poster

Divnej týpek

 • USA

  Gentlemen Broncos

 • Slovensko

  Čudný čávo

 • Velká Británie

  Gentlemen Broncos

Komedie

USA, 2009, 85 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

David Wingo

Producenti:

Mike White

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

April Napier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Icefist
  **

  Ačkoliv dávám originálním snímkům zpravidla vysoká hodnocení, jsou i výjimky. A toto je jedna z nich. Pokud bych měl vyzdvihnout cokoli, co mě zde upoutalo, bylo by to neuvěřitelné herecké obsazení. Což ale nemyslím nijak pozitivně, protože takové panoptikum, jaké najdete zde, to se jen tak nevidí. K dobru se mimo již zmíněné originality dají počítat asi jen vtipné momenty (jejichž počet by se však dal zaznamenat na prstech jedné ruky) a hudba (když začali hrát Black Sabbath svoje úderné Paranoid, moje uši zaplesaly). Uvažoval jsem i o čtyřiceti, ale nakonec dávám jen tak tak 50 %. Oblíbená část- konfrontace při autogramiádě(27.12.2010)

 • Caelos
  ***

  Battle Deer!(9.7.2014)

 • blackrain
  ****

  Jedním slovem šílené a jen těžko popsatelné to, co se ve filmu děje. Ten kluk byl naprosto normální, ale všichni ostatní okolo něho byli nějakým způsobem šahlí.(6.12.2010)

 • decouble
  ***

  Hessovy filmy mají vlastní svéráznou estetiku a principy. Divné, nevzhledné, nesympatické postavy z polozapomenutých koutů Ameriky. Statičtější aranžmá záběrů. Příběhy a scény, které postrádají dramatické napětí. Motiv rozvedených či mrtvých rodičů anebo jinak deformované rodiny. A nakonec záliba v nevkusu a amatérismu. Tyto atributy mají leccos společného s tvorbou Wese Andersona, ale Hessovy filmy si hůře získávají průměrného diváka, protože ten většinou potřebuje postavu, ke které přilne a identifikuje se s ní. Takový hrdina se těžko hledá i v "Divnym týpkovi", a tento fakt považuju za jeden z hlavních důvodů, že je tento film hodnocen tak prachbídně. Tři * dávám, protože "Gentlemen Broncos" nejsou tolik vtipní jako "Napoleon Dynamite" a "Nacho Libre".(30.1.2011)

 • SLOTH
  odpad!

  predchozi filmy rezisera jsou uzasne ale tohle bohuzel nemelo krome uvodnich titulku nic co by stalo za rec(2.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace