Divnej týpek

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

April Napier

Divnej týpek, divnej film a divnej humor... Fakt nevim, jak mam tohle ohodnotit. Celou dobu se u mě střídaly pocity "tak tohle je geniální fór" a "ježišmajra, tohle je trapný" a to dost často třeba během jediný scény. Ona ta hranice mezi humorem a trapností je někdy dost tenká. Ale to záleží hlavně na vkusu každýho soudruha, jak má tuhle hranici nastavenou. Celkem dokážu pochopit, že někdo dá odpad a někdo jinej zase 5 hvězdiček. I když teda nechápu, že ty odpady tady maj takovou převahu. Za sebe dávám neutrální 3 hvězdy.(23.7.2011)

Po Nacho libre, po kterým jsem požadoval stejně třeskuté spojení parádních postav, vyprázdněného prostředí a přehledného příběhu jako u Napoleon Dynamite, jsem byl na Gentlemen Broncos o něco lépe připravenej a očekával to jediné, na co se dá u filmů Jareda Hesse opravdu spolehnout - na vizualitu. A stojí za to. Film je výrazně přenápadován, a pochybuji, že se obě linie (příběhXčetba z knihy) mohou komukoliv líbit stejnou měrou. Navíc jsou zde dva "úplně odjinut fórky" (posranej had a zvracící polibek), ale pokud se člověk zaměří na to dobré z filmu, má šanci si to užít. Pro ostatní to musí bejt zážitek k nepřežití!(23.12.2010)

• ivishka

Skvělý příklad samodestruktivního filmu, který při pár scénách(hned od začátku)naznačuje, že je nemožné se dodívat do konce..Vydržela jsem až do chvíle, kdy hlavní hrdina Benjamin uteče z kina kde se promítá jeho zfilmované knižní dílo,vyzvrací se do koše a přiběhne za ním holka co se mu delší dobu líbí a políbí ho na tu celou pozvracenou pusu..Nejen, že je to jedna velká banda vlasatých zhulených hlupáků co zřejmě v jakémsi opojení z nějákého silného matroše natáčí film ale jakým způsobem..Tohle je přesně to, co bych si nikdy nepřála aby se stalo z filmového průmyslu...Ještě nikdy se mi nepodařilo doslova čučet na film s otevřenou pusou a ani jednouse nezasmát tudíž popisek uvedený v obsahu mě absolutně nepřesvědčil(o pobavení).Úryvek:Dr.Ševalije či jak se to píše:bezpochyby nejlepší slova, co jsem napsal:podle jejího krku je to kvočna tohle není bradavice to je přece předseda galaxie. Myslím, že Michael Angarano má na víc.(9.4.2012)

Jared Hess je úchyl. Jared Hess je nepochopený. Jared Hess je mimoň. Jared Hess je král komedie. Pokud už vás všechny ty sandlerovky, stillerovky a další komerční hollywoodské komedie nudí, dejte tomuhle týpkovi šanci. Už v Napoleon Dynamite (nebo teda hlavně tam) prokázal, že má na vykreslení jakože fakt divných postav prostě talent. A po Božím zápasníkovi s Jackem Blackem i v Divným týpkovi opět vsází na stejný ingredience- banda prosťáčků, situace, u kterých nevíte, jestli jsou trapné záměrně nebo ne (ale smát se budete tak jako tak) a prostě takové to něco, co v jiných filmech neuvidíte (a tím nemyslím zrovna bojové jeleny a sledovací lamy :-). A stejně jako u Napoleona i tady palec nahoru za úvodní titulky.(11.8.2013)

Kamarátkam budem navždy ďakovať za tento klenot, ktorý som videl prvýkrát u nich pred pár mesiacmi a odvtedy už asi tri-štyri krát. A zakaždým som sa bavil ako idiot. A práve dosť často na... na idiotinách. Ale takých príjemných, podivných, čudesných, prehrávaných a zároveň smiešnych tým najviac nerdy-geeky-dorky spôsobom, aký len jestvuje. A tá hudba a celá atmosféra... nuž, neodporúčam tento film nikomu. Lebo ako pri Smiley Face, toto je úplný love-it-or-hate-it film, takže je to na vás, ako ho prijmete, či jeho naivitu odmietnete, alebo ju prijmete za svoju a už si Gentlemen Broncos len budete šialene užívať. Pre mňa veľmi subjektívnych 85%(14.11.2012)