Prokletí

From Within

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 89 min

• Alouette

Tajemná kniha a manipulace s ní způsobí sérii sebevražd v malém, silně náboženském městečku. Jedna mladá obyvatelka s kámošem, který nepochází zrovna z oblíbené rodinky, přímo nenáviděné místními katolickými, fanatickými obyvateli, nemají jinou možnost, než knihu zla zničit a předejít dalším nešťastným smrtím. U filmu jsem dvakrát usnul. No malinko jsem se nudil no. Možná se film bude líbit pubescentnímu divákovi, který se zamiluje do milých mladých, krásně načesaných amíků, kteří bojují se zlem a nezapomenou si během toho načesat své přechytralé hlavičky.(28.11.2013)

• kingik

Slabě natočená variace na Nezvratný osud. Postavám před jejich smrtí se zjeví jejich druhé umírající já (respektive jejich duch) a následně jde dotyčný nějakým fádním způsobem pod kytky. Nůžky v krku, oběšení, podřezané žíly nebo uhoření v autě. Do toho fanatické náboženské kecy, mladík z pochybné rodiny obviněné z praktikování černé magie, který projeví sympatie k hlavní hrdince, jejíž náhradní matka si ráda přihne alkoholu a zahazuje se s kdejakým otrapou. Okolí si nevysvětlitelná úmrtí vysvětluje jako nevysvětlitelné sebevraždy, ale to je taky nesmysl, protože jedna z dívek například v jedné scéně havaruje v autě, ve kterém uhoří, ale vysvětlovat si tohle jako sebevraždu, je opravdu logické. Nic proti napodobování jiných hororů, ale to by režisér Phedon Papamichael nesměl být takový neumětel, který neumí dát celku rytmus a byl bych mu nesmírně vděčný, kdyby jen jednu jedinou scénu natočil napínavě a poutavě, ale o tom si může nechat jenom zdát. Jednotlivá úmrtí jsou nejenže velmi fádní, ale jsou hlavně velmi chabě natočena a většinou se odehrávají mimo záběr, takže z oběšence vidíme jen jeho nohy nad zemí nebo podřezané žíly znázorní stékající krev po dveřích. Slabá úmrtí jsou doplněna castingem, který na plac vyslal nepěkné holky a nesympatické herce. V rukou schopnějšího režiséra by film asi vypadal mnohem lépe, ale nechápu, proč Papamichael točí horory, když to neumí a prakticky se mu povedla až poslední scéna odehrávající se souběžně s titulky, ale to už každý film vypíná. V závěru se vysvětlí, že vraždy měla na svědomí jakási prokletá kniha, se kterou jedna z obětí tak trochu experimentovala a spustila řetězec záhadných úmrtí, ale to už bylo stejně jedno, protože nevalný dojem to ani trochu nezachránilo. Dobrý potenciál to mělo, ale ten zůstal pohřben spolu s knihou pěkných pár metrů pod zemí. 40%(2.2.2011)

Od tohoto filmu jsem cekal neco vic...tajne jsem doufal, ze prijde s necim novym...a ono prd. Misty to pripomina nezvratny osud, mixnuto spousty horroru o "tajne energii, co nuti lidi se sebevrazdit". Herecke vykony podprumerne (az na Thomase Dekkera, jeho emo pozy a tajemnost obcas nahanely husi kuzi), casto zmatena kamera (dokazal bych si predstavit mnohem delsi zabery, klasicke napinaky) a tak vsechno zachranuje hudba. Ta je vyborna, misty prolozena klasikou v podobe Chopina nebo Pucciniho (tato scena je naprosto skvela). Otazkou zustava, zda lze v dnesni dobe prijit s necim novym s mizernym rozpoctem a studentskou nadsenosti...nezbyva nam, nez doufat...From within z prumeru nevybocuje. Nicmene, pustte si to v 11 vecer, zachumlejte se do periny a trochu ohulte zvuk :o)(9.9.2010)

• korbitch22

Mocinky moc zlá kletbička kosí v americkym buranově jednoho náboženskýho fanatickýho vidláka za druhým,což se mi moc líbí,ale nelíbí se mi že režisér je kýčovitej rutinnér bez talentu,herci toporní a lekačky...mno naivní. Občas vykouzlila hudba jakous takous atmosféru,jinak sem se nudil jako prase a uvědomil si víc než kdy jindy,jak strašně moc nesnáším věřící kokoty. Konec průhlednej a trapnej. Malej bonus je pasáž v titulkách......jinak hodně mizerný céčko,bléáábr. 15%.(30.8.2012)

Ukázka, že poměrně dobrý nápad dokáže shodit provedení, to mohlo být trošku lepší. Zachraňují to ale docela obstojné herecké výkony hlavně mladších rolí (hlavní hrdinka, sestřenka, úžasná Rumer, škoda, že nedostala více prostoru) a naprosto výborné závěrečné titulky. Paradoxně filmu pomáhá fakt, že nemám moc rád křesťany. Čistý průměr. 2,5*(14.2.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 9. (Stanley619)