Utajená operace

• USA Operation: Endgame (více)
všechny plakáty
Trailer

V USA práve dochádza k výmene prezidentov, po Bushovi nastupuje Obama. Tým pádom je rušno aj v tajných službách, kde je pred príchodom nových ľudí do funkcií treba zlikvidovať veľa citlivých a kompromitujúcich dát a materiálov. V obrovskom podzemnom komplexe, kde sa tieto dáta skladujú, nastáva boj na život a na smrť medzi dvomi skupinami agentov. Bola spustená operácie Endgame, likvidácia celého komplexu vrátane zamestnancov. (TV Markíza)

Trailer

M.i.k.e

brutálně podivná a zbytečná záležitost.Smysl vzniku tohoto upřímně vůbec nechápu.Akce bídná,herecké obsazení relativně slušné,i když...Ving Rhames či Maggie Q se filmem jen mihnou,Galifianakisova postava je stejně divná jako on sám,Corddry je prostě Corddry,takže zbývá pouze Odette Yustman,která je aspoň sexy a dá se na ní koukat.Závěr : Ti kdo se nechali (podobně jako já) zmást trailerem v očekávání zábavného akčního béčka,ruce pryč...20% ()

maddy

Kvôli celkom sympatickému osadenstvu (na čele so sexy Maggie Q) som sa dostal aj k tomuto filmu a niečo tak absurdné a pritiahnuté za vlasy som už teda dlho nevidel, aj napriek tomu, že som zvyknutý na kde aké „úchylnosti“ z Ázijskej kinematografie. Zo začiatku sa film tvári ako paródia na akčné/špionážne filmy, aby sa asi po 15 minútach zvrtlo na nelogickú vyvražďovačku dvoch pofidérnych tímov pomocou prevažne kancelárskych potrieb, navyše sa celý čas snažil ukázať akýsi hlbší podtext a spojitosť so zvolením Baracka Obamu za prezidenta (wtf?), čo mi teda v tomto žánri nedávalo absolútne žiadny zmysel. Herci brali svoje úlohy až príliš vážne a ani tá akcia nestála za to, lebo jej bola málo s divným rýchlom strihom. Hviezdičky prevažne za občasný poriadne vulgárny-sexistický humor, pár slušných gore súbojov, chabú zmienku o Slovensku :) a úchylnosť niektorých postáv, pár krát som sa naozaj pobavil. Našťastie celkom krátky film, pri odpočítaní záverečných a úvodných titulkov cca. 70 min. CELKOVO: 2,5* ()

ywo666

Po druhom zhliadnutí trochu pozmením komentár, nie však hodnotenie. Operation endgame je akčný thriller s zväčša komediálnymi hercami. Tí prinášajú nejaký ten vtip, ale film ako taký nie je nejak extra odlahčený. Lepšie povedané neviem či je alebo nie. Celý film vo mne vyvolával zmiešané pocity. Občas mi to prišlo ako taká komédia. Ale celkovo mi z toho nebolo moc do smiechu. Plus filmu sú zaujímavé a trefne obsadené postavy, pričom každá mi prišla nejk sympatická. Ale absolútne nevyužívajú svoj potenciál. Celkovo film balancuje na hranici geniality a filmárskeho nezvládnutia situácie, pričom musím povedať, že prevláda to druhé. Vôbec nechápem aký zmysel mala postava Zacha Galifiankisa. Niektoré veci proste úplne dodrbali. Keby niektoré veci trochu viac vykryštalizovali, pridali tak 20-30 minút stopáže (aby viac rozvili niektoré postavy) a hlavne pridali nejaké hlášky vtipy mohlo to byť husté. Takto to nie je zlé, ale čakal som viac. U mňa tak 65%. ()

mysiak

Potenciál to malo...dosť známych osobností, celkom dobrý nápad..možno dokonca aj na pár bubáčikov z kina..ale všetko padlo po asi chvíli...režiséra o ktorom som v živote nikdy nepočul, a asi ani po tomto filme nebudem počuť vytrieskal veľké nudné nič z tohoto filmu..možno prídu niektoré smrti originálne svojim spôsobom, a možno to príde aj vtipné..ale sakra veď to šlo sto rázy lepšie natočiť...potešila zmienka o Slovensku a krátka minutáž ()

Guzo

Až na výborné obsazení je to film naprosto o ničem, chybí tomu hlava i pata a vůbec jsem nepochopil jeho význam. Pár hlášek se tu najde, ale kdo, co a proč se tu děje nám autoři jen tak mimochodem naznačili a zbytek ať si každý domyslí.. A kdo by si snad myslel, že závěrečnou pointu (odhadnutelnou dopředu) někdo pořádně rozvine a konečně se dozvíme víc, tak se šeredně plete. ()

• Celý film byl natočen za 20 dní. Většina bojových scén pak za pouhé tři hodiny. (ČSFD)