Divnej týpek

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

April Napier

Hessovy filmy mají vlastní svéráznou estetiku a principy. Divné, nevzhledné, nesympatické postavy z polozapomenutých koutů Ameriky. Statičtější aranžmá záběrů. Příběhy a scény, které postrádají dramatické napětí. Motiv rozvedených či mrtvých rodičů anebo jinak deformované rodiny. A nakonec záliba v nevkusu a amatérismu. Tyto atributy mají leccos společného s tvorbou Wese Andersona, ale Hessovy filmy si hůře získávají průměrného diváka, protože ten většinou potřebuje postavu, ke které přilne a identifikuje se s ní. Takový hrdina se těžko hledá i v "Divnym týpkovi", a tento fakt považuju za jeden z hlavních důvodů, že je tento film hodnocen tak prachbídně. Tři * dávám, protože "Gentlemen Broncos" nejsou tolik vtipní jako "Napoleon Dynamite" a "Nacho Libre".(30.1.2011)

• Bublinka6

Film je vlastně o chudákovi klukovi, kterého ztrapňuje zbytek osazenstva a on prostě jen trpí. A já trpěla také...Jak už bylo řečeno, vyjma hlavního hrdiny byly postavy tak extrémně nesympatické a rádoby komické, že se mi chtělo zvracet. Trapnost filmu, který natočili Benjaminovi "kamarádi" plus trapnost Chevalierova remakeu, trapnost obchodu se župánky, strážného anděla a ještě k tomu navíc naprosto úděsný Loanie (snad se to tak píše) dávají dohromady jeden ukázkový "odpad!". NEVERMORE!(17.8.2011)

"To jsou tvoje koule?..." Na začátku jsem si říkala "Jé, to je ten milej kluk Sid (Legendy z Dogtownu)." A pak už jsem se jenom divila, co je to za pošuka a co to má za matku. Pravda je, že příběh mě bavil, i když u těch částí typu - Bronko si příšívá koule, jsem si říkala, co za blbost jsem si to pustila a jestli tohle myslí vážně. Taková průměrná komedie, ale za Michaelovy oči a výraz prominu leccos.(27.2.2012)

• Ryuuhei

Uznám, že začátek byl dobrý, ale co ten zbytek? Líbilo se mi téma literárních tvůrců, špatných adaptací a plagiátorství. Jenže celé to bylo... prostě divné. Občas taktéž nějaký ten dobrý humor, hlavně díky stále stejnému výrazu hlavního aktéra. Ale jinak je to celé jedna velká podivnost a bizarnost, nad kterou se dá jedině kroutit hlavou.(13.8.2015)

Milý, skromný film - stejně jako charakter jeho hlavního představitele. O ujetých, svérázných lidech, kterým tak úplně nerozumím, a na jejichž existenci chtěl někdo tímto filmem bůhvíproč poukázat. Píšu bůhvíproč, protože se mi zdálo, že s nimi tvůrci na vlně obskurních sci-fi románů taky nefrčí, že z nich mají legraci, ale zároveň bylo znát, že k nim za jejich osobitost chovají jakousi úctu. Ano, ten film byl o nějaké okrajové kulturní menšině, o ženách, co navrhují bláznivé modely, o jiných ženách, které by si je byly ochotny vzít na sebe a o mužích, kteří se dokážou zamilovat do superhrdiny v růžových šatech s růžovým přelivem. Pro mě jsou neviditelní, o to víc jsem rád, že mi je tento film přiblížil. Víc než 3 hvězdičky bych mu ale dal jen za předpokladu, že bych si během produkce rval něco do nosu. Musel jsem se ale obejít bez, takže Divnej týpek se bude muset spokojit se třema peckama. V tomhle případě si říkám, že je to krásný hodnocení - až čtvrtý odspodu a už třetí shora. Bronz, přesně takový to pro mě bylo.(5.12.2014)