O smyslu života

• Austrálie

The Answer Man

Komedie / Romantický

USA, 2009, 95 min

V obsazení jsem viděla Lauren Graham a protože k ní mám velmi komplikovaný vztah (rozuměj mám ji ráda a nesnáším ji zároveň), tak mi to nedalo a podívala se na to. A byla jsem příjemně překvapená - i když jsem ke konci moc nechápala shazování viny za zpackanej život na Arlena... ale budiž. Pěkná oddychovka, která vám může dát i podněty k zamyšlení. Za mě čtyři.(6.12.2012)

Netradiční romantika, nenápadná a zdánlivě průměrná, přesto nesmírně okouzlující, báječně zábavná, nečekaně lidská a bez jediného hluchého místa. Mnohem lepší než Lepší už to nebude, kterou tak trochu připomíná. Lauren Grahamová je sympatická, ale Jeff Daniels ten je dokonalý, možná v postavě Arlena Fabera vytvořil svou vůbec nejlepší roli a podle mého hladce přehrál Jacka Nicholsona v podobné roli.(8.6.2011)

Vtipný nápad odlehčit a lehce zparodizovat ty, co přímo mluví s Bohem - nejznámější je asi NEALE DONALD WALSCH http://www.hovorysbohem.cz/, ale jak už to tak u amerických filmů většinou bývá, tak se originální nápad nevyužil a nic z toho nakonec nějak nevyplynulo....ale zase vyložená ztráta času to rozhodně nebyla.(9.12.2009)

I v jednoduchých filmech je krása. Prosté líbivé fráze, mohou také vytvořit dokonalý film o hledání odpovědí na své otázky. Je už jedno do jakého obalu to zabalíme. Třeba v podání tohoto filmu vzniká koncept jakési vtipné romantické komedie. Kde slavný spisovatel v podání Jeffa Danielse, jistým způsobem podivín, náhodně potká svobodnou matkou, půvabnou Lauren Grahan. Tito dva nadaní herci zde vytvoří slušnou hereckou dvojici, která si navzájem doplňuje svoje herecké chyby. Opravdu příjemně strávený čas nad filmem.(21.3.2011)

Film má výborných hrdinov. Arlen Faber a spol sú výborne napísaný, výborne zahraný a každý vo filme drží tú svoju stabilnú pozíciu. Rôzne dejové roviny vďaka nim fungujú na veľmi vysokej úrovni. Plus si nepamätám kedy som videl Danielsa v tak sympatickej úlohe. Problémom celého filmu je znova koniec. Prišlo mi, že všetky odpovede na otázky a všetky dejové línie vyšumeli do prázdna. Nič sa neuzavrelo a náznaky nových začiatkov u všetkých zúčastnených mi prišlo odfláknuté. Nemám rád ak sa úplne všetko vysvetľuje, ale každá jedná emócia odovzdaná charakterom k divákovi má podľa môjho názoru zanechať výraznejšiu stopu ako tomu bolo tu. Tu sa to totiž z nezávislého filmu zvrtlo na mierny Hollywood. Inak som ale spokojný. Je to film vtipný, svižný, pohrávajúci si s duchovnom a jeho dopadom na realitu a tento potenciál využíva film znamenite. Plus úloha Olivie Thirlby poteší.(27.8.2012)