Reklama

Reklama

Jimmy Monroe a Paul Hodges jsou newyorští policisté, kteří byli po nepovedené akci na tři měsíce suspendováni a byl jim pozastaven plat. Jimmymu se to vůbec nehodí, protože potřebuje zaplatit svatbu své dcery. Proto se rozhodne prodat unikátní baseballovou kartu z roku 1952. Když ji ale nabízí k prodeji, je obchod přepaden a kartu mu ukradne zloděj Dave. Jimmy a Paul se vydávají po stopě baseballové karty, Dava dopadnou, ale on ji už nemá, protože s ní zaplatil za drogy. Dealer jim je ochoten kartu vrátit, pokud najdou jeho ukradené auto. Vůz se jim podaří po krátké době objevit, ale v jeho kufru je spoutaná Mexičanka Gabriela, manželka zavražděného drogového bosse. Osvobodí ji a žena jim dá flashku s cennými informacemi o prodeji drog. Aby získali ukradenou kartu zpět, rozhodnou se zaplatit kauci za Dava a nutí ho, aby ji dealerovi ukradl. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (741)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $44,875,481Tržby Celosvetovo $55,444,858Tržby za predaj DVD v USA $10,222,453 //počet predaných kusov 595,590║ Neskutočne trápna a otravná výplachovka, ktorá chce byť všetkým možným ale je ničím, bezvýznamná fraška. /20%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Povedal som si, že to v sebe nechám trochu dozrieť a napíšem komentár až na druhý deň po pozretí. Problém je, že dnes už si na ten film spomínam len veľmi matne. Určite tam bol nejaký hysterický, neustále bľačiaci a zúfalo nevtipný černoch. Bol tam Willis, ale nehláškoval, žiadnu hlášku si nepamätám. Potom tam bol Stifler a mal asi o 30 kilo viac než ten kaskadér, ktorý zaňho predvádzal parkour. No a ešte si spomínam, že tam bolo málo akčných scén a že som bol za to vďačný, pretože ak Kevin Smith niečo totálne nezvláda, tak sú to práve akčné scény. 5/10 ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Říkat o Poldech, že jsou špatným filmem Kevina Smithe je nepřesné. Správně je to takhle: Je to jen nadprůměrná žánrovka režiséra Kevina Smithe. Má slušný scénář, několik opravdu vtipných momentů a šlapající ústřední dvojicí. Kultovka z toho nekouká, ale fanoušky žánru, kterým vadí, že se dnes všude brousí slovní hrany, Poldové potěší. Jako upomínka zlaté doby, díky které se mnoho z nás stalo celoživotními filmovými konzumenty, totiž fungují více než dobře. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mě to svou uřvaností neuvěřitelně štvalo, posléze jsem si zvyknul. Poldové se dají celkem bez problémů sledovat, jednorázově zabaví a velmi brzo vyšumí. Nejsilnější je Kevin Smith ve psaní dialogů, tohle pouze takříkajíc na zakázku režíroval, takže je to ve výsledku naprosto obyčejnej film, pod nímž by mohl být podepsán jakýkoli bezejmený Nikdo. Ne špatnej, ne hloupej, ale pouze tragicky nezajímavej. Pousmál jsem se jenom párkrát, humorem to tedy zrovna neoplývá. Vlastně mě ten film bavil o poznání víc, když se zrvona odehrávala nějaké akce, než když přišla na řadu snaha o vtip. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Miliarda narážek na filmy. To Kevin Smith umí. Kór, když se mu pod ruku dostal Bruce Willis. Poldové jsou bomba. Já se fakt bavil. Na hodnocení nehleděl a fakt se upřímně bavil. Vždyť co mi může víc chybět. Kevin Smith a jeho brutální dialogy. Bruce Willis a jeho motherfucker ksicht, co si filmem kráčí jen pro bejzbolovou kartičku, bláznivej Tracy Morgan a invalidně ukecanej Seann William Scott. Každý má svůj osobitý druh humoru, který se tu ve všech případech parádně spojí. Tak to má být. A co, že je tohle nejslabší film toho a toho..mně je to jedno, hlavně když mě to baví. A tenhle film mě opravdu bavil. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (20)

  • Ústřední melodie, jejíž tóny doprovází dvojici detektivů prakticky celý film, je jen trochu pozměněná melodie z filmu Tango a Cash (1989), ke kterému dělal hudbu taktéž Harold Faltermeyer. Můžete ji slyšet například ve scéně útěku z vězení, konkrétně při Tangově jízdě po kabelu vysokého napětí. (Tony.cs)
  • Sean William Scott v jednom z rozhovorů prohlásil, že řada dialogů byla čistou improvizací, například scéna ve vězení nebo otravné opakování všech Paulových vět. (Karlos80)
  • Smith se označuje za velkého fandu Bruce Willise. Ten sám krátce po premiéře filmu Smrtonosná past 4.0 (2007), ve kterém se Smith objevil v jedné z menších rolí, prohlásil, že by si rád v jednom ze Smithových snímků zahrál. Nakonec to však bylo studio Warner Bros., které Willise do filmu navrhlo a přičinilo se o jejich spolupráci. (Gman)

Související novinky

Hans Zimmer složí hudbu k dvojce Top Gunu

Hans Zimmer složí hudbu k dvojce Top Gunu

22.10.2018

Oscarový skladatel Hans Zimmer (Temný rytíř, Počátek) a Harold Faltermeyer (Top Gun, Tango a Cash) budou společně skládat hudbu k vysoce očekávanému pokračování Top Gun: Maverick. Pro Faltermeyera,… (více)

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Reklama

Reklama