Tucet špinavců: Druhá mise (TV film)

The Dirty Dozen: Next Mission

Akční / Válečný

USA, 1985, 97 min

No,no upřímně nic moc extra to není, ale důležité je najít klady i tam kde je jich málo. Tak především že je to pokračování mého oblíbeného filmu. Další mise která je také dost zajímavá, zachránit Hitlera, no co mají proto své důvody. Další tucet špinavců už né tak sympatických jako předtím. žádná seznamovací část, málo času na výcvyk. Přistání na německém letišti to trochu zachránilo a následná akční honička. Najdeme tu několik dobrých přestřelek a samotné finále je dost dobrou válečnou scénou. Utíkání v Hitlerovým letadlem a atmosferické přistání na anglickém venkově ve stylu muziky a děda který si myslý že chytil nácky,, nemám co dodat, mněl by mít occara za nejlepší televizní film. Jednička to není ale hodnocení je moc pod,,co si snímek zaslouží. 69%,, za čtyry díky nízkému hodnocení dávám pět. P.S: Jeho poslední solidní film: Lee Marvin pro mně bude navždy Reisman a jako pocta jemu samotnému za pět.(20.2.2012)

Téměř dvacet let je téměř dvacet let. Šlo to dost poznat i na kvalitě výkonu samotného Lee Marvina, ale pořád patřil k tomu lepšímu, co nám tento televizní film nabídl. Oproti jedničce je to minimálně o třídu a půl horší, navíc nelze přehlédnout, že se v mnohém tvůrci opičili po svých předchůdcích (nejen některými scénami, ale i hláškami). Druhá dvanáctka (no na chvíli třináctka) byla rovněž o poznání horší (hlavně co se charakteristik postav – ale i hereckých výkonů týče) a jediný kdo mi dělal opravdu radost, byl „Billy z Predátora a bývalý pornoherec“ Sonny Landham. Jejich následné vlakové dobrodružství se nese v duchu mnoha přemrštěných scén, nelogických kopanců (to jako měli čas během přestřelky hrát na piano…?), ale zas na druhou stranu se tu dá najít i několik pěkných situací a záběrů. Dvojka je tak o poznání slabší než původní film, ale pořád se ještě zuby nehty drží průměru. 50%(19.2.2018)

• JohnSmith

Druhým dílem přešli špinavci do televize a byl to rozhodně krok zpět. Příběh je hodně špatný, ale na druhou stranu to není zas tak zle natočený. Jen je to prostě okopírovaná jednička s trochu jiným tématem, které je dost debilní. Spojenci chtějí zabít německého generála, který chce zabít Hitlera, ve strachu, že by se válka mohla protáhnout. Spíš to ale vyzní tak, že přece nebude Spojencům někdo zabíjet Hitlera, když si ho chtějí odrovnat sami. Dalším problémem je pak to, že major Reisman během několika měsíců války zestárl o dvacet let. Marvina jsem měl moc rád, ale tady by se hodilo obsadit roli majora někým mladším.(3.3.2018)

• gogos

Skoda... Nebyt tady Marvin o nejakych 20 let starsi, tak by to bylo asi o chloupek lepsi... presto mi pripada hloupe natacet po 20 letech pokracovani neceho, co se zapsalo do dejin svetove kinematografie... Zase na druhou stranu, kdyby tam Lee nehral, pravdepodobne bych ten film ani nevidel a nemohl ho posoudit...(31.8.2006)

Nepodařil se druhý díl jako ten první. Ale průměr to je, to zase jo. Hlavně tam chybí ty hvězdy,které dělaly první díl tak skvělým. A to si někdy páni režiséři neuvědomují, že se chodí nikoliv na film, ale na herce. (Typu Bronson, Ryan, Savalas, Sutherland atd.). První díl byl natočen v r.1967, druhý o 18 let později tedy v r.1985. To se potom těžko dává dohromady "stará parta", zvláště, když jich větší část v 1.dílu padne anebo opravdu zemře. Abych to přirovnala : viděli jste "Návrat sedmi statečných?" Spolkli jste nové herce ? Já tedy ne... já jsem z těch komiků a nejen z nich dostala kopřivku. Yul Brynner zde snad ani nehrál Chrise ! Že vůbec tento paskvil někdo produkoval ! Pamětníci se museli zděsit jakou hovadinu si dovolil někdo nazvat " Návrat sedmi statečných." Divím se, že režisér Sturges neprotestoval - možná, že ano - kdoví.....(2.12.2007)

• - Několikrát během filmu si lze všimnout, že ústí hlavní je "zašpuntované". (karda1)