• Botič

Velmi smutný příklad vyfabulovaného nic, které nefunguje ani coby pocta ani jako vykrádačka nebo snad dokonce parodie na sérii Lethal Weapon, kde se motají dva rádoby über-cool poldové, kterým scénář nestačí šlapat ani na paty. Silně ujíždějící vlak – tolik wannabe vtipů by potopilo i Titanic, není divu že se Smithovi tahle polízanice vymkla z rukou. Kevin Smith se občas přihlásí ke slovu se svými starými osvědčenými vtipy aka ass to mouth, Tracy Morgan zas tahá fórky ze 30Rock a s každým by chtěl mít dítě a mezi tím vším proplouvá Bruce Willis s kamenným výrazem na tváři a bez jediné zapamatovatelné hlášky na rtech. Usmál jsem se všehovšudy dvakrát a zbytek si v tichosti protrpěl. Bez debaty nejhorší Smith.(19.4.2010)

• Hal_Moore

Kevin Smith je výborný režisér, ovšem když točí filmy dle svých scénářů. Cop Out je rutina od začátku až do konce. Ke zlepšení bohužel nepomáhá ani Bruce Willis, ani Tracy Morgan. Je smutné sledovat jejich vzájemné hašteření, protože ti dva se k sobě vůbec nehodí, ani když se tak očividně snaží o opak. Akční scény postrádají patřičný drive a když se Kevin Smith dostane ke svému oblíbenému humoru, tak není vůbec vtipný. Bohužel k tomu, aby se divák u filmů Kevina Smithe bavil, bude nejspíš muset točit filmy dle scénářů svých a nikoho jiného. Poldové mají průměrného záporáka, nesehranou a dohromady nepasující hlavní dvojici a co je nejhorší - nemají ani špetku humoru (scéna s vyslýcháním byla ta nejnevtipnější, co jsem v komediích viděl za nejméně poslední rok). Místy jsem sice uvažoval o alespoň průměrném hodnocení s tím, že přeci jen nějaké větší pozitiva najdu, leč marně. Je to škoda pro celý buddy žánr, kdy jindy už se to má povést než s Kevinem Smithem za kamerou a Brucem Willisem před ní. Jediným plusem, díky kterému jsem ty dvě hvězdy prostě dát musel, je Seann William Scott. Jedině scény s ním za něco stály, ty si budu pamatovat ještě dlouho.(27.9.2010)

Ať si každý říká, co chce, já se po většinu doby sledování Cop Out zatraceně bavil. Největší chyba je k tomuto filmu přistupovat jako k dalšímu osobitému počinu Kevina Smithe, protože on tentokrát jen režíruje a scénáře se ani nedotkl. Film tedy není ani z poloviny tak trefný, pravdivý a inteligentní jako například takoví Clerks nebo Flákači, ale vtipný je rozhodně a scénář je tak rozvětvený (hledání baseballové kartičky, boj o náklonnost dcery, vyšetřování případu drogového dealera, vztah policejních parťáků v rámci žánru buddy-movie, nevěrná manželka, detektivové-konkurenti, atd.) , že je smršť vtipů téměř kontinuální. Jejich kvalita je značně kolísavá, ale než stačíte zakroutit hlavou nad nepovedeným buranským fórem nebo jinou trapárnou, už do vás tvůrci šijou další várku. _____ Bruce Willis má s komediálním žánrem nemalé zkušenosti a na rozdíl do Tracy Morgana, který někdy až moc tlačí na pilu, hraje střídměji a nesklouzává k trapnosti. Guillermo Díaz je od Bláznivé školy opět v ráži a jako hlavní záporák směle drží krok. Nejvíce ale exceluje Sean William Scott jakožto zlodějíček-provokatér, u jehož kreací jsem se lámal smíchy (otravné opakování vede). Potěšilo mě i obsazení Rashidy Jones, na jejíž hlasový projev jsem si vytvořil závislost, a Any de la Reguera, přičemž ani jedna se nenechala zastínit žádným ze svých slavnějších kolegů. ____ A jak z toho všeho tedy vychází Kevin Smith? Prostě jako zručný rutinér, což není žádné překvapení, neboť jeho autorské filmy stavěly především na skvělém scénáři a podobné kvality se od tohoto filmu „na zakázku“ prostě nedají očekávat. Smith umně odkazuje na „osmdesátkový“ žánr buddy-movie (Smrtonosná zbraň, 48 hodin,…) a scény s padouchem, u nichž byly typické přechody od vtipného špičkování detektivů k vážnému vyobrazení možné hrozby, jsou zcela přesné. Cop Out tedy plní jakousi nostalgickou funkci pro obeznámeného diváka a obecně je dobře fungující komedií, která sice nepotěší fanoušky auteura Smithe (patřím mezi ně), ale ty, co se prostě jen chtějí podívat na zábavný film bez ohledu na režiséra, může potěšit (taktéž můj případ). 75%(3.5.2010)

Miliarda narážek na filmy. To Kevin Smith umí. Kór, když se mu pod ruku dostal Bruce Willis. Poldové jsou bomba. Já se fakt bavil. Na hodnocení nehleděl a fakt se upřímně bavil. Vždyť co mi může víc chybět. Kevin Smith a jeho brutální dialogy. Bruce Willis a jeho motherfucker ksicht, co si filmem kráčí jen pro bejzbolovou kartičku, bláznivej Tracy Morgan a invalidně ukecanej Seann William Scott. Každý má svůj osobitý druh humoru, který se tu ve všech případech parádně spojí. Tak to má být. A co, že je tohle nejslabší film toho a toho..mně je to jedno, hlavně když mě to baví. A tenhle film mě opravdu bavil.(15.6.2010)

• castor

Fandovské jádro dostává už nějaký ten pátek od Kevina Smithe tvrdý direkt, měl by zanechat experimentování se žánry (po Poldech následoval snad hororový thriller Red State) a vykašlat se na cizí látky. Výrazný scénárista v tomhle případě přinesl jen podprůměrnou buddy movie a seskládal jí bez ambicí dohromady.(7.12.2014)

• - Smith se označuje za velkého fandu Bruce Willise. Ten sám krátce po premiéře filmu Smrtonosná past 4.0 (2007), ve kterém se Smith objevil v jedné z menších rolí, prohlásil, že by si rád v jednom ze Smithových snímků zahrál. Nakonec to však bylo studio Warner Bros., které Willise do filmu navrhlo a přičinilo se o jejich spolupráci. (Gman)

• - Jasonu Mewesovi byla nabídnuta role, ale kvůli natáčení jiných filmů musel odříct. (TomikZlesa)

• - V jedné ze závěrečných scén filmu, kdy Jimmy Monroe (Bruce Willis) tahá kolegu na balkon, si můžete všimnout, že ho v záběrech drží strídavě levou a pravou rukou i rozdílným úchopem. (kikikrikri)