Muž v šedém

The Man in Grey

Drama / Historický / Romantický

Velká Británie, 1943, 90 min (Director's cut: 116 min)

Film je sice stylizován do podoby klasického melodramatu, ale nabízí i nejedno překvapení. Syrový markýz v podání Jamese Masona je opravdu nezapomenutelný jak svým despotickým, tak krutým chováním. Celkově je znát, že britští filmaři do snímku promítli i aktuální "náladu" národa sužovaného nacistickým bombardováním.(14.4.2011)

Nemám rád kostýmní dramata, nebo v tomto případě tedy melodramata, protože mi přijdou nabubřelá a prostě nudná, ať už jsou šaty, jak chtějí, barevné. S černobílou kamerou barevnost odpadá, ale stejně to pro mě není to pravé. Když ale herci hrají skvěle, tak hrají skvěle a herectví James Masona jsem vždycky měl rád. Závěr filmu je naprosto skvělý.(15.9.2014)

Niečo v štýle Great expectations. Cervená knižnica, ktorá sa stáva postupne knižnicou čiernou. Výborný záver, ktorý poteší nielen ženské publikum. To možno až tak nepoteší, ale bude plakať vodopády sĺz. DC je asi lepší, nepostrehol som scény, ktoré by film zdržovali, skôr sa divák viac vcíti do postáv. No je to klasická akademická romanťárna, ktorá sa bohvie prečo nestala klasikou ako napríklad spomínaný film, alebo trebárs Angelika. Pusťte to svojim mamám a budú mať veľkú radosť. Lietajú facky a súboj nie je na kordy, ale na päste!(15.10.2015)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Mezi italským, ruským a britským zpracováním melodramatického romantismu dávám přednost prvním dvěma.(22.9.2013)