Frozen

Scénografie:

Bryan McBrien

Kostýmy:

Barbara Nelson

Jaká smrt je podle tebe nejhorší? Nechat se sežrat žralokem..... myslím ..... Jsou tři a jsou v průseru. Jeli si takhle lanovkou a ti kdož dole točí klikou se na ně vybodli. Noc. Tma. Zima. A taky....(na to přijdete sami). Nervy drásající souboj o život, jaký by mohl podstoupit každý lyžař (o sáňkařích nejsem úplně přesvědčen). Lomcuje se mnou hnus jejich beznaděje a normálně jim fandím, povzbuzuji! A jelikož kolem sebe ona trojice nešíří zrovna pozitivní náladu, je se na co koukat. Zároveň si však myslím, že každej malej skautík u nás by jejich situaci zvládl lépe. Komorní horůrek, kterej nenudí, i když si (pozor spoiler!) dva lidi jen tak povídají a kterej by mohli shlédnout i nelyžaři. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč R.John navrhuje pro lyžaře povinné kurzy přežití. 2.) Partner chce jet na víkend lyžovat a já ho chci udržet doma pod pantoflem. 3.) Nevím, jak vypadají omrzliny. 4.) Zajímá mě, kde najdu torzo třeba.... Dana Walkera. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(8.10.2010)

Úvod nič moc. Po 20-30 minútach film pôsobí ako teenage-komédia a v duchu si hovorím, že by sa pomaly mohlo pritvrdiť. Po chvíli to skutočne začalo a po chvíli tu máme opustený vlek s trojicou na "palube". Mne trvalo iba niekoľko sekúnd , aby som presne vedel, čo treba robiť, ale so mnou by ten film nebol taký zaujímavý. Nie každý je zdatný, niekto príliš váha, kým mu dôjde, že tu mu skutočne nikto nepomôže. Ľudia sú rôzny a aj naši borci ten najlepší moment na prerúčkovanie lana premrhali. Keď "majster sveta" v skoku z výšky vyhlásil, že skočí dole, tušil som, že ho ani nenapadne nohy prekrviť a rozcvičiť. Po toľkých hodinách v mraze a bez pohybu jeho skok inak dopadnúť ani nemohol. Situácia do akej sa táto trojica dostala nedáva mnoho možností na výber, preto je ich konanie ako tak prijateľné a uveriteľné. Horor je na tento film možno príliš tvrdé zaradenie, ale osobne mám rád tieto filmy, kde si človek musí poradiť sám. Nie je to film bez chýb, ale príbeh určite zaujme. Lyžiari si môžu hviezdu pridať. Ja osobne by som však určite prežil...70%.(1.2.2014)

• Arachneuss

(Spoilers Included) Na Frozen mi toho vadí hodně. 1. Byť je námět originální, tak samotný koncept vedení děje je otřesně předvídatelný. Prvních dvacet minut musí nutně začínat zdlouhavou post-pubertální kecačkou, pak přijde na řadu krize, pak se opět mele o ničem, zase průser a takto se to opakuje až do konce. 2. Jednání postav odporuje logice. Lépe řečeno, je napsáno tak, aby se mohly vysvětlit všechny ty naturalistické scény. Frajer zkrátka musí skočit ze sedačky, i když jasně přijde minimálně o nohy, protože jinak by tam režisér nemohl nacpat scénu, kde nebohého snowboarďáka rozcupuje smečka vlků. Když po půl hodině jeho kámoš doleze na stožár, tak raději místo odpočinku (hergot, vždyť má dlaně odřený do masa a právě přeručkoval dobrých pětadvacet metrů) rovnou vleze do chřtánu nenažraným chlupáčům. O tom, že si raději vezme snowboard místo lyží (na kterých to umí a bude znatelně rychlejší) ani nemluvě. Vrcholem je pak moment, kdy se hlavní hrdinka vzbudí s rukou přimrzlou k madlu. V zámoří asi necítí chlad, protože jinak by v takové poloze nedokázal usnout (celou dobu mrznou až na kost). 3. Začíná mě to štvát, jak vždycky musí přežít z trojice žena-muž-muž zrovna ona. Ve Wolf Creek se to ještě dalo, ale tady je to jak rána do ciferníku. Oba dva chlapi se celou dobu snaží najít cestu, jak zachránit té fňukně v růžovém život, zatímco ona pak jenom vyšpulí zadek a skončí v bezpečí nemocnice jen se zlomeným kotníkem a pár škrábanci. Celkově tak na Frozen nenalézám, vyjma námětu a hudby, absolutně nic nápaditého nebo úžasného. Nic, jenž by mne donutilo ohodnotit to více jak dvěma z milosti.(20.9.2010)

Jedno je jisté. Určitě bych zpočátku víc křičel o pomoc a zcela jistě si zapnul bundu až ke krku, případně nandal kapuci. S nasazením vlků bych byl opatrnější (i když hrají ve filmu podstatnou roli), moc mi navíc nejde na mysl, proč za oceánem na celý týden zavírají sjezdovky a proč si skokan třeba nezkusil svázat z bund několika metrový provaz? Dost ale rýpání. Určitě by se dalo leccos udělat jinak, ale my tam nahoře holt nebyli. Frozen je totiž jinak velmi intenzivní survival zážitek bez zásadních logických lapsů a uječených hereckých výkonů. Adam Green dokáže na několika decimetrech dokonale strhnout, s postavami nás seznamuje netriviálními dialogy, které neurazí. Není zbytečně samoúčelný a postupně buduje atmosféru, která zalézá za nehty. Casting (Emma Bell, Shawn Ashmore, Kevin Zegers) skvělý, režiséra sledovat, spokojenost veliká!!(19.2.2012)

Zhlédnutí tohoto snímku jsem z důvodu jisté sugestivity odkládala do doby, kdy bude okolí zasněženo a venku bude mrznout. Abych tak ještě více byla v souladu s filmovým prostředím:) Jakkoliv tento film postrádá ve větší či menší míře jistá technická či logická fakta, o nichž se v komentářích i diskuzích četně spekuluje, tak můj celkový dojem z tohoto dramatu jimi byl poznamenán jen minimálně. Snímek disponuje postupně gradovaným napětím, doslova "mrazivou" atmosférou, smysluplnými dialogy, přirozenými hereckými výkony a pár dost drsnými scénami. Shawn Ashmore, mě především známý jako "Iceman" z X-Menů si vyzkoušel, jaké to je opravdu mrznout. Kevin Zegers se zde snažil dostat ze zapeklité situace, ale bohužel se nezdařilo (chudák). A Emma Bell zase předvedla typickou hrdinku moderního thrilleru, kde jde o přežití party mladých lidí, pro něž se naplánovaná akce v obyčejném dni změnila v boj o přežití. Sympatickou, krásnou, ukřičenou, a s mírnými známkami hysterie. Podmanivá hudba mi chvílemi připomínala styl Philipa Glasse. Ve spoustě okamžicích i mě hodně mrazilo po těle. Jen ten konec se mi nezdál tím nejlepším završením celé této "ledové" podívané.(15.12.2010)

• - Sedačka visela během natáčení 15 metrů vysoko a herci na ni strávili většinu natáčení. (SHI-SHA)

• - Hlas, jenž vysílačkou oznámí projetí poslední sedačky, patří Deemu Sniderovi, zpěváku kapely Twisted Sister. Jeho syn se na filmu podílel coby asistent režie a můžeme ho vidět ve scéně z kavárny, má na sobě tričko otcovy kapely. (SHI-SHA)

• - Sněhová bouře o první noci byla dostatečně silná na to, aby plně zasněžila lyžařské vybavení, které postavy shodily pod lanovku, i mrtvé tělo. V záběrech na celou horu je však patrné, že i v noci jsou stále viditelné vyježděné trasy lyžařů z odpoledne. (hansel97)