Utajená operace

Rogues Gallery

Vojna agentov

Akční / Drama / Komedie

USA, 2010, 87 min

"Korporaci nikdy nevadily civilní oběti, ale nemá ráda nedořešené situace." Mně se tedy líbila sexy Mírnost, užíval jsem si elegantného sarkasmu Císařovny a Poustevník vyrušený ze svého klidu taky nebyl špatný. Rovněž mě zaujalo, že v bitkách vždycky nevyhrály lépe placené známé obličeje, což způsobovalo jisté napětí, ale to, kdo nakonec vítězně vyleze z výtahu, zase takové překvapení nebylo. Ono je to vlastně celé tak trochu vyvražďovací blbost, ale mě to bavilo o dost víc, než kdyby se mi někdo šťoural nůžkama v srdci nebo prakticky zkoušel pevnost mé hlavy hořící golfovou holí.(23.2.2017)

Poměrně originální pohled na konspiraci v tajných službách ve vyloženě zábavné formě s celou řadou hlášek nešetřící brutalitou a krví. Pestré herecké obsazení nemá chybu, a tolik zvučných jmen v jednom filmu pohromadě, už dlouho nepamatuji, ale někteří si bohužel kvůli brzké likvidaci ve filmu moc nepobyli. Zacha Galifianakise jen tak neuvidíme v záporné roli, kráska Odette Yustman musí okouzlit každého muže, i když se tentokrát hodně pere a rozmlacuje ksichtíky, Rob Corddry hláškuje jak o život, Ellen Barkin je odporná psychopatická mrcha, Joe Anderson přichystá překvápko a vše je vystavěno tak, aby nebylo komu fandit, aby se nevědělo kdo je kdo, kdo je s kým a kdo je proti komu, a aby závěr, kdy má dojít k explozi celé neprodyšně uzavřené budovy, byl co nejméně odhadnutelný. Má to spád, ale děj misty trochu zbytečně překombinovaný a ne všechny postavy dostanou uspokojivý prostor a na nějaké hloubkové vykreslení charakterů rovnou můžeme zapomenout. Pointa na závěr nic nezkazila, ale nic extra nečekejte.Tohle je akční jízda, která nemá jiné ambice, než v poměrně krátké stopaži diváka zabavit.(8.9.2010)

• milka

Vzhledem k zajímavému obsazení jsem očekával příjemnou akční komedii. Místo toho jsme ale dostali film, který se bere až moc vážně a chvílemi, jako by chtěl snad i na něco poukázat. Nějaký ten pokus o humor se tu sice občas objeví, o to víc divněji to ale nakonec působí. Příběh nedává smysl, akce až na pár zajímavých killů nic zajímavého nenabízí a herci to celé berou až moc vážně. Jenom ten Rob Corddry to ustál a nebral svoji postavu naštěstí moc vážně. Jinak ale ničím nezajímavý slepenec, který je naštěstí dostatečně krátký na to, aby jste dlouho netrpěli.30%(16.9.2010)

• predators

Neuvěřitelné, jak někdo může natočit takovou sračku! Logika, myšlenka a nějaká rozumná vysvětlení jsou zde tabu. Dobrá, beru to, že se tupí lidi vraždí kancelářskýma potřebama a že hledají něco jako východ, nebo co, ale že se zrovna Maggie Q neumí prát, to fakt nežeru. Ikdyž v tak zběsilém střihu by se neuměl prát ani J. Chan. No a čumím, že to někdo viděl dvakrát! ;-) 20%(30.7.2010)

• Spike23

Dá se říct, že pár hlášek a dobrých scén tam bylo, ale to je tak asi všechno. Vůbec jsem netušil, co se to tam děje, nebylo tam nic, co bych ještě neviděl nebo co by mě nějakým způsobem dokázalo zabavit. Prostě další tuctová blbost. Asi tak jediné, co mě dokázalo zaujmout byl trailer, jinak naprostá ztráta času.(21.11.2010)

• - Celý film byl natočen za 20 dní. Většina bojových scén pak za pouhé tři hodiny. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 14. (Stanley619)

• - Fool (Joe Anderson) nosí hodinky značky Seiko Diver. (dyfur)