Externí recenze k filmu (15)

 • Aktuálně.cz (Antonín Tesař) ****

  "Právě Billyho osobní i kariérní drama, které je výrazné přes všechnu sportovní hatmatilku, může být jedním z důvodů, proč Moneyball oslovuje i baseballové analfabety. Za dalšího kandidáta úspěchu lze označit nahrazování starých pořádků novými, který stojí v pozadí Billyho boje. Proto je také druhým…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Na jejím atmosférickém charakteru má do velké míry podíl kamera Wallyho Pfistera, stálého spolupracovníka Christophera Nolana. S chladným odstupem a pozorovacím talentem pitvá zákulisí populárního sportu, v němž tak jako v jiných oblastech lidské činnosti platí, že důležitější než výsledek bývá…" (více)

 • BigFilm.cz (Lucie Cigánková) ****

  "Moneyball není nejlepším filmem o sportu všech dob. A nejspíš nebude ani nejlepším filmem o baseballu.. To jak je nedokonalý bude záležet na vaší míře tolerance, na kolik uvěříte velké filmové hvězdě s pěknou tvářičkou, transparentní přeměnu v životního „losera“."

 • CinemaView.sk (Lukáš Slovák) ****

  "Moneyball je pre radového diváka možnosťou vidieť napínavú športovú drámu prvotriednych kvalít, ktorá silno bazíruje na skutočných udalostiach. Pre baseballového fanúšika je to navyše jasná povinnosť a historická epopeja o obľúbenom športe." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Aaron Sorkin po Facebooku dokázal běžným divákům zpřístupnit atraktivním způsobem také svět sportovních analýz a statistik. Bohužel i tentokrát jeho dílo, vedle obohacujícího smyslu pro detail a přirozených dialogů, vykazuje v klíčových momentech až přílišnou fixaci na každodenní šedivou (nudnou)…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Pre Američanov je baseball kultovým športom, v ktorom sa našinec sotva vyzná. Ale ani zarytý antišportový divák by sa na filme Moneyball nemal nudiť. Je to totiž dobre nakrútený film o veciach, ktoré presahujú tému. Či už ide o medziľudské vzťahy alebo vzťah k peniazom, zmenám v živote, schopnosť…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Moneyball se zřejmě zařadí k velkým oscarovým kandidátům a do velké míry si to zaslouží. Příběh člověka, který se snaží změnit něco, co celoživotně miluje, může ostatním dodat sílu k něčemu, na co už se dlouho chystají a pořád to odkládají. Je to důkaz toho, že když se o něco snažíte, měli byste za…" (více)

 • Filmweb.cz (Filip Šára) ****

  "Moneyball by možná dojmout dokázal, napomáhá tomu i působivá hudba a dovedná sugestivní kamera Wallyho Pfistera, věrného spolupracovníka Christophera Nolana. Avšak tvůrci si nemohou pomoct, nedokáží tomu nechat volný průběh – a musí Bradu Pittovi za film dvakrát nacpat do úst frázi, že baseballem…" (více)

 • Houser.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Dlouho tak pozornost drží hlavně nečekaně charismatický Brad Pitt v živé roli svéhlavého, lakonického, sebejistého i nervózního Beana. Moneyball je povinností nejen pro sportovní fanoušky Jeho hvězda dodává artovému sportovnímu dramatu největší komerční potenciál. Oscarový potenciál film…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Moneybal je dobrý, dokonce přímo nadprůměrný film - nemá smysl chodit kolem horké kaše a snažit se to vyvracet. Jen je dobrý takovým tím nudným, oscarovým způsobem, kdy sice víme, že ten "tenhle klíč určitě odemkne zámek", jen nemáme důvod chtít se skrz ty dveře dostat." (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) **

  "Příběh je předvídatelný a postavy jsou nahozené dost povrchně. Nicméně chápu, že pro někoho může být film zajímavým pohledem do zákulisí sportu a to se podařilo zachytit. Postava Billy Beane má minimální vývoj a Brad Pitt zde odvádí civilní a nijak zajímavý výkon." (více)

 • MovieMania.sk (Slavomír Sochor) ***

  "Moneyball je jedným z adeptov na Oscara a ja si myslím, že si ho nezaslúži. Výborný Jonah Hill, pekne natočený marketingový „matrix“ a možno ani obľúbený Brad Pitt nestačí na to, aby niekto natočil oscarovú perlu." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Režijní vedení Bennetta Millera je pak suverénní, jistě opřené i o fajnšmekrskou kooperaci s Nolanovým kameramanem Wallym Pfisterem (nejen přeostřovačky a nečekané záchvěvy ruční kamery vydatně oživují usedlou látku). Bohužel ani Millerův druhý hraný celovečerák není tolik přítulný k divákům jako…" (více)

 • NaFilmu.cz ****

  "Najviac ma však zaujal Jonah Hill, ktorý zahral fakt výborne a milo ma prekvapil. Veľmi silnou stránkou je aj soundtrack, ktorý ma na svedomí Mychael Danna. Moneyball je v celku veľmi silná dráma, nominovaná aj na Oscara, ktorú by som radil medzi tie lepšie filmy tohto roku. Určite stojí za…" (více)

 • 25fps.cz (Ivo Michalík) *****

  "Ačkoli snímek svým tématem samozřejmě spadá pod hlavičku žánru sportovního dramatu, na mnoha rovinách se vymezuje vůči jeho pravidlům a s nimi spjatým diváckým očekáváním." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace