Reklama

Reklama

Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (716)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Moderní podání staršího originálu se ničeho nebojí a jde do všeho po hlavě. Chvílemi až moc sází na klasické lekačky, místo atmosférického útěku a strachu, ale přesto se divák dočká velmi pěkných momentů a děj nabírá slušné obrátky aniž by na okamžik zastavil. Dvojici Timothy Olyphant - Radha Mitchell se těžko odolává, i když hezčí půlka zapomněla své uplé oblečení a kozačky v Silent Hillu (ten sedlák s vidlemi mi evokoval Pyramid Head, způsobem, kterým vyvolával strach, náhoda?:)). Herecky, technicky a i příběhově je to prostě skvěle odvedená práce za pár šlupek. PS: dvojka bude za dvojnásobek s 10ti násobkem úmrtí?:-) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

K filmu jsem usedal se slovy: Bav mě! Nu, a on mě pobavil. Dal mi přesně to, co jsem očekával, tudíž spokojenost se v závěru dostavila. Zbytečné psát o tom, že téma je stokrát ohrané...všechny příběhy byly dávno odvyprávěny, tak nechtějme naivně cosi originálního. Jen mě mrazí z toho, že tenhle typ filmů ukazuje, jak by armáda s lidmi zametla, a že by to mohla být v reálu nakonec pravda. Konec může někomu připadat jako dvířka ke dvojce. Mně však spíše připomíná konec Fulciho majstrštyku The Beyond...a scénka v myčce měla opravdu spád! ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý akčný sci-fi thriller s hororovými prvkami. Má veľmi dobrý príbeh o menšom mestečku, v ktorom sa niektorí ľudia začínajú správať podivne, čo sa prejavuje na ich vražednom správaní a po vypuknutí epidémie je celé mestečko izolované a obkľúčené armádou, ktorá je možno ešte nebezpečnejšia ako samotní nakazení. A tak hlavným hrdinom nezostáva nič iné ako bojovať o svoje životy a snažiť sa dostať z izolácie. Spracovaný je dobre, nemá žiadne vyslovene slabé miesto a ani zbytočne dlhý úvod, jednoducho stále sa niečo deje a to je v tomto type filmu len dobre. Ale myslím, že je dôležité tento film nebrať ako horor, aj ked´ na prvý pohľad tak vyzerá, ale vsádza v prvom rade na iné prvky ako atmosféru alebo napätie, ktoré tu miestami síce je, ale v inej podobe alebo násilie, ktoré tu taktiež je, ale nie je ho moc a nie je ani moc drsné. Ale na celý film sa dobre pozerá kvôli dostatku zaujímavých scén. Najviac ma zaujalo neskoršie stretnutie s rodinou prvého zabitého, s doktorom, väčšina scén s vojakmi alebo veľmi zaujímavý záver. Chválim aj zaujímavých a originálnych záporákov, ktorí aj po nákaze robia to, čo bolo pre nich typické aj predtým. Uznanie si zaslúžia aj herci, ktorí sú v rámci tohto typu filmu veľmi dobrý nadpriemer, hlavne duo Olyphant a Mitchell je na tom veľmi dobre a aj po stránke správania jednotlivých postáv som spokojný. A technická stránka filmu je samozrejme kvalitná. Ja som dosť spokojný a dostal som približne to, čo som aj čakal. Určite sa nejedná o žiadny kult, ale po žiadnej stránke ma film nesklamal. 77% ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Na první pohled vypadají Podivní jako jeden z dlouhé řady titulů hororového žánru, který se nese na vlně zájmu o zombie tématiku. Námět a scénář ale pojednávají o zcela reálné hrozbě zbraní hromadného ničení a světové pandemii s nedozírnými následky. Na scénu přichází tajný vládní plán izolace a "úklidu" zasažené oblasti bez ohledu na lidské životy. Začíná napínavý souboj s časem, zda se podaří uniknout ze smrtonosné pasti. Podivní se mohli stát nadprůměrnou žánrovou lahůdkou, nebýt režisérova pocitu, že samotná paranoia a riziko nákazy pro naplnění pokladen kin nestačí a svoje peníze si musí zasloužit i pořádnou dávkou akce a těch nejprofláknutějších žánrových klišé. Tahle "sázka na jistotu" nakonec snímek stála dvě hvězdičky. Celkový dojem: 60 %. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $39,123,589Tržby Celosvetovo $54,956,140Tržby za predaj DVD v USA $11,169,866 //počet predaných kusov 722,980║ milé prekvapenie, normálne horror čo celkom dobre funguje a nepôsobí laxným dojmom, a to prekvapenie sa hlavne týka réžie Brecka Eisnera fakt dobre zvládnuté, silná atmosféra a napätie /80%/ ()

Galerie (64)

Zajímavosti (11)

  • Rory Hamill (Mike Hickman) má ve filmu zbraň Rossi Overland ráže 12 Gauge. (dc125)
  • Šerif David Dutten, kterého ztvárnil Timothy Olyphant, má na webové adrese www.ogdenmarshsheriff.com vytvořen fiktivní profil, kde můžete mimo jiné najít například jeho adresu, telefonní číslo či provozní dobu. (Timak)

Související novinky

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Reklama

Reklama