Pokrevní bratři

Blood Brothers

Thriller

Nizozemsko, 2008, 90 min

• emma53

Skutečná realita musela být určitě úděsná, ale to nic nemění na tom, že se to tak neskutečně vleklo až jsem se nudila. Ani poslední čtvrthodina, kdy šlo do tuhého, což se dalo očekávat a ani pár skvělých dobových písniček nezachránilo moje zklamání. Zpracování takového námětu podle skutečné události je docela náročná práce, protože v tom hraje pochopitelně velkou roli divácká část, pro kterou to hlavně je a v tomhle případě já jako divák spokojená nejsem. Ani se nedivím tak nízkému procentuálnímu hodnocení a náš český dabing raději ani nekomentuji.(14.3.2013)

Z počátku to vypadalo jako nevinná hra, kdy dva bratři ukrývají na půdě kamaráda, aby se vyhnul trestu za ukradený motocykl. V poslední třetině se ale film mění na drsný thriller a to ve chvíli, kdy se bratři za pomoci dalšího kamaráda snaží vyřešit, jak se zbavit již překážejícího "nájemníka". Věrohodnosti, krom hereckých výkonů, přidává i fakt, že film byl natočen podle skutečné události. Velmi dobrý příklad toho, že kvalitní filmy nemusí vznikat jen v Hollywoodu a se stomilionovým rozpočtem.(9.3.2009)

Ono v podstatě o nic nejde, ono se víceméně nic neděje, on skoro nikdo nemusí hrát, ona je to svým způsobem nuda.......ale pak najednou si poskládáte detaily.......všímáte si změn v chování.........příčin a důsledků........tác, tráva, prášky, oprátka, sekyra.......dokonalé plány, dokonalé sny, dokonalé myšlenky.............má být takové dítě prohlášeno za nevinné?(31.1.2012)

Nenápadná skôr dráma ako thriller, ako chlapčenskej partii, do ktorej sa pridá človek, ktorý nie je vítaný...DVD Edice v poslednom čase začína vydávať viac pozerateľných vecí, a Pokrvní Bratia k nej patria..aj keď pozorný divák vycíti, že proste sa musí stať to čo sa stane na konci, tak v tónoch vážnej hudby sa to čo sa má stane stane zaujímavo...ale treba mať tiež na takéto filmy proste aj náladu...ide o zaujímavý film, ktorý by si náročnejší divák nemal ujsť...(17.4.2010)

Nadprůměrný film s hlubokou komorní atmosférou. Natočeno prostě a stylově, bez zbytečné krve, vulgarit a neopodstatněné snahy zaujmout. O to víc vás Pokrevní bratři uchvátí, a dojem z filmu se udrží ještě řádku dní, kdy na něj budete myslet. Tomu se říká kritický vychovávající realismus. Velmi dobří mladí herci a zápletka, která stojí za to, aby se o ní přemýšlelo, a aby se vyvozovaly důsledky. Doporučuji.(10.5.2013)