Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

Post apokalyptický KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR prináša osvedčené klišé sveta zamoreného vírusom len v jemných dávkach. V tomto subžánri sa nájdu projekty ktoré dávkujú beznádej, atmosféru zamorenia, psychológiu postáv, zlých vojakov, pokusné firmy, výskyt mŕtvol v pôsobivejšom podaní. Nič to však nemení na tom, že táto vyvážená road movie je pre fanúšikov príjemným spestrením a taký predskokan Romerovho remaku THE CRAZIES.(28.11.2009)

• igi B.

Kterak bráši Pastoři nakazili se scénáristickou onánií a natočili režijně impotentní popkulturní blábol s neuvěřitelně pitomým chováním a planým žvaněním postav hlavních i vedlejších (ano, chápu že vyfejsovaní postpuberťáci potřebují sobě rovné hrdiny), plný faktických pitomostí a nelogičností (fakt mě třeba bavilo, jak si hrdinové osahávají nepochybně kontaminovanými gumovými rukavicemi po stém užití své ušmudlané tlamkové roušky a dělají jednu kravinu za druhou, aby teda just v tom mrtvém světě dalšího dne se ve zdraví nedožili), završený slzopudným závěrem, kde už člověk neví, má-li se smát nebo srát... . . . Vše pak pro našince umocňuje typicky debilní novácký dabing (ano, třeba chorohlasovou dabérku malé holčičky bych na místě střelil do hlavy, zdravá nezdravá všechno jedno) a celkově jalový zvuk v >českém znění< . Trošku jsem se tedy nechal zase jednou pošetile nalákat jedním svým místním >oblíbezným< "znalcem" žánru a dobře mi tak... °-/ . . . Padla zase jednou bída na čudláky! A víc už škoda zase slov, nejvyšší čas přenést se někam do lepší kultury... Howgh. - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 19.5.2013 na >novácké přenosvizi< v jalovém českém znění a podivném formátu obrazu /no, 2,35:1 to tedy nebylo/, hodnocení 2945., komentář zde otrávený pisskulturním bacilem jako třistaprvní - 19.5.2013)(19.5.2013)

Partia kamarátov cestuje naprieč vyľudnenou krajinou, ktorú postihla záhadná infekcia. Všetci umierajú, nikto nevie prečo, neexistuje vakcína, ktorá by ju zastavila. Podarí sa im dostať do bezpečia? V ceste im stojí nie len vírus, ale aj niekoľko preživších s vlastnými pravidlami, ako prežiť. Je to dobré, poctivé, post-apokalyptické psycho thriller drama bez mimoriadnych hororových prvkov s celkom logickým návodom ako zostať na žive. A dobré je na trojku - 60%.(11.9.2014)

Neviem na základe čoho sa zverujú do rúk rozpočty začínajúcim režisérom, ale títo dvaja španielski bratia urobili svojím náčrtom príbehu na producentov asi veľký dojem. Čo je ale v súčasnosti pomerne už len trendová záležitosť. Chcete kvalitný napinák? Zverte ho do rúk Španielom. Finálnou verziou celého výrobného procesu urobili nakoniec dojem aj na mňa a prejavili sa veľkým tvorcovským potenciálom, ktorý treba rozvíjať a okresať. Treba však uchopiť príbeh pevne za pačesy, pretože miestami som mal dosť rozhádzaný pociť, že ktorou cestou vlastne títo dvaja kormidelníci svoje dielo pošlú. S konečným rozhodnutím nesnažiť sa spraviť nasilu dieru do sveta a radšj stáť oboma nohami na zemi, som nakoniec veľmi spokojný, pretože tu by stačila malá chybička a celé sa to mohlo kompletne vykoľajiť a skončiť kvalitou o dve triedy nižšie. Cit pre detaily a načasovanie majú však títo páni neskutočný a konieckoncov tie sú v podobnom type filmov nesmierne dôležité. Film veľmi stráca na uhladenosti hereckého prejavu a na pomalšom rozjazde, ale inak v rámci možností veliká spokojnosť. 75%.(26.12.2010)

• Gilmour93

Nasadit stavbařský "virus friendly" respirátor, posypat se chloraminem a hurá k moři! Prázdná města, prázdné ulice, prázdné nádrže, prázdná, stokrát viděná pandemická story. Přívlastky jako tlumené, minimalistické, či komorní mohou být při bližším pohledu jen mimikry nudy k uzoufání - až takové, že bych raději sledoval film o přenašečích syfilisu ve francouzském bordelu. Nehledě na to, že herecký projev C.Pinea je mi sympatický jako noční procházka konžským územím moskytů - podotýkám v období rozsáhlé malarické epidemie a obmotán blikajícími světly z vánočního stromečku..(4.9.2012)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)