Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

Zběžně podle traileru jsem očekával slabou road zombie na motivy podobné 28 Days Later, ovšem dostalo se mi nečekané podívané v podobě psychologicko-morálního Dramatu, který v sobě skrývá již od začátku silné emoce. Rozhodně se nejedná o běžný postapokaliptický film na jaký jsme zvyklý jak již napsal Shit, ale jedná se především o otázku života a smrti při záchraně vlastní kůže. Zvukový doprovod a video sekvence z rodinného video-alba bratrů jen podtrhují celkový zážitek z filmu. 80%(8.12.2009)

Post apokalyptický KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR prináša osvedčené klišé sveta zamoreného vírusom len v jemných dávkach. V tomto subžánri sa nájdu projekty ktoré dávkujú beznádej, atmosféru zamorenia, psychológiu postáv, zlých vojakov, pokusné firmy, výskyt mŕtvol v pôsobivejšom podaní. Nič to však nemení na tom, že táto vyvážená road movie je pre fanúšikov príjemným spestrením a taký predskokan Romerovho remaku THE CRAZIES.(28.11.2009)

Spojené státy zachvátila smrtící nákaza. Čtveřice mladých lidí cestuje autem, aby se pandemii vyhnula. Brian, Bobby, Danny a Kate mají namířeno na pláž, kam ještě virus nepronikl a všichni věří, že jak nákaza přišla, tak také odejde. Život podle pevně daných, avšak jednoduchých pravidel pro přežití, je plný úskalí, se kterými se naši hrdinové po dobu cesty musí potýkat. Jejich životy jsou navíc ohroženy poté, co se Bobby nešťastnou náhodou nakazí od malé holčičky, kterou i s jejím tátou vzali mezi sebe. Není tedy vůbec jisté, jestli na určené místo dorazí všichni v plném počtu. Ačkoliv se téma postapokalyptického světa jeví jako velmi provařené, tak v tomto případě jsou osudy lidí ohrožené nákazou poměrně vygradované i obstojně zahrané. Navíc má film zajímavé herecké obsazení a Chris Pine a spol. se snažili, jak to jen šlo. Jenže film je natočen dost obyčejně, nedočkal jsem se v něm opravdu silných scén a na vrátka málem zaklepala paní Nuda. Film přišel až s nečekaně skromným zpracováním vize postapokalyptické Ameriky. O zklamání však hovořit nelze. Bylo to přesně takové suché, jak jsem předpokládal. 50%(27.3.2011)

• Sysel_CZ

Filmové horory o partě blbců, co dělají jeden nesmysl za druhým a já jen vytáčím oči, by měly mít nějakou cedulku. Jenže jak má člověk najít ty koukatelné filmy, aniž by se musel prokousávat takovýmihle odpadky, že. Člověk neví, jestli dát jednu nebo dvě hvězdičky, některé lepší momenty tady byly, ale celkově je to tak naprosto dementní jako nekonečný zásobník vystřílený do první cedule nebo kratochvíle ala vymlácení všech oken v objektu. Ne, fakt, kdybych se chtěl koukat na debily, nebudu si kvůli tomu pouštět film :)(30.11.2009)

Rozhodně slušný film. Naneštěstí pro autory, tohle je o něčem jiném, než si diváci většinu času myslí a horor to poznalo jen z hodně velké dálky. Příběh i postavy v něm má svou logiku a směr, kterým se ubírá, ale ten je na hony vzdálený tomu, co jsem podle obsahu nebo traileru očekával. Z krvavého/temného hororu se tak stala až roadmovie za pochopením člověka jako takového a uvědomění si kdo je vlastně ten vir, který lidstvo zabíjí (vždyť kdo zabíjí lidi nakažené i nenakažené v celém filmu?). Nedošlo ani na žádná moderní pozlátka a je poznat, že pánové mají vše pevně v rukou a tvoří podle svého nejlepší vědomí a svědomí bez příkras a "výmluv". Carriers je tak dobře odvedenou prací, která mi trochu připomněla Vesnici od NN Shyamalana... Na první pohled atmosférický horor z post-apok světa, ale na stranu druhou slušně promyšlený a i chytrý film o lidech. Jak španělští režiséři sehnali tak pěkné obsazení je mi záhadou...(10.1.2010)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)