poster

Divnej týpek

 • USA

  Gentlemen Broncos

 • Slovensko

  Čudný čávo

 • Velká Británie

  Gentlemen Broncos

Komedie

USA, 2009, 85 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

David Wingo

Producenti:

Mike White, John J. Kelly

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

April Napier
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (94)

 • Malarkey
  ***

  Už jsem se tak nějak sžil se skutečností, že komedie tady tradičně dostává brutálním způsobem na frak. Proto by mě také zajímalo, co si ti, kteří na film koukali, představovali od filmu, který se jmenuje Divnej týpek. A to je prosím ještě právě on jedinej v tom filmu, kterej se řadí mezi ty normální. Pokud si chcete odpočinout, absolutně vypnout, určitě neváhejte. Komedie je to sice brutální, ale nemůžu říct, že ne nevtipná. Šíleně bláznivá, ujetá, ale vůbec bych o ní neřekl, že je například trapná. Prostě je jiná a takových filmů si v dnešní době cením ještě víc.(15.7.2011)

 • Kordus
  **

  Promyšlená, ale na můj vkus až moc silná demence.(2.11.2012)

 • dobytek
  ***

  Divnej týpek, divnej film a divnej humor... Fakt nevim, jak mam tohle ohodnotit. Celou dobu se u mě střídaly pocity "tak tohle je geniální fór" a "ježišmajra, tohle je trapný" a to dost často třeba během jediný scény. Ona ta hranice mezi humorem a trapností je někdy dost tenká. Ale to záleží hlavně na vkusu každýho soudruha, jak má tuhle hranici nastavenou. Celkem dokážu pochopit, že někdo dá odpad a někdo jinej zase 5 hvězdiček. I když teda nechápu, že ty odpady tady maj takovou převahu. Za sebe dávám neutrální 3 hvězdy.(23.7.2011)

 • Hellboy
  **

  Tenhle druh humoru mám rád. Ale z filmu je cítit křeč. Tvůrci se snažili udělat zábavný snímek o outsiderech a zopakovat úspěch Napoleona Dynamita. Takže si za hlavního hrdinu zvolili outsidera-geeka, který se snaží psát sci-fi knížky a stejně tak bez výjimky všechny ostatní postavy jsou naprosto ujeté. (To by nevadilo, ale oni jsou ujetý špatným směrem). Příběh začíná na konferenci začínajících spisovatelů, kde náš hrdina potká svůj idol, ze kterého se vyklube hajzl, dívku, ze které se vyklube mrcha a jejího kamaráda, který se neustále rádoby vtipně šklebí. K tomu tvůrci filmu přimíchali natáčení amatérského magorského filmu a obrovskou spostu nezábavných scén... Ze začátku je film ještě poměrně zábavný, ačkoliv dost sterilní, ale s přibývajícími minutami jsem si stále více uvědomoval, jak je to hloupé, křečovité a můj seznam výtek se začal neúprosně zvětšovat (a hodnocení klesalo ze 60% na 20). Hlavní hrdina je jako jediný z herců sympatický, ale je velmi nevýrazný a má postupem času čím dál méně prostoru. Ten si pro sebe kradou vedlejší postavy, které jsou odpudivé svým vzhledem, hereckým projevem i snahou o jakože-trapnou komiku. A Jemaine Clement mně vadil už v rovněž podprůměrném Eagle vs Shark... Takže výsledek? Film neurazí, nenadchne, za podívání asi stojí, ale jen výhradně pokud máte rádi tento weirdo styl humoru. Samozřejmě, že tam člověk může nalézt klady, ozvláštněnou variaci na klasické schéma "muž, který musí najít sám sebe a porazit ty, kteří mu v tom brání", ale co naplat, když je to tak nezábavné. Navíc - hrdina ani není hybatelem narace, což je to nejhorší! Nakonec jde skutečně jen o peníze - takže dopadnul stejně jako Chevalier!!! A já, až budu mít chuť na ujetej indie film o loserech, tak si pustím Napoleon Dynamita, u kterého se fakt zasměju, nebo něco od Wese Andersona, protože to nejsou díla tak prvoplánovitá a podbízivá. (PS: odhaduju, že tak po 100 hodnocení bude mít film cca 65%, ale podle mě zasluhuje méně).(22.2.2010)

 • Rex Mundi
  odpad!

  Uf! Ako píše Dobytek, hranica medzi humorom a trápnosťou je tenká. Veruže ani mne sa tu nič vtipné nezdalo a väčšinu času som len trpela (ale však dopozerám, nech môžem ohodnotiť, keď už to bol taký omyl). Zúfalý film plný zúfalo idiotských postáv, kde jednooký medzi slepými môže byť kráľom - avšak až po zásahu šťastnej náhody. Príšerne sa škľabiaci Lonnie Donaho (Héctor Jiménez) vo mne vyvolával dávivý reflex.(5.8.2011)

 • playboxguest
  ****

  Tak tenhle film mi sedl, postavy i děj jsou chvílema tak absurdní a ujetý, až je to roztomilý. Slušně jsem se bavila, sem tam jsem se zasmála, chvílema jsem nevěřila svým očím, tak to má být. Spokojenost!(25.12.2010)

 • Nin
  ****

  Bohužel ne taková pecka jako Napoleon Dynamit, ale zase znatelně lepší než Nacho Libre - čili výborná švihlá komedie, kde největším plusem je sympaťák Michael Angarano a loserovský egomaniak Jemaine Clement. Jinak ono se těžko popisuje, co se mi na tom přesně líbí. Hlavně tu jde o jakousi poetiku spojenou s těmi bizarními postavami, které jsou tou svou švihlostí opravdu originální a chovají se jinak, než je zvykem v drtivé většině amerických filmů. Člověk třeba často neví, jakou absurdnost zrovna vypustí z pusy nebo co provedou, a tak je větší zábava je sledovat. P.S. Oficiální české titulky dost osekaly jazykový humor filmu. (7/10)(10.7.2012)

 • Pítrs85
  ****

  Jared Hess je úchyl. Jared Hess je nepochopený. Jared Hess je mimoň. Jared Hess je král komedie. Pokud už vás všechny ty sandlerovky, stillerovky a další komerční hollywoodské komedie nudí, dejte tomuhle týpkovi šanci. Už v Napoleon Dynamite (nebo teda hlavně tam) prokázal, že má na vykreslení jakože fakt divných postav prostě talent. A po Božím zápasníkovi s Jackem Blackem i v Divným týpkovi opět vsází na stejný ingredience- banda prosťáčků, situace, u kterých nevíte, jestli jsou trapné záměrně nebo ne (ale smát se budete tak jako tak) a prostě takové to něco, co v jiných filmech neuvidíte (a tím nemyslím zrovna bojové jeleny a sledovací lamy :-). A stejně jako u Napoleona i tady palec nahoru za úvodní titulky.(11.8.2013)

 • SLOTH
  odpad!

  predchozi filmy rezisera jsou uzasne ale tohle bohuzel nemelo krome uvodnich titulku nic co by stalo za rec(2.1.2011)

 • MáŠa
  ***

  Bylo to docela dost divné, ten kluk a všechno celkem mimo realitu, ale mělo to zajímavé hlášky, takže shlédnutí nelituju(12.12.2010)

 • J.Connor
  ****

  Napoleon Dynamite reloaded. Potřetí ve stejné řece už bych asi remcal, ale na podruhé proč ne.(3.10.2013)

 • Caelos
  ***

  Battle Deer!(9.7.2014)

 • ivishka
  odpad!

  Skvělý příklad samodestruktivního filmu, který při pár scénách(hned od začátku)naznačuje, že je nemožné se dodívat do konce..Vydržela jsem až do chvíle, kdy hlavní hrdina Benjamin uteče z kina kde se promítá jeho zfilmované knižní dílo,vyzvrací se do koše a přiběhne za ním holka co se mu delší dobu líbí a políbí ho na tu celou pozvracenou pusu..Nejen, že je to jedna velká banda vlasatých zhulených hlupáků co zřejmě v jakémsi opojení z nějákého silného matroše natáčí film ale jakým způsobem..Tohle je přesně to, co bych si nikdy nepřála aby se stalo z filmového průmyslu...Ještě nikdy se mi nepodařilo doslova čučet na film s otevřenou pusou a ani jednouse nezasmát tudíž popisek uvedený v obsahu mě absolutně nepřesvědčil(o pobavení).Úryvek:Dr.Ševalije či jak se to píše:bezpochyby nejlepší slova, co jsem napsal:podle jejího krku je to kvočna tohle není bradavice to je přece předseda galaxie. Myslím, že Michael Angarano má na víc.(9.4.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Ó můj božíčku, sledovací srny !! Ty nesnáším !!" ;)(13.8.2015)

 • Rosana
  odpad!

  To si snad deláte legraci! Taková kravina. Ani myšlenka, ani příběh, ani legrace a ani zábava. Ani akce. Ani snaha o zajímavé či umělecké ztvárnění. Hovna, zvratky a hnusní nesympatičtí lidé. Prostě shit!(20.12.2010)

 • kleopetra
  odpad!

  Uživatelka Rosana vystihla můj názor.(11.1.2011)

 • Lacike
  ***

  Klasicky Hess, ale tentokrat postavam chýbala prirodzena roztomila divnost. Boli skor nesympaticke a umelo vykonstruovane. Dost mi vadilo aj par nechutnych vtipov. Nabuduce snad Hess natoci nejaku normalnejsiu divnost. : ). Proste nieco, co sa bude viac drzat pri zemi. 5/10.(14.12.2010)

 • blackrain
  ****

  Jedním slovem šílené a jen těžko popsatelné to, co se ve filmu děje. Ten kluk byl naprosto normální, ale všichni ostatní okolo něho byli nějakým způsobem šahlí.(6.12.2010)

 • dr.Orlok
  ***

  Klasický Hess - hezky vymyšlené úvodní titulky, divné postavy. Trochu lepší než Nacho,ale Napoleon zůstává nepřekonán.(19.2.2010)

 • decouble
  ***

  Hessovy filmy mají vlastní svéráznou estetiku a principy. Divné, nevzhledné, nesympatické postavy z polozapomenutých koutů Ameriky. Statičtější aranžmá záběrů. Příběhy a scény, které postrádají dramatické napětí. Motiv rozvedených či mrtvých rodičů anebo jinak deformované rodiny. A nakonec záliba v nevkusu a amatérismu. Tyto atributy mají leccos společného s tvorbou Wese Andersona, ale Hessovy filmy si hůře získávají průměrného diváka, protože ten většinou potřebuje postavu, ke které přilne a identifikuje se s ní. Takový hrdina se těžko hledá i v "Divnym týpkovi", a tento fakt považuju za jeden z hlavních důvodů, že je tento film hodnocen tak prachbídně. Tři * dávám, protože "Gentlemen Broncos" nejsou tolik vtipní jako "Napoleon Dynamite" a "Nacho Libre".(30.1.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5