Je te mangerais

You Will Be Mine

Highly Strung

Francie, 2009, 96 min

Tak prvně musím zvolat nadšeně - bravurní výběr hudby! Ta dokonale prosycovala to neštěstí i vášeň dohromady. Maria se bála zkazit si život svůj a nakonec ho zkazila raději někomu jinému. Svědectví o tom, jaké to je být milován někým, koho chcete tak moc, ale brání vám v tom vaše racionalita. Šílenství a vášeň - dvě ústřední slova spojující se v jeden film a dokonale k sobě pasující - ovšem s racionalitou nemají nic společného.(10.4.2011)

Určitě zajímavý film, hudba úžasná, postava Emma až moc šílená. Ale když se tak pozastavím nad tím jejím šílenstvím, tak se nemůžu ubránit myšlence, že kdyby si Marie rozmyslela, co vlastně chce, tak to tak nemuselo skončit. Pro mě je Marie záporná postava a když to přeženu, tak chudák násilnická Emma.(12.1.2010)

Rozhodne plusove body za myslenku filmu, ale to je asi tak vsechno. Reziser (scenarista) si se mnou pohraval jak na horske draze. Chybelo ztotozneni s hlavnimi postavami, kazde priblizeni do jejich sveta bylo v zapeti naruseno. Hlavni postava, se kterou bych mela teoreticky soucitit a chovat k ni sympatie se chovala nelogicky, takze se me vice dotykaly emoce "zaporne" postavy. Hustsi atmosfera by mozna vsechny nedostatky trosku zakryla. Skoda, krome hudby ma film spoustu falesnych tonu. Slabsi prumer.(7.11.2014)

• hous.enka

Budeš mi chybět... Film o vztahu dvou žen, které vlastně jedna druhou využívají. Snad kdyby byl film o heterosexuálním páru, nevynikl by jejich patologický vztah tolik, jako tomu je v případe Je te mangerais. Hudebni stranka je sice fajn, ale neni zdaleka tak chytlava, a hlavní hrdinka mi připomínala jednu neoblíbenou "kamarádku" z mého okolí. Brrr. No a pokud jde o "pianové filmy", tak kromě Piana a Pianisty bych raději doporučovala hlouběji orientovanou Pianistku a nebo La tournesse de la page. Zajimavé je, že právě ony dva naposled zmíněné filmy a Je te mangerais pocházejí z Francie. Maj snad Francouzi uchýlku k pianistkám? :)(5.10.2011)

Co tím chtěl básník říci? Pokaždé, když jsem si bral ponaučení, že nutit do vztahu někoho, kdo o něj nestojí, nemá smysl, udělal příběh půlotáčku zpět a zase jsem nevěděl na čem jsem. Možná tím přece jen chtěl naznačit to, co jsem si myslel, a chtěl zdůraznit, že jde o marný boj. To ale nemění nic na tom že ve střední pasáži jsem se trochu nudil, celkově jsem čekal něco jiného; ale zas nějaké extra zklamání to není. Jak píše claudel - "jednání hlavní hrdinky ve mě vyvolává spoustu otazníků". # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4(10.7.2012)