Objectified

Dokumentární

USA, 2009, 75 min

Gary Hustwit

Dokument je dle očekávání svoji formou velmi podobný předchozí Helvetice a je tedy velmi příjemné se na něj dívat. Bohužel všech jejích kvalit nedosahuje. Tam kde je Helvetica vyčerpávajícím dokumentem, Objectified přináší jen několik náhodných pohledů na danou problematiku. To je ale asi způsobeno tím, že uchopit lépe téma průmyslového designu by si asi vyžádalo trochu jiné zpracováni, nebo více než 75min času. Stejně tak si nejsem úplně jistý s výběrem jednotlivých osobností zmíněných v dokumentu a důležitosti jejich vlivu na současný průmyslový design. Na druhou stranu uvedené názory byly zajímavé a vyčerpávající dokument by nebyl asi až tak přijemný a koukatelný.(27.10.2009)

• Colleague

Nevím, co přesně bych si měl z dokumentu odnés. To jak je design důležitý, že jeho důležitost bude pravděpodobně vzrůstat nebo že designéři modelují v CADu popř. že si dělají vlastní zkušební modely jsem tak nějak už věděl nebo tušil. Nemyslím si, že by tento dokument nějak výrazně přispěl k pochopení designu.(14.1.2013)

Hustwit to myslel dobře, ale zvolit si takhle strašně široké téma, to je cesta do pekel. Trochu se bojím aby to pro odborníky nebylo příliš laické a pro laicky příliš odborné. Přesto ale Objectified asi bude sázet spíše na druhé jmenované (těch je taky o něco více :) a svou spíše obecnou šíří může fungovat. Přesto, i já si myslím, že z tohodle šlo vytáhnout trochu více, postavit to na jiných základech, vynechat některé zbytečnosti... Ale můj film to není, takže jen hodnocení - tři hvězdy... Car designers are making extremly dynamics sexy objects, in theory. But in reality, they're bending metal, plastics, glas...(18.6.2010)