Demon Legacy

Dov Schwarz

Scénografie:

Fred Andrews
  • metal.storm

Mučenie mojej duše sa zahájilo asi pri prvom "špeciálnom" efekte v tomto "filme". Trhanie môjho zdravého rozumu sa zahájilo, keď kundy otvorili papuľky. Takto to vyzerá, keď vám pevné prsia zabezpečia prácu. Vaše IQ, či talent je nepodstatný, aj tak točíme iba otrepanú kravinu bez štipky kreativity. A rada pre budúcich režisérov, "keď už neviete čo máte robiť, nakreslite na zem pentagram a zamestnajte kameramana, nezabudnite na pokokot sviečok a nejakú debilnú lebku s obrázkom. Staré bábiky, a nejaké vagíny sú tiež vítané"(12.3.2016)

• beso74

Ako sa už stalo pravidlom už od roku 1981, keď sa do lesa vybrala prvá skupinka mládežníkov vedená Brucom Campbellom a pod režisérskym dohľadom Sama Raimiho, aj tentokrát tu máme zopár týpkov, čo sa rozhodli zrelaxovať hlboko v horách, kde čuduj sa svete nielenže nefunguje žiadne internetové pripojenie, ale ani blbé telefóny. A tak sa skupinka dievčat rozhodne zahnať nudu iným spôsobom. riešením je kombinácia chlastu a špiritistickej seansy nad doskou ouija. A výsledok? Ten istý, ako tá nepoučiteľná mládež zažíva už pomaly 3. generáciu, vypustia na svet démona a ten si na nich zgustne. To, že je dej predvídavý, to mi až tak nevadilo, že démoni sa správajú tak trochu ako chovanci ústavu pre chorobomyseľných, som tiež dokázal celkom stráviť, ale čo neznášam, tak to je démon pohybujúci sa trhavým pohybom, ako keby trpiaci epileptickými záchvatmi. A navyše, keď sa na obrazovke ukáže zblízka tvár démona, je to skôr na smiech ako zaplakanie. Aspoň, že hlavná myšlienka filmu celkom újde, pretože filmárom sa podarilo podtrhnúť fakt, že ak je 5 báb samých pokope, nič dobré z toho vzniknúť nemôže... :D :D :D(11.6.2014)

• Dellamorte

Tento "film" vystihol všetko to, čo na horroroch nenávidím. Hákujem fakt, že sa tam Hodderuje Kane ( mimo Friday nepoužitelný). Už názvy napovedali haha a tak sa aj stalo. Mystický záver po vyšlachtenom fighte v ohlodanom lese ma rozčrepil. Po prebudení som sa rozhodla investovať posledný zvyšný bodík, ktorý ale nezverejním, aby som prípadných fanúšikov neznepokojila.(14.11.2014)

• *CARNIFEX*

Petica "kráv", vhodných skôr do "Dare dorm" prichádza na chatu, pod ktorou drieme staroveké zlo. Nakoľko sa najebú jak teľatá, čírou "náhodou", za pomoci špiritistickej tabuľky vyvolajú démonov, ktorí by ich miesto prevteľovania, mali radšej dobre vytr***ť. (Spoiler + niekoľko faktov) Viete čo ma na tomto snímku, okrem mnoha negatív, ktoré určite zarazia aj teenagerov, no nechce sa im ich tu rozpisovať, lebo ... no lebo, nasralo najviac? Fakt (spoiler), že neprežila ani jedna z brunet. (Fakt) Kurva, Ja mám na ne takú slabosť!!! Asi som povrchný, no nechápem, ako môže niekoho, takýto film,hororovo rozrušiť. Smelo môžem tento snímok prirovnať k "Devil Seed". Pôsobia totiž rovnako apaticky, ako pilulky na spanie. Hororové scénky sú skôr vtipné, ako mrazivé (čo možno bolo aj zámerom), no táto, podotýkam, nevydarená replika Evil Dead (2013), je napriek snahe, skôr na smiech (pritom % takmer totožne užívateľmi hodnotené diela. Aj keď je počet vzhliadnutí samozrejme diametrálne odlišný, no dať tomuto filmu 4*, a Evil Dead 5* - to je ako fór). Dal som "Demon Legacy" príležitosť napriek tomu, že som jeden z jedincov, ktorí tu podaktoré snímky bez milosti strhávajú, že sú primitívne a vhodné najmä pre teenagerov. No, bohužiaľ, píšem to, ako snímok vnímam, čo vidím, čo cítim a chvála pána bohu, sme v 21 storočí, čiže by ma nikto nemal za svoj prejavený názor - upáliť ( ;D ) (inak tiež už nie som v tejto vekovej kategórii, a približne 14 rokov) - 40%.(31.5.2014)

• kaylin

Duchové, démoni, staré paní, mladé holky, divní chlápci, kteří musejí přidat trochu testosteronu, pohádkové finále. Tohle jsou všechno specifika filmu, který opravdu jen vykrádá starší filmy podobného Ražení, a do toho se snaží přidat něco navíc, fantasy prvek, který je až příliš křečovitý. Nezvládnuté hororové scény jsou základem neúspěchu, ale těch problémů je zde o dost více.(26.5.2015)