Akademie gladiátorů

Animovaný

Španělsko, 2005, 75 min

Tony García
  • honajz

Vydavatelství Urania vydává hodně i disky s animovanými filmy. Dnes se podíváme na Dobrodružství Antje a jejích přátel I-III, Akademii gladiátorů a Dogtanian a tři mušketýři. Všechny disky jsou totiž "vybaveny" naprosto stejně. Najdeme na nich jen české menu, na úvod disku zajímavý animovaný protipirátský trailer, jinak žádné bonusy. Samotné filmy mají 75 minut a porvedení je 4:3, zvuk český dabing v DD 2.0 a žádné titulky. Na třech discích najdeme 3x sedm příběhů z německého seriálu Antje , kde zvířátka prožívají rozličné příběhy - v Indii, u starých Mayů, v jezeře Loch Ness... Samostatným DVD je celovečerní španělská pohádka Akademie gladiátorů, kde malí Hocus, Fracas, Rumpus a Arena navštíví Koloseum, aby viděli, jak bojuje jejich strýc Deviatus, nejlepší gladiátor v Římě. Chlapci ale musí strýčkovi pomoci, protože na něho byla nastražena past, a za vítězství v aréně dostanou od císaře ostrov, kde založí školu gladiátorů. Pokud vám to nepřijde jako téma pro animovaný dětský film, mně tedy také ne. A konečně Alexander Dumas se může obracet v hrobě, protože celovečerní animovaný film Dogtanian a tři mušketýři vychází z jeho románu o mušketýrech po dvaceti letech, kdy odkrývají záhadu dvojí královy tváře - avšak hlavní postavy jsou zde představovány zvířátky.(16.3.2012)