Úvodní scéna dává okázale najevo, že jde o "poctu", ale přitom největší problém s filmem spočívá v tom, že se nedá dost dobře rozlišit, jestli se ještě stále jedná o vzdání holdu, nebo se k předobrazům - parťáckým akčním filmům z 80. let - přistupuje s posměchem. Slovo "pocta" je totiž jednou z hlavních postav vysloveno nesprávně, a tak spíše než o nostalgický návrat o dvě dekády zpátky jde o komentář k onomu období z pozice filmového geeka, který svou sečtělost v žánrových snímcích populární kultury může využít. Jelikož ale nejde o kdovíjak chytrou podívanou, která by byla podvratná vůči střednímu proudu, veškerá potěcha z diskurzu dvou dekád (chlapácky tvrdých osmdesátek a poučených devadesátek) se nese v explicitní rovině významů. Sice se jedná o nejslabší film Kevina Smithe (nejspíš je nutné moc neočekávat, když jeho titul bude jakkoliv spojován s jeho otcem), ale pořád jde o mírně nadprůměrnou komedii, která se dočká průměrné až negativní odezvy jenom proto, že tohle prostě není další film toho Kevina Smithe, který by přinášel pravdy o životě v obhroublém podání, "jen" chce bavit a ohlédnout se zpět.(20.3.2010)

• gogo76

Tento filmový omyl ma svojím pomerne vysokým hodnotením na csfd prekvapuje. Humor je to z veľkej časti dosť trápny, niekoľkokrát som váhal, či to nemám vypnúť. Ale je tu Willis, vravím si, tak aspoň kvôli nemu to pretrpím. Popravde len kvôli nemu, inak by som filmu nedal ani šancu. Veľmi často som Willisa načapal pri "hereckom výkone", ktorý mu neprináleží a pripomína skôr herca "C" kategórie. Väčšina vtipov je trápnych, fakt nemusím počúvať negra ako si to na záchode užíva a serie poriadne hovná...Filmové odkazy a vžívanie sa do filmových rolí je tiež poriadny trapas, ktorý nefunguje. Nebyť S. W. Scotta a jeho pádu pri pokuse o rabovačku, tak sa ani nezasmejem. Úplná zbytočnosť nehodná mena a účasti B. Willisa. 40%.(26.6.2013)

No jo, první film, ke kterému si Kevin Smith nenapíše scénář a hned je to jeho nejhorší kousek. Smith se vzdal svého charakteristického rukopisu a natočil tuctovou komedii, jejíž detektivní pozadí je skutečně hodné tak akorát na vytření pozadí. Tracy Morgan hraje své 30 Rock já a to ještě nemá zdaleka tak vtipné repliky, kterými by se mohl ohánět. Bruce Willis je poněkud znuděný a zkrátka, neklape to - jim, ani celému filmu. Ovšem pár vtipných scén, ba dokonce více než pár, se ve filmu najde, ať už jde o úvodní výslech, nebo Davovy výstupy... 5/10(8.7.2010)

• Botič

Velmi smutný příklad vyfabulovaného nic, které nefunguje ani coby pocta ani jako vykrádačka nebo snad dokonce parodie na sérii Lethal Weapon, kde se motají dva rádoby über-cool poldové, kterým scénář nestačí šlapat ani na paty. Silně ujíždějící vlak – tolik wannabe vtipů by potopilo i Titanic, není divu že se Smithovi tahle polízanice vymkla z rukou. Kevin Smith se občas přihlásí ke slovu se svými starými osvědčenými vtipy aka ass to mouth, Tracy Morgan zas tahá fórky ze 30Rock a s každým by chtěl mít dítě a mezi tím vším proplouvá Bruce Willis s kamenným výrazem na tváři a bez jediné zapamatovatelné hlášky na rtech. Usmál jsem se všehovšudy dvakrát a zbytek si v tichosti protrpěl. Bez debaty nejhorší Smith.(19.4.2010)

• Boogeyman

Některé dialogy a slovní přestřelky dost připomínají “skutečné” filmy Kevina Smithe, akorát svou přemrštěností a nevypointovaností nakonec dopadnou jako jejich nedomrlé trapné kopie. To samé platí pro Tracyho Morgana, který nakonec jen s odřenýma ušima neporazil Martina Lawrence v boji o nejotravějšího černošského uječeného trapáka. A to jsem si až do teď myslel, že superubožákovi Lawrencovi se nikdo nemůže ani přiblížit, že své kategorii vévodí stejně neohrozitelně, jako Tom Green ve třídě bílých komiků. Jak je vidno, nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Bruce Willis ve své roli zase působí, jak kdyby mu před první klapkou někdo hodně nepříjemně vyhrožoval, protože fyzicky je sice na place, ale duchem zřejmě někde úplně jinde a lépe by jeho roli zahrál každý průměrný plešoun. Komediální talent z Moonlightingu je definitivně pryč. Celý děj a a celé buddy jiskření je naprosto o ničem, hlavní klišé dvojici uřvanej černoch/rozvážnej běloch dokonale strčí do kapsy vedlejší duo svérázných detektivů, kteří by si snad zasloužili svůj spin-off a kteří se víceméně starají o jedinou zábavu. Ano, najdou se vtipné momenty, ale ty, při kterých jsem se za Smithe sám styděl, bohužel převažují.(17.8.2010)