Nemrtví

David Morlet

David Morlet

Nicolas Massart
  • Terka.K

Musím říct, že na mě film zapůsobil úplně jinak, než asi měl za cíl. Nenazvala bych to hororem, strach z toho zas až tolik nešel. Spíš bych použila slova jako nechutné, odporné, je mi zle. :D Zvracení, krev, močení, do toho divná komunikace "Nemrtvého" se svým dítětem, které je ještě stále v matčině břiše. Divný.(13.11.2012)

Moc dobře naladěný jsem do tohoto filmu nešel, protože se týkal další nákazy a zombíků, které jak už asi víte, nemusím. Znuděně jsem očekával další šablonovitou zápletku, která mi nenabídne nic nového a jen u toho zas zbytečně budu ztrácet čas. No, ale Francouzi to přece jenom neudělali až tak jalové a já se na to dodíval bez přestávky. Prostředí zasněžených hor a lesů rozhodně můžu, navíc mi byla představitelka Sonii sympatická, takže jsem tomu dal šanci. Sice je tu na můj vkus zas až moc „romantiky“, ale naštěstí masky mutantů stáli za to. Dokonce se tu i sem tam objeví náznak zajímavé atmosféry a krve tu bylo taky dost.(24.1.2014)

• honajz

Pokus o křížence 28 dní poté, Shining, Věci z bažin a Mouchy. Vynikající atmosféra zasněžených hor, na druhé straně naprostá absence logiky. Spousta otázek. Proč s sebou původně brali tu vojandu? Co celou dobu jedí? Proč je vždycky potřeba jít nahodit pojistky - kdo je předtím a proč vypínal? Holce krev stříká do psy, ale nenakazí se. Holka nedokáže přelézt plot, dokonce ji to ani nenapadne... Hvězdička za docela pohlednou hlavní hrdinku, i když se občas chová jak pitomec, druhá za atmosféru hor v zimě. Kamera při akci a zběsilé střihy však naprosto otřesné.(12.10.2010)

• iolaos

I francouzská ultrabrutální vlna se snaží držet krok s érou usainboltovských zombies, ale rezult je stejně negativní jako u drtivé většiny svých předchůdců. Malé plus přesto vidím v tom, že tvůrce nepředhazuje pomocí postav žvásty tak typické pro chacháhorrory zombiologa Romera (ve scéně s infikovaným přítelem v koupelně, jsem tento filozofický swing čekal), ale rube si to jedna krása, obdobně jako jiní francouzští kolegové. Na druhé straně zase v rukou drží kameru pan Parkinson, a tak místy nemáte ducha, co se před objektivem děje a o hudebním podkresu akčních scén se raději ani nezmiňuju, protože tak pokřivený hudební vkus se tak často neslyší... 4/10(26.11.2009)

Mutants nepřinášejí do post apokaliptického ani do zombie žánru nic nového, takže moje prvotní nadšení dost sykavě uhasínalo po celý film, ovšem není to tak, že by se mi film nelíbil jen asi stejně jak již napsal J*A*S*M po shlédnutí jsem již takové nadšení necítil. Na druhou stranu zasněžené prostředí a tichý opuštěný hotel byl nemálo depresivní a masky byly taky u zombií zdařilé, ale poslední dobou je dost přezombíkováno, takže člověk neví co si má myslet. Podobě jako u 28 dní poté se i mutants nesou podobným duchem což není špatné a dostatečně vážná hudba dodala na dramatičnosti. 65%(30.12.2009)

• - Film měl premiéru 31. 5. 2009 na Filmovém festivalu Gérardmer ve Francii. (Terva)

• - V čase 14-15 minúta sa palivová ručička zobrazujúca stav nádrže mení z plnej na prázdnu. (xun)