• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2009, 100 min

Priznám sa, že čítaniu popisu deja som sa príliš nevenovala a celý môj záujem o tento film stál a padal na Rooney Mare, ktorú som chcela vidieť aj v niečom inom než v Girl with the Dragon Tattoo. Preto ma prekvapilo, že tento film síce je o troch teenageroch a na oko takmer tradičnej zápletke "ona chce jeho, on chce ju", ale rozhodne by som ho nemohla označiť za tuctový. Každý z ústrednej trojice má dôvod na to ako koná a prečo robí v podstate nezodpovedné rozhodnutia, ale pri tom sa tvári dospelo. Veľkým plusom je aj stopáž a tempo filmu, kde som sa nemala príležitosť nudiť. Je fakt, že tých skutočne dych zatajujúcich scén tam bolo menej, ale v celkovom kontexte tento nenápadný film určite stojí za pozretie.(11.8.2012)

• atmen

Rozpor - toto je první slovo, které mě napadne. Na jedné straně zajímavě navzájem propojené drama, které sráží nevěrohodné (sexuální) chování některých postav (především Ben). Sexuální scény k filmům patří, ale zde na mě zapůsobily příliš šroubovaně a jejich cíl spatřuji, aby dostatečně šokoval nepřipraveného diváka. Ovšem natočit to obyčejně - znamená zapomnění. Takto natočeno dává prostor k určité nadčasovosti... Dalším krokem k prolomení lidské sexuality bude do budoucnosti zřejmě naturalistické zobrazení života dětí a mládeže na základní škole. :-)(18.7.2011)

První půlka se může jevit jako další "high school" film, ale věřte mi, že se to potom pořádně rozjede a že to stojí za to. Skvělé charaktery postav a úžasné pojetí - rozdělení na jednotlivé části a každou "vypráví" jedna postava. Možná by bylo lepší říct, že v ní dominuje, než že by se něco vyprávělo, protože film je zabírán z pohledu nestranného pozorovatele. Vlastně se nedozvíme co si kdo přesně myslí, ale máme šanci to aspoň odhadovat- film je totiž plný psychologicky zapeklitých scén. Celkem mě to ohromilo, vůbec jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit. Spíš jsem očekávala jen takový odpočinkový romantický film a ono se z toho zatím vyklubalo dokonale dramatické dílo. Slabší čtyři hvězdičky. A jen poznámka na závěr: takovýhle filmů by mělo být víc.(15.12.2012)

No teda. Znáte ty chvíle kdy už od večera neočekáváte naprosto nic a chcete se jen nechat pobavit příjemným, odlehčeným filmem popřípadě u něho usnout? Tak přesně takový večer jsem si chtěl udělat ve společnosti Dare. Místo spánku mě ale Salkyho prvotina během prvních 20 minut chytla tak pevně, že jsem až do titulků hltal snad každý obraz, každou větu. A není to jen tím, že mám prostě slabost na filmy, které ukazují i city a emoce teenagerů a ne jen jejich prázdné choutky po akcích, sexu a chlastu, zabalené většinou v teen-komediích. Je to i tím, že Davind Brind napsal tři velice silné postavy a režisér Adam Salky je natočil jako samostatné, ale samozřejmě propojené a navazující příběhy. Ústřední trojice je navíc zahraná citlivě a uvěřitelně, občasná hudba sedí... No být více emo, tak nakonec přidám i tu pátou hvězdu. Po dlouhé době zase nějaký malý - velký film, který mě z ničeho nic hodně potěšil. Mom, please stop trying to psychoanalyze my adolescence with your shrink people (10.6.2011)

Skvěle ztvárněné drama po všech stránkách. Od tohodle filmu jsem ze začátku vůbec nic nečekala a hodně mile mě překvapil. Herecké výkony byly parádní. Líbilo se mi, že to jsou neznámý herci, ale od tohodle filmu už si je budu pamatovat. Fakt nemám co vytknout. Dávám 80%. Tyhle psychologický dramata to je moje.(17.6.2011)