Nemrtví

Francie, 2009, 95 min

David Morlet

David Morlet

Nicolas Massart

Mutants nepřinášejí do post apokaliptického ani do zombie žánru nic nového, takže moje prvotní nadšení dost sykavě uhasínalo po celý film, ovšem není to tak, že by se mi film nelíbil jen asi stejně jak již napsal J*A*S*M po shlédnutí jsem již takové nadšení necítil. Na druhou stranu zasněžené prostředí a tichý opuštěný hotel byl nemálo depresivní a masky byly taky u zombií zdařilé, ale poslední dobou je dost přezombíkováno, takže člověk neví co si má myslet. Podobě jako u 28 dní poté se i mutants nesou podobným duchem což není špatné a dostatečně vážná hudba dodala na dramatičnosti. 65%(30.12.2009)

Na zombíky jsem už extrémně alergický. Je pořád to samé do zblbnutí. Třeba vraždící pampelišky by byli stupidní, ale aspoň originální. Jak říká Zdeněk Pohlreich: "když už neumíš nic jiného uvařit, tak se snaž tu profláknutou svíčkovou dělat pořádně"! To stejné platí i na tento subžánr. Mutants není originální, ale poctivě maká na nechutných zrůdách a atmosféře. Nakonec ta svíčková je dobrá, s knedlíkem se to však nepodařilo (kamera). Ty byla šíleně rychlá, chaotická...no úplně špatně. Brusinka v podobě hudby a šlehačka jako úplné závěrečné vyvrcholení mi chutnaly. Přece jen příloha není až tak důležitá, proto dávám 3*. Kdyby mi někdo řekl před promítáním, že tomu dám tři hvězdy, tak bych nevěřil.(22.12.2009)

Možné spoilery. Slušné. Začátak sice připomínal klasické americké zombie béčka, ale po chvíli film přešel v takřka komorní drama, kdy je hlavní hrdinka se svým pomalu se měnícím přítelem uvězněna v zasněžené nemocnici. Tahle část se mi líbila asi nejvíc, protože s příchodem skupiny dalších uprchlíků a zástupů zombie vše zase sklouzlo do toho, co už dávno známe. Nicméně i díky výborné Hélène de Fougerolles si Mutants drží celkem slušný nadprůměr. 65%(4.1.2014)

Mutants působí chladně nejenom svým zasněženým prostředím, ale i svým bizarním zpracováním. Zombíci zde vypadají opravdu k světu a jsou vyšperkovaní do posledního detailu, což mě na první pohled u takového nízko rozpočtového filmu mile překvapilo. S krví se tu nešetří, ale na té počítačové se mělo ještě trochu více zapracovat. Při scénách například s mačetou, nebo i střelbě se krvavé cákance okatě ztrácely ve vzduchu ještě dřív, než dopadly na zem. Závěr nebyl špatný a tak celkově si myslím, že se to dokoukat v pohodě dá. Škoda jen toho jednotvárného prostředí a demence několika vedlejších postav.(12.7.2011)

• Zeck

Trapné, jednoznačné zklamání. Můj neoblíbenější žánr (mutanti, zombie), ale v tomto případě otřesný. Kdyby se děj držel původních deseti minut a předvedl něco podobného, jako britský seriál Dead Set, pak by možná měl šanci na úspěch. Pokud ale půlku časového rozpoložení filmu, zabírá trapné drama partnerské dvojce a postupná změna jednoho z nich, stane se z toho nuda. Celý děj se navíc odehrává v naprosto nezajímavé budově, postavy jsou trapné a nepovedé kopírky těch slavnějších z lepších filmů. Hlavní představitelka je na dělo už po třiceti minutách a vrchol stádia mutace vypadá, jako stoletá želva. Nikde jsem nepociťoval náznak napětí ze světa, po kterém se toulají lidožraví zabijáci, nelogičnosti proplétají celý film, který jsem sledoval bez špetky emocí. Kolonka v rozpočtu s největším číslem, nesla název "vypůjčení vrtulníku". Všem jsem přál, aby zhebli a pak se toulali po lese s tou bandou zelených kryplů. 40% 14.01. 2009(14.1.2010)

• - V čase 14-15 minúta sa palivová ručička zobrazujúca stav nádrže mení z plnej na prázdnu. (xun)

• - Film měl premiéru 31. 5. 2009 na Filmovém festivalu Gérardmer ve Francii. (Terva)