----- "V šestnácti v klidu jsem si řekla: JÁ CHCI. Chci všechno nebo nic !" ----- Nadaná, sebevědomá, cílevědomá, nezdolná - ale především tvrdá až necitelná, ochotná kdykoli se pro(v)dat za příslib příští oslnivé kariéry ve filmovém průmyslu. Nehodlám zkoumat, nakolik je ten obrázek pravdivý, nicméně zpočátku jsem nebyla schopná pocítit třeba jen stín náklonnosti k "Hildě", kráčející navzdory všemu a všem směle a bez skrupulí vpřed ... za vidinou hvězdné životní dráhy. Teprve druhá polovina snímku pozvolna mění úhel pohledu - a zobrazuje Hildegard Knef i jako impulzivní, citově strádající ženu, která kromě jiného hledá i smysl a naplnění svého života - a za svůj úspěch i za své štěstí musí zaplatit. Nicméně zpracování je velice sugestivní - a nevyhýbá se žádným stínům, které s sebou neklidná doba přinášela. A hodnocení ? Se sympatiemi či antipatiemi k hlavní hrdince by nemělo mít nic společného ... solidní 4*(6.6.2014)

Musím říct, že jsem se rozmýšlel nad třemi hvězdami. Hlavně proto, že jsem herečku Hildegardu Knefovou vlastně až do tohoto filmu neznal, takže jsem nevěděl, co očekávat. Za precizně zvládnutý životopisný film si ale ještě tu jednu hvězdičku navíc rozhodně zaslouží. Moc se mi líbilo, jak se Heike Makatsch do postavy obula. Do toho výborná atmosféra světové války, pak poválečného období a nakonec i Hollywoodu. Tady by byla hloupost hodnotit míň. Tenhle životopis je totiž naprosto poctivým filmem se vším dobrým, ale i zlým, co životopis v sobě má.(6.6.2014)

Tenhle film vás donutí milovat němčinu, a to sem píše člověk, kterému byla přes 23 let naprosto odpornou záležitostí a říkal jí hitlerovština. Vážně, kdybych zvládala všechny 4 jazyky, co se teď marně a zjevně navždy neúspěšně šprtám, vezmu němčinu z fleku na milost. Skvělá podívaná, která je svižně natočená a oslavuje život za jakýchkoli podmínek, neboť ať už je jakkoli nevlídný, vždycky z něho jde udělat show pro sebe, a to zjevně v čemkoli, takže i když jste třeba hudebně hluchý, může se z vás stát "nejlepší zpěvačku bez hlasu". Nevim co vytknout, tenhle život prostě stál za filmové zpracování, jelikož má všechno to, co si člověk může přát na filmovém plátně vidět. Skvělá záležitost s famózní Heike a pro mě osobně se stále více sežráníhodným Danem Stevensem (mlask).(3.7.2012)

Je to pech, když jsem před tímhle životopisným viděla jiný, který se mnou doslova zacloumal, protože pak se velmi těžko hodnotí jiný příběh, navíc se zcela jiným námětem. Ale ani tahle, hlavně asi v Německu velmi známá osobnost neměla v životě na růžích ustláno a i když jsem většinou k životopisným filmům dost skeptická, tak Kai Wessel odvedl velmi slušnou práci a Heike Makatsch se role Hildy ujala se vší parádou a tu podobnost lze posoudit i s originály, které jsou dostupné na You Tube, kde jsem si našla i její poslední píseň z fimu, který jinak hudbou mnoho neoplývá. Napsala 7 knih, nahrála 50 dlouhohrajících desek, natočila 27 filmů a na kontě má 100 koncertů a kdo ví, jestli těch devět životů, jak se říká ve filmu skutečně neprožila, protože ten její životní příběh by tomu odpovídal.(27.6.2015)

Před shlédnutím jsem německou hvězdu Hildegard Knef vůbec neznal, přiznávám. O to více jsem se těšil, že mi tento životopisný film její osudy příblíží. To, že jsem měl problém se s postavou Hilde uvést do citového souladu a spříznění není žádný problém, vzhledem ke kontroverzi této dámy to byl zřejmě úmysl tvůrců, co mě však trochu ponechalo v rozpacích je fakt, že forma v podobě dobře odvedené filmařiny s výbornou Heike Makatsch v titulní roli převyšuje samotnou náplň, která klade zbytečný důraz na nepodstatné detaily, důležité věci naopak fláká. Hilde má trochu problém vtáhnout a udržovat divákovu pozornost konzistentním líčením Hildegardiných životních milníků. Dlouho jsem tápal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec snižuji na tři, myslím, že se z této látky dalo vytřískat více.(12.6.2014)