.5.2013)

 • Malarkey
  ***

  Iron Man mě s prvním dílem pobavil, ale zároveň jsem si uvědomil, že to není úplně postava, kterou bych si vysloveně oblíbil. Robert Downey Jr. ji hraje dobře, což o to, ale ta směsice protivníků, prostředí a vtipu mi k srdci prostě nepřirostla. Druhý díl jsem vynechal, ani jsem no nevyhledával a náhle se naskytla možnost vidět díl třetí. Nic jiného v televizi nedávali a tak jsem se do filmu pustil s tím, že si užiju příjemný blockbuster. Film jsem dokonce dal na dvakrát. Nebyl jsem si úplně jist, jestli jsem poprvé měl správnou náladu na takový film, ale ani na podruhé mě film ničím zvláštním neoslnil. Protivník by byl třeba docela v pořádku, ale nemohl jsem si najít jediné pouto, které by mi v rámci tohodle filmu nějak přitahovalo. Prostě jsem se celé dvě hodiny dost nudil. Podle mě se totiž jedná o dvě hodiny naprosto průměrného filmu s dobrými efekty, které bohužel ale nejsou všechno.(24.1.2014)

 • Cervenak
  ****

  Spokojnosť, bavil som sa. Podľa očakávania je to najlepšie v okamihoch, ktoré nemajú s komiksom nič spoločné - teda hlavne v čisto shaneblackovských pasážach v zasneženom malomeste, kde tvorca predvádza svoju tradičnú genialitu v práci s detskými postavami. Výrazný hlavný zloduch, výživný Ben Kingsley (a celá jeho dejová línia veľmi zábavná!) a Gwyneth v športovej podprde. Finálne scény typu noc-stavenisko-prístav-žeriavy z duše neznášam, ale tu to bolo epic.(7.5.2013)

 • Djkoma
  ****

  Pro mě nejlepší z Iron manů, přestože k filmu jako takovému a směru zvoleného Marvelem mám jisté výhrady, tahle akce je velmi zábavná. Akční scény jsou přehledné, plné nápadů, navíc se stále častěji dostává do popředí humor (někdy možná až moc komické:)), taková nenáročná (až rodinná) zábava. Přišlo mi zajímavé, že Stark oběma předchozím filmům těžce dominoval, ale tentokrát je to spíš trochu "malý Tony", kterého stírá i malý sedmiletý klučina... Třikrát tleskám tvůrcům trailerů, které na film dokázaly perfektně navnadit a přitom neukázat prakticky nic z příběhu. Kino zábava zajištěna. Spoilery: Pro mě překvapující - Guy Pearce filmu občas lepší než Robert D. Jr., zbytečně protěžovaná postava Gwyneth, scénáristé si hrozně pomáhají (něco neplatí, pak zase platí, prostě jak se jim to hodí bez pevných pravidel), pointa Mandarina (chápu, vtipné, ale já to tak nechci, vždyť je to Mandarin...:)), finále zase všeho více a větší akce (méně je někdy více) a se zbytkem nechci nikoho nudit.(6.5.2013)

 • T2
  ****

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $409,013,994Tržby Celosvetovo $1,215,439,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $56,864,556Tržby za predaj DVD v USA $25,338,875║ Shane Black namiešal s každého rožku trošku ale dobre, je to o dosť iný Iron Man než sme zvyklí z prvých dvoch dielov, akcia je nabitá, prehľadná, hlášky sa tu chrlia a rovnako tak úlety, hlavne tie kde účinkuje nevyspytateľný Ben Kingsley, ten teda vie zamávať s postavou, trikovo vybrúsené, možno keď si zvyknem na tento štýl prednesu príbehu upravím hodnotenie ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 85%/ __ moja recenzia(11.5.2013)

 • Marigold
  ****

  Líp to po přepálených Avengerech a k uzívání statické dvojce ani nešlo. Jak nehrát divadlo poté, co na zem dopadl blonďatý požírač lívanců s kladivem a New York ohrožovalo mimozemské vozatajstvo? Hrát čistou, místy až slapstickovou komedii, která se opírá o nejsilnější rys Iron Mana - sebeironii, neuctivost, drzost. Ne náhodou Black doslovuje devalvuje "posvátné" brnění, které se mění v hromadu recyklovatelného haraburdí. Stark se bez něj po většinu filmu obejde. Je to mechanik, miliardář, filantrop a pohodář, který neztrácí humor ani při panické atace. Sice sem tam cintá něco o vině, ale všichni víme, že jeho jedinou skutečnou vinou v trojce je, že zůstal prostořekým dítětem. Dobře, že ubylo osudovosti a trojka se drží skoro kabaretní noty se spoustou nádherných podklouznutí tam, kde začne podlaha pateticky lepit. Shane Black tomu dal maximální šťávu a energii. Nejde ani tak o akce, které mě ke konci tradičně štvaly otupující velkolepostí, jde o hubaté detaily, drobná gesta a jeden z nejluxusnějších (ne)marvelovských twistů. Favreau dokázal Iron Mana natočit jako zábavný komiksový blockbuster, Black natočil Iron Mana tak, jak ho vidí Tony Stark. Because he is the Iron Man. A parádně mu to lepí.(26.4.2013)

 • DaViD´82
  *****

  Smrtonosná zbraň: Iron Man X-mas Edition, po které nevím, zda bych z fleku raději viděl komediální spin-off Mandarin: Origin či populárně naučný pořad pro mládež Iron Child a jeho mentor Mechanik. Stará dobrá akční buddy komedie (prý se tento formát dnes již nenosí... Ještě že to tedy Blackovi nikdo neřekl!), kde je vše jak se sluší i patří; od úplného začátku až po sakra stylové osmdesátkové závěrečné titulky. Přitom k úspěchu oproti rutinním předchozím dílům stačilo tak málo; dobrý scénář (v rámci žánru samozřejmě), uvést na scénu pořádného záporáka a udělat ze Starka samotného přímého protagonistu akčních scén. Čímž odpadlo striktní dělení na vzájemně nesouvisející pasáže "situační komedie se Starkem" versus "nezajímavá odosobněná akce s CGI Iron manem".(2.5.2013)

 • KarelR
  ****

  Ano, opět trefa... Nicméně, ani Iron Man 3 si neprorazil cestu k mutantím, pavoučím nebo netopýřím špičkám žánru a ladně zapadá mezi marveláckou produkci posledních let. To znamená, že na vás nikdy nedýchne plná osudovost, dramaticky je to jen "velmi dobré" a po akční stránce nejde o nic, co by mělo okamžitě putovat do síně slávy. Jenže! Na druhé straně jde o neskutečně zábavnou "thrillerovou" jízdu, která místo jednotvárné blockbusterovosti plně sází na precizní timing Downeyho hláškování a Blackův podvratný přístup k žánru. To, co v trailerech vypadá jako tradiční popcornovka, je totiž ve skutečnosti Smrtonosnou zbraní v comicsovém balení, která nabízí jeden Blackův trademark za druhým (Tony běhá mezi vánočními stromky, finále je jak z osmdesátkového buddy movie za strašně moc peněz...). Místy se přitom nebojí ani totálního odklonu k "superhrdinovi z humpoláckého železářství", hlavně se ale nikdy nebere moc vážně a spíš dává okázale najevo, že humor tu vždycky bude důležitější než oslnivý akční moment. / Black prostě s radostí rozcupuje půlku věcí, jež by v Iron Manovi 3 kdekdo využil s vážnou tváří, a místo naleštěné přehlídky doláčů servíruje krapet osobitější komedii, v níž jsou Tonyho fištrón a vynalézavost daleko důležitější než hrubá síla plechového oděvu. Jistě, pořád tu je pochybná záporácká skvadra a občas se objeví lehce děravá dějová zákruta. Pokud se ale chcete dvě hodiny výborně bavit a nevadí vám, že Marvel ani tentokrát nepůjde po Oscarech, těžko vás třetí Iron Man naštve. Mohlo to s nějakou režijní superstar být lepší? Asi jo. Mohla ale některá z nich vrátit na plátno sympatické caparty a low-level záporáky, kteří praktikují přístup "za ty prachy mi to nestojí"? Kdepak, Shane Black je jenom jeden! (8/10) P. S.: Trailery neprozradily skoro nic, za což velký palec nahoru!(26.4.2013)

 • Superpero
  ****

  Zatím nejlepší Iron Man. O něco akčnější, než předchozí díly a rozhodně i nahláškovanější a vtipnější. Podobně jako u Avengers vždycky přijde vtípek v ten správný moment. A je to navíc asi první Marvelovka, která má i nečekané zvraty. Herecky opět velmi silné. Z nově příchozích, ale určitě nejvíc pobaví Ben Kingsley.(9.5.2013)

 • Nathalie
  *****

  Stará láska nerezaví, železo nekoroduje. Krize superhrdinské identity, svět v éře teroristických symbolů a samozřejmě omnia vincit a(r)mor. První Iron Man: konstrukce hrdiny, druhý: rekonstrukce a třetí dekonstrukce. :)(2.5.2013)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,253 // Otvárací Víkend USA: $174,144,585 //(14.5.2013)

 • Fr
  *****

  ,,JÁ JSEM TEĎ JINEJ ČLOVĚK. MŮŽU PŘIJÍT O BARÁK I O VŠECHNY SVÝ HRAČKY. ALE JEDNO MI NIKDO NESEBERE. VŽDYCKY BUDU IRON MAN.“... /// Když egoismus a posedlost vstoupí do vědy… no prostě – KONEČNĚ film, kterej tomuhle sebestřednímu chlápkovi sluší. Vytříbenej smysl pro humor, pro akci a pro padoucha. Tony střídá obleky jako Kalousek politický strany a zdárně přebírá od Avangers filmovou štafetu. A přestože zničil jenom přístav, dostává jako bonus DOKONALOU ženu! Zapomeňte na na nudný mletí pantem, tady jde vo akci a Marveláckej komiksovej svěží vzduch. Tohle se dá vidět i víckrát! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že Iron Man může oslnit něčím jiným, než snůžkou nudnejch keců. 2.) Zajímá mě, jakej dokáže natočit film scénárista Posledního skauta. 3.) Thx za titule ,,Happyday1991“ a ,,Marty“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE **** NAPĚTÍ *(22.8.2013)

 • tron
  ***

  "Vieš, čo mi stále vŕta v hlave? Kde mám sendvič." Mám Iron Mana rád a hoci jeho filmy nesedia každému, jedno mu treba uznať: táto postava sa vyvíja a v každej časti je iná. Na trojke sa mi páčilo paradoxne to, že sa príliš nezaťažuje univerzom (Hulk má len cameo, megarafinovaný odkaz na Ant-Mana na hranici postrehnuteľnosti, občas padne hláška o "bohoch s kladivami"). Jasné, nie je príliš logické, že Tonymu v jeho prúseroch nepomôže žiadny Avenger, ale tak zas dá sa to prežiť. Veľmi zábavný je twist ohľadom Mandarina. Troška sklame maličký priestor pre Happyho, ktorý povýšil na šéfa sekuriťákov (lebo ho Tony nevedel vystáť ako svojho osobného bodyguarda). Bohužiaľ si tentokrát, na rozdiel od dvojky, príliš nezaboxuje. Naopak, poteší, že do istej miery ide o Shaneovo milované buddy movie (najskôr s chlapcom a potom s War Machineom). Ale ako celok ma to (až na "vianočnú reťaz" a running gag v podobe ustavične kazových prototypov) nechytilo za srdce a občas som sa nudil (je to dosť dlhé a zlosyn nie je najhorší, ale ani najlepší). Taký sitkom za 200 miliónov, ale s tým, že vtipy nie sú príliš prepracované. Akcia ma zaujala až na konci - tá v dokoch je dosť dobre nakrútená, to sa musí nechať. "Práve som si spomenul na svoju prvú životnú traumu. Mal som 14 a stále opatrovateľku. To bolo čudné."(14.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88