Ať si každý říká, co chce, já se po většinu doby sledování Cop Out zatraceně bavil. Největší chyba je k tomuto filmu přistupovat jako k dalšímu osobitému počinu Kevina Smithe, protože on tentokrát jen režíruje a scénáře se ani nedotkl. Film tedy není ani z poloviny tak trefný, pravdivý a inteligentní jako například takoví Clerks nebo Flákači, ale vtipný je rozhodně a scénář je tak rozvětvený (hledání baseballové kartičky, boj o náklonnost dcery, vyšetřování případu drogového dealera, vztah policejních parťáků v rámci žánru buddy-movie, nevěrná manželka, detektivové-konkurenti, atd.) , že je smršť vtipů téměř kontinuální. Jejich kvalita je značně kolísavá, ale než stačíte zakroutit hlavou nad nepovedeným buranským fórem nebo jinou trapárnou, už do vás tvůrci šijou další várku. _____ Bruce Willis má s komediálním žánrem nemalé zkušenosti a na rozdíl do Tracy Morgana, který někdy až moc tlačí na pilu, hraje střídměji a nesklouzává k trapnosti. Guillermo Díaz je od Bláznivé školy opět v ráži a jako hlavní záporák směle drží krok. Nejvíce ale exceluje Sean William Scott jakožto zlodějíček-provokatér, u jehož kreací jsem se lámal smíchy (otravné opakování vede). Potěšilo mě i obsazení Rashidy Jones, na jejíž hlasový projev jsem si vytvořil závislost, a Any de la Reguera, přičemž ani jedna se nenechala zastínit žádným ze svých slavnějších kolegů. ____ A jak z toho všeho tedy vychází Kevin Smith? Prostě jako zručný rutinér, což není žádné překvapení, neboť jeho autorské filmy stavěly především na skvělém scénáři a podobné kvality se od tohoto filmu „na zakázku“ prostě nedají očekávat. Smith umně odkazuje na „osmdesátkový“ žánr buddy-movie (Smrtonosná zbraň, 48 hodin,…) a scény s padouchem, u nichž byly typické přechody od vtipného špičkování detektivů k vážnému vyobrazení možné hrozby, jsou zcela přesné. Cop Out tedy plní jakousi nostalgickou funkci pro obeznámeného diváka a obecně je dobře fungující komedií, která sice nepotěší fanoušky auteura Smithe (patřím mezi ně), ale ty, co se prostě jen chtějí podívat na zábavný film bez ohledu na režiséra, může potěšit (taktéž můj případ). 75%(3.5.2010)

• Botič

Velmi smutný příklad vyfabulovaného nic, které nefunguje ani coby pocta ani jako vykrádačka nebo snad dokonce parodie na sérii Lethal Weapon, kde se motají dva rádoby über-cool poldové, kterým scénář nestačí šlapat ani na paty. Silně ujíždějící vlak – tolik wannabe vtipů by potopilo i Titanic, není divu že se Smithovi tahle polízanice vymkla z rukou. Kevin Smith se občas přihlásí ke slovu se svými starými osvědčenými vtipy aka ass to mouth, Tracy Morgan zas tahá fórky ze 30Rock a s každým by chtěl mít dítě a mezi tím vším proplouvá Bruce Willis s kamenným výrazem na tváři a bez jediné zapamatovatelné hlášky na rtech. Usmál jsem se všehovšudy dvakrát a zbytek si v tichosti protrpěl. Bez debaty nejhorší Smith.(19.4.2010)

Pěkná poldovská komedie. Ne, není to největší prdel ve filmotéce Kevina Smithe, jak jsem zaslechl v jednom interview s ním, ani to není žádný akční akčňák, jak možná kde kdo neznalý myslel. Je to ale pořád Smith, i když takový trochu áčkovější. Je to prostě dobrá buddy sranda, kde dva newyorští policajti hláškují jeden přes druhého (no, možná spíš jeden na druhého), ať se děje co chce, a všechno berou s humorem. Ústřední herecké duo bylo dobrá volba, jinak mě potěšil Jason Lee a S.W. Scott ("Do you wanna be my jail cell BFF without the forced rape?") ve vedlejších rolích. Jako letní komedie mi to přišlo vhod.(5.7.2010)

Doby posledních skautů jsou opravdu nenávratně pryč, bohužel :( Poldové mají rozhodně skvělé momenty, škoda že člověk ví, kdo sedí na režisérské židli. Toho humoru se pak totiž zdá být zatraceně málo. Nejlepší gagy ve filmu má na svědomí samozřejmě S.W. Scott, ale to musel čekat snad každý. Tracy Morgan je pro mě prakticky nové jméno a ve filmu udeří hláškou "že svůj mozek musí krmit." Bruce Willis, již nemá bohužel v posledních letech moc co říct. Přecejen mu patřily léta 90. Nebýt hluché 15 minutovky která se odehrává ke konci v domě Poh Boye, dal bych určitě hvězdy 4. PS: Druhá projekce a já zjišťuje že vše je v naprostém pořádku a přihazuju hvězdu. Podobný problém jsem zažil kdy mě zklamalo Burn After Reading. Abych později zjistil že se jedná o luxusní záležitost.(10.5.2010)

• ed_wood

U Willisa je už zvykom, že posledné roky si vyberá veľmi priemerné až podpriemerné projekty, takže nič nové pod slnkom. Čo ale mňa najviac sklamalo, bola prítomnosť Kevina Smitha, ktorý točí skvelé konverzačné komédie presne podľa môjho gusta. Bohužiaľ, u jeho Cop Out vtipných hlášok alebo scén by som vedel porátať na prstoch jednej ruky, akcia bola slabá ako čaj, konkurenčná dvojka Pollak-Brody bola nevýrazná, Stifler bol úplný debil a hlavný záporák mi strašne pripomínal Rytmusa. Čerešničkou na torte bol ale neskutočne otravný, nevtipný a nesympatický akože komik - Tracy Morgan. Cop Out je jednoznačne najväčší Smithov prešľap.(3.11.2010)