Komentáře uživatelů k filmu (1 742)

Skyfall marveláckych adaptácií. Temnejší a dospelejší tón pôvodnej chlapčenskej zábavke Jona Favreaua sakra pomohol. Realista a cynik Shane Black Irona Mana miluje a čoby osobnostne najzaujímavejšieho marveláckeho hrdinu ho charakterovo rozpracováva do hĺbky, akej sa (pri súčasnom zachovaní marveláckej hravosti) zatiaľ žiaden avenger nedočkal. Starkove city a ochranárske potreby k Pepper sú hmatateľnejšie, jeho existenciálne úvahy sebakritickejšie a trefnejšie. K tomu skvelo rozohraná partia na dobrákov a záporákov, kde zmysel dáva ako postava sekundárnej Starkovej čučoriedky z minulosti Rebeccy Hall, tak - a to hlavne! - obaja záporáci (Raimi, uč sa). Tí servírujú jeden chytrý, v rámci vnímania súčasných kostlivcov svetovej politiky provokatívny zvrat, ktorým zároveň dávajú priestor lahôdkovej kreácii môjho obľúbenca Kingsleyho. K tomu (hlavne v druhej polovici) kanonáda skvelého humoru a prehľadnej, ohňostrojovej akcie, pri ktorej si poviete, že špeciálne efekty sa už nemajú kam ďalej posunúť (všimnite si v záverečných titulkoch početnost "Digital Efects Crew"). Iron Man 3 je inteligentná blockbusterová supershow zapálených nadšencov a perfekcionistov, ktorej som prepadol tiež pre množstvo detailov či jednotlivostí – krehká Gwyneth v elegantnom bielom kostýme, nápady s iron-manovskou rukavicou a samoobliekacím brnením, b&w-buddy-teamovka pripomínajúca zlaté časy Smrtonosných zbraní, či famózna aeroscéna s chytrým využitím 3D rozmiestnenia padajúcich ľudí v priestore, efektne vyboostená Batesovým superhrdinským motívom (pre mňa highlight scéna filmu). Marvel by si mal po vzore “lunaparku” Universal Studios otvoriť svoje Marvel Studios a tretiemu Iron Manovi v nich venovať samotnú sekciu.(26.4.2013)

No tak ja nevim, mozna jsem po vsech tech oslavnejch komentarich cekal moc nebo me proste jen zmlsalo Avengers, ale me to jako nejaka ultimatni bomba, ktera by mi sfoukla gate, neprislo. Jednak pribeh, at si kazdej rika co chce a i pres fakt, ze je skutecne trochu temnejsi, je to zase stokrat omleta variace kdy hrdina dostal na prdel, vzpamatoval se a vratil jim to. A to ze ma Tony nejaky panicky zachvaty a podobne neni vubec dulezity. Jinak vsichni herci hrajou slusne a samozrejme nejlepsi je opet Downey, kterej neustale hazi vtipny hlasky. Co se tyce zaporaka, coz o to, zvrat je s tim spojenej vtipnej a Kingsley tu po dlouhy dobe zase slusne hraje, ale nemuzu si pomoct, komiksovej Mandarin je neco uplne jinyho. Cimz se pomalu dostavam k nejvetsimu problemu filmu - zaporakum. Ja si nemuzu pomoct, ale ty nazhaveny invalidi mi pripominali Percy Jacksona nebo Souboj Titanu a vubec se sem nehodili. Obzvlast, kdyz triky s nima spojeny nejsou vzdy uplne doladeny. Ale kdyz pominu slabsi zaporaky, tak je to porad ta zabavna jizda, ktera nikde nijak zvlast nedrhne, akce je natocena dobre a Iron Man je porad proste super cool. Ale na 5* to fakt nebude.(10.8.2013)

Skvělá sebeparodizující zábava, která zároveň umí překvapit. Výborně jsem se bavil!(25.5.2013)

Takhle jsem si to (ani ne)představoval. Dokonalá komiksová zábava dnešní hi-tech planety. Vtipná, působivá, na odreagování, Downeyho kouzlo je zpět. V podstatě naprosto bez chyb.(28.9.2013)

Určitě nejlepší Iron Man.(3.5.2013)

• pan Hnědý

Nejlepší scénou filmu nejsou akční přestřelky Iron Mana ani závěrečný ohňostroj ve vzduchu, ale rozhovor v kanceláři mezi Pearcem a Paltrowé při digitálním zobrazení mozku v doplnění podmanivé hudby Briana Tylera (při téhle scéně jsem si řekl, že sleduju něco výjimečného). Další skvělý moment filmu jsou dech beroucí záběry při pádu lidí z letadla s nejlepším humorným zakončením s celé trilogie. Komická postava Bena Kingsleye je vynikající. IRON MAN 3 má bombastické efekty (jen za 200 milionů? Uff…), promyšlený scénář, režii Shane Blacka (nebezpečně se těším na jeho další film) a perfektní tempo (divák je natolik zaměstnán akčními scénami, skvělým humorem, že nestíhá ochutnat popcorn). _______ Bohužel opět VŠE vede ke konci k pokračování pro komerční událost dalších dílů. Po druhém zhlédnutí je navíc to kouzlo pryč a nyní mě baví Deadpool.(18.5.2013)

Jízda jako Prase ! Jsem oslněn, Iron Man 3 je bezkonkurenčně nejlepší Marvelovka, co kdy vznikla.Vše šlape jako hodinky, humor, akce, napětí,efekty,záporáci.. Absolutně bez výhrad.(27.8.2013)

Ač zůstávám s hodnocením při zemi, nemám třetímu Železnému muži až tolik, co vytknout. Postava Tonyho Starka se po nepodařeném pokusu o "vývoj" v Iron Manovi 2 nějaké slíbené dynamiky dočkala. Konečně musí kromě plné peněženky a arogance zapojit také pověstnou genialitu a pracovní píli. Záporák také není k zahození, obzvláště s kličkou v podobě úžasného Bena Kingsleyho. A když už nám funguje proti sobě stojící duo, v čem je teda problém? Všechno je načnuto skvěle, ale člověk se nemůže zbavít pocitu nevyužitého potenciálu. Charaktery jsou ok, ale že by nás vyloženě zajímaly, se říct nedá. Akce se blyští honosným rozpočtem, ale stačí se jednou vyspinkat a slije se nám v mysli v neurčitý patvar. Civilní Shane Black byl mnohem příjemnější než ten zdejší - velkolepý. Snaha o propojení světa s Avengers, Cpt. Americou a Thorem se mi jeví jen jako výhodný komerční tah, ve skutečnosti se světy těchto superhrdinů příliš neslučují a absolutně se o jejich kompatibilitu a logickou provázanost nepečuje. Proto mě odkazy na výše zmíněné filmy zanechávají absolutně chladným. 7/10(5.5.2013)

Třetí trable sarkastického boháče Tonyho Starka byly pekelně žhavé, tradičně zábavné a jak je mým dobrým zvykem u této skvělé série, tak zítra nebudu mít nejmenší tušení, kdo proti komu létal ani kdo koho spaloval. Určitě si však budu pamatovat Usámu Bin Mandarína, protože ten byl naprosto skvělý.(28.10.2013)

Shane Black naznačuje poněkud temnější vývoj a ve své podstatě tomuto slibu i dostává, přesto je třetí železňák stále tatáž rozverná blbinka, jen v poněkud jiném (těžko říct, zda lepším, rozhodně zajímavém) režijním pojetí. Humor funguje na výbornou. Opět za 4 hvězdy a ani o ťuk víc ani míň.(27.5.2013)

Iron Man v režii Shanea Blacka příznačně potemněl a zcoolovatěl, takže když mezi nespavostí a návaly úzkosti musí do nějaké té akce, oblek na něj sám naskakuje nebo Tony skočí do něj, nejlíp za letu a odněkud z výšky. Oboje je velmi efektní a užijem si toho víc než dost, stejně jako scén, kde se ukazuje, že SPOJLER dálkově ovládané obleky skrývají někoho jiného (nebo nikoho) než jsme si mysleli. A zajímavě se tu pohrálo i s Mandarinem a Pepper. Výsledek ale nijak extra zábavný není a záporák je tradičně nudný. Průměrný začátek Fáze 2.(13.5.2013)

Black je nepochybně lepší než Favreau, přesto nepřinesl žádoucí změnu, spíš o něco vylepšil status quo. Na jednu stranu jsem zklamaný, na druhou jde o poctivý blockbuster s charismatickým hrdinou, konečně ne jen "dostačující minimum", jak jsem byl u série zvyklý. Hlavně jsem vděčný, že Marvel ani tentokrát zcela nepodlehl nolanofílii. Nejvíc mě bavilo, jak okázale Black kašlal na nějaké zákony fyziky, logiky a vlastně všeho...(25.4.2013)

[imdb: 7.6/10] | me: Pohľad na Tonyho z iného uhla stojí za to... má iný šmrnc a musím povedať, že mi aj tento novátorsky diel zahral na strunu. Okrem "fresh" pohľadu akým nazeráme na osobnú stránku Tonyho Starka je aj v tejto časti množstvo vynikajúcich dialógov a veľmi účinným prvkom je Ben Kingsley, ktorého rola je výborným oživením. Ironman 3 si nezakladá na nepretržitej akcii, prešívanej macho-štýlom Tonyho, ako jeho predchodcovia, ale stavia do popredia iné prvky, čo sa ukázalo ako výborný ťah a osviežilo celú trilógiu. Avšak ani o kvalitnú akciu (hoci tej by som v celkovom meritku pridal) nie je núdza... Záverečná divočina jednoznačne stála za to a tak môžem hodnotiť IRONMANA III viac než pozitívne. [4.5*] Some people say progress is a bad thing. But try having a magnet in your chest keeping you alive. (9.8.2013)

• Morien

Ale jo, to hraní na hraní mě pobavilo, Guy Pearce s hůlčičkou byl rozkošný a potitulková scéna tomu díkybohu dala konec, který jsem byla schopná pochopit. Protože ten opravdický koncokonec, od ohňostrojů na lodi po závěrečný monolog, jsem nepobrala. Když říká "můžete mi vzít to a to, tak já nevim co, ale to, že se jsem to já, to mi nevezmete", tak prostě nechápu obsah. Pro mě je to absolutně prázdné. Vždyť mu to nevzali. On to sám zničil/odstranil/zrušil. Z vlastní vůle, ne proto, že by tam někdo poslal raketu. Takže ve chvíli, kdy ve filmu o proměně hlavního hrdiny nechápu směr hrdinovy proměny, dochází k nekompatibilitě mezi mnou a filmem. Jak je dneska moderní říkat, jediné, co se mnou trochu komunikuje, je epizoda s chlapečkem, a také že Pepper byla v závěru bosá a že si aspoň na chvíli zazachraňovala namísto toho věčného vřeštění a ptaní se, jestli je Tony oukej. Jo a scéna výskoku z letadla byla cool, ať nežeru.(24.11.2014)

Iron Iron Stark Stark(4.5.2013)

Tony má svou nevymáchanou hubu plnou řečí víc než kdy předtím, ale v železném rukávu má stále několik skvělých a fungujících triků. *Menší spoilery* To už se však nedá říct o scenáristech, protože zvrat s Mandarinem je spíše směšný než vtipný. Jak dopadne Pepper, je nečekané a zábavné (palec nahoru za sportovní podprsenku). Dalším pozitivem je určitě celkové potemnění světa v temnorytířském duchu (teroristická hrozba, rozháraný hlavní hrdina)./// Iron Man byl vždy dost provázaný s komedií, třetímu dílu však tento žánr krapet křečovitě dominuje. Dětinské vtípky mohou otrávit, ale koneckonců Stark je prostě pan Hračička tělem i duší./// Scéna s Air Force One je vynikající a je také novou definicí hrdinského činu s originálním provedením. Ničení Starkova sídla je dlouhou masivní destrukcí vedle níž ovšem finále na lodi působí docela chudě. Plus hlavní blond záporák nemá dostatečné charisma a film kvůli střídavému tempu podle vzorce, v němž se střídají dlouhé dialogy a výbušná akce, způsobil, že subjektivně trval tři hodiny./// I když se postavy velmi rychle přesouvají z jedné lokace do druhé a střihy na sebe příliš nenavazují, neztrácíte orientaci. Celkově je trojka lepší dvojka, ale Starkovy narcistické hlášky vyvolají spíš pár úsměvů než salvy smíchu./// Brian Tyler však složil dostatečně pompézní hudbu a songy od různých zpěváků mají zase říz, i když chybí AC/DC, ale úvodní scénu startuje stále dobrý a dnes už nostalgický Blue od Eiffel 65./// 3D dosti nevyužité – na to, že kolem vás létají desítky Iron Manů a pořád něco vybuchuje, tak do obličeje ani kolem nic neletí, nezažijete snad ani jeden subjektivní záběr (!) a u četných dialogů v interiérech je plastičnost na nic.///Cheadle je béčko, ale ještě že Favreau hrál a nerežíroval./// Potitulková scéna slabá, ale oceňuju snahu o provázanost s marvelovským univerzem (zmínky o Thorovi a četné narážky na Avengers). 70 %. [Kino, 3D s titulky](26.4.2013)

Smrtonosná plechová zbraň, Poslední Stark, má úzkostlivé stavy z Lokiho nedávných výtržností? Teď na Vánoce? Kiss Kiss Bang Bang, Mandaríne? Dle zvěstí jsem očekával, že král buddy movie zaútočí v dresu Marvelu na mou hlavu či břicho o něco intenzivněji - tak to spíš vypadalo, že když na konci vybírali střepiny z dolní části hrudníku, nic organického už tam netlouklo.. Při pohledu na seznam chystaných marvelovských projektů do roku 2017 mě napadají přísloví o kutí žhavého železa a nic, co stokrát umořilo vola..(16.7.2014)

Tentokrát potřebuje neurol, minimálně tejden spánku a pořádnou nabíječku na oblek, když ale dojde na spektakulární záchranu posádky Air Force One, pořád dokáže připomenout, kdo že tady platí za nejvíc cool Avengera. I když zrovna možná v obleku není on sám. Iron Man 3 vládne mocnou blockbusterovou silou ne nepodobnou Avengers, je filmem o loutkách a hrdinech, kteří loutkařům přetrhávají nitky. Proboha, co to píšu. Iron Man 3 je hlavně perfektní letní zábava s potitulkovu scénou, která u Marvelu nemá obdoby. Ať už to znamená cokoliv. 85%(25.4.2013)

|| Scenár: Drew Pearce, Shane Black / Predloha: Iron Man od Stan Lee, Larry Lieber, Don Heck, Jack Kirby a Extremis od Warren Ellis, Adi Granov | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Marvel Studios, DMG Entertainment | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 1,215,439,994 $ || Konečne komixák, ktorý je multižánrový: nie len štýlový a cool, ale aj vtipný a epicky-temný zároveň. U druhej časti Iron Mana sa už prejavovala bezduchosť, ktorá bola spôsobovaná prehustenou akčnosťou. Tu sa ale prístup úplne zmenil - hlavným dôvodom je bezpochybne predchádzajúci kus Marvelu - Avangers, ktorý nastolil tento nový trend - bez rozmanitosti sa už dnešný náročný divák neuspokojí, hlavne keď musí čeliť šialenej konkurencií zvanej DC Comics, ktorí svoj komixový svet buduje do filmovej podoby síce pomalšie, ale o to precíznejšie. Hlavné je, že Iron Man 3 pohladil na duši viacrozmerovo (3D vôbec neberiem do úvahy, tá je jednou zo slabších stránok filmu), a ajkeď gradačne bol film skôr prevrátený (začiatok pôsobivejší, než koniec), jeho posolstvo sa uzdravilo, a kvalitatívne sa posunulo minimálne na úroveň prvého dielu, možno i ďalej. Logických prešlapov je tam ale rekordne veľa, dúfam, že mi ich opätovné projekcie pokúsia vysvetliť :D | Videno v CinemaCity Praha, 2.5.2013, sál 2 | Ps: Poprvý krát sa mi stalo, že to bolo nahlas aj v Slovanskom dome. Škoda, pretože to bolo jedno z mála miest vôbec, kde boli decibeli krotené k bezbolestnému počúvaniu...(2.5.2013)

Do tretice všetko dobré? Slovo dobré by bolo urážkou. Toto je dychvyrážajúce, monštruózne a zároveň umiernené a držiace sa pri zemi. Black is back - a prináša nám tohto plecháča v najjagavejšom predstavení akčného pekla, ktoré rozpútal v poslednej polhodinke. Tej ale predchádza niečo, čomu sme neboli v prvých dvoch častiach zvyknutí. Boli sme zvyknutí na Tonyho Starka ako na excentrického darmožráča s flegmatickou charizmou, ktorá by strčila do vrecka všetkých Bondov dokopy a boj so zlom je len akýmsi koníčkom na vedľajšej koľaji. Avšak aj na psa príde mráz a aj Tony je len človek (s malým elektromagnetom na prsiach - nič zvláštne). Zo Starka sa teda stáva zraniteľný hrdina, ktorý si musí poradiť najskôr so svojimi démonmi, až potom nakopať prdel ostatným obsmŕdačom, ktorí sa rozhodli prevziať do rúk osudy tejto planéty. Pomyselná dvojica záporákov a zvraty s nimi spojené sú absolútnym vrcholom zápletky. Downey Jr. ako nikdy predtým potvrdzuje, že je srdcom aj dušou celej trilógie a vo svojom prejave to dáva patrične najavo. Kombinácia humoru a akcie, na akú si spomíname z konca minulého tisícročia bola dokonalou voľbou, s brutálnou akciou si Black poradil na jednotku a za asistencie otca prvých dvoch častí nám (v rámci žánru) servírujú najuveriteľnejšie a zároveň najpompéznejšie akčné scény. Oplatí sa venovať pár minút DVD bonusu - ako sa točila scéna záchrany vypadnutých ľudí z Air Force One. 90%.(25.11.2013)

Shane Black si s trojkou Iron Mana kure*sky šplhl v Hollywoodu nahoru. Jeho druhý režijní zářez dopadl velkolepě. Borec na špičkové scénáře tak znovu ukázal, že mu to (stále) jde i z pozice režiséra. Poctivý blockbusterový nářez, se vším, co k němu patří. Hlášky, akce, vizuál a obsazení. Robert Downey je "hot as hell", nejvíc sexy padesátník Hollywoodu, který s přibývajícím věkem "gets even more sexier." Ben Kingsley mi přivodil slušné WTF?, protože hrůzu nahánějící jeho postava se zhruba v polovině filmu ukázala v docela jiném světle a Mandarin tak vypadá na největší "villain" zklamání posledních let. Děsivý terorista, který mohl patřit mezi záporáka roku se během okamžiku promění v neškodného šaška s už tak vtipným jménem Trevor Slattery, a z věty "You never see me coming." se tak stává špatný vtip. Kingsley už vždycky bude "ten" směšný Marvelovský Mandarin, který se všem divákům vysmál do ksichtu a ještě si Shane Black nejspíš liboval v tom, jak nám všem vytřel zrak:) Ten nejlepší záporák je zde pro mě jasně James Badge Dale, který mi svým vzhledem i vytrvalostí připomněl nezničitelného Roberta Patricka coby T-1000. Tentokrát to však nebyl tekutý kov, ale láva:) A postava Guye Pearce mi byla nesympatická už od chvíle, co se na plátně prvně objevila. Jen snad jednou jsem ho viděla v roli obyčejného, sympatického chlapíka. Jinak jsou Pearcovou doménou arogantní a nesympatičtí kreténi:) A teprve zde jsem si poprvé všimla mladého talentu v podobě Tye Simpkinse. Hudba Briana Tylera je luxusní, zejména song, který zní při závěrečných titulcích "Can You Dig It" je špica.(23.6.2013)

1 2 3 4 5 23 45 66 88