poster

Dare

 • Austrálie

  Dare

 • Velká Británie

  Dare

Drama / Romantický

USA, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • terunka003
  ***

  Složité, teenagerovské, zmatené, emoční × americká děcka. Tak já nevím - komedie nebo drama. Takové docela šílené to bylo. Chudák Johny, ten z toho musel mít hlavu v pasti. Každá hlavní postava měla docela vážný problém. Buď zvláštní holka s velkým sebevědomím, nebo kluk, který si prošel coming outem a byl žárlivý, či Johny, který žil v nestálé divné rodině, chtěl přátelství a do toho se o něj přetahovali tyhle dva výše popsaní blázni. Závěr byl docela zvláštní, ale proč ne. Už abych měla po státnicích a obhajobách, moje komentáře se nedají číst..(12.5.2010)

 • Marthos
  ***

  Přiznám se, že mi to úplně nesedlo. Není mi příliš jasné, jaký byl původní autorský záměr, ale mám pocit, že zde ta nutkavá potřeba bezprizorního bloumání v lidských srdcí úplně nevyšla. Johnny, Ben i Alexa jsou poněkud obskurní teenageři, kteří bojují s dospíváním a hledáním sebe sama, ovšem bez nějakých konkrétních důvodů. Pokud bych měl film přijmout pouze jako příběh o zvláštní trojce, která už od prvních okamžiků signalizovala cosi podivuhodného, je to trochu málo. Chyběl mi tam prostě nějaký třetí rozměr, něco, co by dokázalo podtrhnout chování hlavních protagonistů. Argument o sexuálních experimentech v tomto případě příliš neobstojí.(29.10.2015)

 • Ellise
  ***

  Na tohle drama jsem se vážně těšila. Jenomže jsem od toho asi čekala až moc. Začátek se mi líbil, ale potom už to bylo až moc zmatené s tím hledáním orientace. Proti gayům prakticky nic nemám, ale skupinka teenagerů, kteří se chovají jakoby se jim splašili všechny hormony, mi jaksi nesedla. Nic méně i tak to bylo pěkné, takový lepší průměr.(14.9.2010)

 • Charlie84
  ***

  Konec je tak vychytrale otevřený, že by mne upřímě zajímalo, co si to Ben s Alex za těmi dveřmi šeptali...co je šeptem, to je...znáte to...inu, alespoň jsem si konečně uvědomil, že teen párty u kámošova bazénu, když jsou rodiče pryč, kde jde jen o chlast a trochu toho sexu, jak to známe z méně ambiciózních komedií, jsou vlastně úžasně neškodnou záležitostí. Až mě hippie kamarádka mé přítelkyně pozve na zábavu s klukem, který na mě tak nějak divně kouká, alespoň budu vědět, že mám okamžitě sbalit kufry a vyrazit k přespolním příbuzným. A nevracet se. Rozhodně to nebylo zlé, ale pokud chcete indie film o teenagerch, dejte si raději Bellflower. Chytřejší z toho nebudete, ale užijete si to víc. A nejen proto, že v Dare nikdo nemá plamenomet...(2.2.2012)

 • F.man
  ****

  No teda. Znáte ty chvíle kdy už od večera neočekáváte naprosto nic a chcete se jen nechat pobavit příjemným, odlehčeným filmem popřípadě u něho usnout? Tak přesně takový večer jsem si chtěl udělat ve společnosti Dare. Místo spánku mě ale Salkyho prvotina během prvních 20 minut chytla tak pevně, že jsem až do titulků hltal snad každý obraz, každou větu. A není to jen tím, že mám prostě slabost na filmy, které ukazují i city a emoce teenagerů a ne jen jejich prázdné choutky po akcích, sexu a chlastu, zabalené většinou v teen-komediích. Je to i tím, že Davind Brind napsal tři velice silné postavy a režisér Adam Salky je natočil jako samostatné, ale samozřejmě propojené a navazující příběhy. Ústřední trojice je navíc zahraná citlivě a uvěřitelně, občasná hudba sedí... No být více emo, tak nakonec přidám i tu pátou hvězdu. Po dlouhé době zase nějaký malý - velký film, který mě z ničeho nic hodně potěšil. Mom, please stop trying to psychoanalyze my adolescence with your shrink people (10.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace