poster

Není zač

 • USA

  Please Give

Komedie / Drama

USA, 2010, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aelita
  ****

  Film, který mi nejvíce ze všeho připomněl Vratné lahve a Nestydu. Podobná těm českým drobná mozaika ryze civilních příběhů je docela nezvyklá pro americký film a o to více přínosná, protože poprvé za dlouhou dobu jsem měla pocit, že nahlížím do (skoro) reálné každodenností obyčejných Američanů. A podobně jako v těch českých filmech ani zde se nedělo nic objevného, převratného či úchvatného, nicméně to, co prožívali muži, ženy a děti v tomto filmu, vykreslovalo jejích charakter, situaci a stav mnohem trefněji a výstižněji, než mnohé oskarové snimky. Nejvíce sympatické však pro mne bylo to, že na rozdíl od stejně civilního Dalšího roku celkové vyznění tohoto filmu vůbec nebylo tak bezvýchodné a depresivní jako u Mikea Leigha. Prostě ano - pořád něco končí, ale to neznamená, že končí pro všechny. Takže díky za lehký smutek i radost. Není zač.(10.12.2011)

 • ecceHOMMO
  **

  Film plynúci pomalým tempom, v ktorom sa dejú veci individuálne dôležité, ktoré však nikto nerieši, len sa s nimi zoznámime. Avšak najdôležitejšou a zároveň najhoršou vecou snímku je fakt s menom komédia. Kto a prečo toto dielko niekto zaradil do žánru komédia, nato som počas sledovania neprišiel ( ikeď netvrdím, že sa tu nenašli aj úsmevné scénky)......(28.9.2010)

 • Fr
  **

  ,,Odkud jsou vaše věci? Kde je berete?“..... Takže... tak divnej a nezajímavej úvod a vlastně i film jsem dlouho neviděl. Lidi mluví, pohybují se a výsledek žádnej. Dvě rodiny, jejichž životní cesty se lehce propojí. Zbytečnej film o událostech, které může prožít každej obyčejnej nudnej člověk a nikoho druhýho (třeba?) vůbec nezajímají. A jestli myšlenkou mělo být to, že pomoc nepotřebují jen bezdomovci, protože každej máme svoje problémy, tak objevnější nápad jsem od vynálezu Perpetum mobile neslyšel. Tohle má bejt komedie? Tak to já jsem král Šumavy a všechny 4* magory převedu do západního Německa. Zadarmo. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuju vidět oslavu narozenin (nějaké) babičky. 2.) Chci slyšet teorii o šukání na vozíčku. 3.) Jsem chlap a hledám důvod pro chození na kosmetiku. 4.) Žiju v New Yorku a nevím kam zajet na výlet. 5.) Film mám jako doplněk léčby akné. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

 • kleopatra
  *****

  Měla jsem to jednoduchý, protože bez ohledu na stav procent mi jméno Nicole Holofcener po dvou příjemných zkušenostech slibovalo, že to zas bude ok. Jak se tu v mnoha komentářích píše, je to o ničem. O krásném ničem, které zasáhne altruismem stižené obchodnice se starým nábytkem hladovějící po zpětné vazbě, jejich hladové manžely, manželů hladové milenky, milenek hladové sestry ... čili nás všechny, co máme někdy vždycky po něčem hlad.(13.3.2011)

 • mira.l
  *

  Chvílema to bylo docela zajímavé, ale bohužel po většinu filmu převládala nuda nebo jistý odpor nebo antipatie střídavě snad ke všem postavám, snad krom Rebeccy Hall. Chvíli byla na facku babička, chvíli Amanda Peet, chvíli Catherine Keener. Nějak jsem asi úplně nepobral, proč to vlastně vzniklo. teda asi možná pobral, je to taková sonda do obyčejného života, ale to nic nemění na tom, že to byla zkrátka nuda. A český název?? Ten to celé jenom podtrhuje...(3.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace