Divoká Afrika (TV seriál)

Wild Africa

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 6x50 min

Martyn Colbeck

Tim Coope

Výborná série dokumentů BBC o Africe obsahuje 6 dílů tématicky rozdělených podle prostředí(hory, savana, pouště, pobřeží, džungle, jezera a řeky). Plno krásných záběrů a zajímavých informací, prostě další skvost o přírodě a zvířatech od BBC.(24.6.2009)

BBC umí natáčet přírodovědné dokumenty a tento netvoří výjimku.(20.2.2011)

Trošku netradiční pohled na černý kontinent z pohledu BBC. Musím přiznat, že co se týče dokumentů o přírodě tak Afrika mi vždy přišla jako nudný a nezajímavý kontinent, jelikož dokumentů o tom jak lvi loví v savaně antilopy je obrovská spousta a většinou nepřináší nic nového. Britští dokumentaristi mě přesvědčily o opaku. Pohled na Afriku v jejich podání je zajímavý a přináší spoustu nového. V tomto dokumentu jsem poprvé viděl lva plavat přes řeku. Zajímavé je rovněž vidět v Africe opice zasypané sněhem. S jednotlivými záběry si tvůrci opět vyhráli tak, aby výsledek dotáhli k dokonalosti. Skvělý hudební podklad je u BBC samozřejmostí. Jeden z předchůdců Planet Earth ve své plné kráse 90%.(21.8.2009)

Džungle tvoří zelené srdce Afriky. Je to svět plný změn, nestálého klimatu a dravého života. Po celá tisíciletí jsou džungle zavlažovány prudkými dešti, řeky v nich se rozvodńují a zase vysychají, nesčetné množství stromů vyroste a padne. Každá změna je novou příležitostí pro živé tvory, od pralesních slonů až po malinké rybky. Džungli dominijí rostliny, jež mohou přinášet živočichům nejen obživu, ale i zkázu.. Závěrem : Nádherný dokument od BBC, který uspokojí i náročného diváka milující přírodu = 100 %(18.2.2012)

Krásná a divoká, to je ten kontinent, jojo Jak jsme u kvalitních dokumentů o přírodě zvyklí, je tady tuna krásnejch záběrů na zvěř, přírodu, živly. Dozvíme se taky dost zajímavých informací, ale to hlavní je prostě potěcha pro oko. Ale žít bych tam nechtěl. Škoda, že při záběru na Afriku shora, když říkají kde co je, tak není poznat, kde to je.(26.1.2016)