poster

Mravenčí invaze (TV film)

 • Velká Británie

  Destination: Infestation

 • Velká Británie

  Swarm

 • Slovensko

  Invázia mravcov

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie, 2007, 83 min

 • eye candy
  *

  Jedna věc je natočit zábavné béčko a druhá dokázat do relativně krátkého časového úseku vtěsnat takový depozit sraček a klišé a dokázat se u toho tvářit seriozně. Věřím tomu, že to tvůrci vlastně ani nemysleli vážně protože si nedokáži představit jak by někdo kdo je alespoň jeden den v roce při smyslech mohl vytvořit takový filmový pahýl a myslet si, že s ním udělá komukoliv dobře. Do hororu má tato -záležitost- hodně daleko a už jen fakt že někoho napadne spojitost s tímto žánrem je pro Mravenčí invazi velkým komplimentem. Hlavní hrdiny či rovnou celou posádku by v soutěži inteligence převálcovala snad i bedna sodovek ale na rovinu, kdo z nás by dokázal intelektuálně vzdorovat centimetrovému, mimořádně nebezpečně vyhlížejícímu, mravenci s poněkud pochybnými vražednými motivy? Přiznám se že jsem v průběhu celého filmu čekal na smilování boží, abych mohl Mendelukovi za snahu udělit alespoň jednu *. Třeba že hlavní hrdina vytáhne z příručního zavazadla mravenečníka nebo něco podobně absurdního, nakonec ale musím objektivně uznat, že jsem se debilitou některých scén fakt pobavil a zároveň jsem viděl už i mnohem lacinější béčka, takže ta jedna je zasloužená. Jedna zasloužená hvězdička za další otisk Mendelukova paviásnkého zadku do písku.(5.10.2009)

 • SOLOM.
  **

  Samotné efekty jsou asi největší bídou a zkázou celého filmu. V době dnešních vymožeností by se očekávalo použití těch nejlepších triků, ale ty tvůrci použili jen na úplném začátku, kdy z těla přenašeče vylezou zástupy mravenců. Tato scéna je i jediná, která se dá hodnotit celkem kladně. Potom už jen následují záběry mravenců, ve kterých okusují kusy zařízení letadla. Tyto scény se neustále opakují, sem tam je pro zpestření pustí pozpátku či zrcadlově přetočí. Ve scénách kdy lozí po lidech v letadle možná použili skutečné tvory, ale ti tři mravenci, kteří lozí po nohách či rukách pasažérů vás určitě nevylekají. Atmosféra filmu těmito kiksy a viditelnými chybami trpěla jako raněné zvíře. Chvílemi se sice povedlo navodit opravdu panickou hrůzu z mravenců, ale ta se dostavila jen při první oběti. Potom se zcela vytratila a my jsme sledovali nejapný komický žert. Hudební doprovod byl skoro nulový, jen sem tam zazněla nějaká ta melodie. Herecké výkony byly podprůměrné a jediný kdo se mi líbil byl opilý pasažér, který se stále dožadoval vodky. Tu romantickou zápletku na konci si mohli producenti odpustit. Mravenčí invaze je jen velmi slabým zvířecím filmem, který vám stačí vidět opravdu jen jednou za život. Jeho jedinou předností jsou pěkné herečky, které ovšem moc hereckého talentu nepobraly.(12.5.2010)

 • Zu162
  *

  My jsme se s přítelem docela bavili nad hloupostí celého filmu. Ve snímku se pořád opakují stejné záběry mravenců a to buď puštěné pozpátku nebo zrcadlově obrácené. Dostalo nás, že na konci hlavní hrdinové našli nalezeného psa, kterého si nechali. Problém byl v tom, že pes byl na palubě letadla v zavazadlovém prostoru a ničí nebyl:-)(1.3.2009)

 • Naslund
  *

  Filmy o útocích mravenců snad nikdy nezklamou :-) Tentokrát mravenci zaútočí tam, kde by je nikdo nečekal, na palubě letadla. A nejenom že se množí jak o život, ale jsou zlejší, jedovatější a rafinovanější než kdy dřív. Mimo jiné taky méně zmutovaní, ale dostatečně natolik, aby byli posrtrachem pasažérů. Dost možná proto, že teď jdou i chytřejší, než lidi na palubě. Ti teda nedělají tak inteligentní kroky jako v Marabuntě, kde se je pokoušeli zničit střelbou ze zbraní, nebo si je pálili plamenometem přímo na nohách, ale vymysleli i reálnější způsoby, jak je ničit. Tím o něco snížili zábavnost, ale dobře jí doplnili chováním lidí. Nejvíc mě pobavilo, jak malá holka zatlačí napadeného člověka mezi mravence, místo toho, aby ho zachránila jako ostatní, a na to jí všichni začnou oslavovat za hrdinský čin. Nebo bylo super to, co popisuje Zu162.(27.3.2010)

 • Unterschleif
  odpad!

  Takto premrhaný čas a peniaze, tak to sa len tak nevidí... Postavy sa správajú ako totálni hlupáci bez štipky logiky alebo rozumu. scenár je až trápne predvídateľný. Klišé a zase klišé. Kto dostal taký stupídny nápad natočiť takýto debilný film? A pre koho to točili? Môže existovať niekto komu sa to páči?(4.6.2010)

 • - Je zvláštní, že film měl v USA premiéru na kabelové TV Lifetime (LMN), což je zábavný program orientovaný převážně na ženskou populaci. (Terva)