poster

Detoroito Metaru Shiti

 • japonský

  デトロイト・メタル・シティ

 • anglický

  Detroit Metal City

Drama / Hudební

Japonsko, 2008, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • 790511
  ****

  Vůbec jsem nevěděl, na co vlastně jdu a když jsem před sálem spatřil hloučky stylově vyparáděných metalistů, začaly mě jímat pochybnosti, jestli to bude film pro mě. Ale hned po prvním záběru bylo jasné, že nebude zase tak zle a že se jedná o velice vtipnou záležitost, která neurazí ani někoho, kdo metalovou scénu nesleduje.(7.6.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $23,744,571(8.8.2010)

 • Bluntman
  ****

  ZLINFEST Hannah Montana hadr!(7.6.2009)

 • kiddo
  ***

  Jsem asi z těch naivek, které se domnívají, že k funkční adaptaci je třeba mnohem víc než jen vzít originál a natočit ho ještě jednou, ale tentokrát s herci. Dost z toho vyčnívá struktura původního anime, i jeho stylizovanost a přehnanost, která v originálu působila vtipně a odlehčeně, ale tady vzbouzí dojem, že dílo vznikalo za mohutné podpory houbiček. Ani seriál neměl moc ujasněné proč, kdy a jak, ale tím že autoři filmu přeházeli pořadí jednotlivých událostí, dali kauzalitě a motivaci už úplně na prdel. Animované vložky jsou pouhou úlitbou seriálu, Soichi je ještě úchylnější tele než dřív a Krauser II je bez Kapitalistického prasete tak poloviční. Smysl adaptování mi nějak uniká, ale aspoň že ta hudba je pořád stejně dobrá: Fuckingham Palace, Fuck No. 18, SATSUGAI!!!(29.6.2009)

 • Kordus
  ***

  Filmová adaptace šíleného anime postrádá spoustu odvázanosti a humoru jeho kresleného předchůdce, což se dalo čekat, proto raději všem doporučuji původní verzi. Je jen o pár minut delší a rozhodně mnohem zábavnější. Taky se tam hlavní postava ve své "trendy" verzi nechová jako totální idiot s penisem místo hlavy.(19.12.2012)

 • Zíza
  ***

  Jsem trošku zklamaná - čekala jsem od toho větší komedii. Než že bych se občas nezasmála, ale tohle mělo docela nevyčerpanej komediální potenciál, drželo se to dost při zemi a dobro pekelské nakonec zvítězilo. Tak nějak se mi film zdál prázdný, poskládaný z nějakých částí a slepený Klebstoffem (a co si budeme povídat, zase tak úžasné lepidlo to není :D). Každopádně se jdu podívat na anime; každý říká, že je lepší :-)(7.12.2010)

 • HAL
  ****

  Co jsem napsal k původnímu anime Detroit Metal City - www.csfd.cz/film/246875-detroit-metal-city-detoroito-metaru-shiti, to by se dalo víceméně zopakovat i tady - jedna se tedy o dosti povedenou adaptaci. Ovšem s tím rozdílem že tady je trochu větší důraz na komediální složku na úkor zkoumání podstaty společensky přijatelné převářky a hraní si na různé životní charaktery. Naštěstí ale s mírou, takže i hraná verze má pořád ten skrytý sarkasticky chytrý přesah co originál. Gagy v hrané verzi naopak intenzivně vraždí, bránice hrozí explozí v každé přibývající minutě... a skvěle zahraný Krauser je DÉMONICKÝ BŮH Z PEKLA !!! a je jedno jestli přitom zrovna někoho znásilňuje, převrací Strážce Vesmíru na temnou stranu síly, nebo jezdí s traktorem. Jediná výraznější chyba hrané verze tak není v amatérsky vypadajícím zpracování, ale v tom že se snaží být až moc věrná a snaží se na plátno dostat všechno co se v seriálu událo... což je sice vtipné a kupodivu je stále i dějově docela přehledné, ale raději bych byl kdyby vypustila některé nepodstatnější části a místo toho více propracovala jiné. 7-8/10(7.6.2009)

 • Tsuki
  ****

  Zábavná a hodně šílená záležitost. Kontrast mezi stydlivým klukem, jenž miluje přeslazené zamilované písničky, a jeho drsným a sprostým alter egem, hrajícím v metalové kapele, byl zkrátka úžasný a hodně vtipný. Sice jsem nečetla mangu ani neviděla animovanou verzi DMC, ale myslím, že Ken'ichi byl pro tuhle roli velmi dobrá volba. ~(4,4)~(29.11.2009)

 • Terva
  ***

  Od Japonců jsem očekával více humoru a bláznivějších situací, jak naznačuje již samotný obal k filmu. Jenže nic tak světoborného se nedělo. Navíc rozpoznávání herců mi dělá velké problém a tak jsem se někdy i celkem ztratil. Jako celek bych to viděl tak na 50%. Milovníci japonských příběhů si přidají jednu hvězdu.(7.12.2014)

 • Pirkaf
  ***

  Oproti anime dost slabej odvar. Nejlepší scéna když Toshi obdivuje Negishiho sestřih slovy "sugoi! it's like a real penis!".. :-D(2.7.2009)

 • Silverluv
  ****

  Ok, s anime předlohou to ani srovnávat nejde, ale i tohle má sakra něco do sebe. Navíc Negishi byl parádně zahraný a ten trapák Jack IL Dark... hmm, to byl fakt Gene Simmons? V tom případě LOL. No prostě japonský Deto metaru vládne světu. A je to zábava.(16.9.2009)

 • Ceres
  ***

  Šílená záležitost, ale v celkem dobrém slova smyslu. Rozplývat se u tohodle filmu nebudu, ale je to slušně osvěžující záležitost, která by milovníky předlohy či asijských resp. japonských filmů minout něměla. Za mě je to čistý průměr.(3.6.2010)

 • Šakalík
  ***

  Tak teď fakt nevím, jestli tomu mám dát odpad, nebo plný počet. Animovanou dvanáctidílnou předlohu jsem (zatím) neviděl, pač k tomu nemůžu splašit vůbec žádné titulky (což je u japonského seriálu docela problém, že), ale z ukázek to vypadá, že si to je docela hodně podobné. Tenhle hraný film je v podstatě vyprávění o hledání sebe sama a krkolomné cestě k naplnění svých snů. Jenže to je zabaleno do tak kýčovitého a mnohdy až absurdního obalu, že jsem místy nevěřícně valil bulvy na monitor. Negishi se v civilu chová jako NAPROSTÝ IDIOT, no nezlobte se na mě. Ale jako Krauser je celkem v pohodě. :-) A taky nechápu, proč z metalistů musí všude dělat vymaštěné blbečky, kteří mlátí hlavou všude kam přijdou, chovají se jako divoká zvěr a vzývají pekelné démony. A jen tak btw, jako oddaný fanoušek deathmetalu mohu s klidným svědomím říct, že ta kapela DMC je přeukrutně pozérský shit. Ale Japonci mají asi jiný vkus. :-) S hodnocením jsem v rozpacích, pač na jedné straně je to neskutečná krávovina, ale na straně druhé jsem se u toho dobře bavil a navíc mám pro japonské filmy slabost. Nakonec volím zlatý střed – tím snad nikoho neurazím.(20.10.2010)

 • Aluminium
  ****

  Vydarené, ale nie až tak dobré ako manga, prípadne anime. Najlepší bol Gene Simmons.(16.1.2010)

 • LRyuzaki
  *****

  Už je to nějakou dobu, co jsem ten film viděl. Pamatuji, že jsem se opravdu nasmál. Film vlastně ukazuje, jak je v dnešní době těžké se v hudbě prosadit. Také krásně dementuje to, že každý metalista a člověk co poslouchá tvrdší hudbu musí být zlý. Snad si tento film ve velmi blízké době zase zopakuji :)(14.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace