Autíčka (TV seriál)

Auto B. Good

Animovaný / Pohádka

USA, 2003, 62x15 min

• petaspur

Různobarevná autíčka rozličných zevnějšků hrají fotbal, závodí, chodí do kina a v těch chvílích je to naprosto v pořádku. Jakmile začne mudrlantství, o jehož hravé formě si dovolím pochybovat, o čítankových postojích, tak přichází záchvěvy nudy. Ovšem Franklinovo učené povídání o patriotismu a občanství se mění v trapnou hodinu občanské nauky, při které autíčka třeští reflektory a mluvící nárazníky jim padají údivem na zem.(13.11.2009)

Ze začátku mi seriál vadil, měl jsem za to, že je to klon Aut a snaží se vytřískat z jejich popularity, teď ale vidím, že to byli spíš lidé z Pixaru, kteří se inspirovali zde. Po čase jsem si seriál docela oblíbil. Každý díl je uzavřený, jen po čase poznáváme lépe jednotlivá auta, které zaplňují škatulky filmových tipů (rošťák, vědátor, moudrý senior, pipina, drobek, kterého má každý rád, atd.). Výchovný apel seriálu je silný, někdy to až přehání, ale na druhou stranu to jako rodič dokážu ocenit. Slabším se má pomáhat, pít palivo kvůli lepším sportovním výkonům je super, ale když ti to kazí motor, tak to asi nebude úplně OK, rozdělit se v nouzi je správné, atp. Je mi jasné, že starší diváci než děti cca 8 let to nedávají, snad až na rodiče. Já se na to kouknu se synkem vždycky docela rád.(3.10.2011)

• DJ Obelix

Zajímavý pokus stvořit městečko, které je svým způsobem předchůdce Kardanové Lhoty z Pixarovských "Aut". Bohužel to je asi první a poslední klad. Seriál je cílen na nejmenší diváky a každý díl většinou nese nějakou morální hodnotu. Co mě ovšem dodělalo, když jsem náhodně shlédl díl, ve kterém uvědomělé auto - starosta chtěl ostatní přesvědčit, že stahování mp3 je zločin!!! :-) Dvě hvězdy nejspíš za to, že to v drtivé většině případů skutečně apeluje na dobré vychování dětí.(4.10.2010)

• tyzik

Bohužel hodně slabé když jsou ještě v kině tak je to dobrý ale jak potom začnou pomalu poučovat tak se potom jedná o hodně velkou slabinu no a za chvilku už to vážně néééééé. Možná že se mnou nebudete souhlasit ale bohužel všeho moc škodí a už mě to nebaví, jediné co je na tom dobré že je to nástupce docela dobrých aut ale přesto si myslím že opakování seriálu škodí a pokud tedy chcete tak 1 díl za 2 měsíce.(14.4.2014)

Seriál s plnou nádrží... Mojemu klukovi se tenkrát ta oživlá autíčka moc líbila, jeden čas je „sjížděl“ denně a tudíž mám nakoukáno i já. Naštěstí jsem se ale do žádného z autíček od Kardanové Lhoty u Dálnice 66 nezamiloval ;-). Nespolehlivý Johny, soutěživý Ej, rozvážný Miles, ambiciózní Blesk McQueen (synův favorit), ošuntělý Burák, Profesor, dokonce ani autice Sally, ani EMMY - ta ovšem není auto (?), to je ta baba, od které několikrát dostal tento seriál cenu..., ti všichni mě nechávali citově chladným (a nejen kvůli tomu amíkovsky nabubřelýmu moralizování a otravnýmu mlácení pantem, pardon, vlastně kapotou...). Nechali mě prostě chladnějším než chladič odstaveného vraku. Snad jen skromná ale tajnosnubná Bludička, s tou bych si možná dal říct ;-) P.S. malý T.E.S.T. pro filmové echt- kinofily: dvě z výše jmenovaných autíček nepocházejí z tohoto seriálu, ale z pozdější konkurenční Disneyovky Auta 1 (a Auta 2). Máte na odpověď 100 VTEŘIN: Tik ... Tak, Tik ... Tak, Tik ... Tak, TIK – TAK! Tak co? ...?...Nic ? Pche... ! Prej odborníci... ;-)(10.12.2012)