Tenhle film vás donutí milovat němčinu, a to sem píše člověk, kterému byla přes 23 let naprosto odpornou záležitostí a říkal jí hitlerovština. Vážně, kdybych zvládala všechny 4 jazyky, co se teď marně a zjevně navždy neúspěšně šprtám, vezmu němčinu z fleku na milost. Skvělá podívaná, která je svižně natočená a oslavuje život za jakýchkoli podmínek, neboť ať už je jakkoli nevlídný, vždycky z něho jde udělat show pro sebe, a to zjevně v čemkoli, takže i když jste třeba hudebně hluchý, může se z vás stát "nejlepší zpěvačku bez hlasu". Nevim co vytknout, tenhle život prostě stál za filmové zpracování, jelikož má všechno to, co si člověk může přát na filmovém plátně vidět. Skvělá záležitost s famózní Heike a pro mě osobně se stále více sežráníhodným Danem Stevensem (mlask).(3.7.2012)

Herecká lady, temperamentní diva, pěvecká femme fatale Hilda pronásledována kaleidoskopem času dějin, "vdaná" za nápadníky umění. Vábení talentu in flagranti, tříštivé kapky herectví na hladině ambicí. Umělecká opona v angažmá napudrovanosti "vysvlečeného" showbyznysového oltáře, trysku slávy, výšin obdivu i jevišti hroznů seberealizace.(6.6.2014)

• gudaulin

O existenci, natožpak herecké a pěvecké slávě Hildegard Knefové jsem dosud neměl ani ponětí a musím přiznat, že ani mé setkání s autobiografickým snímkem mě nepřesvědčilo o tom, že by se jednalo o nějakou ztrátu nebo pochybení. Nefungovala na mě ani velká kukadla jinak sympatické Heike Makatsch, ať se snažila sebevíc. Její postava mi zůstala až do konce ukradená a film považuju za pouhou výplň vysílacího času. Celkový dojem: 40 %.(16.6.2014)

----- "V šestnácti v klidu jsem si řekla: JÁ CHCI. Chci všechno nebo nic !" ----- Nadaná, sebevědomá, cílevědomá, nezdolná - ale především tvrdá až necitelná, ochotná kdykoli se pro(v)dat za příslib příští oslnivé kariéry ve filmovém průmyslu. Nehodlám zkoumat, nakolik je ten obrázek pravdivý, nicméně zpočátku jsem nebyla schopná pocítit třeba jen stín náklonnosti k "Hildě", kráčející navzdory všemu a všem směle a bez skrupulí vpřed ... za vidinou hvězdné životní dráhy. Teprve druhá polovina snímku pozvolna mění úhel pohledu - a zobrazuje Hildegard Knef i jako impulzivní, citově strádající ženu, která kromě jiného hledá i smysl a naplnění svého života - a za svůj úspěch i za své štěstí musí zaplatit. Nicméně zpracování je velice sugestivní - a nevyhýbá se žádným stínům, které s sebou neklidná doba přinášela. A hodnocení ? Se sympatiemi či antipatiemi k hlavní hrdince by nemělo mít nic společného ... solidní 4*(6.6.2014)

Životní osudy Hildegard Knefové byly tak spletité a zajímavé, že námět sliboval velikou podívanou. Paradoxně však bohaté životní peripetie provedly filmu medvědí službu. Žádný z těch životních zvratů nedostal možnost, aby se se mu autoři věnovali do hloubky. Takže jako životopisný snímek slušné, ovšem pro mě bez jakékoliv hloubky. Musím však pochválit herecký výkon H. Makatsch. Ta jako by byla pro titulní roli stvořena.(6.6.2014)