10 způsobů lásky (TV film)

Drama / Romantický / Povídkový

Česko, 2008, 93 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (37)

• Jara.Cimrman.jr

S radostí občas nakouknu do života lidí, kteří mají jasno v tom, že prachy znamenají úplně VŠECHNO. Těmito "úspěšnými" lidmi zlehka pohrdám, ale přesto mne potěšila trocha upřímnosti u skvěle napsaného dialogu podnikatelky se studentem na téma zásadních bodů smlouvy o poskytování sexuálních služeb. Takže děkuji snímku za to, že jsem si zase jednou mohl prohlédnout zparchantělou část naší společnosti a nyní se rychle vracím do normálního života s jistotou, že mě nikdo nebude milovat jenom proto, že vlastním nedoceněnou sbírku hokejových kartiček.(19.12.2012)

Hlavně nezávazně. Obzvlášť ta divadelní dikce a gesta hodně často vadia.(9.3.2009)

• Gilmour93

Herci ušpinění rzí castingového síta Ordinace Pink Garden si předávají štafetový kolík v inscenaci o sexuálním handlu české vyšší střední vrstvy. Polesný dekadentně o dekadenci.(23.3.2009)

Dobře vedení mladí herci, promyšlené a řemeslně dobře režijně i scénáristicky zvládnuté jakobypovídkové drama na minimální ploše vypovídá mnohé o vnitřní prázdnotě života v tzv. celebritních rodinách polistopadového postkomunistického kapitalismu i těch, kdo se v nejrůznějších úlohách pohybují v jejich bezprostředním okolí. V mnohém tato látka připomíná deset let staré Zelenkovy KNOFLÍKÁŘE. Příběh měl spád, nepředstíral a nenudil. V pomyslné kategorii tzv. zeitstücků (v češtině našich předků časových příležitostných děl) se jedná po delší době opět o jeden z mála hvězdnějších okamžiků, za něž se naše hlavní televizní stanice nemusí v žádném případě stydět. A při jejichž zhlížení nehrozí divákovi nuda.(8.3.2009)

Já s tímhle filmem nemám větší problém. Bál jsem se přehnané romantiky, ale ona tam skoro žádná nebyla :-) Film je to smutný, ale pravdivý, současný a rozhodně zajímavý. Ano, hráli zde celkem neznámí aktéři, ale úroveň jejich výkonů nebyla vůbec špatná; tím bych chtěl pochválit režiséra Polesného za jeho práci s herci (samozřejmě přispěl i slušný scénář). Pokuď se někomu film nelíbil, nebo mu z něj nebylo "dobře", tak se mu ani nedivím; pravda (v tomto případě reálná současnost) vždy nemusí být příjemná...;-)(11.3.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +zajímavé vztahy zajímavě propletené, moderní, netradiční -pro mě zatím neznámí herci, stále dokola jedno hudební téma/// Na začátku mě to až tolik neoslovilo, ale protože to jsou celkem jednoduché minipříběhy a kupodivu docela zajímavé, nakonec mě film zaujal. Konec byl dramatický a uzavřel kruh nejednoho osudu. Dá se na to podívat./// Celkem 60%///(8.3.2009)

• IQ Tiqe

Komentář s větším odstupem: Vzpomínám si, že to nebylo nic moc, ale nemůžu zapomenout na Andreau Černou, to bylo něco.(12.8.2011)

• Mariin

Destruktivní a depresivní film, který navzdory svému názvu není o lásce, ale o zvrácenosti, jež se za ni vydává....Až se divím, že se kdokoliv z herců a tvůrců mohl k něčemu tak ošklivému propůjčit.(8.3.2009)

• Slarque

Jelikož byla v názvu láska, čekal jsem, že bude nějaká i ve filmu. Ale kdepak! Tady jen každý každým manipuluje a sex k tomu buď používá jako vhodnou páku nebo bere jako vítané odreagování. A často za něj musí platit. Pokud to mělo být nahlédnutí do vyšších kruhů, tak doufám, že už se podobným směrem nepodívám. Jedna hvězdička je za závěr, který mě dokázal z toho polospánku probudit.(8.3.2009)

Zajímavý a hezky natočený film(27.1.2016)

• Philippa

Pan Polesný se asi pořád s něčím nevyrovnal. Natočil opět něco na způsob jeho "Milenců a vrahů". Od odpadu dělí Tv film jen výkon Andrey Černé, jejíž ztvárnění dvojího života bylo výborné. Jinak zkrátka bída s nouzí, děs a hrůza, už nikdy více.....(9.3.2009)

Zajímavé propletené dráma, náhodné situace vyzněly občas komicky a vůbec mi nevadilo, že každá postava měla ve filmu tak málo prostoru a vlastně žádná nebo všechny postavy byly hlavní :)(10.3.2009)

• Asgy

Jeden z těch slabších počinů české televizní tvorby. Pár příběhů, které jsou celkem přijatelným způsobem spojené v jeden celek, ale právě jako celek mě to dvakrát nebavilo.(9.3.2009)

Nakouknutí do života znuděných lidiček ? Nebo taky kámen s cihlou ? :-)))(20.4.2010)

Na české poměry celkem ucházející televizní snímek s trapným začátkem, ale celkem zajímavým koncem.(11.3.2009)

Zručná jednohubka o tom, proč spolu lidi sexují. 1) Výborný, i když trochu divadelní, scénář, který ovšem, stejně jako ona pověstná vlaštovka jaro, dobrý film nedělá. V běžném českém filmu se dobrý režisér a dobří herci pachtí s nanicovatým scénářem. Zde nenápaditá režie a povětšinou mizerné herecké výkony málem zabily zručně napsaný děj. 2) Že prý televizní film...Mně to připadlo jako příjemná televizní inscenace.(8.3.2009)

Tak se přiznejte, kdo to Kostkové věřil? :)) A mimochodem, šampus k těhotenství? :)(11.3.2009)

O lásku - a ještě k tomu jednostrannou - jde pouze v jediném případě a romantiku abych hledala lupou, což by samo o sobě mělo být dostatečně depresivní. Přesto se jedná o dílko sice nedokonalé, ale originální a zábavné ... Pro někoho možná i poučné - jenom nevím, jestli je to zrovna v tomhle případě dobře. No, měla bych jednu drobnou, ale zásadní výhradu: Je pravda, že ženské dovedou leccos, jenom bych neřekla, že mají VŽDYCKY navrch - nebo že se o to tak zoufale a nekompromisně snaží. Ale to sem nepatří, to se zpracováním tématu nemá co dělat - a navíc: Kdoví, jaké zkušenosti má za sebou autor původní předlohy ... :-)))(8.3.2009)

• Master19

Nelpím na nahotě, ale co mě dokáže hodně zkazit dojem, jsou milostné scény, kdy jsou zůčastnění ve spodním prádle... Dá se to přece natočit i jinak. Na druhou stranu ve filmu o sexu ukázat všehovšudy jeden zadek (a ještě chlapa), je docela slabota. :-) Zatímco třeba vulgarismy se to tu jen hemží. Z mého pohledu jde jen o málo uvěřitelný a nepovedený pokus - přitom na tak atraktivní téma...(9.3.2009)

Celý film se nás snaží přesvědčit o tom, že světem hýbou peníze a sex. A v závěru nám dává přece jen naději, že láska silnější než smrt ještě existuje...(9.3.2009)

• blixadovan

Film by asi dobře fungoval jako televizní záznam divadelní hry, ale takhle to působilo násilně, místy nelogicky a ehm.. teatrálně (viz Tereza Kostková - na divadle by to asi vypadalo hezky, zde nikoliv).(11.3.2009)

<< předchozí 1 2