• Davies182

Sem tam sem se i upřímně zasmál, takže to nakonec nebylo zase tak špatné. Smith se snaží dělat si srandu nejen sám ze sebe, ale i ze svých oblíbených akčních filmů, bohužel mu to ve většině případů nevychází tak, jak by si asi přál. Úvod ve vyšetřovací místnosti je pohlazením po duši filmového geeka, zbytek filmu bohužel silně nudí a občas nepříjemně čpí divnými vtípky a narážkami. Ještě že často situaci zachrání Seann William Scott, jinak bych u tohoto hloupého výplachu neváhal jít s hodnocením ještě níže...(7.11.2010)

Pěkná poldovská komedie. Ne, není to největší prdel ve filmotéce Kevina Smithe, jak jsem zaslechl v jednom interview s ním, ani to není žádný akční akčňák, jak možná kde kdo neznalý myslel. Je to ale pořád Smith, i když takový trochu áčkovější. Je to prostě dobrá buddy sranda, kde dva newyorští policajti hláškují jeden přes druhého (no, možná spíš jeden na druhého), ať se děje co chce, a všechno berou s humorem. Ústřední herecké duo bylo dobrá volba, jinak mě potěšil Jason Lee a S.W. Scott ("Do you wanna be my jail cell BFF without the forced rape?") ve vedlejších rolích. Jako letní komedie mi to přišlo vhod.(5.7.2010)

Pln skepse, leč s jistou nadějí jsem si sednul k novému, ne zrovna typickému snímku Kevina Smithe... A následujících 107 jsem se řachal smíchy jako už dlouho u ničeho. Tracy Morgan je překvapivě snesitelný, Willis redefinuje pojem "kamenný ksicht" a náramně si to užívá a některé slovní přestřelky, hlášky a situace jsou tak Fucking hillarious, až je to životu nebezpečný.... Tadaaa my ass a při nejbližší příležitosti znovu!(8.6.2010)

Pocta žánru natočená speciálně pro fanoušky akčních filmů a Bruce Willise. Kdo mezi ně nepatří, ať na Poldy nekouká. Střílení ostrými narážkami nejen slovními, ale i příběhovými (dvojice policajtů? černoch a běloch?), funguje prakticky neustále. Dvojice Willis-Morgan je funkční, i když Morgan má jisté rezervy a mohl by být občas vtipnější, ale sekundující Sean William Scott si mě opravdu podal. Už dlouho jsem se takhle nesmál a já byl i rád, že Kevin Smith tentokrát nechal svoje "snowbally" doma a zkusil trochu jiný šálek kávy. Mě totiž hodně pobavil a klidně si to s chutí někdy zopakuji. PS: jediná škoda je, že jsem většinu těch filmů viděl už příliš dávno:( bude to chtít opáčko...(30.9.2010)

Paráda. Oddychová a vtipná buddy komedie. Bruce Willis má zase rodinný problémy a nemá na zaplacení svatby svojí dcery, čehož s chutí využívá slizkej Jason "Earl" Lee. Kvůli tomu se Willis vydá prodat drahocenou baseballovou kartičku, kterou mu ukradne Stifler atd. atd... Prostě je to prdel a parťáka tam Willisovi dělá srandovní černoch. Moc nechápu, kdo s tím filmem může mít problém.(6.5.2010)

• - Při výslechu na policejní stanici, kdy Paul Hodges (Tracy Morgan) cituje hlášky z některých filmů, zmíní i "Yippee-ki-yay, motherfucker!", a Jimmy (Bruce Willis) na to: "Tenhle film neznám." Přitom tuto hlášku použil Bruce Willis v každém díle série Smrtonosná past. (Guilemot)

• - První film Kevina Smithe, který režíruje a nepsal k němu scénář. Zároveň první film Kevina Smithe, který neprodukuje Scott Moiser. (TomikZlesa)

• - Smith se označuje za velkého fandu Bruce Willise. Ten sám krátce po premiéře filmu Smrtonosná past 4.0 (2007), ve kterém se Smith objevil v jedné z menších rolí, prohlásil, že by si rád v jednom ze Smithových snímků zahrál. Nakonec to však bylo studio Warner Bros., které Willise do filmu navrhlo a přičinilo se o jejich spolupráci. (Gman)