Těšil jsem se, proč by ne. Mně je jedno, když komedie mají pokračování. To je na samotných autorech a jejich úsudku a když mají nápady, tak jen ať je zrealizují. A proto taky nemůžu říct, že by tenhle film byl tak špatnej, jak sám DeNiro kdekoliv tvrdil. Naopak se mně to docela líbilo, jen mě tam štvala jedna věc. A to vlastně fakt, že se střídali naprosto příšerný a debilní scény s těma zase neuvěřitelně vtipnejma a to tak šíleným způsobem, že si toho nešlo nevšimnout. Ale pobavil jsem se, nemůžu říct že ne. Sice to neobsahuje kvality prvního dílu, ale vlastně to svůj účel splnilo a to je podstatný.(8.7.2011)

Nejslabší z celé série, ačkoli se do trojky nabalilo nejvíc známých herců. Nejhorší na Fotři jsou lotři je fakt, že nemá v podstatě pevnou dějovou linii, první půlhodinu film tápe v temnotě a dál je to stejně jen sled víceméně povedených či nepovedených vtípků, někdy se už i opakujících. Jednička nasadila vysokou laťku, dvojky ji udržela, ale trojka je hodně, hodně horší. Nepomůže tomu ani přítomnost J. Alby, jež se opět zhostila náramně role hloupé husičky. Špatný dojem podtrhuje naprosto debilní postava Owena Wilsona. Hodně vratké tři hvězdičky - R. de Niro a D. Hoffman zachraňují čest snímku.(25.12.2010)

• Zeck

Ohavně nudné. První dva díly měly alespoň kvalitní vtipné scény, ze kterých se člověk smál třeba minutu v kuse a pak ještě druhý den, když si je vybavil. Třetí díl takovou neměl ani jednu, scénáristická impotence si vystačila s říznutím do prstu při večeři a laciné píchnutí injekce do péra De Nira bylo zjevně vrcholem filmu. To "nejlepší" tedy připravil trailer a samotný film je jen nastavovaná vata. Celý film se tváří jak "návrat hrdinů" a všechno je až moc strojené a vycucané z prstu. Hlavní dějová osa příběhu je o ničem a to, co by jí mělo ozvláštňovat a doplňovat (Jebal a Andi) je ještě nudnější. Na první pohled se zdá, že problém je ve scénáři, ale ten měly prázdný i první dva díly, hlavní problém celého filmu je nulový vtip, nechápu jak si toho tvůrci nemohli nevšimnout. Nefunguje už ani postava De Nira, která v prvních dílech vzbuzovala respekt a její vztah s Jebalem bylo to, o co ve filmu šlo. 50%(26.4.2011)

Tretia cast uz nedopadla tak dobre, ako prve dve. Herci sa sice snazili, objavilo sa tu par dalsich hviezd - Jessica Alba, Laura Dern alebo Harvey Keitel, ale nepomohlo to. Na vine je samozrejme nedokonaly scenar, ale co sa da este vymysliet po tom, co sme zazili v prvych dvoch castiach. Zoznamenie Gaylorda Jebala s Paminym otcom, prisnym byvalym agentom CIA co dopadlo katastrofou a podobne katastrofalne, ale humorne to dopadlo aj v dvojke, kde sa musel De Niro zoznamit s Jebalovymi rodicmi. V trojke sa najde tiez par humornych scen, trosku som sa aj zasmial, ale uz to nie je ono. Netreba mat ziadne velke ocakavania...04.01.2011 ________ Ben Stiller - (Gaylord "Greg" Jebal) +++ Teri Polo - (Pam Jebalová) +++ Robert De Niro - (Jack Byrnes) +++ Blythe Danner - (Dina Byrnes) +++ Owen Wilson - (Kevin Rawley) +++ Dustin Hoffman - (Bernie Jebal) +++ Barbra Streisand - (Roz Jebalová) +++ Jessica Alba - (Andi Garcia) +++ Laura Dern - (Prudence) +++ Harvey Keitel - (Randy Weir) +++ Produkcia: Robert De Niro, Jay Roach +++ Hudba: Stephen Trask +++ (Videl v kine 02.01.2011) +++(4.1.2011)

• Pepinec

Marná sláva, střelný prach byl již dávno vystřílen. A ten zbylý dokonale zazdil trailer, po jehož shlédnutí víte vlastně o všem vtipném, co se ve filmu odehraje. Po předchozích dílech, našlapaných břitkým humorem, jsem tímto mírně zklamán. Píši mírně, poněvadž i tak je zážitek sledovat šednoucí vlasy De Nira a Stillera, tančícího Hoffmana, energickou Streisand a Owena Wilsona, který má i po třicítce vizáž uličníka. Jejich herecké výkony nejsou ani dobré, ani špatné; zkrátka se sešli a nacvičili dalších scénky. Lidé si v hlavách uchovají věci geniální anebo ty úplně nejhorší. Fotři jsou lotři bude patrně případem filmu, na jehož průměrnost se velice brzy zapomene. Alespoň do doby, kdy dojdou naplnění slova zpod vánočního stromečku v závěru...(16.1.2011)

• - Barbra Streisand, která opět ztvárnila Gregovu matku, je de facto v hereckém důchodu a v posledních čtrnácti letech nehrála v jiných filmech než ve dvojici „Fotrů“. (Coldrex)

• - Ide o desiaty spoločný film hereckej dvojice Ben Stiller - Owen Wilson. (misterz)

• - Dustin Hoffman spočiatku odmietol účinkovanie vo filme ako Bernie Focker. Bol nespokojný so scenárom a s výmenou režisérov. Nakoniec sa však dohodol s produkčnou spoločnosťou Universal na natočení šiestich scén. (misterz)