Breaking Upwards

Romantický

USA, 2009, 88 min

• romanz123

Tento film se snaží tvářit hodně "cool" a zároveň hlubokomyslně, ale ani jedno se mu podle mě moc nedaří. Hlavním problémem je pro mě scénář, kdy jednání obou hlavních postav (Zoe a Daryla) zejména v prvních dvou třetinách filmu víceméně postrádá nějakou rozumovou či emocionální motivaci. V poslední třetině se to trochu zlepší a obě hlavní postavy se začnou chovat trochu uvěřitelněji a celý film osvěží postava Darylovy matky, ale ani tak se to u mě nepřehoupne přes dvě hvězdičky.(13.12.2010)

Ja mám slabosť na tento typ filmov, kde mladí behajú po klubíkoch v Njújorku a furt čosi riešia a vo svojom voľnom čase sú nebezpeční intelektuáli a praktikanti jogy a tak. I tento film je mojou krvnou skupinou a preto je to u mňa jasných päť hviezdičiek. Ak by sa to náhodou niekomu ľúbilo tak ,ako mne , možno by ste mohli skúsiť Medicine For Melancholy, čo je úplne podobná bombička.(15.2.2011)

Pro třiadvacetileté jsou 4 roky dlouhatánská doba a vztah se velmi rychle stává stereotypní nudnou přítěží, ze které se chce ven. Tito dva intelektuálové evidentně pochopili, jak i přes vzájemné odcizení, touhu potkat někoho jiného a posunout se dál, jsou konce vztahů bolestná, stresující a většinou špinavá záležitost. A tak si dospěle sednou a dohodnou si strategii vlastního postupného rozchodu. Problém tohodle filmu pro mě ale není až tak v příběhu (ať si každý dělá co chce, hlavně když jim to vyhovuje. Já osobně dávám přednost staré dobré nepřiznané vyhnívací metodě), jako ve stylu jeho předložení divákovi. Tak trochu se totiž divím sama sobě, že jsem od toho prostě neodešla. Asi jsem chtěla zjistit, jestli je to tak strašný celý nebo je to záměr. Druhá půlka filmu a obě matky to trochu zachránily.(17.3.2011)