Zločiny, které otřásly světem

• Česko Sérioví vrazi (více)

Americký dokumentární seriál, který umožňuje nahlédnout do mysli sériových vrahů (oficiální text distributora)

kaposlav

Videl som diely: Angel of Death (Aileen Wuornos) - Andel smrti - USA, Arthur Shawcross - USA, Chessboard Killer - Sachova partie - Rusko, Monster of Florence - Mostrum z Florencie - Italie, Suffolk Strangler - Suffolksky skrtic - Anglie, The Bodies in the Barrels - Mrtvoly v sudech - Australie. ....Seriál sa vysielal na Discovery Worlds pod názvom Serial Killers. ....Podla IMDB sa jednotlivé diely točili medzi rokmi 2006-2009. ()

janesX

Zatiaľ som videl len zopár dielov a v každom z nich bolo niečo šokujúce. Trebárs v epizóde Monštrum z Belgie ma šokovala neschopnosť vyšetrovateľa a v Šachovej partii počet obetí vraha Pičuškina (61). Seriál sa vždy najprv začne zaoberať obeťami a vyšetrovaním a postupne prejde k odhaleniu zločinov. Slabšia časť: Anjel smrti (o známej vrahyni z Floridy), Suffolkský škrtič (vrah piatich prostitútok z Anglicka). ()

papez12

Výborný seriál, dosť drsný na to, aby ste sa báli ísť večer čo i len vyniesť smeti pred činžiak. Osobne ma veľmi fascinujú tie vyšetrovacie metódy a kriminalistické postupy a všetky tieto akcie, ktoré vykonávajú orgány činné v trestnom konaní, polícia,... V tomto seriály dokumentárnom, je to spravené dosť dobre, najprv vás zasvetia ako verejnosť do otrasných šokujúcich prípadov zločinov, ste znechutení ale zároveň neviete stále kto to spáchal a ako, postupne sa dokumentuje policajná vyšetrovacia a pátracia práca, nakoniec ukážu toho vraha a jeho súd, alebo podobne, no proste dosť slušné, lepšie než naše "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska" z dielne STV. ()

*CARNIFEX*

Veľmi solídne spracovaný dokument zameraný na vyšetrovanie vrážd, spáchaných sériovými vrahmi. Doslova by sa dalo povedať, že každá mnou doposiaľ vzhliadnutá epizóda vyobrazuje samotné vyšetrovanie ako nejakú skladačku Puzzle, ktorá postupne, kúsok po kúsku vytvára celkový obraz cesty k poznaniu identity vraha. Laikovy je pomerne solídnym spôsobom prezentovaný jeden z najdôležitejších oborov pri získavaní dôkazov - kriminalistika. ()