Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

Docela vydařená ukázka toho, jak přežít na planetě, jejíž obyvatelé byli již téměř všichni vyhlazeni zákeřným smrtícím virem. Takže, za prvé: Nakažených se zbavujte za jízdy, v úvahu připadá je nechat odejít či vystoupit a poté odjet. Nesmíte brát ohledy na žádné příbuzenské či emoční vazby. Za druhé: Zahrajte si golf. Uvolňuje napětí a zbavuje strachu z nákazy:) Carriers mohli být rozhodně více propracováni, mohli jsme se dozvědět více o samotném viru. Jak, kde a proč vznikl. Jelikož je však film zaměřen na skupinku mladistvých cestujících pustou krajinou, a ne na nějaké vědce či vládní organizace, o jeho původu se tak vlastně nedozvíme nic. Celkově se tak jedná o slušně kvalitní podívanou, s nenásilným klišé a snesitelnou hlavní partou. Především Piper Perabo je kočka:)(19.6.2012)

• korbitch22

Apokalypsa...to je moje....bohužel né za 2,5 půl milionu dolarů.Sympatická atmosféra ůvodních minut se postupně vytrácí,o infekci se dozvíme minimum,světa zničeného nákazou se kromě dloooouuuhých cest pustinou dočkáme zcela okrajově,herci bída s nouzí a nulová finální pointa a žádný výraznější zvrat srazí tenhle pokus na kolena. 40% za pár morálních dilemat(ovšem klišé jako prase) a výtečného Chrise Meloniho,který ovšem jak se rychle objeví,zase rychle zmizí :-( děsná nuda.(19.7.2011)

Je fakt, že tenhle postapokalyptickej film je jinej než ostatní, sice základ o nějaký putující partičce za lepším místem bez nákazy je tu pořád, ale Carriers se nezaměřuje na akci a mrtvoly jako tomu je obvykle, ale spíš se tu snaží nadhodit nějakou otázku na morální hodnoty při záchraně svýho vlastního života a to se tomu daří myslim docela zdařile, ale bohužel je to celý takový uspávající a nic moc se vlastně neděje, že bych snad radši místo toho uvítal obyčejnou béčkovou akci bez kloudnýho scénáře(3.12.2009)

Scénář: Àlex Pastor, David Pastor .. V kostře tak trochu (jako vykrádačka) Zombieland a tak trochu otření se o libovolnou pandemii (chřipky). Umírněné, až utlumené a to i v jakémkoliv zajímavějším momentu, který by Carriers oddělil od subžánrové konkurence a vytrhl z hlouby středu pole. Takhle jde jen o (polo)rodinné dramátko, naštěstí s příjemnými herci na pozadí .. na pozadí vlastně vůbec nezáleží. Záleží na plné nádrži pohonných hmot a ty zde vydrží na zázračně mnoho mil.(1.12.2009)

***Celkem 65%***TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// PLUS: docela mě potěšilo vidět v béčkovém hororu takové překvapivé obsazení v podobě Chrise, Emily a Piper, docela jsem si je tam užil, přesto že mohli předvést něco víc, námět je poutavý MINUS: jak jsem už nakousl, herci nemají moc co hrát nebo se ani nesnaží, užívají si bezstarostný roadtrip, aspon mi to tak přijde, atmosféra mohla být působivější, apokalypsa nám mohla být více přiblížena, takto si tvůrci pohrávají s něčím co je a taky možná není, jediným vodítkem tady je interaktivita s vedlejšími postavami./// Shrnutí: Film nám ukazuje situaci kde větší riziko přestavují nám blízké osoby a chování lidí, než nákaza samotná. Zde jde stranou láska i přátelství, vyhrává ten který přežije a dokáže s tím žít. Jak by jste se zachovali vy?(20.5.2013)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)