poster

10 způsobů lásky (TV film)

Drama / Romantický / Povídkový

Česko, 2008, 93 min

 • sportovec
  ****

  Dobře vedení mladí herci, promyšlené a řemeslně dobře režijně i scénáristicky zvládnuté jakobypovídkové drama na minimální ploše vypovídá mnohé o vnitřní prázdnotě života v tzv. celebritních rodinách polistopadového postkomunistického kapitalismu i těch, kdo se v nejrůznějších úlohách pohybují v jejich bezprostředním okolí. V mnohém tato látka připomíná deset let staré Zelenkovy KNOFLÍKÁŘE. Příběh měl spád, nepředstíral a nenudil. V pomyslné kategorii tzv. zeitstücků (v češtině našich předků časových příležitostných děl) se jedná po delší době opět o jeden z mála hvězdnějších okamžiků, za něž se naše hlavní televizní stanice nemusí v žádném případě stydět. A při jejichž zhlížení nehrozí divákovi nuda.(8.3.2009)

 • pakobylka
  ***

  O lásku - a ještě k tomu jednostrannou - jde pouze v jediném případě a romantiku abych hledala lupou, což by samo o sobě mělo být dostatečně depresivní. Přesto se jedná o dílko sice nedokonalé, ale originální a zábavné ... Pro někoho možná i poučné - jenom nevím, jestli je to zrovna v tomhle případě dobře. No, měla bych jednu drobnou, ale zásadní výhradu: Je pravda, že ženské dovedou leccos, jenom bych neřekla, že mají VŽDYCKY navrch - nebo že se o to tak zoufale a nekompromisně snaží. Ale to sem nepatří, to se zpracováním tématu nemá co dělat - a navíc: Kdoví, jaké zkušenosti má za sebou autor původní předlohy ... :-)))(8.3.2009)

 • Z0MBi
  ****

  No tak, sakra, lidi! Co vám furt vadí?! Milé "slunicko2" jaké pak "trošku divadelní scénář"? Jistě že! Však je to parafráze divadelní hry rakouského dramatika Arthura Schnitzlera. Motiv 100 let starý je natočený dle mého soudu koukavě. Taky to mohlo nakonec dopadnout tak, že bychom koukali na postavy s renesančním okružím kolem krku... Poslení dobou mám posit, že ČT konečně začíná točit filmy, které mají alespoň trošku hloubku, a je možné se na ně podívat třeba i podruhé nebo potřetí. A jaký mám pocit "o čem to je"? Koncetrát sexuálních/vztahových/rodiných problémů horních desetitisíc natočených nekonvenčně v deseti vzájemně propojených příbězích (navozuje Dekameron), který jako celek je koukatelný i pro ty, kteří si říkají: Když krize, tak pro všechny - pro někoho finanční, pro někoho totální... 75%(9.3.2009)

 • Master19
  *

  Nelpím na nahotě, ale co mě dokáže hodně zkazit dojem, jsou milostné scény, kdy jsou zůčastnění ve spodním prádle... Dá se to přece natočit i jinak. Na druhou stranu ve filmu o sexu ukázat všehovšudy jeden zadek (a ještě chlapa), je docela slabota. :-) Zatímco třeba vulgarismy se to tu jen hemží. Z mého pohledu jde jen o málo uvěřitelný a nepovedený pokus - přitom na tak atraktivní téma...(9.3.2009)

 • Slarque
  *

  Jelikož byla v názvu láska, čekal jsem, že bude nějaká i ve filmu. Ale kdepak! Tady jen každý každým manipuluje a sex k tomu buď používá jako vhodnou páku nebo bere jako vítané odreagování. A často za něj musí platit. Pokud to mělo být nahlédnutí do vyšších kruhů, tak doufám, že už se podobným směrem nepodívám. Jedna hvězdička je za závěr, který mě dokázal z toho polospánku probudit.(8.3.2009)