Zeke a Luther (TV seriál)

Zeke and Luther

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2009, 78x22 min

Tvůrci:

Tom Burkhard

Hutch Dano, Adam Hicks, Ryan Newman, Daniel Curtis Lee, Nate Hartley, Mircea Monroe, Reid Ewing, Maja Hazen, XiXi Yang, Juliet Holland-Rose, Tony Hawk, Leo Howard, Jareb Dauplaise, Chris Zylka, Jeff Chase, Diego Boneta, Dustin Ingram, Mason Cook, Austin Butler, Matthew Moy, Skyler Stone, Jake Short, Amir Talai, John Kapelos, Mike Cochrane, Chris Ellis, John Schuck, Lili Simmons, Leslie Odom Jr., Danielle Campbell, Chelsea Tavares, Tristin Mays, Claudia Lee Mirkowski, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Geno Segers, Scott Beehner, Charles Halford, Marissa Skell, Aimee Carrero, Bryan Friday, Ian Reed Kesler, Calum Worthy, Eric André, Eric Steinberg, Steven Krueger, Meagan Tandy, Natalina Maggio, Brendan Hunt, Chelsea Ricketts, Camila Banus, Christiann Castellanos, Riker Lynch, David Ury, Davis Cleveland, Brad Carter, Tucker Albrizzi, Wendy McColm, Jovan Armand, Henry Dittman, Tiffany Espensen, Jeff Doucette, Damon Jones, Mark Hutter, Lawrence Mandley, Carlos Lacámara, Miriam Flynn, Abigail Mavity, Philip Anthony-Rodriguez, Paula Sorge, Joe Massingill, Brian Palermo, John Farley, Peggy Miley, Keone Young, Kelly Heyer, Mikhael Bassilli, Claudia Lee, Craig Gellis, Stacey Hinnen, Regan Burns, Jimmy Shubert, Ryan Ochoa, Rick Dano, Louisa Abernathy, Eric Nelsen

Dve hviezdičky za perfektnú Ryan Newman, ktorá má podľa mňa "našlápnuto" na skvelú kariéru. Vraví sa, že herečka sa najviac prejaví v záporných rolách a to, že táto baba v tak mladom veku a bez nejakých väčších skúseností zvládne s takou dôveryhodnosťou zahrať malú mrchu Ginger je podľa mňa skvelé =)(14.2.2011)

• Hamaradža

Spočiatku "ujetý" seriál o dvoch retardovaných kamarátoch so životným mottom skateboarding. Šialené, divné, prekvapivo často zvláštnym spôsobom vtipné a najkrajšie je, že (citujem) "seriál je vyhnán často ad absurdum a nebere se nijak vážně. To je jeho bod k dobru". Neskôr už ale disneyovsky sladké, často vyslovene trápne a miestami sa dokonca pokúšali o romantiku a tým sa seriál bohužiaľ presúva k ostatným disneyovským trashom.(16.12.2012)

Naozaj je to ďalší z rady trápnych a bezcenných seriálov, kde hlavný hrdina vyzerá na 25, ale tvrdí že mu je 15 (a pol). Za dve série máte možnosť vidieť tisícky nezmyslov, (rodičom je jedno, čo ich deti robia, malý chlapec nevie čo je to slnko, zranené koleno znamená operácia s robotickými následkami, hrobár skejtuje, prechádzka po cintoríne nutne znamená pád do čerstvo vykopaného hrobu, mať sadru znamená chovať mravce, uhorka ako dekorácia, v meste sa za pol roka objaví "nespočet" celebrít...) a ja vlastne neviem, prečo som posledné dva dni strávila jeho pozeraním. Koniec koncov je dobré si občas spontánne pozrieť niečo na tento štýl. Platí však jedno pravidlo, pokiaľ nie si retard tak pri tom nerozmýšľaj. Stále je to jeden z lepších výplodov DisneyChannelu, aj keď si stále osobne myslím že toto by sa Disneymu pripisovať nemalo. A to platí aj o všetkom ostatnom, čo sa na DysneyChannel vysiela.(6.1.2016)

Vždy keď hľadám niečo ľahké, čo človeka rozveselí prepnem na Disney Channel. Viem, že to veľa ľudí odsudzuje, no ja na tom nevidím nič choré. Je jasné, že seriály sú predvídateľné a že to nie je práve humor ako zo Simpsonovcov, ale to neznamená, že sa človek nemôže zabaviť. Prednedávnom som znova pozerala Zeke.a a Luther.a a zistila som, že sa na tom človek zasmeje stále viac a viac. Teda až na pár dielov, ktoré boli dosť nechutné a tomu humoru nechápem, je to vlastne veľmi vtipná záležitosť:-) Možno primitívna, ale no a čo - je to zábava(9.8.2011)

• kubyno

Občas si říkám, že někdy ani odpad nestačí. A lituji toho, že můj malý bratr (mírně retardovaný?) na to čumííí (jinak nevím, jak by k tomuhle mohl přijít uživatel zdejšího webu...).Nevědět o ''tomhle'', tak by mi na světě bylo asi líp. Já se svým IQ (nevím kolik mám) nedokážu pochopit, jak tohle může někdo stvořit a nebo to sledovat. Nutno uznat, že obchodně dobrý tah - čím více takových vysavačů mozků, tím víc retardů na to bude čučet. Ale co mi nejvíce vadí je to ''Walt Disney''... Neříkejte mi, že se neobrací v hrobě, protože tohle (a celý Disney KANÁL) s ním nemá nic společného.(21.6.2010)

• - Úvodnú skladbu s názvom „Cause I'm a Genius“ naspievala menej známa, americká pop-punková kapela Mixtapes. (metal.storm)

• - V tomto seriálu vystupuje postava Dale Davis (Ron Fassler), která se též objevila v seriálech Pair Of Kings (od r. 2010) a Kickin' It (od r. 2011), čímž projekty spojuje. (ManOfPhoenix)

• - V celom seriáli sa ani raz neobjavia rodičia chlapcov (hlavných hrdinov), aj keď sú veľakrát spomínaní. (metal.storm)