Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

CITÁT - Každej umře - možná........... Tak stupidní začátek filmu už jsem dlouho neviděl. Dialog i chování hlavních aktérů je debilní. Oni maj nějaká pravidla, ale neustále je porušují. Člověk se pak jen může divit, jak mohla taková banda buranů vůbec přežít. Od začátku jsou mi nesympatičtí a vůbec jim nefandím. Na film jsem se dokoukal jen proto, abych se mohl zasmát při jejich chcípání - možná. Nejvíce mě však rozesmály ty jejich masky, opravdu účinná ochrana, že jo ? Nehledě na to, že si je nasazují za divných okolností a v době, kdy by je možná měli mít, je zase nemají. Na nakonec jsem to dokoukal a to se mi nestává, když se mi příběh nelíbí. Celkem slušná hudba a námět, ikdyž špatně zpracovaný.(4.6.2011)

Bráno čistě jako psychologický film Carriers fungují, přestože v poslední době mi již tohle téma, kdy lidé vymřeli na nějaký vir, začíná znít proklatě povědomě. Čert ví kolik se podobných filmů ještě natočí. Ale na druhou stranu si dovolím podotknout, že tady se v žádném případě nejedná o hororový počin. Spíše je to jakási sonda jak si divák stojí při vědomí že musí zabít nevinného člověka, nemocného člena rodiny, dokonce i svého bratra, jen aby se sám zachránil. Takže nakonec zůstavá úplně osamocen. PROČ TEDY VŮBEC BOJOVAT O PŘEŽITÍ ? Opravdu dost nelehké dilema. Nejsou nakonec většími šťastlivci mrtví? PS: Za pozornost určitě stojí frajer Chris Pine.(13.1.2010)

Rozhodně slušný film. Naneštěstí pro autory, tohle je o něčem jiném, než si diváci většinu času myslí a horor to poznalo jen z hodně velké dálky. Příběh i postavy v něm má svou logiku a směr, kterým se ubírá, ale ten je na hony vzdálený tomu, co jsem podle obsahu nebo traileru očekával. Z krvavého/temného hororu se tak stala až roadmovie za pochopením člověka jako takového a uvědomění si kdo je vlastně ten vir, který lidstvo zabíjí (vždyť kdo zabíjí lidi nakažené i nenakažené v celém filmu?). Nedošlo ani na žádná moderní pozlátka a je poznat, že pánové mají vše pevně v rukou a tvoří podle svého nejlepší vědomí a svědomí bez příkras a "výmluv". Carriers je tak dobře odvedenou prací, která mi trochu připomněla Vesnici od NN Shyamalana... Na první pohled atmosférický horor z post-apok světa, ale na stranu druhou slušně promyšlený a i chytrý film o lidech. Jak španělští režiséři sehnali tak pěkné obsazení je mi záhadou...(10.1.2010)

Režiséři Pastoři jsou naprosto skvělí filmaři, dělají ve svých filmech něco co si plno jiných režisérů vůbec nedovolí. Tohle je snad první film ze kterýho jsem cítil totální beznaděj. Plno scén je tu hodně silných a scéna s dítětem a otcem byla fakt hodně silná. K tomu dopomáhá parádní atmosféra. Herci byly moc fajn a tak jediný co mi brání dát plný počet je takovej celkem klišovitý konec a závěrečných 10 minut. Ale jinak palec nahoru. A držím režisérům palce.(27.3.2014)

Scénář: Àlex Pastor, David Pastor .. V kostře tak trochu (jako vykrádačka) Zombieland a tak trochu otření se o libovolnou pandemii (chřipky). Umírněné, až utlumené a to i v jakémkoliv zajímavějším momentu, který by Carriers oddělil od subžánrové konkurence a vytrhl z hlouby středu pole. Takhle jde jen o (polo)rodinné dramátko, naštěstí s příjemnými herci na pozadí .. na pozadí vlastně vůbec nezáleží. Záleží na plné nádrži pohonných hmot a ty zde vydrží na zázračně mnoho mil.(1.12.2009)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)