poster

Pokrevní bratři

 • Česko

  Blood Brothers

 • Nizozemsko

  Bloedbroeders

 • anglický

  Blood Brothers

Thriller

Nizozemsko, 2008, 90 min

 • Gilmour93
  **

  Funny Games Netherlands. Dva fracci z nefungující bohaté rodiny, jeden kamarád, který se ani nesnaží vymanit z jejich vlivu a na půdě krysa Ronnie. Čtyřicetikilový fešák, který kdyby si vymačkal uhry na obličeji, ztratí polovinu tělesné váhy. V nudně se převalujících horkých dnech se pak postupně přechází od krmení k deratizaci.. Zaklínání se popiskem „based on true story“ vždycky dodá na síle, ale co si počít, když nějaký dojem zanechá jen závěrečný dovětek?(31.10.2016)

 • Merkin
  ****

  Ono v podstatě o nic nejde, ono se víceméně nic neděje, on skoro nikdo nemusí hrát, ona je to svým způsobem nuda.......ale pak najednou si poskládáte detaily.......všímáte si změn v chování.........příčin a důsledků........tác, tráva, prášky, oprátka, sekyra.......dokonalé plány, dokonalé sny, dokonalé myšlenky.............má být takové dítě prohlášeno za nevinné?(31.1.2012)

 • Ještěřák
  ***

  Tři smradi se rozhodnou, že fragnou čtvrtého, bo se zdá mít hubu na špacýře. Nikdo ve filmu mě nebyl sympatický, nelíbil se mi ani kuštíček nizozemské společnosti a etikety zde odprezentovaný, přechod z mindsetu "já se tě bojim" na "chci tvoji krev a chci ji hned" je zde fakt o ničem. PŘESTO SE DOKÁŽE ZAŽRAT POD NEHTY JAK ŠPÍNA Z CHLÍVA, protože se ti kluci i k sobě navzájem chovají neskutečně chladně, a s žádným exekutorem činu nelze v žádném případě sympatizovat - jeden se na to snad i vyloženě těší, aniž by přitom dokázal sáhnout nějaké tenistce ze sousedství na číču, to je velice zajímavé. A poslední věta je pro celý film zhruba tak příznačná, jako Bohúšovo dědické "teď si vás kupim všechny". _____ P.S. dal bych daným frackům z placatozemě vyjet na Ukrajině, Velamosce, či Libertě trasu Hutisko - Soláň - Karlovice, aby přestali mordovat a přišli na jiné myšlenky ,-)(17.7.2012)

 • Akumulátor
  ****

  Z počátku to vypadalo jako nevinná hra, kdy dva bratři ukrývají na půdě kamaráda, aby se vyhnul trestu za ukradený motocykl. V poslední třetině se ale film mění na drsný thriller a to ve chvíli, kdy se bratři za pomoci dalšího kamaráda snaží vyřešit, jak se zbavit již překážejícího "nájemníka". Věrohodnosti, krom hereckých výkonů, přidává i fakt, že film byl natočen podle skutečné události. Velmi dobrý příklad toho, že kvalitní filmy nemusí vznikat jen v Hollywoodu a se stomilionovým rozpočtem.(9.3.2009)

 • freddy
  ****

  Tak tohle byl velice silný filmový zážitek, kdy ten film už od svého začátku napovídal, že celý příběh nedopadne dobře a že se zde divák nedočká žádných veselých či pohodových scén. A tak tomu ve výsledku potom skutečně i bylo. Takže pokud hledáte film pro relaxaci, odpočinek a pohodu, tak tohle rozhodně není dobrá volba. Ale hezky postupně. Nizozemci už mě několikrát přesvědčili o tom, že umí natočit dobrý film, a tak jsem očekával, že tento film bude nadprůměrně kvalitní. A nebyl jsem zklamán, skutečně se mi dostalo filmu, který se nebojím označit za velmi kvalitní a obzvláště ke konci také velmi napínavý. Celému filmu potom dodává na zajímavosti a hodnotě fakt, že byl natočen podle skutečných událostí, kdy se navíc před závěrečnými titulky dozvíme, jak hlavní aktéři příběhu nakonec skončili. A právě ten konec je asi na celém filmu to nejsmutnější, kdy na vás padne taková menší depka. Já jsem se pak sám sebe ptal, jak je možné, že takové setkání s nějakým člověkem může ovlivnit a zkazit život někomu tak nadanému a chytrému, jako byl Simon. Život je někdy nespravedlivý, ale tohle mě opravdu dostalo. Co se týče ostatních věcí, tak mladí herci dělali co mohli a své role zahráli skutečně dobře. Stejně tak musím pochválit výběr lokací, obzvláště velkého sídla rodiny van Riebeeckových. Ten dům byl tak úžasně chladný, to okolí tak úžasně syrové, skoro až nahánějící hrůzu, že to naprosto perfektně dotvořilo celou tu dějovou osu a film vyzněl přesně tak syrově, jak vyznít měl. Prostě když to tak nějak uzavřu, tak tenhle film se mi hodně líbil a rozhodně ho považuji za nadprůměrný a k pěti hvězdičkám chybí už jen naprosté minimum. Sám bohužel nedokážu říci, co mu konkrétně chybí, prostě jen cítím, že na maximální hodnocení to není, což ovšem třeba časem zvážím. Nyní je to ale za velice nadprůměrné čtyři hvězdičky.(9.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace