O smyslu života

• Austrálie

The Answer Man

Komedie / Romantický

USA, 2009, 95 min

Oddechový film na pomezí dvou a tří hvězdiček. Jen ten český název mi přijde trochu moc nadnesený, protože ve skutečnosti se o smyslu života ve filmu nic moc nedozvíme. Jde spíš o propojení osudů několika lidí. Role Jeffa Danielse byla navíc docela zajímavá. Tím to však hasne - bohatě stačilo na jedno podívání. ~(2,6)~(7.2.2012)

• Kingjiri

Pokud by Arlen Faber skutečně znal odpověď na všechny otázky, tak bych se ho zeptal na to, proč jsem vlastně na tenhle film koukal. Sám v něm totiž doteďka hledám nějaký větší smysl a vůbec přemýšlím, o čem vlastně byl. Víceméně to byla hodina a půl nudy proložená sem tam nějakou tou zajímavou nebo vtipnou replikou. To je však i na ohodnocení průměrnými třemi hvězdami málo. Jeff Daniels a Lauren Graham hráli sympaticky a drželi snímek trochu nad vodou. Především za jejich výkon nakonec dávám dvě slabší hvězdy.(2.9.2011)

Už první minuty dávají tušit, že '' Muž, který má odpovědi '' rozhodně nezná odpovědi na všechno... Že je to zkrátka normální člověk, který má své vrtochy, přání i problémy. Jeff Daniels mě úplně odrovnal, ať už to byly grimasy, nebo prostě způsob jeho projevu. Ani chvilku jsem se nenudil a díky nádherné Lauren se bylo opět na co koukat.. Další člověk, před kterým bych měl smeknout je pan režisér - ano, že je Answer Man, The jeho prvotinou jsem si všiml až po závěrečných titulkách, což je samo o sobě důkazem kvality. Nu, teď se budu snažit nějakou dobu těmhle slaďárnám vyhnout, a i když ten závěr trošku pokulhával, tohoto promítání rozhodně nelituju - 90%.(18.12.2009)

toto byl moc pěkný film, člověk, který pomáhal druhým ve formě knih, ale jaksi pozapoměl na sebe, že i on potřebuje pomoc od ostatních, chápu jeho zlost v počátcích filmu, kdy se na něho obracelo hodně lidí o pomoc, ale nikdo nepomohl jemu,a ejhle najednou zde je žena, která mu ukáže jak jde i líp žít a nebýt tak nabroušenej na okolní svět a na lidi a najednou má kolem sebe hodně přátel, které doposud neměl, bylo také příjemné vidět znovu matku ze seriálu Gilmorova děvčata, příjemný zážitek z filmu(26.1.2010)

I v jednoduchých filmech je krása. Prosté líbivé fráze, mohou také vytvořit dokonalý film o hledání odpovědí na své otázky. Je už jedno do jakého obalu to zabalíme. Třeba v podání tohoto filmu vzniká koncept jakési vtipné romantické komedie. Kde slavný spisovatel v podání Jeffa Danielse, jistým způsobem podivín, náhodně potká svobodnou matkou, půvabnou Lauren Grahan. Tito dva nadaní herci zde vytvoří slušnou hereckou dvojici, která si navzájem doplňuje svoje herecké chyby. Opravdu příjemně strávený čas nad filmem.(21.3.2011)