Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

No ja snad videl jinej film, jinak si ty kecy typu jeden z nejlepsich filmu tohohle subzanru, dobre napsany postavy, chytrej a podobne fakt neumim vysvetlit. Film je stopadesata variace na partu jedouci znicenym svetem nekam. O skupince se clovek nic moc nedozvi, jejich postavy se nijak nevyvyji, zadny pozadi pribehu a celej film jde tak od nikud nikam, aniz by vam na postavach zalezelo a ty se samozrejme chovaj jak idioti, snazi se ohanet nejakejma pravidlama, aby je v zapeti porusovali a je jen otazkou casu, kdy zacnou postupne chcipat. Je tady jen drobnej rozdil, zadny moc pokusy o zachranu, proste ses nemocnej - si v prdeli, tahni. Navic film si hraje spis nez na horor na nejaky drama, ukazujici, jak by se normalni lidi zachovali v takovyhle situaci a bohuzel to ukazuje bez atmosfery a napeti, bez gradace deje, s nijakym koncem a bohuzel to neni ani kdyz uz ne strasidelny, tak zabavny nebo aspon nechutny. Proste 90 minut postavy nekam jedou a nic moc se nedeje a je to spis nuda.(1.12.2009)

Brian tento film okoreňoval, dával mu šmrnc! Inak by to stálo zahovno ! A ešte tie kecy na konci si mohli odpustiť.(4.12.2009)

Pravda, tohle jsme už viděli mockrát.. Tohle post - apokalyptické, mírně depresivní drama ale mělo svou atmosféru, příjemné obsazení i hudbu. Jen škoda, že tyhle konce jsou vzaté jak přes kopírák - 70% je tak akorát.(30.11.2009)

Krásný příklad svižně odsýpajícího filmu. Od první do poslední minuty je snímek tak fikaně zrežírovaný, že je v něm téměř každý okamžik velmi napínavý, a nuda z hluchých míst v tomto případě zdaleka nehrozí. Další, čím jsem byl mile překvapen, bylo inteligentí chování většiny postav. V hororu prosím pěkně! I když, v hororu... on to je spíše takový hodně povedený postapokalyptický snímek. Je sice pravda, že slabší povahy se občas slušně leknou, ale na to se tady nehraje. V téhle kruté grotesce vyhrávají jen ti nejsilnější - po Star Treku další cool namachrovaná role Chrise Pinea. Je to frajer!(11.1.2010)

Vôbec to nebolo zlé, niektoré akčné a dramatické scény boli veľmi vydarené. Od hororu to má ďaleko, ale ako post-apokalyptický thriller pôsobia Carriers veľmi dobre. Potešil ma aj napínavý záver a dĺžka filmu. Myslím si, že 80 minút je tak akurát. Postavy boli taktiež dobré a čo je najdôležitejšie nenudil som sa.(16.9.2011)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)