Dare je psychologickou drámou nádherne rozpitvávajúcou priateľstvo troch študentov posledného ročníka strednej školy.
Alex je vystrašené úbohé a dokonalé malé dievča, naproti tomu Ben, je zatrpknutý osamelý outsider. Trojuholník dopĺňa Johnny, chlapec z prachatej rodiny, navštevujúci pravideľne svojho psychiatra.
Film sa zaoberá nielen stvárnením spoločenských konvencií a hierarchie študentov, ale najmä citlivosťou riešenia sexuálnej orientácie. (sochoking)

terunka003

Složité, teenagerovské, zmatené, emoční × americká děcka. Tak já nevím - komedie nebo drama. Takové docela šílené to bylo. Chudák Johny, ten z toho musel mít hlavu v pasti. Každá hlavní postava měla docela vážný problém. Buď zvláštní holka s velkým sebevědomím, nebo kluk, který si prošel coming outem a byl žárlivý, či Johny, který žil v nestálé divné rodině, chtěl přátelství a do toho se o něj přetahovali tyhle dva výše popsaní blázni. Závěr byl docela zvláštní, ale proč ne. Už abych měla po státnicích a obhajobách, moje komentáře se nedají číst.. ()

Hydra Foy

Priznám sa, že čítaniu popisu deja som sa príliš nevenovala a celý môj záujem o tento film stál a padal na Rooney Mare, ktorú som chcela vidieť aj v niečom inom než v Girl with the Dragon Tattoo. Preto ma prekvapilo, že tento film síce je o troch teenageroch a na oko takmer tradičnej zápletke "ona chce jeho, on chce ju", ale rozhodne by som ho nemohla označiť za tuctový. Každý z ústrednej trojice má dôvod na to ako koná a prečo robí v podstate nezodpovedné rozhodnutia, ale pri tom sa tvári dospelo. Veľkým plusom je aj stopáž a tempo filmu, kde som sa nemala príležitosť nudiť. Je fakt, že tých skutočne dych zatajujúcich scén tam bolo menej, ale v celkovom kontexte tento nenápadný film určite stojí za pozretie. ()

Kamca_

Skvěle ztvárněné drama po všech stránkách. Od tohodle filmu jsem ze začátku vůbec nic nečekala a hodně mile mě překvapil. Herecké výkony byly parádní. Líbilo se mi, že to jsou neznámý herci, ale od tohodle filmu už si je budu pamatovat. Fakt nemám co vytknout. Dávám 80%. Tyhle psychologický dramata to je moje. ()

atmen

Rozpor - toto je první slovo, které mě napadne. Na jedné straně zajímavě navzájem propojené drama, které sráží nevěrohodné (sexuální) chování některých postav (především Ben). Sexuální scény k filmům patří, ale zde na mě zapůsobily příliš šroubovaně a jejich cíl spatřuji, aby dostatečně šokoval nepřipraveného diváka. Ovšem natočit to obyčejně - znamená zapomnění. Takto natočeno dává prostor k určité nadčasovosti... Dalším krokem k prolomení lidské sexuality bude do budoucnosti zřejmě naturalistické zobrazení života dětí a mládeže na základní škole. :-) ()

Arsenal83

Čo sa prvých 40 minút zdalo ako možno vydarená romantická komédia zo školského prostredia sa nakoniec obrátilo v buznoparádu. Kučeravý Žid sa predbieha s frajerom árijského typu kto je väčšia homokláda. A pozor spojler, prekvapivo to vyhrá obrezanec, ktorý zhltne vtáka aj s príslušenstvom. Čisté vzrušo pre úchylov. ()