Třetí "Fotr" mě potěšil o něco více než druhý, chvílemi příšerně přeplácaný a chvílemi zase zoufale prázdný... Tentokrát se mi film zdál vyváženější a jaksi poklidnější. Škoda, že se nevyvaroval "humorných" tělních tekutin a že se scénář řídil starým známým modelem Yebal vs. Byrnes, který už zkrátka nemůže pořádně překvapit. Vtipy tam ovšem byly a povedlo se jich až překvapivě hodně. Nejraději budu vzpomínat na kmotrovské narážky a na bezvadnou parodii Čelistí, kterou Robert De Niro a Ben Stiller v závěru sehráli v bazénu plném plastových míčků. Ta mě rozesmála k slzám. Takže tři a kousek.(21.9.2012)

Třetí dílek už značně zadrhává, oproti prvním dvěma. Připadalo mi, jako kdyby scénáristé už neměli co nabídnout, proto začali vařit z vody a vesměs zopakovali gagy z dílů minulých. Souboje mezi Stillerem a De Nirem už nejsou co bývaly, Owen Wilson si zopáknul roli ze Zoolandera, Jebalovi se pořád zabývají sexem, zkrátka všechny známé postavy se chovají stále stejně. Nová postava Jessicy Alby je spíše do počtu. Snad jen škoda stavbyvedoucího Harveyho Keitla, cca 2 minuty je dost málo na figurku, která by mohla třetí díl fotrů trošku vzpružit a nakopnout. Ne, že by se člověk nezasmál, ale.....(24.4.2011)

• Sobis87

Zatímco první díl série byl velmi vydařenou komedií, dvojka už poměrně ztrácela na množství vtipů nižší úrovně, avšak stále se jednalo o vcelku dobrou zábavu s několika vynikajícími momenty. Třetí Fotři jsou lotři pokračují v kvalitativně sestupné tendenci série a ve výsledku se jedná o film přinejlepším průměrný. Pokud pominu "krvavou hostinu s krocanem"a parafrázi na Čelisti, vlastně jsem se ani jednou hlasitě nezasmál a většina vtipů představuje pouhou recyklaci již viděného, což platí i pro samotnou zápletku (na konci jedničky zdrhl od rodiny Stiller a přivést zpět ho musel De Niro, ve dvojce to je naopak a ve trojce zase bere roha Stiller, atd.). Dustin Hoffman se ve své roli už jen pitvoří, Barbra Streisand křečovitě recykluje vše, čím spolehlivě bavila ve dvojce, obsazení Harveyho Keitela postrádá logiku a jeho postava je naprosto zbytečná, Laura Dern se také moc nepředvedla a Jessica Alba je přinejlepším průměrný komik. Jediní, kdo dokázali vyjít se ctí i z těch nejtrapnějších momentů (např scéna "mám pětihodinovou erekci, musíš mi píchnout injekci do bimbase") útočících na divákovu bránici skrze laciné fóry, jsou Robert De Niro a Ben Stiller a právě díky nim se dala celá ta hodina a půl celkem bezproblémově přežít. Fotři jsou lotři představují slabý odvar z jedničky a počítat s ním jakožto s autonomním filmem, ve kterém neblbnou herecké legendy, nejspíš bych k němu byl i vstřícnější, ale takhle...jednoznačně zklamání.(24.12.2010)

Little Fockers se už potřetí snaží pobavit neustálým vzájemným poštuchováním dvojice Stiller/De Niro a k mému příjemnému překvapení jim to pořád funguje. Už to sice není tak originální jako poprvé,ale zase přibyly nové postavy - hlavně střelená Alba byla nečekaně zábavná a troufnu si říct,že až komická. Její scénky zavádění sondy a když sjetá,ve spodním prádle skočí na Stillera do jámy mě odrovnaly stejně jako De Nirova "samo" defibrilace:) Jsem rád, že Jebal opět nezklamal.(31.3.2011)

Rovnako ako jednotka, ťaží tento film z toho, že vie kedy scénky ukončiť a nebyť tak trápnym. Je to len súbor scén bez sutočného príbehu, ale film nenudí a občas sympaticky paroduje. Vzhľadom na to, že ide o klasickú americkú rodinnú komédiu je až neuveriteľné, že z toho nebola otravná hovadina. Príležitostí na trapošenie tu bolo dosť, ale tvorcovia okolo nich šikovne prekľučkovali...(20.9.2013)

• - Dustin Hoffman spočiatku odmietol účinkovanie vo filme ako Bernie Focker. Bol nespokojný so scenárom a s výmenou režisérov. Nakoniec sa však dohodol s produkčnou spoločnosťou Universal na natočení šiestich scén. (misterz)

• - Režisér předchozích dvou dílů Jay Roach neopustil rodinu úplně, stále se na trojce podílel alespoň jako producent. (Coldrex)

• - Ide o desiaty spoločný film hereckej dvojice Ben Stiller - Owen Wilson. (misterz)