Reklama

Reklama

O smyslu života

  • USA The Answer Man (více)
Trailer

Obsahy(1)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (90)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak se pozná dobrý film je jednoduchý jako facka. Když si ho v televizi v noci pustím a on mě donutí nezavřít oči až do tří do rána. O smyslu života by na první pohled mohl vypadat jako nejtěžší průměr z průměrů, ale zdání, jako obvykle, klame, protože banda zdejších uživatelů, shledává film průměrným, nudným a nezáživným. Což dle mého názoru určitě není. Už jenom proto, že příběh je na první pohled obyčejná romanťárna, ale Jeff Daniels tam hraje tak divnýho chlapa, kterej se prostě ve filmech jen tak nevidí. Proto mě to vlastně taky celou dobu bavilo. Já absolutně netušil, jak se zachová v další scéně a to je dobře. Krom toho by právě tenhle nápad mohl zaujmout do budoucna, až se zase někdo bude pouštět do nějaké romantické komedie, která bude moct zaujmout maximálně tak humorem. Tady ten humor nakonec byl taky. Kolikrát jsem se docela upřímně od srdce zasmál. S jediným se zdejšími uživateli ale budu souhlasit a rád. Tenhle film mi na pohled připadal malý a obyčejný, ale po skončení jsem o něm měl naprosto jiný názor a ukázalo mi to, že zdání může klamat v jakýchkoliv ohledech a že i film, který na první pohled vypadá naprosto průměrně nakonec vystrčí drápy a ukáže, že je vlastně něco víc. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Arlen Faber – muž, který nám dovolil nahlédnout do nebe..... Ovládl 10% trhu, dobyl svět. Je to Muž s odpověďmi na životní otázky, protože má přímý kontakt se samotným Stvořitelem. A věřte, umí nádherně a od srdce nadávat! TAKOVEJ JINEJ ROMANTICKEJ FILM o podivínským (úspěšným) spisovateli, jenž je (svým způsobem) vtipnej. A taky film o tom, že všichni někoho potřebujeme (a není to Bůh). Obyčejně zajímavej příběh s žádným vyloženě kladným a k zamilování hodným hrdinou, který má duši a zřejmě někomu zvlhnou i oči. OČI !!! Romantika pro ty sentimentálnější. Ti ostatní ať si jdou zaprci-čkama. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem ,,chabrus“ na záda. 2.) Jsem spisovatel a nevím o čem psát. 3.) Jsem milovník krásných a líbivých frází. 3.) Zoufale hledám odpovědi na své otázky (jednou provždy – nehoří!). 4.) Jsem expert na neobvyklou romantiku. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Baví mne sledovat mladé, krásné lidi, kteří, podporováni pobaveným smíchem publika, nacházejí tu pravou lásku, ale tentokrát jsem si ověřil, že i o vztahu poněkud odrostlejšího materiálu se dá natočit zábavný snímek. Tedy spíše půl snímku, protože ve druhé polovině humor uraženě opustil filmové plátno a nezodpovědně ho nahradilo mudrování příliš závažné na to, abych dokázal slavnostně snímku předat čtvrtou, původně připravenou, hvězdu. ()

Jeremy.jk 

všechny recenze uživatele

Už první minuty dávají tušit, že '' Muž, který má odpovědi '' rozhodně nezná odpovědi na všechno... Že je to zkrátka normální člověk, který má své vrtochy, přání i problémy. Jeff Daniels mě úplně odrovnal, ať už to byly grimasy, nebo prostě způsob jeho projevu. Ani chvilku jsem se nenudil a díky nádherné Lauren se bylo opět na co koukat.. Další člověk, před kterým bych měl smeknout je pan režisér - ano, že je The Answer Man jeho prvotinou jsem si všiml až po závěrečných titulkách, což je samo o sobě důkazem kvality. Nu, teď se budu snažit nějakou dobu těmhle slaďárnám vyhnout, a i když ten závěr trošku pokulhával, tohoto promítání rozhodně nelituju - 80%. ()

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Vtipný nápad odlehčit a lehce zparodizovat ty, co přímo mluví s Bohem - nejznámější je asi NEALE DONALD WALSCH http://www.hovorysbohem.cz/, ale jak už to tak u amerických filmů většinou bývá, tak se originální nápad nevyužil a nic z toho nakonec nějak nevyplynulo....ale zase vyložená ztráta času to rozhodně nebyla. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama