The Ward

Horor / Thriller

USA, 2010, 88 min

,,TOHLE JE LÉČEBNA, TVŮJ NOVÝ DOMOV“.....,,VÍTEJ V RÁJI“..... /// Je divný, když vám v noci ,,vodejde“ deka (pokud nejste houmlesák...). Kristen je zmatená, rozrušená a přesto (prej) není blázen. ,,Kolem“bydlící děvčata uzavíraj sázky a ona myslí na záchranu. PŘED ČÍM? Nebudu vás děsit!... Milá Kristen, NEJSI TAK CHYTRÁ jak sis myslela. Experimentální léčba ... V TOM DOMĚ STRAŠÍ! – což je teda překvápko. Carpenter natočil ROZUMNEJ film (i když co je na zombie duchovi rozumný, že?), bez debilních kousků – což je skvělá informace. Problém je příběh, ale věřím, že výměnou za obstojný lekačky a dobrou filmařinu odpustíte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se dostat z PL Bohnice do DPL Opařany. 2.) Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo. 3.) Chystám se hlasovat pro opětovný zavedení elektrošoků. 4.) Thx za titule petrik1. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(5.7.2011)

Tyvole Johne! Na tohle jsme cekali 10 let? Nema smysl cekat zazraky, pro Tesare holt byly 80's neco jako voda pro rybu, ale stejne jsem tomu veril a doufal, ze budu moct spokojene napsat neco ve stylu Carpenter is back! Zustalo ale jen u zbozneho prani a myslim, ze i tema 3 hvezdama tomu silne nadrzuju. Neni to natocene spatne, Amber Heard je v ramci blond moznosti take ok, ale tak zoufale neoriginalni film uz jsem dlouho nevidel. Co mi ale vadi nejvic, ze se tentokrat Carpik ani neobtezoval s hudbou, ktera byla vzdycky nejlepsi element vetsiny jeho filmu. Mark Kilian slozil takovy moderni hororovy standard, ktery ma ke Carpiho syntezatorovym masterpiecum samozrejme na mile daleko. Na druhou stranu lepsi nez nic a snad je The Ward prislib nove nakople aktivity do dalsi dekady. Takze Honzo, stale nad tebou nelamu hul, beru to tak, ze sis chtel na stara kolena uzit s peknyma holkama v blazinci a priste uz to bude lepsi a hlavne nezapomen na hudbu, jinak to nema smysl! Vis preci, ze jsi lepsi skladatel, nez reziser... 5/10(7.6.2011)

Čistá oldschoolová práce, která má slušnou atmosféru a pár opravdu vycukaných lekaček, kterou na 4 * vytahuje finální pointa, která je sice dost rutinní a klišovitá, ale dá tomu předchozímu guláši s neuvěřitelně prazvláštními momentky smysl a dá vám pocit takového zadostiučinění nebo co :) Herecké obsazení příjemné a po všech těch ultra moderních nových hororech musím ocenit to čisté režisérské řemeslo Carpiho staré školy, pecka to není, ale spokojenost převládá.Parádní žánrová jednohubka.70%. LIVINGDEADada už snad nemůže brát nikdo vážně prodémona!(5.11.2012)

• Morholt

Zkrátit to do půl hodinky a udělat z toho jeden díl třeba z Krajních mezí. Neupírám Carpenterovi místy nepříjemnou atmosféru charakteristickou pro duchařiny z blázinců, ale to je po hříchu vše. Lekačky nefungovaly, potvora byla laciná a herečky moc nehrály. Navíc konečně rozuzlení by mohlo být pouštěno jako reklama na vykrádačky. Bojím se, že od Carpentera už nic na vyšší úrovni neuvidím. 20%(31.3.2012)

• J*A*S*M

Nečekal jsem od Carpentera zázrak na úrovni Věci nebo Halloweenu, ale po 50-50 ohlasech jsem doufal alespoň v povedenou jednohubku. I tak mě The Ward zklamal. Je to nudný, nezajímavý a neoriginální film. Kamera se sice v prostorech blázince umí pohybovat docela atmosféricky, problém ale nastává tehdy, když vám hlavní roli hraje dřevo, které v nedávném Drive Angry odehrálo vyrovnanou partii s Nicolasem Cagem v soutěži "Nechtěně komický výkon roku". Palec dolů a začínám se přiklánět ke konspirační teorii, že Cigarette Burns z Masters of Horror natočil za Carpiho někdo jiný.(29.5.2011)

• - Spoiler: Záverečný súboj medzi Kristen (Amber Heard) a Alice (Mika Boorem) sa natáčal počas dvoch nocí. (misterz)

• - Všetky herečky sa na tanečné scény pripravovali pomocou internetu, kde si hľadali svoje tanečné pohyby. (misterz)