poster

Divnej týpek

 • USA

  Gentlemen Broncos

 • Slovensko

  Čudný čávo

 • Velká Británie

  Gentlemen Broncos

Komedie

USA, 2009, 85 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

David Wingo

Producenti:

Mike White, John J. Kelly

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

April Napier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  ***

  Divnej týpek, divnej film a divnej humor... Fakt nevim, jak mam tohle ohodnotit. Celou dobu se u mě střídaly pocity "tak tohle je geniální fór" a "ježišmajra, tohle je trapný" a to dost často třeba během jediný scény. Ona ta hranice mezi humorem a trapností je někdy dost tenká. Ale to záleží hlavně na vkusu každýho soudruha, jak má tuhle hranici nastavenou. Celkem dokážu pochopit, že někdo dá odpad a někdo jinej zase 5 hvězdiček. I když teda nechápu, že ty odpady tady maj takovou převahu. Za sebe dávám neutrální 3 hvězdy.(23.7.2011)

 • panmroz
  ***

  Po Nacho libre, po kterým jsem požadoval stejně třeskuté spojení parádních postav, vyprázdněného prostředí a přehledného příběhu jako u Napoleon Dynamite, jsem byl na Gentlemen Broncos o něco lépe připravenej a očekával to jediné, na co se dá u filmů Jareda Hesse opravdu spolehnout - na vizualitu. A stojí za to. Film je výrazně přenápadován, a pochybuji, že se obě linie (příběhXčetba z knihy) mohou komukoliv líbit stejnou měrou. Navíc jsou zde dva "úplně odjinut fórky" (posranej had a zvracící polibek), ale pokud se člověk zaměří na to dobré z filmu, má šanci si to užít. Pro ostatní to musí bejt zážitek k nepřežití!(23.12.2010)

 • ivishka
  odpad!

  Skvělý příklad samodestruktivního filmu, který při pár scénách(hned od začátku)naznačuje, že je nemožné se dodívat do konce..Vydržela jsem až do chvíle, kdy hlavní hrdina Benjamin uteče z kina kde se promítá jeho zfilmované knižní dílo,vyzvrací se do koše a přiběhne za ním holka co se mu delší dobu líbí a políbí ho na tu celou pozvracenou pusu..Nejen, že je to jedna velká banda vlasatých zhulených hlupáků co zřejmě v jakémsi opojení z nějákého silného matroše natáčí film ale jakým způsobem..Tohle je přesně to, co bych si nikdy nepřála aby se stalo z filmového průmyslu...Ještě nikdy se mi nepodařilo doslova čučet na film s otevřenou pusou a ani jednouse nezasmát tudíž popisek uvedený v obsahu mě absolutně nepřesvědčil(o pobavení).Úryvek:Dr.Ševalije či jak se to píše:bezpochyby nejlepší slova, co jsem napsal:podle jejího krku je to kvočna tohle není bradavice to je přece předseda galaxie. Myslím, že Michael Angarano má na víc.(9.4.2012)

 • Ramirez85
  ****

  Jared Hess je úchyl. Jared Hess je nepochopený. Jared Hess je mimoň. Jared Hess je král komedie. Pokud už vás všechny ty sandlerovky, stillerovky a další komerční hollywoodské komedie nudí, dejte tomuhle týpkovi šanci. Už v Napoleon Dynamite (nebo teda hlavně tam) prokázal, že má na vykreslení jakože fakt divných postav prostě talent. A po Božím zápasníkovi s Jackem Blackem i v Divným týpkovi opět vsází na stejný ingredience- banda prosťáčků, situace, u kterých nevíte, jestli jsou trapné záměrně nebo ne (ale smát se budete tak jako tak) a prostě takové to něco, co v jiných filmech neuvidíte (a tím nemyslím zrovna bojové jeleny a sledovací lamy :-). A stejně jako u Napoleona i tady palec nahoru za úvodní titulky.(11.8.2013)

 • ljukyljuk
  ****

  Kamarátkam budem navždy ďakovať za tento klenot, ktorý som videl prvýkrát u nich pred pár mesiacmi a odvtedy už asi tri-štyri krát. A zakaždým som sa bavil ako idiot. A práve dosť často na... na idiotinách. Ale takých príjemných, podivných, čudesných, prehrávaných a zároveň smiešnych tým najviac nerdy-geeky-dorky spôsobom, aký len jestvuje. A tá hudba a celá atmosféra... nuž, neodporúčam tento film nikomu. Lebo ako pri Smiley Face, toto je úplný love-it-or-hate-it film, takže je to na vás, ako ho prijmete, či jeho naivitu odmietnete, alebo ju prijmete za svoju a už si Gentlemen Broncos len budete šialene užívať. Pre mňa veľmi subjektívnych 85%(14.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace