Není zač

• Nizozemsko

Please Give

Komedie / Drama

USA, 2010, 87 min

Pohodový film o ničem. Anebo spíše o lidských vztazích - takže pro některého diváka možná o ničem. Pravdou ale je, že pro mě to bylo příjemné vybočení od všech těch blockbusterů a mainstreamů. Film byl fakt pohodový a ve velice klidném tempu. Měl takové švédské aroma a trošičku mi připomínal film "Děti nosí Santa Claus". Nebyla to komedie. Někdy by se ale člověk mohl a měl na chvíli zastavit a pustit si takovouto pohodovku, která si na nic nehraje, nic od vás neočekává a na první pohled vám nechce nic říct. Protože při pohledu blíž zjistíme, že film je prodchnut obyčejnými lidskými city, které stojí za to si hýčkat.(10.10.2011)

Prekvapilo, v podstate nad očakávania, lebo nič extra som od tohto filmu nečakal. Ale aj tak niečo tomu chýbalo. Scenár bol výborný, v podstate aj samotný príbeh, štipka čierneho humoru a viacero skvelých dialógov - obzvlášť mladá Abby (Sarah Steele) mala neskutočne dobré hlášky. Príjemne som sa pobavil, hlavne preto, že ten štýl nebol taký násilný, ale mnoho scén malo taký decentný humorný podtón. Ale aj tak niečo tomu chýbalo - príliš málo dramatické.(9.1.2013)

Měla jsem to jednoduchý, protože bez ohledu na stav procent mi jméno Nicole Holofcener po dvou příjemných zkušenostech slibovalo, že to zas bude ok. Jak se tu v mnoha komentářích píše, je to o ničem. O krásném ničem, které zasáhne altruismem stižené obchodnice se starým nábytkem hladovějící po zpětné vazbě, jejich hladové manžely, manželů hladové milenky, milenek hladové sestry ... čili nás všechny, co máme někdy vždycky po něčem hlad.(13.3.2011)

• mira.l

Chvílema to bylo docela zajímavé, ale bohužel po většinu filmu převládala nuda nebo jistý odpor nebo antipatie střídavě snad ke všem postavám, snad krom Rebeccy Hall. Chvíli byla na facku babička, chvíli Amanda Peet, chvíli Catherine Keener. Nějak jsem asi úplně nepobral, proč to vlastně vzniklo. teda asi možná pobral, je to taková sonda do obyčejného života, ale to nic nemění na tom, že to byla zkrátka nuda. A český název?? Ten to celé jenom podtrhuje...(3.2.2017)

• Fr

,,Odkud jsou vaše věci? Kde je berete?“..... Takže... tak divnej a nezajímavej úvod a vlastně i film jsem dlouho neviděl. Lidi mluví, pohybují se a výsledek žádnej. Dvě rodiny, jejichž životní cesty se lehce propojí. Zbytečnej film o událostech, které může prožít každej obyčejnej nudnej člověk a nikoho druhýho (třeba?) vůbec nezajímají. A jestli myšlenkou mělo být to, že pomoc nepotřebují jen bezdomovci, protože každej máme svoje problémy, tak objevnější nápad jsem od vynálezu Perpetum mobile neslyšel. Tohle má bejt komedie? Tak to já jsem král Šumavy a všechny 4* magory převedu do západního Německa. Zadarmo. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuju vidět oslavu narozenin (nějaké) babičky. 2.) Chci slyšet teorii o šukání na vozíčku. 3.) Jsem chlap a hledám důvod pro chození na kosmetiku. 4.) Žiju v New Yorku a nevím kam zajet na výlet. 5.) Film mám jako doplněk léčby akné. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.9.2010)