Tajemná minulost (TV film)

• Španělsko

Sean Murray

Manuel Corbi

Paul G. Volk
  • IdaHutt

Armand Assante byl důvodem, proč jsem si tento thriller vybrala. Assante mě nezklamal, snímek však ano. Jakmile dokulhal k závěrečné pointě, došlo mi, že pointa je zcela mimo mísu. Ne, nespáchám spoiler. Pouze musím podotknout, že pokud by měla platit pointa, musel by se přepracovat předchozí děj. Ouvej, ouvej.(9.6.2011)

Vcelku napínavý a dobře vystavěný televizní triler, který však trpí značnou nevěrohodností a logickými chybami. Děj diváka udržuje v napětí celý čas, ale nad některými scénami jsem kroutil hlavou (např. nad postupem policie při hledání-nehledání obětí před těmi třemi lety). Dějové zvraty miluju, ale tady to bylo dost násilné, protože v průběhu jsme dostali jen málo indícií, že by vše mohlo být jinak. Dívatelné to ale je.(24.4.2014)

Jsem mile překvapená. Armand Assante je sice hodně slizký a nepříjemný herec, ale za 94 minut jsem si na něj zvykla. Ale smeknout musím před Lacey Chabert. Zahrála moc dobře , přesvědčivě a rozhodně to nebyla lehká práce tolik postav najednou. Snímek plný akce, zvratů a překvapení. Závěr byl maličko přehnaný, ale jinak velká spokojenost.(9.4.2015)

• BarVo

Inu, zamotané to bolo veru riadne. Obávam sa ale, že schizofréniou netrpela len tá dievčina, ale aj scenárista. Inak si neviem vysvetliť záverečný obrat, ktorý bol v úplnom rozpore s predošlým dejom. Ale i bez toho - schizoidné rozštvrtenie osobnosti bolo na mňa trocha veľa, a keď sa zjavila piata identita, už to bolo skôr na smiech.(25.4.2014)

Velice temný a depresivní snímek s napětím až do samého konce. Televizní film, jaký tu dlouho nebyl. Scénář je napsán tak solidně, že by mohl s přehledem sloužit jako ukázka, jak má takový dobrý scénář vypadat. Chválu si samozřejmě zaslouží i veškeré herecké výkony. Příběhy z psychiatrickými pacienty byli vždy velice slibnou výzvou. Ve většině případů není o překvapení nouze a dokážou až šokovat. A to je i tento příběh. Tempo je sice pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Jinak by to totiž takovou atmosféru nevytvořilo. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo.(15.4.2015)