Malé městečko je otřeseno sebevraždou mladého páru. Další sebevraždy rychle následují a všichni obyvatelé jsou brzy vystrašení a nevědí si rady. Studentka Lindsay a její přítel Aidan ale objeví něco zlého, co spojuje všechny oběti. Lindsay si postupně uvědomuje, že další na řadě je právě ona a její jedinou nadějí je Aidan... (oficiální text distributora)

Hrabka

Nemám rád filmy s čarodějnictvím, kletbami apod., a tak mě ani tento film příliš nenadchnul. Příjde mi to prostě strašně absurdní a pitomé. Jasně, v duchařském hororu je možné cokoli, ale podobné věci, které se odehrály zde, já prostě moc nemusím. Konec mě ovšem příjemně překvapil a potěšil. 40% ()

akisha

Ucházející, mezi ADH nadprůměr, ale s ostatními horory s podobnou tématikou nijak zvláštní film. Potěší zejména výkony mladých herců (farářův syn je patřičně hnusný, hlavní hrdinka zase sympatická), nápad sice originální zas tak není, ale není aspoň okoukaný a má to celkem zajímavý konec a navíc to prezentuje nezdravě věřící obyvatele vesnice jako nebezpečné, sfanatizované magory. Dokonce jsou tu i chvíle způsobující to známé mrazení v zádech, tudíž to jako duchařský horor funguje. Na jedno zhlédnutí, potom už asi moc nepobaví. 45% ()

Pilda17

Lehce nadprůměrná duchařina a nebýt pár chyb, kterých jsem si všiml, hodnocení bych zvýšil minimálně o jednu hvězdu. V závěru temnou atmosféru ubyla fatální chyba. U baráku byla tma a při vběhnutí do lesa a náhle k vodě už bylo světlo a atmosféra šla dolu. Odehrávat se ve tmě, tak závěr je daleko napínavější. Čekal jsem podle hodnocení horší horor, tak že spokojenost.. 6/10 = 60% ()

Aluska88

Tvůrci byli zřejmě velmi potěšeni pohledy na "Zrcadla" (2008) a tak se rozhodli, že si z nich "duchařský styl strašení" tak trochu vypůjčí do svého Prokletí. Inspirace jimi je zde totiž velmi průhledná a zcela jasná:) Zajímavě roztomilá a "nehollywoodsky" vypadající Elizabeth Rice je příjemně nezvyklým žánrovým osvěžením od často vyprsených, opálených a svůdných ječících krásek. Thomas Dekker se mi jako ztrápený čarodějnický synek s černými vlasy a umučenýma očima velmi líbil a spolu s Elizabeth vytvořili sympatickou ústřední dvojici. Ačkoliv scénář a dialogy místy šustí papírem a klišé, tak celkově se mi tento film dokázal postarat o pár napjatých, strašidelných chvilek, nabídl mi vydařené scény (dost brutální pro mě moment v koupelně, díky němuž se mi vybavila scéna s Amy Smart, právě v Zrcadlech) i slušnou atmosféru. ()

darkrobyk

Když se na vás nalepí duch, není snadné se ho zbavit. A pokud jste tím duchem vy, pak je to na mašli... To je celé. Sebevraždy přibývají, prokletí se předává, a jak se zdá, zlomit se ho zřejmě nepodaří. Zástupci církve, tedy hlavně pastorův syn a pošuk, co se pasuje na božího vojáka, v tom mají jasno. Vytrhat býlí, i kdyby za to měli sami skončit v pekle (což si samozřejmě nemyslí). Záporáci slizcí, Lindsay zajímavá a konec šťavnatý. Příjemná duchařina, kde nepadají hrnce z polic, nepoletují židle ani na vás tvůrci nebafají. 3,5* p.s. Julie se tedy rozhodně neotrávila...... ()