Poldové

Cop Out

Komedie / Krimi / Akční

USA, 2010, 103 min

• BadoXXII

Málo vtipné, príbeh neskutočne deravý, tupý, otravný černoch, nudný Willis, zlé akčné scény, raper Rytmus ako hlavný záporák (otrasný) a slabučká hudba. Pár úsmevných momentov, inak to neponúka absolutne nič. Tak vysoké percentá ( momentálne 68%) to má len vďaka menu režiséra, ktorému tu veľa užívateľov prepáči takúto kokotinu. 30%(14.5.2010)

"To je policejní brutalita! - Ještě ne!" Jako milovník obou šklebů Bruce Willise musím smutně podotknout, že se Poldové úplně nepovedli. Bruce se sice šklebí na vysoké profesní úrovni, ale celý příběh je jenom taková blbůstka na jedno zkouknutí a Tracy Morgan, v milionté variaci postavy černého hláškaře, svým otravným přehráváním spolehlivě zabíjí každý pokus o vtip. Jenže je mám pro akční komedie a Bruceovu vyleštěnou lebku slabost, takže velkomyslně přejdu skutečnost, že jsem si zasloužil pobavit se o dost víc a půjdu si do trezoru prohlédnout zabezpečení své dokonalé sbírky kartiček hráčů NHL.(15.4.2016)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $44,875,481Tržby Celosvetovo $55,444,858Tržby za predaj DVD v USA $10,222,453 //počet predaných kusov 595,590║ Neskutočne trápna a otravná výplachovka, ktorá chce byť všetkým možným ale je ničím, bezvýznamná fraška. /20%/(6.9.2010)

Pěkná poldovská komedie. Ne, není to největší prdel ve filmotéce Kevina Smithe, jak jsem zaslechl v jednom interview s ním, ani to není žádný akční akčňák, jak možná kde kdo neznalý myslel. Je to ale pořád Smith, i když takový trochu áčkovější. Je to prostě dobrá buddy sranda, kde dva newyorští policajti hláškují jeden přes druhého (no, možná spíš jeden na druhého), ať se děje co chce, a všechno berou s humorem. Ústřední herecké duo bylo dobrá volba, jinak mě potěšil Jason Lee a S.W. Scott ("Do you wanna be my jail cell BFF without the forced rape?") ve vedlejších rolích. Jako letní komedie mi to přišlo vhod.(5.7.2010)

Ať si každý říká, co chce, já se po většinu doby sledování Cop Out zatraceně bavil. Největší chyba je k tomuto filmu přistupovat jako k dalšímu osobitému počinu Kevina Smithe, protože on tentokrát jen režíruje a scénáře se ani nedotkl. Film tedy není ani z poloviny tak trefný, pravdivý a inteligentní jako například takoví Clerks nebo Flákači, ale vtipný je rozhodně a scénář je tak rozvětvený (hledání baseballové kartičky, boj o náklonnost dcery, vyšetřování případu drogového dealera, vztah policejních parťáků v rámci žánru buddy-movie, nevěrná manželka, detektivové-konkurenti, atd.) , že je smršť vtipů téměř kontinuální. Jejich kvalita je značně kolísavá, ale než stačíte zakroutit hlavou nad nepovedeným buranským fórem nebo jinou trapárnou, už do vás tvůrci šijou další várku. _____ Bruce Willis má s komediálním žánrem nemalé zkušenosti a na rozdíl do Tracy Morgana, který někdy až moc tlačí na pilu, hraje střídměji a nesklouzává k trapnosti. Guillermo Díaz je od Bláznivé školy opět v ráži a jako hlavní záporák směle drží krok. Nejvíce ale exceluje Sean William Scott jakožto zlodějíček-provokatér, u jehož kreací jsem se lámal smíchy (otravné opakování vede). Potěšilo mě i obsazení Rashidy Jones, na jejíž hlasový projev jsem si vytvořil závislost, a Any de la Reguera, přičemž ani jedna se nenechala zastínit žádným ze svých slavnějších kolegů. ____ A jak z toho všeho tedy vychází Kevin Smith? Prostě jako zručný rutinér, což není žádné překvapení, neboť jeho autorské filmy stavěly především na skvělém scénáři a podobné kvality se od tohoto filmu „na zakázku“ prostě nedají očekávat. Smith umně odkazuje na „osmdesátkový“ žánr buddy-movie (Smrtonosná zbraň, 48 hodin,…) a scény s padouchem, u nichž byly typické přechody od vtipného špičkování detektivů k vážnému vyobrazení možné hrozby, jsou zcela přesné. Cop Out tedy plní jakousi nostalgickou funkci pro obeznámeného diváka a obecně je dobře fungující komedií, která sice nepotěší fanoušky auteura Smithe (patřím mezi ně), ale ty, co se prostě jen chtějí podívat na zábavný film bez ohledu na režiséra, může potěšit (taktéž můj případ). 75%(3.5.2010)