poster

Velké alibi

 • Francie

  Grand alibi, Le

 • Slovensko

  Veľké alibi

Krimi

Francie, 2008, 93 min

 • F.W.Colqhoun
  **

  Kdyby bylo možné špatnou kinematografii trestat dle zákona, Pascal Bonitzer by byl k předložení velkého alibi jistě vyzván. Forma osciluje mezi nesourodými polohami klubového francouzského dramatu a epizodou libovolného televizního euro-seroše. Pravidla christieovské detektivky byla nejspíš vyhodnocena nejspíš jako prvoplánová, protože sázet hravě před diváka indicie je mnohem předvídatelné. Oč lepší topit případ v nanicovaté dovolenkové impresi! Zíraje do bodovkami nasvícených tůjí u bazénu, zastesklo se mi po queer promaštěném kníru Davida Sucheta a pravidelných, špatně dabovaných epizodách Hercula Poirota, jimiž mne má drahá týrá o víkendech. Zajímavého poskrovnu: xicht Wilsona Lamberta a luxusní sideboob Cateriny Murino.(28.12.2015)

 • sulek
  *

  Kniha Agathy Christie je napínavá, podezřelí jsou samozřejmě všichni zúčastnění, kteří jsou typicky "agathovští" /zmatená a střelená teta, dominantní úspěšná a moderní žena, chudá příbuzná... / Tenhle film je nudný odvárek, podezřelý není nikdo a divákovi je úplně jedno, jak to vlastně celé skončí. A přesazení děje do dnešní doby je naprosto zbytečné. Z Agathy nezbylo skoro nic.(13.10.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,959,804(6.6.2009)

 • jefff
  ***

  Nevím sice podle jakého románu od Agathy Christie je tato francouzská detektivka inspirovaná, ale pochybuju, že to Christie napsala takto nudně:-). Velké aliby nejsou vyloženě špatné, a dokonce musím přiznat, že jsem se snad ani na minutu nenudil, ale postrádají lehce mrazivou atmosféru, která by měla v prostředí bohaté rodiny koukat z každého záběru. Osazenstvo je kupodivu velice dobře navoleno, herečky sympatické a hlavně svými výkony válcující mužské osazenstvo. Zkrátka a dobře jediným, zato podstatným minusem je absence jakékoliv atmosféry, která by jistě při detektivce měla být všudypřítomná. Za zkouknutí to ale stojí.(14.10.2009)

 • Arkos
  **

  Nevím kdo film označil jako mysteriozní, protože se jedná o klasickou francouzskou kriminálku. Ta je ale bohužel zcela nudná, nezajímavá a bez náznaku jakéhokoliv napětí. Jediné plus vidím v sympatickém hereckém obsazení.(28.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace