poster

Divnej týpek

 • USA

  Gentlemen Broncos

 • Slovensko

  Čudný čávo

 • Velká Británie

  Gentlemen Broncos

Komedie

USA, 2009, 85 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

David Wingo

Producenti:

Mike White, John J. Kelly

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

April Napier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bublinka6
  odpad!

  Film je vlastně o chudákovi klukovi, kterého ztrapňuje zbytek osazenstva a on prostě jen trpí. A já trpěla také...Jak už bylo řečeno, vyjma hlavního hrdiny byly postavy tak extrémně nesympatické a rádoby komické, že se mi chtělo zvracet. Trapnost filmu, který natočili Benjaminovi "kamarádi" plus trapnost Chevalierova remakeu, trapnost obchodu se župánky, strážného anděla a ještě k tomu navíc naprosto úděsný Loanie (snad se to tak píše) dávají dohromady jeden ukázkový "odpad!". NEVERMORE!(17.8.2011)

 • ljukyljuk
  ****

  Kamarátkam budem navždy ďakovať za tento klenot, ktorý som videl prvýkrát u nich pred pár mesiacmi a odvtedy už asi tri-štyri krát. A zakaždým som sa bavil ako idiot. A práve dosť často na... na idiotinách. Ale takých príjemných, podivných, čudesných, prehrávaných a zároveň smiešnych tým najviac nerdy-geeky-dorky spôsobom, aký len jestvuje. A tá hudba a celá atmosféra... nuž, neodporúčam tento film nikomu. Lebo ako pri Smiley Face, toto je úplný love-it-or-hate-it film, takže je to na vás, ako ho prijmete, či jeho naivitu odmietnete, alebo ju prijmete za svoju a už si Gentlemen Broncos len budete šialene užívať. Pre mňa veľmi subjektívnych 85%(14.11.2012)

 • Nin
  ****

  Bohužel ne taková pecka jako Napoleon Dynamit, ale zase znatelně lepší než Nacho Libre - čili výborná švihlá komedie, kde největším plusem je sympaťák Michael Angarano a loserovský egomaniak Jemaine Clement. Jinak ono se těžko popisuje, co se mi na tom přesně líbí. Hlavně tu jde o jakousi poetiku spojenou s těmi bizarními postavami, které jsou tou svou švihlostí opravdu originální a chovají se jinak, než je zvykem v drtivé většině amerických filmů. Člověk třeba často neví, jakou absurdnost zrovna vypustí z pusy nebo co provedou, a tak je větší zábava je sledovat. P.S. Oficiální české titulky dost osekaly jazykový humor filmu. (7/10)(10.7.2012)

 • decouble
  ***

  Hessovy filmy mají vlastní svéráznou estetiku a principy. Divné, nevzhledné, nesympatické postavy z polozapomenutých koutů Ameriky. Statičtější aranžmá záběrů. Příběhy a scény, které postrádají dramatické napětí. Motiv rozvedených či mrtvých rodičů anebo jinak deformované rodiny. A nakonec záliba v nevkusu a amatérismu. Tyto atributy mají leccos společného s tvorbou Wese Andersona, ale Hessovy filmy si hůře získávají průměrného diváka, protože ten většinou potřebuje postavu, ke které přilne a identifikuje se s ní. Takový hrdina se těžko hledá i v "Divnym týpkovi", a tento fakt považuju za jeden z hlavních důvodů, že je tento film hodnocen tak prachbídně. Tři * dávám, protože "Gentlemen Broncos" nejsou tolik vtipní jako "Napoleon Dynamite" a "Nacho Libre".(30.1.2011)

 • Luksa
  ***

  Jared Hess bude asi divnej týpek. Jeho další počin má většinu trademarků tohoto osobitého režiséra, ale zatímco Napoleon Dynamit byl nehorázná sranda a Nacho Libre bych viděl tak na lepší tři hvězdy, u Broncos jsem se dlouho rozhodoval zda nebudou adekvátnější hvězdy dvě. Obsahuje sice několik scén které byly vtipné až na půdu, u některých vedlejších postav jsem nechápal :-), zápletka mě zaujala a je to celé hrozně milé, ulítlé, buranské, zkrátka typický Jared Hess. Ale stejně jako celek film nedrží moc pohromadě, navíc množství křečovitých scén a oslizlého humoru bylo víc než je zdrávo. 50%, zaokrouhluji tedy nahoru za úvodní písničku.(13.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace