Chata smrti

Somebody Help Me

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 100 min

• SOLOM.

Poslední dobou se začíná objevovat stále více afroamerických režisérů, kteří se snaží uplatnit v jakémkoliv filmovém žánru. Což o to, když mají jejich filmy potřebnou úroveň, tak se na ně mile rád podívám, ale když se na ně zaměří DVD edice je potřeba trochu zapřemýšlet, zda se nebude jednat o ztrátu času. Bohužel ani tentokrát nejde o žádné velké překvapení a film nedosahuje ani průměrných kvalit. Co by jsme taky chtěli od režiséra, který se převážně věnuje točení komedií. Jenže zde se rozhodně moc bavit nebudeme a už vůbec zde neshlédneme žádnou převratnou hororovou podívanou. Jakmile začala první psychopatova operace, jen jsem se utvrdil v tom, co jsem tušil už dávno předtím. Tedy, že tu nic moc zajímavého k vidění asi nebude. Podivné třepaní kamerou a rozmazaný obraz tak měli jen ututlat tvůrčí neschopnost a především malý rozpočet. Pozorný divák si však nemůže nevšimnout té uměliny, která smrdí všude okolo. Umělé „gore“ efekty, umělá krev, nelogické chování postav, nelogické chování vraha, atd. Přiznám se však, že jsem zde shledat i několik velice zajímavých prvků, které mě zřejmě udrželi při životě a já to nezalomil.(30.3.2011)

• Ryuuhei

Typický, podprůměrný horor s naprosto typickou zápletkou a i průběhem děje. Partička zmixovaná jako černí a bílí se chovají dost iracionálně, hlavní záporák má chabý motiv a je defakto nesmrtelný. Vše dorovnáno celkem čtyřmi až krutě exploitativními scénkami. Toť vše. Jednou vidět stačilo. 30%(22.4.2017)

• Terva

Hudbu k filmu dělal Ceiri Torjussen a hned úvodní song v titulcích mě tak vzpěnil krev, že bych je zabil hned. Hip - hop a techno, hrůza. Ale není se co divit, sledujeme totiž příjezd dvou dvojic černé pleti na vypůjčenou chatu. Za nima tam později přijedou dvě dvojice bílé pleti. Oslavují narozeniny jedné z nich a po oslavě se začnou rozcházet. Někteří do lesa - běloši - někteří zůstávají v chatě - černoši. Poučení - nechoďte do lesa ožralí. Čekal jsem kdy se černoši začnou rasisticky zmiňovat o běloších, tak jak to u těchto filmů bývá zvykem. A nečekal jsem dlouho, začalo to docela brzy. Celkem ve filmu zaznělo z úst herců černé pleti pět vět z rasistickým podmětem. CITÁT - Hele jsme parta černejch lidí ve městě bělochů.......... A zatím, co jsou běloši mučeni a uchvatitel jim řeže třeba uši nebo vytrhává zuby, chtějí naši pozůstalí, černé pleti, odjed z města. Nejsem rasista, to ne, ale ten film na mě takhle působí. Nakonec jsou uneseni i tři ze čtyřech černochů, ale ani jeden není ve filmu mučen, na rozdíl od všech bělochů. Ke konci už to bylo hodně zmatlaný a místama i směšný. Na tom filmu mě vůbec nic nezaujalo a proto mu dávám odpad.(31.3.2011)

• Campbell

Dost nudný a roztahaný horor. Neboly slasher s nadpřirozenýma prvkama trpý šíleně moc nedostatky, třeba na absenci zajímavého vraha, to proč vraždí, a způsobem jak vraždí je dost smutné. A ani herci hrající oběti na tom nejsou moc dobře, hlavní hrdina je strašně směšnej stejně tak jako jeho kamarádi, navíc postavy jsou tak strašně blbí až to bolí. Nicméně začátek celkem ušel a diváka nalákal ale to je vše. Žádné gore, vraždy jsou off-screen a atmosféra je nulová, a při tom ta chatka vypadala nadějně, bohužel z tohohle moc radost nemám, původně jsem chtěl jít i do dvojky ale raději ne. Zatím.(1.1.2012)

Duchárina skombinovaná s exploitation. Prečo nie? Duch šialeného doktora začne v domčeku uprostred lesov likvidovať jedného bezbranného teenagera po druhom. Koho chytí, toho zavrie do klietky a neskôr im postupne odrezáva časti tela (ucho, jazyk, oko...). Malo to atmosféru, bolo to celkom napínavé, naháňačiek je tiež dostatok, takže ako horor je to OK. Nie je tu však nič originálneho, všetko sa už dalo vidieť niekde inde. Na jedno pozretie to ujde.(13.7.2010)

• - Natáčení probíhalo v lalifornském Twin Peaks. (Terva)