Reklama

Reklama

Iron Man 3

 • USA Iron Man Three (více)
Trailer 1
Sci-Fi / Fantasy / Akční / Dobrodružný
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks), Don Heck (komiks)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Hrají:

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau (více)
(další profese)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (112)

 • Celosvětová premiéra proběhla 24. dubna 2013 v Hollywoodu. (Varan)
 • Film Iron Man 3 nese i českou stopu. Tu tam zanechal Vejprnický rodák Pavel Kacerle, který se jako lighting technical director podílel na vizuálních efektech. (Youth)
 • Film získal tři žánrové ceny Saturn (včetně kategorie Nejlepší komiksový film) a na další dvě byl nominován. (Danny F.)
 • Ve filmu si lze občas povšimnout, že vojáci Extremis mají český samopal vz. 61 Škorpion. (UncleMorty)
 • První sólový film z Marvel Cinematic Universe, kde hlavní záporák nemá velmi podobné až totožné schopnosti jako superhrdina. (romajz15)
 • Postava Trevora Slatteryho (Ben Kingsley), ztvárňující teroristu Mandarina, má na zátylku vytetovaný štít Kapitána Ameriky, údajně aby znesvětila ideály, které štít představuje. (MatyM)
 • Jon Favreau se vzdal režie třetího dílu kvůli vysněnému projektu Magic Kingdom, který měl pojednávat o oživlých postavičkách z Disnelandu. (PauloZ)
 • Hlavní záporná postava Mandarine (Ben Kingsley), ze které se vyklube obyčejný herec, je podle původního komiksu od Marvelu geniální věděc s nadlidskými schopnostmi, který vlastní 10 magických prstenů. Snímek tak komiks paroduje. (Hannibal92)
 • Již přibližně dva týdny po premiéře měl snímek na svém kontě 1 073 273 000 dolarů, čímž se stal 9. nejvýdělečnějším filmem historie. (endoskop)
 • Písnička hrající na začátku filmu s názvem Blue od skupiny Eiffel 65 odkazuje na setkání s mimozemšťany, kterým Tony Stark musel čelit ve filmu Avengers. (Linkyc)
 • Během propagace filmu byl pokořen Guinessův rekord v počtu podpisů na narozeninovém přání, které věnovali obyvatelé Číny Robertu Downeymu Jr. (Brousitch)
 • Prezident USA je jmenuje Ellis (William Sadler) podle W. Ellisem, který je zodpovědný za komiksovou předlohu "Extremis". (PRobin)
 • Během finální bitvy, kdy Tonymu (Robert Downey Jr.) přiletí na pomoc všechny jeho obleky, je možné možné mezi nimi najít všechny hlavní komiksové designy jeho obleků. (PRobin)
 • Tony Stark (Robert Downey Jr.) si v jedné scéně kupuje jed proti mravencům. Není to náhoda, nýbrž odkaz k filmu Ant-Man (2015) ku spokojenosti filmových fanatiků. (karlik4801)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron…

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film…

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé…

Jessica Chastain superhrdinkou

Jessica Chastain superhrdinkou

14.11.2016

Někteří z vás možná vědí, že si měla Jessica Chastain (Interstellar, Marťan) zahrát ve trojce Iron Mana. Nějak to ale neklaplo a její roli dostala Rebecca Hall, takže to jedna z nejvýraznějších…

Reklama

Reklama