O smyslu života

• Austrálie

The Answer Man

Komedie / Romantický

USA, 2009, 95 min

Baví mne sledovat mladé, krásné lidi, kteří, podporováni pobaveným smíchem publika, nacházejí tu pravou lásku, ale tentokrát jsem si ověřil, že i o vztahu poněkud odrostlejšího materiálu se dá natočit zábavný snímek. Tedy spíše půl snímku, protože ve druhé polovině humor uraženě opustil filmové plátno a nezodpovědně ho nahradilo mudrování příliš závažné na to, abych dokázal slavnostně snímku předat čtvrtou, původně připravenou, hvězdu.(17.12.2011)

To takhle lidi chtěli odpovědi a Arlen Faber vypadal, že ty odpovědi vede (vlastně by z něj byl dobrý sarkastický psycholog). Well, plagiát neplagiát - když neznáte originál, může vám to být jedno. Důležité je, že to funguje, je to svižné, je to vtipné a je to upřímné. Po dlouhé době nemám dojem, že by si někdo nasadil laťku vysoko, zamíchal do svého scénáře Judi Dench s imbecilními proslovy (ano, pořád ještě mě dožírá hotel marigold) a čekal, že obecenstvo upadne do sentimentální ubrečené letargie. Jeffa Danielse chci domů i s jeho sarkastickými radami, hysterickým záchvatem smíchu a gramofonovou deskou (a jak úžasná parodie by to byla na Ukamenování svatého Štěpána!). Určité hlášky ze scénáře si plánuji vylepit nad postel a každé ráno se nad nimi bavit, protože - protože prostě "lidi".(11.11.2012)

Nafouknutá bublina, která splaskla v momentě, kdy jsem si uvědomil, že Jeff Daniels a Lauren Graham mi k sobě prostě nejdou, a že se snímkem je to jako s new age - samý blábol a prázdnota ...Arlen je navíc někdo, kdo si nezaslouží pomilovat, ale spíše pár facek a terapii...Škoda, protože herecké obsazení včetně vedleších rolí bylo mé oblíbené...(5.11.2009)

Zvláštní, rádoby vtipné × vlastně o ničem. Nejsilnějším článkem příběhu byl možná ten chlapec po odvykačce. Jinak katastrofa. Na film jsem se dívala kvůli Lauren "Lorelay" Graham. Kdo teda ten slavnej Arlen byl to vlastně nevím, asi tak trochu psychicky nevyvážený člověk se skvělým slovníkem pekelných výrazů. Film je to pohodový, nenarušuje. Asi si sednu a taky si vymyslím pár otázek..(2.12.2009)

Jak se pozná dobrý film je jednoduchý jako facka. Když si ho v televizi v noci pustím a on mě donutí nezavřít oči až do tří do rána. O smyslu života by na první pohled mohl vypadat jako nejtěžší průměr z průměrů, ale zdání, jako obvykle, klame, protože banda zdejších uživatelů, shledává film průměrným, nudným a nezáživným. Což dle mého názoru určitě není. Už jenom proto, že příběh je na první pohled obyčejná romanťárna, ale Jeff Daniels tam hraje tak divnýho chlapa, kterej se prostě ve filmech jen tak nevidí. Proto mě to vlastně taky celou dobu bavilo. Já absolutně netušil, jak se zachová v další scéně a to je dobře. Krom toho by právě tenhle nápad mohl zaujmout do budoucna, až se zase někdo bude pouštět do nějaké romantické komedie, která bude moct zaujmout maximálně tak humorem. Tady ten humor nakonec byl taky. Kolikrát jsem se docela upřímně od srdce zasmál. S jediným se zdejšími uživateli ale budu souhlasit a rád. Tenhle film mi na pohled připadal malý a obyčejný, ale po skončení jsem o něm měl naprosto jiný názor a ukázalo mi to, že zdání může klamat v jakýchkoliv ohledech a že i film, který na první pohled vypadá naprosto průměrně nakonec vystrčí drápy a ukáže, že je vlastně něco víc.(8.7.2010)